csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 117 vendég van a témában


Idézetet írta: LanMaffia Dátum március 12, 2015, 00:55:07
Nagyon hasonlót már én is sokszor akartam írni, de inkább meggondoltam magam, és nem követem a naplót tovább :)

@csabax: neked azért gratulálok, mert jó találati pontossággal operálsz, szóval semmi személyes, csak az utólagos BEJÖTT tippekkel úgy érzem, mintha szembeköpnél, hogy jó hülye voltam hogy megjátszottam a tippet :) :)
Azért írok be utólag is tippeket a saját naplómba, mert számomra ezek is, mint ahogy a többi tipp is, emlékeztetők. Nyilván megtehetném azt is, hogy az asztalfiókban vagy dokumentum formátumban a számítógépemen tárolom a sportfogadási naplómat, ám mivel adott a sportfogadas.org által biztosított lehetőség is, ez utóbbit választottam. Mivel saját naplómról van szó, akkor írok bele tippeket, amikor ezt a szabadidőm és egyéb teendőim megengedik, s azokat a tippeket írom be emlékeztetőnek a naplómba, amelyek valamilyen okból számomra fontosak. Természetesen előfordul, méghozzá gyakran, hogy mérkőzés előtt, meccs közben és/vagy csak utólag írok be magamnak emlékeztetőt a naplóba. Nekem teljesen mindegy, hogy mikor örökítem meg a sportesemény végkimenetelét, hiszen ugyebár a saját naplómról van szó.

Olykor még azt sem örökítem meg, hogy élő vagy sportesemény előtti fogadásról van szó, hiszen tudom, hogy meccsek előtt általában alacsonyak az általam kiválasztott szorzók, élő fogadáskor viszont gyakran magasak. A színezés sem véletlen: amikor túlzottan soknak tűnik a piros, akkor például veszem a jelzést és általában abbahagyom aznapra a fogadást (ugyanis látszik, hogy az adott nap nem az én napom és csak feleslegesen szórhatom el a pénzt, ezt pedig nem akarom), amikor pedig a zöld dominál, akkor az a jelzés, hogy minden rendben van és nincs szükség leállásra.

Annak örülök, ha a naplóm olvasói számára olykor szolgálhatok tippekkel, viszont nekik is érdemes megjegyezniük, hogy ez a saját naplóm. Semmi több és semmi más. Nem érdemes összetéveszteniük valami mással a naplómat és nem árt észben tartaniuk, hogy ez nem tippszolgáltatás. Csakis arról van szó, hogy rendeltetésszerűen használom a naplót, s így elsősorban nem nekik, hanem saját magamnak írom be emlékeztetőnek utólag a tippeket (ezek között a "bejött" dolgokat is).

Nem érdemes másnak gondolni a naplómat, csak annak, ami: egy napló, amelyik olyan, mint bárki másé ezen a fórumon, s amelyik napló arra szolgál, hogy saját magamnak írjak bele általam megörökítendőnek ítélt emlékeztetőket.
:beerchug:

#8236 március 12, 2015, 19:26:02, csabax
Torino - nem    Zenit St Petersburg v Torino (Kapott gól nélkül játssza le a mérkőzést)    12/03/2015    Egyik sem    1.20  :great:

#8237 március 12, 2015, 21:36:25, csabax
Felett 1.5    Villarreal v Sevilla (További összesített gólok)    12/03/2015    Egyik sem    1.25  :great:

#8238 március 12, 2015, 22:45:48, csabax
Real Madrid    Real Madrid v Alba Berlin (Győztes)    12/03/2015    Egyik sem    1.050     :great:
Kaia Kanepi    Kaia Kanepi v Ons Jabeur (Megnyeri a mérkőzést)    12/03/2015    Egyik sem    1.40     :noway:

Nyereményszorzó 1,47



#8239 március 13, 2015, 11:25:45, csabax
Felett 1.5    Wolfsburg v Inter Milan (További összesített gólok)    12/03/2015    Egyik sem    1.18     :great:
Daniela Hantuchova    Daniela Hantuchova v Klara Koukalova (Megnyeri a mérkőzést)    12/03/2015    Egyik sem    1.33     :noway:

Nyereményszorzó 1,58


28. perc: 1-1
1-2


#8240 március 13, 2015, 11:26:20, csabax
Jürgen Melzer    Dennis Novikov v Jürgen Melzer (Megnyeri a mérkőzést)    12/03/2015    Egyik sem    1.36  :great:

Vlagyimir Klicsko és Hosszú Katinka:

Idézetet írta: csabax Dátum március 12, 2015, 15:52:30
Torino - nem    Zenit St Petersburg v Torino (Kapott gól nélkül játssza le a mérkőzést)    12/03/2015    Egyik sem    1.20  :great:
38. perc: 1-0

