OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Emlékszem amikor bejött az internet 6-7PERCET kellett várni  ;D hogy betöltsön egy oldal

Idézetet írta: csacsa44 Dátum október 06, 2010, 09:02:16
Szia Milan, vmlinuz!

Gondolom, most nincsenek olyan sokan az oldalon, de pl. most is lassú. Van mikor 6-7 másodpercet várok, hogy tovább tudjak lépni a topikok között. Nem panaszkodok, csak informállak benneteket!  ;) 


Schwinn-Csepel Stringbike, a lánc nélküli kerékpár

Magyar találmány tartja napok óta lázban a technológiai újításokra fogékony közönséget és a szaksajtót. A Stringbike-on nincs lánc, erős műanyaghuzalok hozzák mozgásba a kerékpárt. A teljes cikk itt olvasható. (hvg.hu)

Nekem nagyon tetszik, majd idővel lehet veszek is egyet, csak megvárom a tapasztalatokat és hogy csökkenjen az ára (jelenleg ~700e Ft). :)

Hát ez nagyon nagy! De ennyi pénzből inkább veszek egy autót meg hétköznapi biciklit  ;D

Ez a találmány is úgy jár, mint a "dongó". A fickó Amerikából tért haza és belevágott a gyártásába, de becsődölt. Egyébként is, hol van valakinek 700.000 felesleges pénze.
A nyáron voltam az USÁ-ban, nos, ott is lehet 3-4000 dollárért is venni biciklit. Tuti, hogy csak esetleg Nyugaton lesz rá kereslet.

Idézetet írta: rosco Dátum október 06, 2010, 18:44:33
Schwinn-Csepel Stringbike, a lánc nélküli kerékpár

Magyar találmány tartja napok óta lázban a technológiai újításokra fogékony közönséget és a szaksajtót. A Stringbike-on nincs lánc, erős műanyaghuzalok hozzák mozgásba a kerékpárt. A teljes cikk itt olvasható. (hvg.hu)

Nekem nagyon tetszik, majd idővel lehet veszek is egyet, csak megvárom a tapasztalatokat és hogy csökkenjen az ára (jelenleg ~700e Ft). :)

Idézetet írta: csacsa44 Dátum október 06, 2010, 09:02:16
Szia Milan, vmlinuz!

Gondolom, most nincsenek olyan sokan az oldalon, de pl. most is lassú. Van mikor 6-7 másodpercet várok, hogy tovább tudjak lépni a topikok között. Nem panaszkodok, csak informállak benneteket!  ;) 
Szia!

Igen, most már utánanéztünk. Valamit ki kell találjunk, hogy gyorsitsunk a szerveren.



Sziasztok!

Holnap estére egyik havernál megrendezésre kerül egy kis Fifa 2011 PS3 bajnokság, sörrel, sörkorival mindennel ami jól jöhet! :D
Mivel soha nem volt PS2-m, PS3-m, és kipróbálni is csak haveroknál tudtam szeretnék kérni TŐLETEK egy pici segítséget.
A kontrollerrel melyik gombbal mit hogyan kell csinálni a FIFA 2011-ben irányítás szempontjából?


A középső bal oldali "bütyökkel" irányítom a játékost, de melyik gombbal
Támadásnál:
-passzolok?
-lövök?
-indítok?
-ívelek?
-fejelek?
-cselezek?
Védekezésnél:
-ütközök?
-becsúszok?

melyikkel váltok embert?
és melyikkel sprintelek?
Kb. ennyi jut eszembe.
Ha valaki szánna rá pár percet a válaszra, annak nagyon megköszönném! :)

Szeretnék egy kicsit felkészülni """elméletben"""" hogy ne legyen túl hosszadalmas mire belejövök, megszokom.
Egy használati leírás link is elég lehet, ha abban benne vannak ezek. :)
Ha tud valaki akkor kérem segítsen!
Egy két jótanácsnak is örülnék már ha van ilyen ebben a műfajban :)
Üdv!
(beteszem a FIFA 11 vs. PES 6 és az OFF Topik témákba a gyorsabb válasz reményében, ezért elnézést!)

