Mindenféle "zagyvaság" > Lecsó

Fejlődni akarok!

<< < (2/3) > >>

Sound:
Braskó Csaba - szemlélet fejlesztés könyveit szerintem érdemes olvasni.

Van benne kommunikáció, huzugság (nem mond igazat) témakör is. Leginkább gondolkodásmódra megy rá:
áramvonalas gondolkodás, jól felépített stratégiákkal az életben.
Fontos témakör a kommunikáció!

Azonban talán a legfontosabb az egyén stratégiai erősségének felismerése. Egyetlen stratégiai erősségből (pl valaki kiváló gumis, vagy rendezvényszervező stb....bármi), hogyan legyen olyan karrier, ami kevés stresszel, megtervezhető bevételekkel, ami anyagi biztonsággal járt. - kb erről szólnak a könyvei, hírlevelei. Baromi sok van a neten belőle...

pl a fejlődés is egy külön témakör...

TiB:

--- Idézetet írta: sleve - Szeptember 15, 2021, 20:59:04 pm CEST ---Azt hittem a sportfogadásban akarsz fejlődni vagy ott már elérted a csúcsot?

--- Idézet vége ---

Sajnos közel sem, de azzal már nagyon sokat foglalkoztam, összességében a szerencsejátékkal, pókerrel, de még blackjackkel is.

Allan Pease: Testbeszéd

Ezzel kezdem, Pozzato köszi az ajánlást! Ahogy olvasom, a házaspár nem kispályás a témában.

gerry:
Könyv beszerzése folyamatban! Köszi a tippet.  :beerchug:

Olvass az emberekben - is fogyasztható

Dr. David J. Liebermantól vannak még hasonló könyvek, kb. 3 nap / könyv ha belemerülsz és elvisz a téma magával

youtube-on esetleg videók amit szívesen ajánlotok ebben a témában?

Tomka:
Szia TiB!

Remek kezdeményezés, azonban úgy gondolom, hogy ezt is a legjobban úgy lehet megtanulni, hogyha az ember önfejlesztést tart és a saját reakcióival illetve testbeszédével is maximálisan tisztában van. Lehet ez nagyon elcsépeltnek tűnik, azonban, ha magadat és az általánosan leggyakoribb reakciókat és test beszédeket saját magadon figyeled és uralni tudod, akkor fogod tudni jól megismerni a többi embert illetve az alapvető tulajdonságokat felismerni. Persze minden ember jelleme más és más, de vannak alapvető jegyek, amelyek mindenki magán hordoz.
Egyébként szerintem egy családi eseményen, tárgyaláson, meetingeken lehet a legjobban magadat megfigyelni, mikor leszel ingerült, unott, érdeklődő stb.
Sok fejlesztéssel és tudatos figyeléssel elég jól ellehet sajátítani.

Elsőként úgy gondolom, hogy önfejlesztés és utána vannak igazán remek szakmai és szórakoztató könyvek is akár.

Párat, amelyek nekem nagyon sokat segítettek.

- Josef Kirscher - Manipuláció művészete
- Thorsten Havener - Tudom, hogy mire gondolsz! - A gondolatolvasás hétköznapi trükkjei
- Dr. Csernus Imre - A férfi
- Paul Ekman - beszédes hazugságok
- Paul Ekman - Leleplezett érzelmek
- Susan Forward - Donna Frazier - Érzelmi ​zsarolás
- David J. Lieberman - Olvass az emberekben
- David Egaleman - Az agy
- Daniel L. Schacter - Az emlékezet hét bűne - Hogyan felejt és emlékszik az elme?

Ezek szerintem mind remek olvasmányok! :)

Üdv.:
Tomka

Tomka:
Sziasztok!

A minap nézelődtem a tárhelyemen és ezt a könyvet találtam. Ezt korábban nem is említettem, pedig szerintem nagyon jó.
Joshua Foer - Einsteinnel a Holdra - Az emlékezés művészete és tudománya
Feltettem a drive a megosztott mappába, ha valaki esetleg érdekel töltse le. :)

https://drive.google.com/file/d/1teKut1MNPzZrQdjrTmfr4AYAyy4ekzEk/view?usp=sharing

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése