A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


En penteken kaptam es pentek este jott elo a hidegrazas, hoemelkedes es fejfajas trio.

Szputnyikot kaptam.

Idézetet írta: TiB Dátum május 18, 2021, 17:16:23
Tényleg parasztság, próbálom is visszafogni mindig, csak néha nem sikerül. :(

Egyébként nekem szerencsére továbbra sincs mellékhatása az oltásnak, azt sem tudnám megmondani pontosan hova adták, helye sem látszik. Applikációs védettségi igazolvány ellenőrzésben volt részem, tudták mi az és működött is. Vannak még pozitív meglepetések manapság :)

Dehogy parasztság. Jól nyomod TiB, én is így szoktam, csak kár, hogy ezek nem értik. Csak néznek ki a fejükből.  ;)

Idézetet írta: SPF Admin Dátum május 18, 2021, 18:40:06
Dehogy parasztság. Jól nyomod TiB, én is így szoktam, csak kár, hogy ezek nem értik. Csak néznek ki a fejükből.  ;)

Leginkább a többi ott lévő, vélhetően kevésbé dögös és fiatal asszonyság fejét néztem volna meg @TiB beszólásakor ;D

Engem az érdekelne @TiB , hogy volt már olyan mikor ez bejött?

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum május 18, 2021, 19:57:10
Engem az érdekelne @TiB , hogy volt már olyan mikor ez bejött?

bármelyik fesztiválon bejön  ;D

ma kaptam én is első pfizert, mintha egy keményet bicepszeztem volna, olyan a vállam, jóleső izomláznak tűnik eddig  ;D

#1205 május 18, 2021, 20:23:30, TiB
Idézetet írta: csacsi1899 Dátum május 18, 2021, 19:57:10
Engem az érdekelne @TiB , hogy volt már olyan mikor ez bejött?

Volt már, azért nem mindenki marad merev, könyvtárosnéni, és tudja poénnak, távolságtartó hangulatot bomlasztónak, beszélgetésindítónak venni. Persze a többség a talpig erkölcs látszatát adja, meg a férfiak is persze felszisszenek és hümmögő úriemberekké válnak, miközben a meg hát, blokkolnám és mínuszolnám kifejezéseket se én használtam egyedül és először :) Érdekes témakör ez, meg a parasztság részét is elismertem/elismerem, de eltér a topictól ezért nem is fejtegetem tovább, szerintem instálszent világban élünk.

Idézetet írta: TiB Dátum május 18, 2021, 20:20:41
de eltér a topictól ezért nem is fejtegetem tovább, szerintem instálszent világban élünk.

Oltott és oltatlan is annak örül, ha ebben a topikban 'Tib & csajok' a téma; s nem valami sokkal rosszabb :ok:

Idézetet írta: hubika88 Dátum május 18, 2021, 20:04:39
bármelyik fesztiválon bejön  ;D

ma kaptam én is első pfizert, mintha egy keményet bicepszeztem volna, olyan a vállam, jóleső izomláznak tűnik eddig  ;D

Én szombaton kaptam szintén első Pfizert, és nekem is így kezdődött, de másnapra úgy fájt a vállam, mintha valaki fél órán keresztül ütötte volna :D  nem bírtam az oldalamon aludni, de mára már teljesen elmúlt. Semmi egyéb hatása nem volt.

Na, akinek Pfizer kell, szabad a pálya, lehet foglalni.

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 18, 2021, 09:27:57
4 millió 715 ezer embert oltottak be. A regisztráltak száma 5 millió 76 ezer. Ez 92,8 % beoltottság. A következő egy hétre ilyen takony időt írnak, de utána jön a meleg. Remélem az lesz az egyik döntés, hogy a maszkot parkoló-pályára teszik ezután.

Ez(egy) bejött!

Szerintem érdemes meghallgatni, hiszen a koronavírusról és hatásairól, valamint a koronavírus-járvány időtartamát jelentősen meghosszabbító emberi hülyeségről is szól.

Duda Ernő: Kizárólag az emberi hülyeségen múlik, mikor lesz vége a járványnak
https://www.youtube.com/watch?v=gUVfEO3d4Do&t=2s

Ez már nem az első eset, hogy burkoltan ugyan, de számodra aki nem oltat, az hülye+idióta.
Én is tudnék videókat felrakni, amiben nem Gödény-féle marhák, hanem neves szakemberek mást állítanak. De nem teszem: elfogadom ha vki oltat és azt is, ha nem. 2023 körül, ha addig nem cseng le, én is beoltatom majd magam. Addigra te már 6-8 szúráson túl leszel. :cya:

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 21, 2021, 15:51:53
Ez már nem az első eset, hogy burkoltan ugyan, de számodra aki nem oltat, az hülye+idióta.
Én is tudnék videókat felrakni, amiben nem Gödény-féle marhák, hanem neves szakemberek mást állítanak. De nem teszem: elfogadom ha vki oltat és azt is, ha nem. 2023 körül, ha addig nem cseng le, én is beoltatom majd magam. Addigra te már 6-8 szúráson túl leszel. :cya:


És mekkora lehet az arány a "neves szakemberek" között akik javasolják az oltást és ebben látják a megoldást és akik elutasítják és vagy kétségeiket fejezik ki?

