Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


...meg hát a szokásos faszságot tudom leírni, ami nem i s annyira faszság.
Ha pl én nem ülök autóba és az 5 km-el odébb lévő munkahelyemre bringával járok, s még így 15-en a városban, attól nekünk néhányunknak jobb lesz, de semmit nem oldunk meg a globális problémákból.

pl.:
Minek hoznak Európába japán, koreai autókat, alkatrészeket stb...nagy tengerjárókon folyamatosan? Van itt is autóipar, ami megoldja a földrészt, viszont ha csak heti 20-25 ilyen tengerjáró nem jönne...az már lenne, lehetne valami. Csak hát gazdasági kapcsolatok, meg a fogyasztói igények...meg a bekamuzott egyéb okok és lobbik erősebbek az ésszerüségnél.

Pedig az egyénnek tök mindegy, hogy milyen technológival megy A-ból B-be...

A kedvencem amikor a globális felmelegedést az emberekre próbálják hárítani direkt módon!

"Te vagy a hibás!" "Ne fingjál annyit" "Ne menj autóval annyit!" stb. stb.

Idézetet írta: Sound Dátum július 28, 2022, 18:32:06...meg hát a szokásos faszságot tudom leírni, ami nem i s annyira faszság.
Ha pl én nem ülök autóba és az 5 km-el odébb lévő munkahelyemre bringával járok, s még így 15-en a városban, attól nekünk néhányunknak jobb lesz, de semmit nem oldunk meg a globális problémákból.

pl.:
Minek hoznak Európába japán, koreai autókat, alkatrészeket stb...nagy tengerjárókon folyamatosan? Van itt is autóipar, ami megoldja a földrészt, viszont ha csak heti 20-25 ilyen tengerjáró nem jönne...az már lenne, lehetne valami. Csak hát gazdasági kapcsolatok, meg a fogyasztói igények...meg a bekamuzott egyéb okok és lobbik erősebbek az ésszerüségnél.

Pedig az egyénnek tök mindegy, hogy milyen technológival megy A-ból B-be...

A hozzáállást borzasztó nehéz megváltoztatni, de valahol el kell kezdeni. Persze én sem nagyon hiszek benne, hogy külső kényszer nélkül el tud terjedni ilyesféle szemlélet, csak szeretnék hinni ilyen utopisztikus gondolatokban. Sok kicsi sokra megy. Az ember a saját szintjén ennél többet nem nagyon tud tenni. Ha elég sokan veszik át ezt a gondolkodást, akkor majd előbb-utóbb eggyel kevesebb tengerjáró jön, és így tovább. De tudom, bilibe lóg a kezem  :D

#1308 július 29, 2022, 13:38:53, Pozzato
Két eset az elmúlt 7 hónapból:
Homonnay Gergely (Ördög ügyvédje): december végén bejelentette (mármint az Ördög ügyvédje), hogy óriási sztorija van Varga Juditról és Novák Katalinról. A korábbiakat is igazolni tudta, így hiteles forrás. Január elején borít. Pár nappal később máig tisztázatlan körülmények között meghalt.

Hegedüs Zsuzsa (Fidesz tag): Orbán tusványosi beszéde után lemondott, hozzátette, hogy borít, beszámol mindenről, amiről tud a kormány kapcsán, csütörtökön az ATV-n beszél. Csütörtök, ATV, már látható volt, hogy zavarban van, megváltozott a véleménye. Másnap (azaz ma) pedig jön a hír, visszamondja a lemondását, nagyon egyetért Orbánnal stb.


Sose kételkedjünk egy hatalom erejében. Bármikor, bárhol utánad tudnak nyúlni, ha pofázol. Sokan akarnak tüntetést, változást, de nem lesz. A félelem mindennél erősebb. Természetes, hogy nem az ilyen Hegedűs-féle emberek hoznak el változást, de helyzete bemutatja, mik itthon a lehetőségek.


