Darts fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Azt tudja valaki, hogy Heta miképp vehetett részt ausztrálként az EB-n? Kettős állampolgár?

Nem Eb ez, hanem akik nyomják a European Touron, és onnan tudnak ide kvalifikálni, hogy mondjuk megnyernek egy állomást, azok jöhetnek erre a tornára. Így pl. az Angliában élő ausztrálok is, mint Heta, vagy akár korábban Whitlock.
Nem is tudom, miért hívják Eb-nek.

A Grand Slam mai felhozatalában fogadási szempontból nálam ez a meccs a nyerő.

Idézetet írta: robmiller Dátum november 12, 2023, 10:25:52A Grand Slam mai felhozatalában fogadási szempontból nálam ez a meccs a nyerő.


Ha kelloen hidratalt lesz Greaves ez tenyleg korrekt tipp. Nalam estere Lennon hendije meg Humphries gyozelme jatszik meg.

#1834 november 12, 2023, 11:17:29, robmiller
Egyébként azt figyelted, hogy Greaves dobta első körben a legtöbb 180-at? 5 darabot ragasztott a 9 leg alatt  :o Még a közelébe sem járt senki, 3 darabokat dobtak maximum, azt is elég kevesen.

Akire még kíváncsi leszek az a Buntz gyerek. Oké, hogy 5:1-re vert egy enervált Wrightot, viszont inkább izgat, hogy ez a 102-es átlag véletlen volt-e, vagy tudja hozni ma is?
Amúgy Wright játékából kiindulva, ma Chisnallban is érték lapul. Amilyen sz.rul dobott a skót, Chizzy a kör legjobb meccsét tolta Bunting ellen. Ha marad mindkettőnél ez a tendencia, ott az angolban is komoly érték a piacon.

szerk: na a Wright-Chizzy meccset is Guruztam. Túlontúl bökte a csőrömet a meccs kínálata.

Idézetet írta: robmiller Dátum november 12, 2023, 11:01:53Egyébként azt figyelted, hogy Greaves dobta első körben a legtöbb 180-at? 5 darabot ragasztott a 9 leg alatt  :o Még a közelébe sem járt senki, 3 darabokat dobtak maximum, azt is elég kevesen.

Akire még kíváncsi leszek az a Buntz gyerek. Oké, hogy 5:1-re vert egy enervált Wrightot, viszont inkább izgat, hogy ez a 102-es átlag véletlen volt-e, vagy tudja hozni ma is?
Amúgy Wright játékából kiindulva, ma Chisnallban is érték lapul. Amilyen sz.rul dobott a skót, Chizzy a kör legjobb meccsét tolta Bunting ellen. Ha marad mindkettőnél ez a tendencia, ott az angolban is komoly érték a piacon.

szerk: na a Wright-Chizzy meccset is Guruztam. Túlontúl bökte a csőrömet a meccs kínálata.

Fu nem kovetem annyira az osszes meccset sajna, de az komoly azert ebben a mezonyben.

Nekem a Wright - Chizzy duo az a kettos akikre utalok fogadni es nem is teszem egy ideje, mert mindkettejukben benne van barmikor a 80as atlag meg a 120as is, akar egymast koveto meccseken is, de foleg Chizzy rangatos stilusat imadom ;D Nem lattam meg rajta kivul soha olyat, hogy 3 teljesen mas mozdulattal 2mm-en belulre menjen a 3 nyil...  ;D imadom a jol jatszo Chizzyt, de szerintem sosem nyertem meg vele ::)

Na Greaves 5:1-re lezúzta a srácot  :D

Idézetet írta: robmiller Dátum november 12, 2023, 16:50:20Na Greaves 5:1-re lezúzta a srácot  :D

Szep tipp volt, en a 6.5 overt ajandeknak gondoltam, mondvan nyer kettot Beau. Nyert ;D

Fu vannak azert komoly kiesok, Smith rendesen benezte 2 sima gyozelem utan, de Claytonnak is gatya... Searle viszont gyonyoru 9 nyilast dobott, vegre egy amit lattam eloben.. ::)

Bet365 szépen bővített a darts kínálaton, ami az extra piacokat illeti. 100+ kiszállók száma, eltolt lineokkal, akár játékosra lebontva, bullos kiszállók, 180-akra való fogadások szintén nem csak egy line-nal szintén játékosra lebontva. Ez azért kellemes így a vb előtt.


