Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum március 27, 2022, 10:50:17Igazából törvénykezhet:
"A gyanú szerint az uniós alapok minisztere, egyben az uniós alapokat kezelő ügynökség, a SAFU felügyeleti vezetője úgy alakította át a 2017-es és 2018-as közbeszerzési terveket, hogy az a harmad- és a negyedrendű gyanúsítottak cégeinek kedvezzen."

Ez a 2021-es horvát esetben történt, ahol visszamenőleg vizsgáltak és végül vittek börtönbe embereket. Oknyomozó újságírók kezdték az ügyet, majd utána az Európai Ügyészség fogta és befejezte a nyomozást. Szóval, ott van például az Elios-ügy, ahol bizonyított volt minden, egyszerűen "megújítják" és befejezik.
Én is abban reménykedek, hogy sikerülni fog valahogyan. Az biztos, hogy nagyot meccselnek majd az ügyvédek és az ügyészek. És ja, elsőként szintén az Elios-ügyre gondolok, hiszen ott eléggé bizonyított minden és az OLAF révén van EU-kötődés is.
Annál az általad említett 2021-es horvát esetnél gondtalanul lehetett intézkedni, mert már 4 évvel korábban (2017-ben) megalapították az Európai Ügyészséget és az egyik alapító tagállam Horvátország. Nyugodtan "megfingathatták" azt a horvát minisztert és társaságát.


Idézetet írta: csabax Dátum március 27, 2022, 15:15:55Én is abban reménykedek, hogy sikerülni fog valahogyan. Az biztos, hogy nagyot meccselnek majd az ügyvédek és az ügyészek. És ja, elsőként szintén az Elios-ügyre gondolok, hiszen ott eléggé bizonyított minden és az OLAF révén van EU-kötődés is.
Annál az általad említett 2021-es horvát esetnél gondtalanul lehetett intézkedni, mert már 4 évvel korábban (2017-ben) megalapították az Európai Ügyészséget és az egyik alapító tagállam Horvátország. Nyugodtan "megfingathatták" azt a horvát minisztert és társaságát.



Zseniális a zene.  ;D

Érdekes lehet az Elios-ügy, mert emlékeim szerint ott épp Tiborcz miatt nem kapott meg több milliárd forint EU-s támogatást az ország az OLAF vizsgálat után. Ott egyértelmű bizonyítást nyert a csalás, szóval valószínűleg egy ilyen hivatal abban az ügyben tovább is menne, mint szimpla "pénzbüntetés", ha már a horvátokkal ennél kevesebbért is megcsinálták a börtönt.

#1022 március 28, 2022, 10:06:32, csabax
Idézetet írta: Pozzato Dátum március 27, 2022, 17:54:30Zseniális a zene.  ;D

Érdekes lehet az Elios-ügy, mert emlékeim szerint ott épp Tiborcz miatt nem kapott meg több milliárd forint EU-s támogatást az ország az OLAF vizsgálat után. Ott egyértelmű bizonyítást nyert a csalás, szóval valószínűleg egy ilyen hivatal abban az ügyben tovább is menne, mint szimpla "pénzbüntetés", ha már a horvátokkal ennél kevesebbért is megcsinálták a börtönt.

A Fidesz vezérkarában sok jogász van  (pl. Orbán Viktor, Kövér László, stb.) és ebből kifolyólag nagyon jól kigondolták, hogy miképpen lehetséges büntetés nélkül "lerabolni" Magyarországot. Mármint azt gondolták ki jól, hogy ugyan morálisan abszolút nem érdekes a dolog, hiszen ki nem sz@rja le, ha ők igen, szóval felejtős, viszont arra nagyon ügyeltek, hogy törvényileg lehetőleg minden rendben legyen. Erre aztán jött a vejkó, akit muszáj volt bevenni a buliba, mert hiszen ő a maffiafőnük elsőszülött gyermekének a férje.
Nos, ez a csávó úgy "rácsapott" a pénzkötegekre, mint gyöngytyúk a takonyra. A "nagyok" gondosan elrendezték a dolgaikat, ám a mohó vejkó úgy kezdett el viselkedni, mint az elefánt a porcelánboltban. Könnyen elképzelhető, hogy miatta fog bukni az após.
Nem tudom, hogy van-e kiadatási Spanyolországgal, de ha igen, akkor bizony nem zárható ki, hogy a vejkó felesége kénytelen lesz néhány évtizedet a férj nélkül boldogulni a világ maffiózóinak kedvenc üdülőhelyén.