Ebben az ügyben minimálisan érintett volt környezetem is, szakadtunk rajta, mikor mondták, hogy itt már rövid időn belül szenet vártak, miközben a kormánypártnak fingja sincs róla, hogyan működnek a dolgok, 30-35 éve nincsen szakmai képzés, azt hitték pár hónap alatt lehet belőle szénbányák nyitása, miközben a rendszer újbóli kialakítása, betanítás minimum 5, de inkább 10 év. Nem baj, aki kicsit jobban benne van a témában, az nevet rajta egy sort, szokásos hozzá nem értés a kormány részéről.  ;D

https://hvg.hu/gazdasag/20220729_orban_viktor_banya_vajar

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 29, 2022, 21:30:56Ebben az ügyben minimálisan érintett volt környezetem is, szakadtunk rajta, mikor mondták, hogy itt már rövid időn belül szenet vártak, miközben a kormánypártnak fingja sincs róla, hogyan működnek a dolgok, 30-35 éve nincsen szakmai képzés, azt hitték pár hónap alatt lehet belőle szénbányák nyitása, miközben a rendszer újbóli kialakítása, betanítás minimum 5, de inkább 10 év. Nem baj, aki kicsit jobban benne van a témában, az nevet rajta egy sort, szokásos hozzá nem értés a kormány részéről.  ;D

https://hvg.hu/gazdasag/20220729_orban_viktor_banya_vajar

Saját hozzászólásomra reagálva, azért az mondjuk eléggé humoros, hogy egy bánya megnyitása milliárdos tétel, külszíni bányászat más tészta, de az sem hónapok, inkább évek kérdése (1-3 év), de az meg olyan környezetkárosítással jár, ami manapság már teljeséggel elfogadhatatlan (ráadásul nem is oldana meg semmit). És akkor olyan dolgokról nem beszélve, hogy a bányászok bére óriási összeg, nem olyan tételről beszélünk, ami mondjuk ilyen tanári fizetés, hanem egy aknász a mai szinten alsóhangon 3-4 milliós nettóra száníthatna, ahogyan egy bányamérnök is. Vájár se ingyen dolgozik, jóval költségesebb az egész kivitelezése, mint a megújuló energiák felé terelni az országot.

Óriási a fejetlenség és kapkodás minden területen, ami egyfelelől tragikus - látva az ország helyzetét -, másfelől pedig érdekes, mert most már mindenki tisztában van azzal (na jó, egész nap M1-et bámuló nem), hogy Orbánék mennyire nem értenek semmihez. Kinevették az ellenzéket, inkompetensnek tartották, miközben bebizonyosodott, hogy mindenben igazuk volt. Sokan még áprilisban is MZP-n nevettek, csávó összevissza beszél, aztán most már őt idézik, hogy igen, ezt is eltalálta, azt is eltalálta, de ez már késő. Pontosan erről beszéltünk, hogy az ország nem áll készen MZP-re, mert nincsenek azon a szinten, hogy megértsék a hosszabb távú gondolkodást. Nem 5 kg krumpliban kell gondolkodni azonnal, hanem 5-10-15 évvel előre. Úgy pedig ne akarjunk Endrebá-féle aranyéletet, hogy nincs vizíónk. MZP nem a háborúval kampányolt, aktuális problémákra próbált reflektálni, amik nyárra és őszre lettek időszerűek.

Idézetet írta: csabax Dátum július 29, 2022, 15:22:16@Sound, szerintem jó, ha tudsz erről.

Nem jár automatikusan a rezsicsökkentett gázár a nagycsaládosoknak
https://444.hu/2022/07/29/nem-jar-automatikusan-a-rezsicsokkentett-gazar-a-nagycsaladosokat?fbclid=IwAR01FLqbIaGpuFhC35njT0-BopL70HDVmXJwIahkZq_NQvgm9ojxhIoodM4

Szerintetek egy nagycsaládos, ámde albérletben lakó, akinek nem a nevére érkezik a számla, az megszopja vagy megszopja?

És az elvált szülők két külön lakásban mindketten jogosultak lesznek erre?

Idézetet írta: Szigo Dátum július 30, 2022, 11:09:08Szerintetek egy nagycsaládos, ámde albérletben lakó, akinek nem a nevére érkezik a számla, az megszopja vagy megszopja?

És az elvált szülők két külön lakásban mindketten jogosultak lesznek erre?
Én sem tudom kihasználni, társasházban központi kazán van, onnan megy a lakásokba a melegvíz. Vízóra és hőmennyiségmérő alapján osztják el a fogyasztást. A gázszámla a társasház nevére jön.