Mekkora meccs volt ez te jo eg... ;D

#1841 november 25, 2023, 10:19:41, robmiller
Tegnap kezdetét vette a Players Championship Finals, mely a decemberi PDC Világbajnokság előtti utolsó torna. Ilyenkor jellemzően már mindenki a VB-re hangol, s az itt mutatott formák sokszor egyfajta indikátorként is szolgálnak a decemberi nagytornára.

Ebben a kommentben nem is a kimagasló teljesítményekkel foglalkoznék elsősorban, sokkal inkább azon playerekkel, akik látványosan hullámvölgyben vannak. Továbbá 1-2 igencsak gyenge mutatóval is szolgálnék.

Kezdjük az ászokkal.

Alaposan össze kell magát kapnia a világbajnoki címvédő Michael Smithnek, ha a VB-n reális esélyekkel szeretné megvédeni címét. BullyBoy tavaly ilyenkor brutálisan jó formának örvendett, idén viszont szenved az angol. Tavaly megnyerte a Grand Slamet, most viszont már a csoportkörben kizúgott.
A Players Championshipen javítani szeretett volna, ám már a 64 között megálljt parancsolt neki a világranglista 83. helyezett Richard Veenstra (3:6). Smith átlaga mindössze 85 körül mozgott. Mostani kiesése tényleg komoly hullámvölgyet sejtet, így nagy kérdés, vajon a VB-ig előttünk álló 3 hétben össze tudja-e magát kapni?

Látványosan összezuhant Dirk van Duijvenbode játéka is. A holland Padlizsánfiú az elmúlt 1-2 évben brutális színvonalon dobált, és meccseit élvezet volt nézni, mert garantáltan magával hozta a drámai fordulatokat. Tavaly én titkos VB-favoritnak gondoltam, és egyébként számomra nem okozott csalódást a holland. Most viszont amit ősszel produkál az borzalom. A Grand Slamen az egy dolog, hogy kizúgott a csoportkörben, de Humphries ellen mindössze 77-es átlagot dobott. A mostani versenyen Smithszel egyetemben már a 64 között búcsúzott Jermaine Wattimena ellen (3:6), s átlaga ezúttal is éppen csak ütötte a 80-at (80.05). Nagyon csúnyán leszerepelhet decemberben is, ha ez a tendencia tovább folytatódik nála.

Callan Rydz háza táján is vannak problémák. A fiatal angol srác - aki egyébként rokonságban áll Chris Dobeyval - korábban nagy eredményeket villantott. Két éve talán a VB-n úgy menetelt azt hiszem a negyeddöntőig, hogy még csak szettet sem vesztett. Alapjáraton benne lenne az X-faktor a gyerekben, ám láthatóan mentálisan nem bírja a nyomást. Nem egy alkalommal lehet látni nála, hogy hamar felmegy a pumpa, gesztikulál ha nem jönnek úgy a dobások, ahogy ő akarja. Bár mostani van Gerwen elleni mérkőzését nem láttam, de valami hasonlót produkálhatott kiindulva 76,51-es átlagából. Borzasztó ez a mutató az ő esetében. Egyedül azt nem értem, hogyan volt képes összeszedni 3 leget a kopasz holland ellen (3:6)?

Ők talán első blikkre azok a nagyobb nevek, akik kifejezetten rossz periódusban vannak a decemberi VB előtt. Rydz esetében hirtelen nem is vagyok biztos benne, hogy kijutott-e az eseményre?

