Mobilnet probléma

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Találkoztatok már azzal a problémával, hogy az usb mobilnet (ez esetben telenoros) nem települ automatikusan?

Elvileg felismeri a gép az eszközt, az eszközkezelő beteszi a lemezmeghajtók és a modemek közé is, de a "hardver biztonságos eltávolításán" kívül mást nem tudok vele kezdeni.
(manuálisan nem tudom telepíteni)

Másik gépre sikerült ugyanezt a modemet telepíteni, így valószínűleg nem a modem a hunyó.
Ugyanakkor ezen a gépen eddig is telenoros mobilnet volt - amit képességeimhez mérten lepucoltam a gépről - és az gond nélkül működött.

Pár napja kaptam egy üzenetet, hogy frissítsem a modem szoftverét, de a frissítés 10%-nál megállt, ki tudja miért, ami után a modemet már fel sem ismerte a gép (másik sem).
Most egy cseremodememet kaptam helyette, míg megnézik, de ugye ezzel is gondjaim vannak, tehát nálam is van hiba...

Tippek, ötletek hozzáértőktől és laikusoktól?  :)

Köszi!


Végül megoldottam úgy a problémát, hogy a másik gépen, ahova sikerült korábban is használni ezt a modemet, ott újraindítottam a telepítést, s mivel ez alatt a Sajátgép menüben rövid ideig láthatóak voltak a szükséges fájlok - köztük az autorun is - tudtam belőlük másolatot csinálni.  :)

Azaz így "megszereztem" a telepítő szoftvert, majd egy pendrive-val átraktam a programocskát arra a gépre, ahol korábban kudarcot vallottam.
Így már gond nélkül sikerült telepíteni ott is.