Idézetet írta: Szigo Dátum július 30, 2022, 11:09:08Szerintetek egy nagycsaládos, ámde albérletben lakó, akinek nem a nevére érkezik a számla, az megszopja vagy megszopja?

És az elvált szülők két külön lakásban mindketten jogosultak lesznek erre?
A vagy megszopják vagy megszopják dologra a vagy megszopják lehet a megfelelő válasz.
Szerintem várjuk meg a számlázási káoszt. Nagy a tábori bré és bizonyára sokan fognak akaratukon kívül rácsatlakozni.
Jó reggelt, Magyarország!

Most a KÁOSZ-ról szeretnék posztolni....
Hasonló a helyzet, mint a Covid intézkedéseknél, amikor minden nap jelentettek be valami eget rengető orbitális baromságot...pl idősávos vásárlás bassszameg...Nem is szívesen emlékezem vissza, mert baromi ideges leszek.

Szóval a jelenlegi helyzet. Bejelentettek kapkodva, nem tiszta viszonyokkal megint minden baromságot. Az egyik ilyen, hogy az MVM-nél jelentse be mindenki a mérőóraállásokat, augusztus 5-ig. A baj az, hogy fel sem mérik, mit okoznak ezzel. Az MVM egy állami cég, és az állam vezetőinek fogalmuk sincs, mit okoznak rendeleteikkel.....
Ugyanez a helyzet a Kormányablakos nagycsaládos kedvezményes átlagfogyasztással is, de erről később.

Mondtam a családnak, hogy hétfő-péntek ezen a héten csak erről szól, összeraktam tegnap a papírokat és irány a pécsi MVM iroda.
A helyzet az, hogy a telefonos rendszer megbénult – nyilván annyira leterhelt, hogy nem lehet bediktálni mérőállást. Az internetes rendszer időpontfoglalás, óraállás elküldése szintén KO. Maradt a személyes ügyintézés. Tömeg!!! Még csak KEDD van! A biztonsági őr nem hajlandó 12:00 után sorszámot adni, csak óraállás bediktálásra. Egy fő látja el ezt a feladatot. Az emberek gyűlnek és egyre idegesebbek, pattanásig feszült a hangulat, a hangos beszéd, súrolja a fizikai atrocitás határait...Fél órát vártam, majd egy kedves nő kijött, és azt mondta, hogy leül ehhez az asztalhoz egy tablet-tel, és hozzá is lehet jönni. Elsőként odafértem jó helyen álltam. Volt egy pár kérdésem:
1 Februártól van gázom nincs éves átalányom, mire számítsak
2. 200 köbméter fogyasztásra vagyok bejelentve, 6 hónap alatt elfogyott 651 köbméter, azaz átlag 109, mire számítsak.
3. Bejelentem a mostani mérőállást, kapok róla egy emailt, ezt a kormányhivatalba majd be kell vinnem?

Nyomatékosan közölte, hogy nagyon sajnálja, fogalma sincs. Ő azt sem érti, miért akarja most hirtelen mindenki bediktálni a mérőállását.
Kérdeztem, hogy az eddigi átalány alapján 1200 köbmétert kellett volna használnom, annyinak az árát fizettem, tudok-e módosítani a 200 köbméteren. Azt mondta, hogy ezen a héten biztos, hogy nem.

Kijöttem, ezt elintéztem amennyire tudtam. Holnap kormányhivatalba megyek, intézni a 3 gyerek miatti kedvezményeket. Ma megpróbáltam on line időpontot foglalni. Nincs olyan lehetőség, funkció, hogy rezsicsökkentés-nagycsaládosoknak. Csak a szokásos, útlevél, személyi, forgalmi...stb intézésre lehetett volna időpontot foglalni. tehát odamegyek egy köteg papírral és egy életem, egy halálom meglátom mi lesz....
Hazafelé hallgattam a Kossuth-ot a kocsiban...nem azért mert annyira szeretném, hanem mert nincs info. Bemondták, hogy augusztus 12-ig meghosszabbítják a bediktálás időpontját, viszont nem csak MVM és gáz, hanem az EON és áram ügyben is el kell járni.

