Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


#165 június 15, 2017, 09:45:00, Winger
Idézetet írta: TiB Dátum június 14, 2017, 23:34:19
"Bár hivatalos adatok nincsenek, hozzávetőlegesen körülbelül 2,7 millió migráns tartózkodik az olasz fővárosban".

Forrás: https://888.hu/article-roma-nem-ker-tobb-migranst

"364,632 foreigners living in Rome, amounting to 12.7 percent of the total population".

Forrás: https://www.thelocal.it/20170613/rome-mayor-asks-for-restrictions-on-migrant-arrivals-to-the-capital
[/Csak egy adalék a "hiteles" tájékoztatáshoz. Róma lakossága mintegy 2,6 millió fő a Wikipédia adata szerint.  :cya:

Elég céltalannak érzem Router és kampós kollégák vitáját. Nyilván soha semmiféle egyetértésre nem fognak jutni, mert teljesen máshogy látják a dolgokat.

A migráns témát behozni Router kérdéseire válaszként meg olcsó trükk. Mert hát szeretném én, hogy ez a látvány fogadjon mondjuk a Hősök Terén? Nyilván nem. Jó, hogy megépült a határra a kerítés? Természetesen igen. Lehet, hogy emiatt 100 év múlva az ország megmentőiként fogunk emlékezni a Fideszre? Nem tartom kizártnak. Felmenti-e ez bármi alól őket, azok közül amiket Router kolléga is felsorolt? Nyilván nem, és a lámpavason kéne lógniuk.

De ha már politika, akkor van egy hasonlatom azoknak, akik a "nem minden migráns terrorista/bűnöző/stb." érvet szokták felhozni. Ha adok neked egy zsák almát (legyen 100 db), és szólok előre, hogy ezek ugyanolyan almák, mint amit a piacon találsz, de van köztük pár (1-2-5-50, mindegy mennyi!), amibe mérget fecskendeztem, akkor mit tennél? Nyilván nem nyúlnál a zsák tartalmához, hanem visszaadnád nekem, hogy kezdjek vele amit akarok. (Az alma itt a bevándorlók megfelelője nyilván.)

migráncs témához csak annyit, hogy a szabadkőműveseknél menő dolog, hogy ha el akarnak valamit érni akkor a céljaikhoz igazítják a terveiket: problémát generál, amire lesz egy reakció, és hozza is a megoldást.....
szept 11. : szabadságjogokat akarták elvenni+ a terrista törvényt behozni, ehez csináltak egy ikertorony akciót....
visszatérve a migráncs dologhoz, Gyuribá behozza (rossz rendőr), Vikibá (jó rendőr) farkast kiáltozik....pár cya migrificcs akciókat hajt végre.....
média pampogja hogy ellenőrizetlen emberek, papirok nélkül....
jön majd a megoldás, beultethetö csippek az emberkebe....
de közben csavarnak egyet a dolgon....mig pár éve a Bin Laden fejü vegyverrel , bombával volt a tenorista prototípusa....mára már kreol, vagy majdnem fehér a tenorista, aki kocsival, meg késsel hajtja végre az akciót...
namost autója, meg kése szinte mindenkinek lehet, tehát mindenki potencionális terrosta lesz hamarosan, pláne majd ha fehér cya dublörök csinálják az akciókat..
a végeredmény az lesz hogy mindenkit meg kell figyelni, és becsippeltetni...
aki vallásos, az a bibliában megtalálja a fenevad bélyege kifejezést, hát kábé a mikrochip lesz az a kézfejbe beültetve....
ez a nézetem, de ennek ellenére ugyanúgy a vágóhíd kapujáig jutok mint akinek fogalma sincs erröl.
lehet egyböl az összeesküvés elmélet kifejezést elövenni, amit ugyancsak a cya talált ki, hogy bármilyen véleményt nevetségessé tegyen, de van pár tanácsom:
tanuljátok meg a body languaget, a szabadkömuves jeleket, és ne attól a médiától várjátok a megoldást aki szakértövel elmondatja hogy mire gondolj...
csak a jeleket figyeld....hétköznapi eszközökkel egyre fehérebb lesz a terrorista, aztán jön a nagy megoldás...
Aki meg szereti a politikát annak csak annyit: a politika azért van hogy az emberek agyát szétzilálja. Megosztani a birkákat, amig azon csámcsognak addig a feemansionok csinálják a világkormányt, amiez képest  a koreai terror erzsébet tábor lesz csak.....tessék orwellt elolvasni pl..
üdv
Lali