Idézetet írta: csabax Dátum március 12, 2015, 15:52:48
Felett 1.5    Villarreal v Sevilla (További összesített gólok)    12/03/2015    Egyik sem    1.25  :great:
26. perc: 0-2

Idézetet írta: csabax Dátum március 12, 2015, 18:47:54
Jürgen Melzer    Dennis Novikov v Jürgen Melzer (Megnyeri a mérkőzést)    12/03/2015    Egyik sem    1.36  :great:
0-2

#8244 március 14, 2015, 11:50:31, csabax
Serena Williams    Serena Williams v Monica Niculescu (Megnyeri a mérkőzést)    13/03/2015    Egyik sem    1.062     :great:
Simona Halep    Simona Halep v Daria Gavrilova (Megnyeri a mérkőzést)    13/03/2015    Egyik sem    1.14     :great:

Nyereményszorzó 1,21


#8245 március 15, 2015, 15:00:15, csabax
Maria Sharapova    Yanina Wickmayer v Maria Sharapova (Megnyeri a mérkőzést)    14/03/2015    Egyik sem     :great:1.050    
Madison Keys    Madison Keys v Klara Koukalova (Megnyeri a mérkőzést)    14/03/2015    Egyik sem    1.14     :great:

Nyereményszorzó 1,20



#8246 március 14, 2015, 16:52:06, csabax
Igen    Hajduk Split v Dinamo Zagreb (Mindkét csapat szerez gólt)    14/03/2015    Egyik sem    1.72  :great:


#8247 március 16, 2015, 21:29:41, csabax
Ugyan gyenge a Pápa is, de talán érdemes próbálkozni a mostani hellyzetben. A Győri ETO tulajdonosa nyakig benne van a Quaestor-botrányban, s az élvonalbeli klub jövőjével kapcsolatban egyelőre csak annyi biztos, hogy ebben a fordulóban még pályára lép a Győri ETO. Más semmi sem biztos, így többek között a focisták és egyéb alkalmazottak fizetése mellett az sem, hogy be tudja-e fejezni a bajnokságot a Győr. Szóval korántsem biztos, hogy győzni tud idegenben a Pápa, viszont már nem mondhatom, hogy elszalasztottam a tippelési lehetőséget.
• Csak az biztos, hogy hétfőn még kiáll meccsre a Quaestor csapata, a Győri ETO http://444.hu/2015/03/13/csak-az-biztos-hogy-hetfon-meg-kiall-meccsre-a-quaestor-csapata-a-gyori-eto/
• Csődvédelmet kért a Győri ETO http://index.hu/gazdasag/2015/03/13/csodvedelmet_kert_a_gyori_eto/
• Itt a Győri ETO vége? Az Audi is kiszállt http://hvg.hu/sport/20150314_Itt_a_Gyori_ETO_vege_Az_Audi_is_kiszall
• Meddig lesz még futball Győrben? http://cink.hu/meddig-lesz-meg-futball-gyorben-1691241496

Lombard Pápa    Győri ETO v Lombard Pápa (Játékidő eredménye)    16/03/2015    Egyik sem    8.50  :noway:

0-0


#8248 március 14, 2015, 16:55:43, csabax
Torcida Split : Best Stadium Atmosphere in Europe

Hajduk Split - Dinamo Zagreb: Égszakadás és földindulás

Horvátország legrangosabb focirangadója következik. Világviszonylatban is a legnagyobbak közé tartozik a Hajduk Split - Dinamo Zagreb mérkőzés, hiszen csakis az elitmezőny legnevezetesebbjeivel említhető egy szinten, vagyis olyan derbikkel, mint Spanyolországban a Real Madrid - FC Barcelona, Angliában az FC Liverpool -  Manchester United vagy Argentínában a Boca Juniors - River Plate.


Elképzelhető, hogy a pályán zajló események nem tartoznak majd a feledhetetlen kategóriába, viszont az egyértelmű, hogy a lelátó történései azok lesznek. Ez utóbbi garantált. Úgy is lehet fogalmazni, hogy a valószínűsége egyenlő a 100 százalékkal. Ha létezik a fociban olyasmi, hogy tuti (nagyon ritka az ilyesmi, hiszen viszonylag gyakran lehet látni úgynevezett 10/10-esnek nevezett tippeket elbukni), akkor ez az. Mármint az, hogy a világ fociszurkolói klubjainak szülőatyja, a spliti Torcida tagjai nem fogják ölbe tett kézzel várni és tétlenül szemlélni az otthonukba, a Poljud stadionba látogató zágrábi különítményt.