Ha már a negatív teljesítményeket vesézgetem, az aktuális tornán átlagokat tekintve a legrosszabb mutatót Christian Kist produkálta Ricardo Pietreczko ellen. Durva látni, hogy a hajdani BDO-világbajnok holland hova süllyedt. A fiatal német ellen mindössze 68,08-as átlagot hozott, ami kis túlzással egy erős amatőr szintnek felel meg. Már az csoda, hogy egyetlen leget képes volt behúzni a germán riválissal szemben (1:6).

De a sok rossz után végezetül érdemes kiemelni James Wade nevét, mint pozitív meglepetés. A 2000-es évek eleje óta a PDC élmezőnyéhez tartozó Machine játékkedve ismét fellobbant az ősszel. Sokszor leírták már őt, többek között én is, ám időre-időre képes odatenni magát a legjobbak között is. Ugyebár szeptemberben bejutott az EB-döntőbe, ahol Peter Wright happolta el előle a trófeát. A Grand Slamen elődöntőbe jutott, míg most a Players Championshipen a 64 között ő produkálta a mezőny legjobb átlagát 101,49-es értékkel William O'Connor ellen (6:2). Kíváncsian várom, vajon a pozitív lendület meddig tart ki ezen a tornán, illetve mi várható tőle a decemberi világbajnokságon?

Sok mindenkiről lehetne még itt gondolatokat megosztani, de dióhéjben egyelőre ennyit a pénteki tapasztalatokról! :beerchug:


Idézetet írta: robmiller Dátum november 25, 2023, 10:17:05Tegnap kezdetét vette a Players Championship Finals, mely a decemberi PDC Világbajnokság előtti utolsó torna. Ilyenkor jellemzően már mindenki a VB-re hangol, s az itt mutatott formák sokszor egyfajta indikátorként is szolgálnak a decemberi nagytornára.

Ebben a kommentben nem is a kimagasló teljesítményekkel foglalkoznék elsősorban, sokkal inkább azon playerekkel, akik látványosan hullámvölgyben vannak. Továbbá 1-2 igencsak gyenge mutatóval is szolgálnék.

Kezdjük az ászokkal.

Alaposan össze kell magát kapnia a világbajnoki címvédő Michael Smithnek, ha a VB-n reális esélyekkel szeretné megvédeni címét. BullyBoy tavaly ilyenkor brutálisan jó formának örvendett, idén viszont szenved az angol. Tavaly megnyerte a Grand Slamet, most viszont már a csoportkörben kizúgott.
A Players Championshipen javítani szeretett volna, ám már a 64 között megálljt parancsolt neki a világranglista 83. helyezett Richard Veenstra (3:6). Smith átlaga mindössze 85 körül mozgott. Mostani kiesése tényleg komoly hullámvölgyet sejtet, így nagy kérdés, vajon a VB-ig előttünk álló 3 hétben össze tudja-e magát kapni?

Látványosan összezuhant Dirk van Duijvenbode játéka is. A holland Padlizsánfiú az elmúlt 1-2 évben brutális színvonalon dobált, és meccseit élvezet volt nézni, mert garantáltan magával hozta a drámai fordulatokat. Tavaly én titkos VB-favoritnak gondoltam, és egyébként számomra nem okozott csalódást a holland. Most viszont amit ősszel produkál az borzalom. A Grand Slamen az egy dolog, hogy kizúgott a csoportkörben, de Humphries ellen mindössze 77-es átlagot dobott. A mostani versenyen Smithszel egyetemben már a 64 között búcsúzott Jermaine Wattimena ellen (3:6), s átlaga ezúttal is éppen csak ütötte a 80-at (80.05). Nagyon csúnyán leszerepelhet decemberben is, ha ez a tendencia tovább folytatódik nála.