aki azt gondolja hogy a Tek véletlenul ilyen amilyen, és nem a programozott káosz reakciót akarják majd leverni, az  gondolkozzon el azon hogy mi indokolja ezt a felszerelést, guglival megnézheti a német , angol, stb. terrorelhárítás hasonlóan túlkalibrált egy picit, nem? szerintem venezuelában tesztelik tartják a főpróbát most, amit kiterjesztenek majd a világra


Idézetet írta: Suugger Dátum június 15, 2017, 11:10:43
És nem vagyok baloldali.
Szerintem a Fidesz nem jobboldali! Egyáltalán nem jobboldali a Fidesz!
Persze, tudom, hogy jelenleg ez még amolyan tabutéma Magyarországon. Mint például az is tabutéma volt sokáig, hogy a Fidesz-szócsövek nem a sajtóhoz, hanem propagandához sorolhatók. Ám egyszer minden véget ér...
:beerchug:

Fcbayern kollégával egyetértek továbbá azért azt megjegyezném. Hogy van az, hogy eleinte repülők, majd bombák, majd kamionok... mostanra pedig már csak a kés maradt meg lopott autók?!

Ha pedig már összeesküvés elméletek. Gondolom sokan hallottatok a Bilderberg csoportról. Éppen a hónap elején volt a "szokásos" találkozásuk... Ott pontosan eldöntik, hogy a következő időszakban mi fog történni és minek nem kell megtörténnie.
Pontosan ugyan úgy működik ez a fajta szervezetbűnözés, mint a Szökés c. sorozatban a "cég" vagy éppen a mentalistában a titkos szervezet.
Ha pedig már Bilderbeg csoport és a magyarországi fő szponzora ki más mint a Simicska. Millió, millió száll fut össze.
Tovább nemzetközi vizekre evezve véletlen se legyen senkiben sem kétség, hogy miért nyert Trump Clintonnal szemben... Pontosan azért, mert irányítani lehet, diplomáciailag nincs olyan ereje, mint Clontonnak. Bárhonnan is vizsgáljuk meg, közeleg a ázsiai kontinens következő háborúja.
Obama-t nagyra tartom, mert sok jót is tett, de mit is nyilatkozott? Ki fogja hozni a katonákat Afganisztánból, erre a második hónapban még 30e küldött oda.  ???

Idézetet írta: fcbayern Dátum június 15, 2017, 10:24:49

A migráns témát behozni Router kérdéseire válaszként meg olcsó trükk. Mert hát szeretném én, hogy ez a látvány fogadjon mondjuk a Hősök Terén? Nyilván nem. Jó, hogy megépült a határra a kerítés? Természetesen igen. Lehet, hogy emiatt 100 év múlva az ország megmentőiként fogunk emlékezni a Fideszre? Nem tartom kizártnak. Felmenti-e ez bármi alól őket, azok közül amiket Router kolléga is felsorolt? Nyilván nem, és a lámpavason kéne lógniuk.

De ha már politika, akkor van egy hasonlatom azoknak, akik a "nem minden migráns terrorista/bűnöző/stb." érvet szokták felhozni. Ha adok neked egy zsák almát (legyen 100 db), és szólok előre, hogy ezek ugyanolyan almák, mint amit a piacon találsz, de van köztük pár (1-2-5-50, mindegy mennyi!), amibe mérget fecskendeztem, akkor mit tennél? Nyilván nem nyúlnál a zsák tartalmához, hanem visszaadnád nekem, hogy kezdjek vele amit akarok. (Az alma itt a bevándorlók megfelelője nyilván.)