Holnap kormányablak és eon – kíváncsi vagyok, hogy mire jutok. Az viszont konkrét, hogy egy-egy bemondott infóval, rendelettel teljes káoszt teremt ez a kormány...és fogalma sincs róla, hogy mit okoz ezzel a lakosság és a társadalom körében.
El sem tudom képzelni, hogy mit csinál pl az a család, aki múlt pénteken elment 10 napra nyaralni akárhová, vagy bármi hasonló ,,extrém" esetben, hogyan oldják meg az emberek...pl fogyatékkal élők, nyugdíjasok, gyereküket egyedül nevelő szülők. Hogy a picsába oldanak meg bármit is ebben a káoszban????

valószínű, hogy holnap is leírom majd a sztorimat, arról, hogy mit tudtam elintézni ebben a bürokráciában, ahol a hivatalok sem tudják pontosan, hogy mi a franc is a dolguk...és az biztos, hogy keddről-szerdára nem lesz dupla annyi ügyintéző...ellenben 3-4-szerese lesz az ügyeit intézni próbáló szerencsétlen.

történelmi filmekben, a második vh-s zsidótörvények meghozatala, rendeletei és végrehajtása jut eszembe – ma este kitaláljuk, hogy holnap kivégzések lesznek, és hajnalban, már kezdik is csinálni. Gyorsan, embertelenül, és ,,a minél több vesszen" elv alapján teszik tönkre a társadalmunkat.


Tudtam foglalni időpontot az eon-nál!!!!
1 db volt összesen holnapra!!! 11:00-ra - yeah!

@Sound szerintem igyál előtte.  ;D

Ez várható volt, mármint, hogy ilyen lesz a helyzet. Fidesz döntés, NER-cég, ezek összessége általában kimeríti az alkalmatlanság fogalmát. Én csak röhögök az egészen (nem rajtad), mert máshogy ezt már nem lehet bírni. Amikor bemondanak olyat, hogy használjanak tüzifát az iskolát, istenem, ennyi idiótát.  ;D Jó, én megértem, számolás egyiküknek sem volt erőssége, ráadásul a Fidesz tagjai életükben nem dolgoztak még, való életről fogalmuk sincsen.

Olyan infókról meg még nem is tudnak az emberek, hogy az állampapírban lévő pénzeiket, ha idő előtt váltanák vissza, akkor 1%-ot levesz az állam egy tegnapi határozat alapján (ez eddig nem volt így). Bankos haverral beszélgetve, jövő tavasszal megkezdődhet a teljesen eladósodó, kölcsönöket felvevő családok komplett felvásárlása és kilakoltatása, ráadásul náluk még nem is 100 ezres rezsiemelésről beszélünk, hanem "csak" 30-50 ezerről, de sokan már ezt se tudják majd kifizetni az emelkedő élelmiszerárak mellett.

Nagyon sokan lesznek sajnos hontalanok, akik komoly hitelt vettek fel, azoknak jóformán annyi, kivétel, ha a cég, ahol dolgoznak nem emel minimum 30-40%-ot a bérükön. A mesterségesen gyengített forint megtette a hatását, Orbánék gazdagodtak, míg az egyszerű emberek jártak rosszul. Igaz, hogy hanyatló Nyugaton is emelkedik a gáz ára, csak ott a fizetésed 10-15%-át fizeted ki rá, addig itt lesznek olyanok, akik a 30-40%-át... És akkor még olyanról nem beszélve, hogy beígérték a CSOK-ot jövőre, bankos haver kérdése annyi volt: miből? Mert EU-ből pénz nincs, államkassza üres, akkor ezt a bank finanszírozza?

Ezt meg érdemes megnézni, ha MEGTUDNÁD MI FOLYIK VALÓJÁBAN MAGYARORSZÁGON.


első rész: https://www.youtube.com/watch?v=xpjds5LqNtE&t=1885s

magam egyébként tök nyugi vagyok még....
Végig fogom csinálni, hogy ne szívjam meg a magas rezsit...igaz még végigcsinálom, az egy hatalmas szívás, viszont nem adom fel. Nyugi-extra türelem. Mekkora szívás pl az ügyintézőknek ez....bakker. Jönnek a kiborult szerencsétlenek reggel 8:00-tól van ahol este 18:00-ig. 20 perces beosztásban végig...mi ahhoz képest a saját ügyeim végigvitele.

Simán bírom!