Szia! Ha tudsz várni pár percet, elmondom ;) Az a baj, h nem nagyon nézem már a gombokat, csak nyomom ;D

A klasszikus irányítást mondom el, mert én is azt használom.

Irányításnál a két legalapvetőbb dolog, a játékos mozgatása (bal kar), és a sprint (R2es gomb: a hármoszög fölött láthatod a képeden az R jelet, az alatt van két gomb, az alsó az R2). Ezen kivül van még vagy 600 féle gombvariácíó, testcsel, labdafedezés testtel, meg hasonló cuccok, de egyrészről ezeket nem tudom elmondani, mert én se használom, és nem is tudom, másrészről meg úgyis lesz sörkorcsolyátok, szóval a játék közepe táján már annak is örülhettek majd, ha a képernyőt látjátok.

Támadásnál ugye a lövés a legfontosabb, ezt a körrel tudod megtenni. Ugyanezzel megy a fejes is. Ezen kívül tudsz célzottan lőni ez az R1+kör, vagy nyesve L1+kör.

Passznál a bal karral kell kiválasztanod merre passzoljan, és nagyon sokan tök jól meg tudják csinálni, h futnak pl balra, és passzolnak egy hirtelen mozdulattal jobbra, de én a Fifa primitív üzemmódba vagyok állítva, így arra passzolok, amerre futok. Plusz játék közben nem akarom eltörni az ujjamat. Rövid passzot az X gombbal tudsz adni, ha fejre jön a labda, ugyanezzel adod tovább passzként.  Ívelt passzt a négyzet gombbal adhatsz, és az ív nagysága attól függ, mennyire hosszan tartod lenyomva a gombot. Kiugratást pedig a háromszög gombbal tudsz indítani. Kényszerítőzni az L1 gomb + x-szel tudsz (nekem nem sikerült ;D ), pattanó emelt passz R1 + négyzet, és emelt átlövés L1 + háromszög.

Beadást a négyzet gombbal adsz, alacsonyabb ívű beadáshoz pedig kétszer egymás után gyorsan megnyomod a négyzetet. Ez akkor előnyös, ha a támadód elfoglalta a helyét, és a védők még nem tudtak rá felérni. Tudsz cselezni is, de ezt se kérdezd hogyan. Egy cselhez kell vagy 4 különböző gomb, ami nekem lehetetlen küldetés. De legalább lesz sörkorcsolya...

A védekezést én nagyon egyszerűen csinálom, a védővel nekifutok a támadónak ;D Ennyi ;)
Ha ez mégsem válna be, akkor a becsúszó szerelés a négyzet gomb. Felszabadítás pedig a kör.

Játékost az L1 gombbal tudsz váltani.

Kb ennyi, én legalábbis ezekkel elboldogulok, de persze messze állok egy bwines profitól (akikre fogadni is lehet), de legalább az a kísértés sem áll fent, h bundázzak ;)

Sok sikert!


Jaaas nagyon szépen köszönöm!!!
Nem is mertem remélni egy ilyen teljes körű leírást!
A sör,sörkorcsolya-. érzékszervi "furcsaságok" meglátásod is nagyon ül! :)
Köszönöm szépen még egyszer!
Majd beszámolok vasárnap pár szóban itt az Off-ban :)
Üdv!

Idézetet írta: Szurki Dátum október 22, 2010, 22:40:29
Jaaas nagyon szépen köszönöm!!!
Nem is mertem remélni egy ilyen teljes körű leírást!
A sör,sörkorcsolya-. érzékszervi "furcsaságok" meglátásod is nagyon ül! :)
Köszönöm szépen még egyszer!
Majd beszámolok vasárnap pár szóban itt az Off-ban :)
Üdv!

Nincs mit, jó bulizást ;)

#823 október 25, 2010, 18:41:35, Szigo
minden nyíregyházinak sok szerettel küldöm, és remélem, nincs harag Oak! ;D

http://www.youtube.com/watch?v=U-tf1qKtt0Y&feature=player_embedded#at=54

Felmegyek a Nyírplázába kaszinózni
Útközben meg be is álltam kólázni
Elnyerték a lóvémat ezek a cigányok
Ebből mulatnak a nyíregyházi cigányok...

Még jó hogy nincs! Hatalmas zene  :ok: