ATP - Moszkva

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


október 17, 2010, 22:04:54, Milan
ATP - Kremlin Cup

Hely: Moszkva, Oroszország
Dátum: Október 18-24
Játékosok száma: 28
Pályaboritás: Kemény
Nyeremény:   $ 1,000,000
Hivatalos weboldal: www.kremlincup.ru

Tavalyi Győztes:  Mikhail Youzhny

Főtábla 2010

Ide lehet irni az SfGuru Tenisz elemzéseket.

#1 október 19, 2010, 14:34:09, Milan
Jeremy Chardy-Mikhail Kukushkin

tipp:Kukushkin
odds:2.62
iroda:[lb]Ladbrokes[/lb]
tét:10

[e]Chardy nagyon tehetséges játékos de nagyon hullámzó a játéka meccseken belül is, hatalmas nyerőket üt de az egyszerű ziccereket elrontja futószalagon. Az ő meccsein fel lehet készülni a hajtépésre. Az első szervája remek, ha az bejön akkor nyeregben van. Viszont a 2.szervája elég gyenge, azokkal bajban van. Az ütőereje is óriási viszont a ziccereket utána a hálóba üti...Szóval ő bárki ellen képes nyerni is de bárkitől ki is tud kapni. Kukushkin jó szervával rendelkezik, ha biztosan tudja hozni az adogató gémeket akkor nem lesz gondja, mert a francia úgyis elront annyi labdát amiből egy brék összejön. Kukushkin tavaly elődöntőzött Moszkvában, fekszik neki a pálya és a pontjait is védenie kellene...Nem mellesleg ez egy 250es kis orosz torna, itt esélyesre fogadni saját magunk tökönrúgása, csak az őszülést segíti. Szerintem Chardy nem tud majd 100%osan koncentrálni, ami nála folyamatos hibákat jelent, míg az ellenfélnek sokkal fontosabb ez a torna így mindent megtesz a továbbjutásért...Ezért a szorzóért nálam egy próbát megér.[/e]

Eredmény: 0-2
16,20 pont

#2 október 19, 2010, 14:34:53, Milan
Starace Potito - Gabashvili Teimuraz

Tipp: Gabashvili nyer 2-0-ra
Odds: 2.35
interwetten
Tét: 10

[e]Habár nem vagyok egy nagy teniszguru a Starace névről egyértelműen egy igazi salakjátékos jut még nekem is eszembe és nem tévedek nagyot, hiszen az olasznak jobban megéri kis díjazású hazai salakversenyeken játszani, mint utazgatni körbe a világban a kemény pályás versenyekre. Utolsó két kemény pályás versenyén már az első körben búcsúzott, New Heavenben pont Gabashvili búcsúztatta 7-6 7-5-re. Utolsó kemény pályás meccsét még márciusban nyerte Levy ellen, de ő nem egy magasan rangsorolt játékos. Ami azt illeti Starace-nak már salakon se megy annyira a játék, legutóbb Neapolban, egy 57.000 $-os tornán a világranglista 478. Pashanski búcsúztatta. Most eljött Moszkvába szerencsét próbálni. Nem mondom, hogy Gabashvilinek, hűde nagyon megy a játék, például a Shanghai torna selejtezőjében az 520. Li Zhen búcsúztatta, bár látva a kínai noname játékosokat, talán ez nem is meglepő. Egymás elleni mérlegük 3-2 az olasznak, de a 3 győzelmét salakon aratta, míg kemény pályán sose bírt az orosszal. Minden meccsük 2 szettben ért véget, remélem ez most se szakad meg, főleg úgy, hogy Gabashvili hazai környezetben tolja. Nagy tétet nem tennék a meccsre, Oroszországban elég sok fura eredmény szokott születni.[/e]