Te ezt most komolyan gondolod hogy egy szaros kerítés majd megvéd egy országot a 21. században?
Ez a népvándorlás megállíthatatlan és én legkevésbé a terroristák miatt aggódom.Itt egy adat a jövő népesség eloszlását illetően.
https://www.ksh.hu/interaktiv/grafikonok/vilag_nepessege.html

Fasza,megjöttek a szabadkőművesek,venezuelában valami főpróba van :bash: összeült a bilderberg csoport,gyíkemberekről nincs valami hír,nem terveznek mostanában valamit?


Srácok, srácok...tudom, hogy holtszezon van, de azért maradjunk egy civilizált hangnemnél.

Itt senki sem kell meggyőzön senkit. Azért mert ti vitatkoztok attól nem lesz jobb. A manipulált média beleverte a fejetekbe ezt a jobb-bal-oldal témát is. Maradjatok emberek, ez a lényeg.

És megkérlek, hogy a hivatkozásokat hanyagoljátok (legalábbis az itthonit).

Idézetet írta: Suugger Dátum június 15, 2017, 12:03:30
Te ezt most komolyan gondolod hogy egy szaros kerítés majd megvéd egy országot a 21. században?
Ez a népvándorlás megállíthatatlan és én legkevésbé a terroristák miatt aggódom.Itt egy adat a jövő népesség eloszlását illetően.
https://www.ksh.hu/interaktiv/grafikonok/vilag_nepessege.html

Én sok felvételen láttam már ezeket a kerítéseket, de még egyiken sem voltak szarosak.  :o  ;D Biztos nem a megfelelő híradót néztem. A viccet félretéve igen, a kerítés mint "konkrét akadály az illegális határátlépés meggátolására" és mint szimbólum is működik. Meg lehet nézni a számokat 2015-ről és összevetni a 2016-os, 2017-es adatokkal. Természetesen nem a kerítés az alfa és az omega, nem a probléma forrását szünteti meg, de nem hinném, hogy ennél lényegesen többet tudna tenni egy regnáló kormány itthon. Ergó teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy 100 év múlva a ma ismert civilizált, keresztény Európa egyik utolsó hírmondói leszünk, és Orbán ezzel fog bekerülni a történelemkönyvekbe, nem pedig az általa mesterien kiépített maffia állammal. Az élet már csak ilyen.

Az egy másik kérdés, hogy az egész migráns kérdés egy égből pottyant ajándék a Fidesz számára, ők ugyanis nagyon okosan/ördögien nyomják ezt a félelem-marketinget, aminek az eredményét jövő tavasszal láthatjuk is majd a választásokon.

Idézetet írta: fcbayern Dátum június 15, 2017, 12:37:56
Én sok felvételen láttam már ezeket a kerítéseket, de még egyiken sem voltak szarosak.  :o  ;D Biztos nem a megfelelő híradót néztem. A viccet félretéve igen, a kerítés mint "konkrét akadály az illegális határátlépés meggátolására" és mint szimbólum is működik. Meg lehet nézni a számokat 2015-ről és összevetni a 2016-os, 2017-es adatokkal. Természetesen nem a kerítés az alfa és az omega, nem a probléma forrását szünteti meg, de nem hinném, hogy ennél lényegesen többet tudna tenni egy regnáló kormány itthon. Ergó teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy 100 év múlva a ma ismert civilizált, keresztény Európa egyik utolsó hírmondói leszünk, és Orbán ezzel fog bekerülni a történelemkönyvekbe, nem pedig az általa mesterien kiépített maffia állammal. Az élet már csak ilyen.

Az egy másik kérdés, hogy az egész migráns kérdés egy égből pottyant ajándék a Fidesz számára, ők ugyanis nagyon okosan/ördögien nyomják ezt a félelem-marketinget, aminek az eredményét jövő tavasszal láthatjuk is majd a választásokon.