Ha tegnap leírtam a káoszt, akkor ma sem leszek rest, leírom a mai helyzetet is.
Úgy tűnik, hogy sikerült a családomnak kivédenie ezt a rezsicsökkentéses kormányhisztit.

Szóval EON!
Tegnap az utolsó időpontot megcsíptem neten a héten!!! Csak szerda 11:00 volt szabad. Odamentem 3 perccel 11:00 előtt. Hasonló tömeg, mint tegnap az MVM-nél, biztonsági őr kérdezi az időpontot, mondom – azonosít, név kódszám (ezt mailben kaptam). Pikk pakk az ügyintéző előtt voltam.
Három villanyóránk van:
H – tarifa
téli használat 300 kwh
nyári használat 302 KWH

Meggyőzött az ügyintéző, hogy a H tarifás árak nem változnak! Mi 18.000-et fizettünk erre havonta eddig. Erről kizárólag a légkondis fűtés és hűtés üzemel. Mivel februárban lett gázfűtésünk, ezért a fűtés funkciót nem használtuk azóta. Kértem, hogy csökkentsék az átalányt 200 kwh-ra. Itt tehát kb 15.000 les az új díj.

Éjszakai áram:
130 kwh
Februárban a melegvizes tározós gázkazánfűtéses rendszer miatt, kiiktattuk a villanybojlert. Benn van, csak egyszerűen be kell dugni és csinálja a melegvizet, de nem használjuk 6 hónapja. Kértem, hogy állítsa át az átalányt 20 kwh-ra, hátha lesz valami vészhelyzet, s akkor jól jön.
Rendes nappali áram
70 kwh
Itt kevés volt az átalány, kértem, hogy nyomja fel 170 kwh-ra – hiszen így a 170+20= 190 kwh, azaz a 210 kwh-ban benne vagyok.
Eddig két havonta fizettünk 11.800 ft-ot, mostantól havonta fizetünk 6000 ft-ot.
Nyilvánvaló, az óraállások miatt, hogy mindenhol brutál túlfizetésem van. Nem kérvényezek visszafizetést, használja csak a felhalmozott, kifizetett kwh órákat a család.
Végeredmény, hogy sem gázból, sem áramból nem kell többet fizetnem, mint eddig.

Kiléptem az irodából, s még 15 percet benn voltam a tömeg csak növekedett...
Felhívtam a gázt, megtervező, és megépítő vállalkozókat, összesen három EV-t, és egyesével megköszöntem nekik azt, hogy milyen jót tettek a családommal. Sokat fizettünk 6-7 hónappal ezelőtt, de most úgy tűnik, hogy a kiépített rendszereik és a beépített eszközeik sokkal előbb megtérülnek, mint azt gondoltam volna. Tudom kombinálni a gázt a villannyal, bárhol túlfogyasztás lenne, tudok játszani vele, és a 7 helyiséget fűtő gázkazán (110 négyzetméter), melegvízzel havi átlag 109 köbmétert fogyasztott, de 200 köbmétert fizetek 7. hónapja., azaz jelentős (550 köbméter) a tartalékunk.

Kormányhivatal
ide nem lehetett időpontot foglalni! Féltem tőle! Három gyerek esetén kap a család rezsicsökkentett áron még 600 köbméter gázt évente, azaz havi 50 köbmétert, így a határérték 194 köbméter lesz 144 helyett. Azt gondoltam, hogy itt lesz a káosz!!!! Ketten voltunk, az is egy cimborám, ő is ezt intézte....Formanyomtatvány, egész család összes TAJ száma stb...15 perc alatt megvolt, kellett MVM szerződés és egy gázszámla. Beadtam a kérvényt, innentől a MÁK intézi az MVM-el, SEMMI dolgom sincs!!!!

Baromi szerencsésnek érzem magam! Roppan hálás vagyok a sorsnak és azoknak az embereknek, akik a felújításkor nálunk dolgoztak!
Három napom ment rá, még minden papírt összeraktam és végig értem a hivatalokon.

Valahol tragikus, hogy milyen dolgoknak tud örülni az ember. Sziklák estek le a szívemről, mégis keserédes a dolog: Miért kell ilyen helyzetbe hozni embereket.....

Nem találkoztam más emberrel, aki végigért volna a bürokratikus folyamatokon rezsicsökkentés kapcsán, és pozitívan jött volna ki az egészből.