Eredmény: 2-1
-10 pont

#3 október 19, 2010, 14:35:19, Milan
Dmitry Tursunov-Viktor Troicki

tipp:Tursunov
odds:2.76
iroda:bwin
tét:10

[e]Az orosz évi egy tornára van kalibrálva, akkor működik tökéletesen a szervája és lendületes pontos játékot nyújt.  Perzse jó játékos ő csak a makacs sérülései miatt folyamatosan hosszabb szünetekre kényszerül. Viszont most egészségesnek tűnik, 2 hete Tokio-ban már letette a névjegyét és megverte Gulbis-t és Gsaquet-t is, csak a későbbi győztes világelső Rafa Nadal tudta megállítani. Tehát a formája bizakodásra adhat okot.
Troicki szintén ezen a tornán villogott, hiszen az elődöntőben meccslabdája is volt Nadal ellen. A szerb fiú is főkeg a szerváira épít, ha formában van nehéz elvenni az adogatását.
Mivel ez egy kis moszkvai torna így meg kell nézni kinek számít itt a továbbjutás. Troicki már tavaly is megmutattat hogy őt nem érdeklik az Oroszországban megszerezhető pontok, hiszen az egy héttel későbbi szentpétervári torna első körében simán kizúgott Karol Beck ellen. Szerintem idén sem fogja széthajtani magát. Míg az orosz végre egészséges, most hazai pályán egy kis sikerélményt is szerezhet mert kb 2 tornán belül úgyis újra megsérül...
Nem mellesleg eddig nem volt meglepetés a férfiaknál, hiszen Stakho behúzta a meccsét (igaz nem részletezném hogyan, főleg mivel Russelre fogadtam...)  és Gabashvili is jól áll. Nehogy már Moszkvában megússzuk az első napot meglepi nélkül...Akkor kitérek a hitemből az tuti :o[/e]

Eredmény: 1-2
-10 pont

#4 október 21, 2010, 14:46:02, Milan
Stakhovsky-Dolgopolov

tipp: Dolgopolov
odds: 1.8
iroda: 888sport
tét: 8

[e]Két ukrán versenyző csap össze Moszkvában a 2. fordulóban, a világranglistán valamivel előrébb lévő Stakhovsky (35.) és Dolgopolov(56.). Egymással eddig még nem játszottak ATP tornán, ez lesz az első csatájuk. Dolgopolov igen jó formát mutat, az utolsó pár hétben sikerült megvernie nála jóval előrébb lévő versenyzőket is: Almagro, Baghdatis. Stakhovsky ezzel szemben nem mutat túl jó formát, nála jóval gyengébb versenyzőktől kapott ki az utolsó hetekben: Raonic, Zverev. Moszkvában az első fordulóban Dolgopolov simán verte a selejtezőből érkező Belyaevet, míg Stakhovsky csak döntő szet 7-5-re bírta verni a nem túl nagy nevű amerikai Russellt. Összeségében elmondható, hogy két azonos képességű (oddsok is ezt mutatják) játékos csatájában a jelenlegi forma fog dönteni, ami mindenképpen Dolgopolov mellett szól aki úgy néz ki jobb erőben is van, jobban bírja az év végi hajrát.[/e]

Eredmény: 0-2
6,40 pont

#5 október 20, 2010, 21:46:16, Milan
Mikhail KUKUSHKIN - Radek STEPANEK

tipp: Kukushkin
odds: 1,91
office: 888sport
tét: 10*


[e]
Élmény nézni a kazah Kukushkin játékát, nagyon agresszív stílust képvisel, amit pozitív értelemben kell venni, s mellette a pontosságra is tud figyelni. Kellemetlen stílusával az elmúlt hetekben is számos nagyra tartott játékost tréfált meg, s itt is a szinte számára  hazai pályának számító orosz fővárosban is meggyőző eredménnyel nyitott, nagyon sima két szettben verte a francia Chardyt. Ebből kiindulva az esküvője óta, nagyon ingadozó teljesítményt nyújtó Stepanek legyőzése sem jelenthet majd gondot, a cseh már eddig is produkált meglepő eredményeket, negatív előjellel, ilyen volt a múlt heti shanghaji veresége, ahol az ismeretlen helyi kínai sráctól, Bai -tól kapott ki két sima szettben. Itt a maga alatt levő román Hanescut verte, de most az ismét nagy passzban, motivációval teli kazahhal szemben, nem lesz elég ki vinnie a szervát a pályára. Engem meggyőzött Kukushkin az elmúlt időszakban, számomra az jelentene meglepetést, ha nem küldené haza a dekoncentrált morva óriást ma délután.[/e]

Eredmény: 0-2
-10 pont

#6 október 21, 2010, 14:46:42, Milan
Stakhovsky S. (Ukr) - Dolgopolov Jr. (Ukr)

tipp: Dolgopolov Jr. (Ukr) 2-0 ra nyer
odds: 2.90
iroda: [10b]10bet[/10b]
tét: 10

[e]Dolgopolov számomra elég érdekes, legalábbis fogadási szempontból. Az elmúlt hónapokban 4-5 olyan meccse volt, hogy drasztikus odds-változás volt nála. pl: 1.20 ról felvitték 1.50 re, vagy meccs előtt 20 percel még 1.90 volt rá, meccs előtt 5 perccel meg 2.70. nem tudom ilyenkor mi van, bekamuzza hogy fáj a bal heréje, és akkor kapkodják az oddsokat, érdekes mi lehet a háttérben. Most viszont fordítva van, 2.00 ról ment le már 1.7 köré, de nem csodálkoznék ha meccs előtt már csak 1.50 lenne. De ennek inkább más oka van most. Honfitársával fog találkozni, az elég hullámzó teljesítményt nyújtó Stakhovskyval. Az elmúlt egy évben megnyert három tornát is, viszont érdekes hogy amúgy meg jó ha túléli a második kört. Láttam már tőle elég szép, látványos játékot, de nagyon hullámzik tornáról tornára. itt az első körben Russelt verte, ismét három szettben, csak úgy mint három héttel ezelőtt. De sokan nem hinnék el ha nem látták volna, hogy mindkét meccset úgy nyerte meg, hogy 2-2 meccslabdát hárított Russel adogatásban... Dolgopolov is mostanában elég hullámzó, viszont első szerva után mindig elég erős. Ljubicic ellen valamelyik szettben 1. szerva után 90-100% körül nyert pontot, 2. után meg 25% körül. Ez azért elég nagy különbség. És leginkább a háló volt útban, és ami ott landolt az ilyen kis gyenge ütések voltak. Bezzeg mikor meghúzta jól, akkor átment, az való neki... na de a lényeg, hogy Stakhonak jövőhéten 250 pontot kell megvédeni. nem tudom a két srác milyen kapcsolatban van, de elég erős érzésem van, hogy Stakho most nem akar nyerni. Amúgy is elég esélyes lenne Dolgo is a győzelemre, de szerintem Stakho rákészül a jövőhétre, nem akar itt elfáradni...[/e]

Eredmény: 0-2
19 pont

Idézetet írta: sparco Dátum október 20, 2010, 15:01:06
Stakhovsky S. (Ukr) - Dolgopolov Jr. (Ukr)

tipp: Dolgopolov Jr. (Ukr) 2-0 ra nyer
odds: 2.90
iroda: 10bet
tét: 10

[e]Dolgopolov számomra elég érdekes, legalábbis fogadási szempontból. Az elmúlt hónapokban 4-5 olyan meccse volt, hogy drasztikus odds-változás volt nála. pl: 1.20 ról felvitték 1.50 re, vagy meccs előtt 20 percel még 1.90 volt rá, meccs előtt 5 perccel meg 2.70. nem tudom ilyenkor mi van, bekamuzza hogy fáj a bal heréje, és akkor kapkodják az oddsokat, érdekes mi lehet a háttérben. Most viszont fordítva van, 2.00 ról ment le már 1.7 köré, de nem csodálkoznék ha meccs előtt már csak 1.50 lenne. De ennek inkább más oka van most. Honfitársával fog találkozni, az elég hullámzó teljesítményt nyújtó Stakhovskyval. Az elmúlt egy évben megnyert három tornát is, viszont érdekes hogy amúgy meg jó ha túléli a második kört. Láttam már tőle elég szép, látványos játékot, de nagyon hullámzik tornáról tornára. itt az első körben Russelt verte, ismét három szettben, csak úgy mint három héttel ezelőtt. De sokan nem hinnék el ha nem látták volna, hogy mindkét meccset úgy nyerte meg, hogy 2-2 meccslabdát hárított Russel adogatásban... Dolgopolov is mostanában elég hullámzó, viszont első szerva után mindig elég erős. Ljubicic ellen valamelyik szettben 1. szerva után 90-100% körül nyert pontot, 2. után meg 25% körül. Ez azért elég nagy különbség. És leginkább a háló volt útban, és ami ott landolt az ilyen kis gyenge ütések voltak. Bezzeg mikor meghúzta jól, akkor átment, az való neki... na de a lényeg, hogy Stakhonak jövőhéten 250 pontot kell megvédeni. nem tudom a két srác milyen kapcsolatban van, de elég erős érzésem van, hogy Stakho most nem akar nyerni. Amúgy is elég esélyes lenne Dolgo is a győzelemre, de szerintem Stakho rákészül a jövőhétre, nem akar itt elfáradni...[/e]

Kiindulva a moszkvai módiból meg a barátságból stb. Szerintem első szett Stakho után 2-1re nyer Dolgo. Az a logikus, úgy szokták az ilyet megoldani. Persze a döntőszettben 15-40e is lesz Stakhonak...

#8 október 25, 2010, 16:40:16, Milan
Jo-Wilfired Tsonga - Viktor Troicki

tipp:Troicki
odds:2.38
iroda:[lb]ladbrokes[/lb]
tét:10

[e]Már tegnap gondolkodtam ezen a tippen, akkor még 2.62ért lehetett volna fogni, de sajnos késlekedtem...Tsonga hosszabb kihagyás után tért vissza múlt héten, és nem is játszott rosszul. Elég jól szervált és a labdamenetekben is szép dolgokat csinált. Csak sajnos a koncentrációja még nem volt az igazi, így csak pár játékban sikerült tökéletesen megvalósítani a jó játékot. Viszont időnként borzalmas adogatógémek is összejöttek amikor a labdát alig tudta átteni a hálón. Ahogy fokozatosan játékba lendül majd, eltűnnek ezek a bosszantó hibák, viszont addig számolni kell velük, így bármikor jöhet a kihagyás, bármelyik gémben. Troicki jó formában van, jól szervál és nem hibázik sokat, remekül a pályán tartja a labdát. A jelenlegi Tsonga ellen pedig bőven elég lesz ha masszív adogatójátékot produkál és hibára kényszeríti a franciát. Nem mellesleg jövő héten Lyonban lesz torna, márpedig a francia játékosok a hazai versenyek előtt sokszor  igencsak vérszegény játékot szoktak produkálni...Jha és ez Moszkva és Troicki az underdog...Ezek után még ezért a szorzóért is megéri megpróbálni...
[/e]

Eredmény: 1-2
13,80 pont

Grat sparco! Két nagyon komoly tippet fogtál.

Neked is grat gati78! Kisebb szorzók, de eddig 5-ből 5 találat. Egyébként jó az az 1,4 is, csak értelmes összeggel kell pakolni.

#10 október 21, 2010, 14:51:01, sparco
Idézetet írta: jax Dátum október 21, 2010, 14:21:43
Grat sparco! Két nagyon komoly tippet fogtál.

Neked is grat gati78! Kisebb szorzók, de eddig 5-ből 5 találat. Egyébként jó az az 1,4 is, csak értelmes összeggel kell pakolni.

Köszi, igyekszik az ember :D Remélem tudtam segíteni ezzel a kis eszme megosztással, ha lehet annak mondani :) Mostanában lusta vagyok írogatni, de ha van valami jó meccs, és tudok róla sokat írni, arról szívesen írok ...

Elkaptam a kis sunyi szerbet ... 
Tegnap eléggé érdekes körülmények közepette, három szettben kapott ki Tipsarevic az argentin Zeballostól. A pénzt tegnap bekasszírozta, ma pedig barátnője társaságában nézte barátja, Troicki Tsonga elleni sikerét.

Sikerült lencsevégre kapni (print screenel) ez a pillantás sok mindent elárul ...  ;D

Titti7 a lesipuskás paparazzi. ;D :great: Néztem én is a meccset, hogy mit ne mondjak nem csúnya Tipsa barátnője. ::)

#13 október 25, 2010, 16:41:33, Milan
Pablo Cuevas - Radek Stepanek

tipp: Stepanek
odds: 1,55
iroda: unibet
tét: 10

[e]Ahhoz kétség sem férhet, hogy kettejük közül ki a jobb képességű teniszező, Stepanek az. Viszont a cseh teniszező idei formája hagy némi kívánni valót maga után, de úgy gondolom, hogy most év végére még összekapja magát. Ezen a tornán eddig Hanescut és a hazaiak egyik elég jó formában levő teniszezőjét, Kukushkint is szettveszteség nélkül verte. Stepanek adogató játékai érinthetetlenek lesznek Cuevas számára. Idén augusztusban mérkőztek legutoljára egymással, akkor Stepa 6:0, 6:4-re hozta a meccset, ez az eredmény jól tükrözi az erőviszonyokat. Cuevas az utóbbi hónapokban kisebb tornákon indult, ott kedvére parádézhatott, döntőket játszott, de Stepanek egy másik kategória, mint akik ellen azokon a tornákon játszott, ellene kevés ez az uruguayi srác. Ezen a tornán eddig még szettveszteség nélkül áll, de nem voltak egyszerű szettek, 3 tie breaket is játszott. Davydenkot verte az előző körben, arról inkább ne beszéljünk, ismerve az oroszt, ott bármi történhetett... előtte pedig Daniel Brands ellen jutot tovább. Most Stepanek a végállomást jelenti számára Moszkvában.[/e]

Eredmény: 2-0
-10 pont

Köszi jax! Meglett a 6. is  nagy nehezen! Sajnos sokat melózom nincs sok időm játszani, főleg nem ilyen elemzéseset. Én így nyomom, kisebb szorzós biztosabbnak tűnő meccsek. Ez se mindig jó, de a nagy szorzókat én valahogy nem érzem, így jobban jövök ki.