Vajon hol a határ? Mi az, amit egy ember még elvisel? Érdekel, hogy ez a dokumentumfilm mennyi emberhez fog eljutni. Engem már a ma reggeli 100 ezer is meglepett, hiszen alig volt kint 12-14 órája a videó, de szerintem 200-300 ezer lehet a plafon. Kár érte, mert ez olyan, amit minden embenek látnia kéne itthon. Láthatná, hiszen ingyen elérhető, de magától nem nézné meg, mert az igazság fájdalmas. Láthatná, de nem értené, esetleg szimplán nem érdekelné vagy nem is hinné el. Szerepel a videóban több bátor újságíró, akik korábban a kormánynak dolgoztak, de elegük lett. Miért? Hiszen jó életük volt? Olyan lehetőséget kaptak fiatalon, amiről sokan csak álmodnak. Miért hiteles ez a videó, miért ezt kéne bemutatni az RTL-en? Azért, mert olyan személyek beszélnek benne, akik éveken át adták a nevüket és az arcukat a rendszer működéséhez, így pontosan tudják, mi folyik Gyöngyösön legbelül. Mit érnek el a videóval? Valószínűleg, semmit. Pedig, sokan ezért a karrierjüket áldozták be. Számomra az 5. pont volt a leginkább tanulságos.


Kivitelezhető lenne egy szavazás indítása, hogy ki kire fogja leadni a szavazatát? Érdekes lenne, hogy hogy alakulna az eredmény a jellemzően felnőtt és aktív korú, túlnyomóan férfi, az online térben magukat otthon érző sportfogadók körében. Ha nem, az sem gond, pusztán kíváncsiság, hogy jönne-e a tippem.

Kivancsi vagyok mit gondoltok errol a felig elegetett levélszavazatokrol, ami pont annyira egett el hogy lehet latni kit xeltek be rajta es epitesi tormelek koze dobjak ki hogy barki megtalalhassa..

Letezik hogy ennyire gyoker a fidesz?? Vagy false flag gyanus?

Most mondjatok meg, hogy dontsem el mi az igazsag?? En nem tudom elkepzelni hogy ennyire ostoba legyen vki hogy nem egy kalyhaban egetik el a papirokat hanem csak felig es kidobjak..  :bash:  :bash:  de persze tudjuk hogy a fidesz sok mindenre kepes.

De a masik oldalt se kell felteni..amikor a szekhazban probaltak eljatszani hogy fekszenek hassal a fokdon hatrakulcsolt kezzel.. hogy milyen eros kep lenne.. nem tudom melyik ellenzeki noi politikus volt. Talan Szabo Timea?

Idézetet írta: MessiÁs Dátum március 31, 2022, 18:31:20Kivancsi vagyok mit gondoltok errol a felig elegetett levélszavazatokrol, ami pont annyira egett el hogy lehet latni kit xeltek be rajta es epitesi tormelek koze dobjak ki hogy barki megtalalhassa..

Letezik hogy ennyire gyoker a fidesz?? Vagy false flag gyanus?

Most mondjatok meg, hogy dontsem el mi az igazsag?? En nem tudom elkepzelni hogy ennyire ostoba legyen vki hogy nem egy kalyhaban egetik el a papirokat hanem csak felig es kidobjak..  :bash:  :bash:  de persze tudjuk hogy a fidesz sok mindenre kepes.

De a masik oldalt se kell felteni..amikor a szekhazban probaltak eljatszani hogy fekszenek hassal a fokdon hatrakulcsolt kezzel.. hogy milyen eros kep lenne.. nem tudom melyik ellenzeki noi politikus volt. Talan Szabo Timea?

Érdemes mindig az elején kezdeni, tedd fel magadnak az alábbi kérdést, amit a sajtóból is megtudhattál: ki gyűjtötte össze a szavazatokat? Valószínűleg nem az ellenzék, ha nem ők, akkor nekik el kellett lopniuk, lopást viszont jelenteni kell annak, akiket megloptak. Román posta nem jelentett semmit, illetve azok sem, akik összeszedték.