Callan Rydz háza táján is vannak problémák. A fiatal angol srác - aki egyébként rokonságban áll Chris Dobeyval - korábban nagy eredményeket villantott. Két éve talán a VB-n úgy menetelt azt hiszem a negyeddöntőig, hogy még csak szettet sem vesztett. Alapjáraton benne lenne az X-faktor a gyerekben, ám láthatóan mentálisan nem bírja a nyomást. Nem egy alkalommal lehet látni nála, hogy hamar felmegy a pumpa, gesztikulál ha nem jönnek úgy a dobások, ahogy ő akarja. Bár mostani van Gerwen elleni mérkőzését nem láttam, de valami hasonlót produkálhatott kiindulva 76,51-es átlagából. Borzasztó ez a mutató az ő esetében. Egyedül azt nem értem, hogyan volt képes összeszedni 3 leget a kopasz holland ellen (3:6)?

Ők talán első blikkre azok a nagyobb nevek, akik kifejezetten rossz periódusban vannak a decemberi VB előtt. Rydz esetében hirtelen nem is vagyok biztos benne, hogy kijutott-e az eseményre?

Ha már a negatív teljesítményeket vesézgetem, az aktuális tornán átlagokat tekintve a legrosszabb mutatót Christian Kist produkálta Ricardo Pietreczko ellen. Durva látni, hogy a hajdani BDO-világbajnok holland hova süllyedt. A fiatal német ellen mindössze 68,08-as átlagot hozott, ami kis túlzással egy erős amatőr szintnek felel meg. Már az csoda, hogy egyetlen leget képes volt behúzni a germán riválissal szemben (1:6).

De a sok rossz után végezetül érdemes kiemelni James Wade nevét, mint pozitív meglepetés. A 2000-es évek eleje óta a PDC élmezőnyéhez tartozó Machine játékkedve ismét fellobbant az ősszel. Sokszor leírták már őt, többek között én is, ám időre-időre képes odatenni magát a legjobbak között is. Ugyebár szeptemberben bejutott az EB-döntőbe, ahol Peter Wright happolta el előle a trófeát. A Grand Slamen elődöntőbe jutott, míg most a Players Championshipen a 64 között ő produkálta a mezőny legjobb átlagát 101,49-es értékkel William O'Connor ellen (6:2). Kíváncsian várom, vajon a pozitív lendület meddig tart ki ezen a tornán, illetve mi várható tőle a decemberi világbajnokságon?

Sok mindenkiről lehetne még itt gondolatokat megosztani, de dióhéjben egyelőre ennyit a pénteki tapasztalatokról! :beerchug:



Izgalmas vb lesz az fix, na meg hohy nem lesz cimvedes az is fix  ;D

Idézetet írta: peshark Dátum november 25, 2023, 12:28:21Izgalmas vb lesz az fix, na meg hohy nem lesz cimvedes az is fix  ;D

Most érthetően Humphriest mondanám, hogy megnyeri, de azért Price is jó formában tolja, meg ott van ugye MVG! Meglepne, ha nem hármuk közül nyerné valaki.

#1844 november 26, 2023, 11:07:09, robmiller
A Players Championship Finals szombati játéknapja is szolgáltatott néhány érdekes adattal, illetve nem egy alkalommal durva tűzijátékokat is produkáltak a felek.

Kezdjük a nap legkomolyabb teljesítményével, mely Michael van Gerwen nevéhez köthető. A holland klasszis egészen elképesztő, 118,52-es átlaggal döngölte földbe a tavalyi Európa-bajnok Ross Smitht. A neonzöld mezes kopasz teljesítménye az utóbbi években némiképp labilissá vált, azonban időnként előjön belőle az "állat" jó értelemben. A brutálisan magas átlaghoz természetesen a szinte tökéletes kiszállózás járult hozzá, hiszen MVG 7 duplára dobott nyilából 6 is célba talált, ami 85,71%-os pontosságnak felel meg. Szegény Ross Smith ezáltal úgy kapott ki 6:1-re, hogy közben ő is egy igen combos 104,54-es átlagot hozott, amivel 2-3 játékost leszámítva, bárki ellen a talpon maradt mezőnyből győztesen távozott volna. Peches volt most igencsak az angol.
Hozzá kell tenni, hogy van Gerwen délután hihetetlen formája estére mérséklődött, ám Mario Vandenbogaerde ellen már a 94 körüli átlag is elég volt, hogy bekerüljön a vasárnap délutáni negyeddöntőkbe.