Szimbólum,ez jó. ;D.A migránsok tranzitországként használják Magyarországot.Nyilván a kerítés arra jó hogy meggátolja őket abban hogy nagy számban lépjék át az országot. Én ezt nem vitatom.
De azt még most értem hogy gondolod azt hogy ezen kerítés miatt mi leszünk "Európa egyik utolsó hírmondói"
és " Orbán ezzel fog bekerülni a történelemkönyvekbe" :o.Tehát szerinted ha nyugat európát ellepik a bevándorlók  akkor mi meg leszünk mentve egy nem szaros kerítés által.
Tegyük fel többségbe kerülnek a nem európai származásúak a nyugati társadalmakban,politikában,vallásban,ergó ránk ellenségként fognak tekinteni hisz a nem szaros kerítés ellenük irányult.Lesz hadseregük.Ekkor is megvéd majd a kerítés?
De tegyük fel európa talpon marad megoldás születik a migrációs válságra.Akkor mi szükség volt a kerítésre?
Hisz a bevándorlók  elenyésző száma akart csak nálunk letelepedni.
Egyik esetben sem látom azt hogy mi miatt fog ez a kerítés és viktor szerepelni a törikönyvekben.



Idézetet írta: SPF Admin Dátum június 15, 2017, 12:31:51
Srácok, srácok...tudom, hogy holtszezon van, de azért maradjunk egy civilizált hangnemnél.

Itt senki sem kell meggyőzön senkit. Azért mert ti vitatkoztok attól nem lesz jobb. A manipulált média beleverte a fejetekbe ezt a jobb-bal-oldal témát is. Maradjatok emberek, ez a lényeg.

És megkérlek, hogy a hivatkozásokat hanyagoljátok (legalábbis az itthonit).

Úgy látszik nem voltam eléggé érthető.  :nu:

Idézetet írta: Tomka Dátum június 15, 2017, 11:54:15
Fcbayern kollégával egyetértek továbbá azért azt megjegyezném. Hogy van az, hogy eleinte repülők, majd bombák, majd kamionok... mostanra pedig már csak a kés maradt meg lopott autók?!

Ha pedig már összeesküvés elméletek. Gondolom sokan hallottatok a Bilderberg csoportról. Éppen a hónap elején volt a "szokásos" találkozásuk... Ott pontosan eldöntik, hogy a következő időszakban mi fog történni és minek nem kell megtörténnie.
Pontosan ugyan úgy működik ez a fajta szervezetbűnözés, mint a Szökés c. sorozatban a "cég" vagy éppen a mentalistában a titkos szervezet.
Ha pedig már Bilderbeg csoport és a magyarországi fő szponzora ki más mint a Simicska. Millió, millió száll fut össze.
Tovább nemzetközi vizekre evezve véletlen se legyen senkiben sem kétség, hogy miért nyert Trump Clintonnal szemben... Pontosan azért, mert irányítani lehet, diplomáciailag nincs olyan ereje, mint Clontonnak. Bárhonnan is vizsgáljuk meg, közeleg a ázsiai kontinens következő háborúja.
Obama-t nagyra tartom, mert sok jót is tett, de mit is nyilatkozott? Ki fogja hozni a katonákat Afganisztánból, erre a második hónapban még 30e küldött oda.  ???
Tomka, van egy rossz hírem számodra, a Bilderberg, stb csoportok évtizedekig titkosak voltak, most is csak azért hallot róla pár ember, mert azt akarják hogy tudjuk, hiszen már úgyis feláll a világkormány, ha akarjuk ha nem
szerinted miért merik megengedni hogy felfedjék a valós célt?
nekem 2 tippem is van:
1, ezzel is felhergelni az embereket, hiszen ha sok ember lesz az utcán, akkor sok TEKes, meg a kulfoldi hasonló lesz, és a béke és biztonság zászlaja alatt veszik el a jogainkat
2, olyan technikai fölényben vannak (lehet amit nekunk mutogatnak 30-40 éves szar), hogy megengedhetik maguknak

tényleg aki vallásos, aki nem:-) miért van a bilbliában: http://www.immanuel.hu/biblia/biblia.php?konyv=52&fejezet=5&o1=2&o2=3&o3=4
Thesszalonika 5:3 Mert a mikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképen meg nem menekednek.

hát a királyi rádió és tv adóinkból a béke és biztonság hallatszik nap-mint-nap.