Ha ez az arány 1:1 akkor érthető az emberek félelme. De a valóságban ez valahol 100:1 lehet, vagy több..

Vajon ilyen arányokkal kiknek lehet hinni, ha csak laikusan a józan ész talaján maradunk?

Mindenki annak hisz, akinek akar. A tény azonban az, hogy azon szakemberek akik támogatják az oltást, még ők is csak valószínűsítik a dolgokat. Írtam már korábban is, hogy nincs a Földön még olyan ember, akinek a második vakcina beadása után eltelt fél év. Sok vakfolt van még.
Na szóval leírom, hogy én hogy jutottam ide. A családom "könnyen", közepesen és kicsit súlyosabban átvészelte a betegséget. Szerencsére gépig vagy még rosszabbig egyikőjük se. Ekkor már javában folyt az oltás. Ekkor feltettem magamnak egy összetett kérdést:
1. Mi lenne a rosszabb, ha magamba adatnék full egészségesként egy kétes eredetű oltást? Ha ezt megteszem az TÉNY, 100%-ig a szervezetemben lesz az anyag.
2. Vagy nem adatom be és vállalom a "kockázatot" és megbetegszek. Már ha megbetegszek. A Föld lakosságának a 2 %-a betegedett meg eddig benne,és ezen 2 %-nak a 2 %-a veszítette el eddig az életét. Ez itt minimális kockázat,míg az első kérdésnél 100% az eredmény, megmásíthatatlan, hogy a szervezetemben lesz.

Most komolyan, nézzétek már végig Karikó Katalin interjúit. Nem viccelek, kronológiai sorrendben, de érdemes ezt a többi "szakértővel" is tenni. Akkor nagyon meglepődnétek, abban biztos vagyok. Karikó is elmondta, hogy lehet ennyi fokon kell hűteni a Pfizert, de lehet annyin, az is lehet, hogy 30 nap múlva kell beadni a második adagot, ja de mégse, mert jó az 35-40 napra, ja bocs, hülyeséget mondtam, mert lehet 3 hónap múlva kéne. Lehet nem jó a fiataloknak, de az is lehet, hogy igen. Ezeknek az embereknek fogalmuk sincsen, mi hogyan zajlik. Találgatnak, ötletelnek, majd lesz valami. A kínai oltás kapcsán elkezdik, 80% a hatékonyság, ja de amúgy nem, mert csak 70%, utána kiderül, hogy kell harmadik oltás, mert 10%-ot se véd. Oroszoknál mondják: 100%-os a cucc, erre az argentin elnök hónapokkal az oltás után beteg lesz, mire az oroszok: mi mondtuk, hogy nem véd teljesen. A francokat, nem mondták.

Lehet ezen most itt a nagy oltási kampányban felhördülünk, mit képzel ez a faszfej - miközben én is beoltattam magam, mert nincsen más választásom... -, de nekem továbbra is röhejes, hogy eltelt 17 hónap a járvány kezdete óta, 1 éven át ment a propaganda a denevérről, majd kiderült: ja, amúgy lehet ez mégis egy laborban előállított vírus, ugyanis az eredmények és a tesztek azt igazolták... Bemondják tavaly, hogy amúgy 16-18 hónap körülbelül, mire használható vakcina lesz, és jönnek a csodák: 9 hónappal később már elkezdődik az oltás. Ti sportfogadók, akik mindenhol bundát kiáltotok, pont ti vagytok ennyire elfogadóak? Ha már a tipp nem úgy jön, akkor faszom, rohadt büdös csalók, de ott, ahol ennyire furcsaság van, az teljesen korrekt.

Nekem számtalan ismerősöm és rokonom lett rosszul a vakcinától, van olyan, aki hónapok óta nem alszik, meghalt egy távoli rokonom az oltástól, én reménykedem, hogy nekem semmi ilyesmi nem lesz. Az viszont röhejes, mikor azt mondják az emberek, hogy ez feltétlenül kell. Attól, hogy megy az oltás, be van oltva bizonyos mennyiségű ember, attól a járvány ugyanúgy jelen van a társadalmunkban, miközben már mit mondanak a gyárak: kell a harmadik vakcina, lehet az indiai ellen nem is használ, kell az új technológiás oltás. És ki jár ezekből jól? Épp azok a cégek és országok, akik a járvány előtt nem voltak éppenséggel jó helyzetben. Igen, ebben semmi gyanús nincsen, de abban igen, hogy az 1.70-es szorzó nem esik be.