Mivel Erdélyben az RMDSZ intézi a szavazatok gyűjtését és az RMDSZnek jelenleg nincs ellenzéke itt, én nagyon valósnak gondolom. Aki volt is ellenzéki, az korábban a Fidesz listáján volt (vagy jelenleg is) EP képviselő. A többit meg bedarálta az RMDSZ, mindenki átállt.

Személy szerint azt gondolom, hogy az RMDSZ válogatta a szavazatokat. Majd a selejtet a főnök továbbadta valami jóskának, hogy tűntesse el. Józska továbbadta Bélának, mert túl nagy fasznak gondolta magát, Béla szintén úgy gondolta ő is nagy fasz s továbbadta Karcsinak, aki megpróbálta felgyújtani, de nem ment elég gyorsan, ezért fogta, s kiszórta egy olyan helyre, ahova mások is szórnak szemetet.

Persze mindez csak az én fantáziám műve, de bizonyos szinten ismerem az RMDSZ helyi szervezetének működését, és a dolgok igy mennek.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 31, 2022, 18:36:08Érdemes mindig az elején kezdeni, tedd fel magadnak az alábbi kérdést, amit a sajtóból is megtudhattál: ki gyűjtötte össze a szavazatokat? Valószínűleg nem az ellenzék, ha nem ők, akkor nekik el kellett lopniuk, lopást viszont jelenteni kell annak, akiket megloptak. Román posta nem jelentett semmit, illetve azok sem, akik összeszedték.

De ha ez igy van, akkor csak van valami papir hany szavazat erkezett be. Jegyzokonyv. Hiszen nekem is ala kell irnom a szavazaskor. Vagyis ha elegetnek szavazatokat akkor kevesebbnek kell lennie mint ahanyan szavaztak. Persze azt is lehet manipulalni.

Faszom tele van mar ezzel az egesszel amugy. Alig varom hogy vege legyen es ne jojjon szembe yton, fbon semmilyen politikai reklam.

Erosen gondolkodok hogy a minimumra csokkentem a politikai hirek befogadasat. Csak elek, dolgozok, kexelek, kiandulok, utazok.
Mi a fasznak idegesitsem magam a politikan.

A másik megoldás, Gyurcsány volt, maga szelektálta és égette, aki közelebb ment, azt kilövette. Gyurcsány nem akarta, hogy a határon túliak rájuk szavazzanak, amúgy se kedveli őket! Mondjuk ezt holnap kellett volna írnom, akkor van április elseje.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum március 31, 2022, 18:44:34Jegyzokonyv. Hiszen nekem is ala kell irnom a szavazaskor. Vagyis ha elegetnek szavazatokat akkor kevesebbnek kell lennie mint ahanyan szavaztak.
Jegyzőkönyv max akkor, mikor az RMDSZ továbbitja a végleges, jó szavazatokat. Tehát a válogatás után. Ha postán adod fel például, akkor a román posta nem fog veled aláiratni semmit. Sima levélnél sem kell.

@MessiÁs ilyenekre lehetett számítani (szerintem Te is számítottál hasonlókra), mármint ilyen cifra eseményekre (mindkét oldal részéről). Ahogyan korábban írtam, óriási a tét, amit ráadásul az elmúlt napokban kiderült információk tovább emeltek. Nehéz ezt pontosan megmondani, el kell menni szavazni, mindenki arra, amire akar, közben meg mással lefoglalni magunkat. Amúgy is, csomó sorozat jött ki, ilyen esőben az sem rossz időtöltés. 

Idézetet írta: Alk Dátum március 30, 2022, 14:37:23Kivitelezhető lenne egy szavazás indítása, hogy ki kire fogja leadni a szavazatát? Érdekes lenne, hogy hogy alakulna az eredmény a jellemzően felnőtt és aktív korú, túlnyomóan férfi, az online térben magukat otthon érző sportfogadók körében. Ha nem, az sem gond, pusztán kíváncsiság, hogy jönne-e a tippem.

@Alk

Ilyen általános szavazásra gondolsz, hogy ki nyer? Vagy valami részletesebb dologra?

Idézetet írta: Admin Dátum március 31, 2022, 19:14:32@Alk

Ilyen általános szavazásra gondolsz, hogy ki nyer? Vagy valami részletesebb dologra?

Arra gondoltam, hogy ki kire fogja leadni a szavazatát. Érdekes lenne, hogy eltér-e a mi "rétegünk", s ha igen, milyen irányban és mértékben.