Továbbra is csúcsformában menetel Luke Humphries is, aki szintén bejutott a legjobb 8 közé. Coolhand stabilon hozza a 100 körüli átlagokat, s nagyon megszorongatni sem tudják a riválisok. Szombaton ezúttal 100%-os kiszálló-pontosságával brillírozott, melynek köszönhetően 6:0-ra felmosta a színpadot a lengyel Radek Szaganszkival (6:0). Kérdés, vajon az ősszel feltámadó James Wade megálljt tud-e parancsolni neki? Szerintem nem.


A pozitív mutatók taglalásán túl érdemes megemlíteni Gerwyn Price-ot, aki ezúttal egy bűngyenge mutatóval hívta fel magára a figyelmet. A walesi klasszis a meccsei nagy részén brutális mutatókat szolgáltat, ám akárcsak a Grand Slamen, ezúttal is elég volt egy gyengébb meccset kifogni, s máris búcsúzott a tornától. Iceman ezúttal a belga Kim Huybrechts ellen maradt alul elég simán 1:6. Mindehhez hozzájárult, hogy a PDC-ben ritkán látható, bődületesen rossz kiszállózást produkált. 13 duplára dobott nyilából, mindössze egy ért célba, ami 7,69% pontosságot mutat. Gyakorlatilag amatőr szintnek felel meg ez az érték. Nem is tudom, hogy dobott-e Price valaha ennyire rosszul a duplákra? :o

Végezetül kiemelném azokat a párosításokat, ahol a felek igen durva számokat produkáltak, s ami jó formájukról tesz tanúbizonyságot a VB előtt, függetlenül attól, hogy nyertek-e vagy kiestek.

Stephen Bunting - 105,66-os átlaggal verte szombaton a feltörekvő Gian van Veent 6:1-re. Bullet ezt követően este Kim Huybrechtset is hazaküldte, így vasárnap délután igazi nagy vad vár rá Michael van Gerwen személyében.

Josh Rock - az észak-ír fenegyerek ezúttal is megvillantotta, hogy a jövőben minden bizonnyal a PDC egyik ikonikus figurája lehet, ám még rutintalansága folytán képes 112,27-es átlagot dobva kikapni Gabriel Clemens ellen 6:3-ra. Ez főként a gyatrább kiszállózásának volt köszönhető (30%)

Gabriel Clemens - a német óriás az év végéhez közeledve ismét jó formát produkál. Tavaly a decemberi nagy tornán az elődöntőig jutott, s most is dobál olyan szinten, hogy surranópályán akár sokáig mehet majd a VB-n. Josh Rock legyőzése nagy fegyvertény, mindezt tette 101,93-as átlaggal és 54,55%-os kiszállózással.

Dave Chisnall - a sárga mezes angol továbbra is igen rapszodikus játékos. Szombat délután a 32 között 109,88-as átlaggal, 7 db 180-nal legyűrte Chris Dobeyt, majd az esti etapban a 16 között meg kizúgott Luke Woodhouse-zal szemben 91-es átlagot hozva. Továbbra sem lehet kiigazodni Chizzyn.

Sok mindenkiről lehetne még itt beszélni, gondolatokat kifejteni, de elkopik az ujjam. Kíváncsi leszek mai napon hogyan alakulnak a negyeddöntők. Érzésem szerint nagyon érik egy Michael van Gerwen - Luke Humphries finálé este. Aztán meglátjuk melyik meglepetés-ember húzza keresztül a számításaimat.  ;D