Kivétel erősíti a szabályt

Elképesztő a két csapat horvátországi dominanciája. A Jugoszláviából való kiválás, azaz 1991 óta egy kivételtől eltekintve kizárólag a Hajduk Split és a Dinamo Zágráb nyert horvát focibajnoki címet. A kivétel: az NK Zagreb lett bajnok a 2001-2002-es idényben. Nem csak az utóbbi negyedszázad révén neves a térségben a két együttes, ugyanis régebben, a nívós jugoszláv bajnokság idején is a ,,nagy négyeshez" tartozott mindkét együttes. A Hajduk és a Dinamo melletti másik két tag: a belgrádi Crvena Zvezda és az ugyancsak belgrádi Partizan. Jelenleg úgy foglalható össze nagyon röviden a helyzet, hogy Dalmáciában a Hajduk Split, Horvátország többi részén pedig a Dinamo a tehetséges focisták gyűjtőhelye. Ennek révén utánpótlás szinten is ez a két klub teljesít a legjobban. Sőt, újabban talán már is elmondható, hogy az esetek többségében Splitből is Zágrábon keresztül vezet az út külföldre.

És igen, vezet az út külföldre. Méghozzá gyakran, olykor pedig neves bajnokságok híres csapataihoz. Említek néhány focistát (jobbára a jelenből és a közelmúltból), természetesen a teljesség igénye nélkül, hiszen rengetegen vannak: Robert Prosinecki, Davor Suker, Zvonimir Boban, Goran Vlaovic, Vedran Corluka, Ivica Olic, Mario Mandzukic, Luka Modric (ők mind a Dinamo játékosai voltak), valamint Vladimir Beara (a világ valaha volt egyik legjobb kapusa), Ivica Surjak, Zlatko Vujovic, Ivan Gudelj, Robert Jarni, Alen Boksic, Aljosa Asanovic, Slaven Bilic, Stipe Pletikosa, Niko Kranjcar (ők mind a Hajduk játékosai voltak).

Mi várható?

Nem a hazaiaknak áll a zászló. Nemcsak toronymagasan listavezető a zágrábi gárda (62 pontja van, miközben a második helyezett Rijeka csak 48, míg a 3. helyen álló Hajduk Split 36 ponttal rendelkezik), hanem arra is hajt, hogy a zsinórban tizedik bajnoki címét szerezze meg. Emellett a lényegesen jobb forma is a 24 forduló után még veretlen vendégeknek jelent motivációs többletet. Tehát jó esély van arra, hogy nyertes legyen a vendéggyőzelemre vagy az X2-re adott tipp. Mindettől függetlenül én a hazaiak győzelmére fogok fogadni. Igaz, alacsony lesz a tét, ám számomra annyira egyértelmű, hogy a Hajduk sikeréért szorítok, mint az, hogy nappal világos van, éjszaka pedig sötét. Bevallom, hogy a legteljesebb mértékben elfogult vagyok a Hajduk iránt és azért fogadok a dalmát együttesre, mert KELL. Nekem kell, hiszen ez esetben nekem csakis ez az egyetlen elfogadható megoldás. Jelenleg nem ajánl(hat)om fogadásra a Hajduk győzelmét, hanem megismétlem, hogy jó formában van a veretlen zágrábi vendégcsapat, s a zsinórban tizedik bajnoki címe felé vezető úton esélye van arra, hogy Splitben győzze le gyűlölt riválisát.

Ami viszont ajánlott: mint ahogyan várható, hogy a Torcida (a Hajduk ultrái) és a Bad Blue Boys (a Dinamo szurkolói) tagjai a nézőtéren csinálják a fesztivált, ugyanannyira valószínűsíthető a csontzene a pályán. Hangsúlyozom megint és nagyon finoman fogalmazok: több évtizedes a vérre menő rivalizálás a két csapat között, és soha nem fognak egyazon tálból kukoricázni a felek. Érdemes tehát a büntetőlapokra fogadni: a 4-5 lap ideális választás lehet, de valószínű, hogy az 5,5 feletti is nyerő lesz.

Zárásként íme a zágrábiak brazil születése focistájának véleménye a derbiről (Eduardo da Silva): ,,Láttam hangulatos meccseket Brazíliában, de mindezek eltörpülnek a Hajduk és a Dinamo szurkolóinak show-ja mellett. Már a derbi gondolatába is beleborzongok és lúdbőrös leszek. Eszméletlen."


Hajduk - Dinamo - 10.9.2011. - Mega Bakljada i Topovska paljba na Poljudu 1080p HD !

#8249 március 14, 2015, 16:54:21, csabax
Kevés esély van arra, hogy nyertes legyen a tipp, ezért is alacsony a tét. Ám ki tudja, merre, hány méter, hiszen ,,eppur si muove".

Hajduk Split    Hajduk Split v Dinamo Zagreb (Játékidő eredménye)    14/03/2015    Egyik sem    5.50   :noway:

A 90. perc utáni hosszabbításban kapta az egyenlítő gólt a Hajduk.  >:(