Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Ma este kiderül, hogy mi is lett az előválasztás eredménye. Nem tudom, hogy miért hajlanak többen is a lehetséges újabb Fidesz 2/3 felé. Számomra azért sokat elmond az a mai M1-es kimutatás, miszerint ha ma lenne a választás 53% Fidesz, 45% Összefogás, 2 % más. Ezt emberi nyelvre lefordítva(hisz az M1 egyetlen egyszer sem beszélt az elmúlt 2 hétben az előválasztásról) nálam ez már akár minimális ellenzéki fölényt is jelenthet...



Ezen a fórumon tudok olyat csinálni, hogy egy témát ne is lássak? Pl. ezt a politikás topic-ot láthatatlanná tenném magam számára.  :)

Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 30, 2021, 14:29:45
Ezen a fórumon tudok olyat csinálni, hogy egy témát ne is lássak? Pl. ezt a politikás topic-ot láthatatlanná tenném magam számára.  :)

Én a német foci topikkal vagyok így, és azt szoktam csinálni, hogy nem nyitom meg.  ;D

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 30, 2021, 14:37:52
Én a német foci topikkal vagyok így, és azt szoktam csinálni, hogy nem nyitom meg.  ;D
De nekem nincs önkontrollom, viszont ha nem is látom, akkor tuti nem nyitom meg, és nem húzom fel magam  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 30, 2021, 14:29:45
Ezen a fórumon tudok olyat csinálni, hogy egy témát ne is lássak? Pl. ezt a politikás topic-ot láthatatlanná tenném magam számára.  :)

De hol látod? A fórumon, vagy a főoldalon? Mármint hol zavar?

Fórumozás közben. De nem zavar, az zavar, hogy nem tudom önkontrollból megoldani, hogy ne kattintsak rá. A csapból is ez folyik, itt nekem ezen az oldalon csöppet sem hiányozna Gyurcsány, Dobrev meg a többi kutya.

#533 szeptember 30, 2021, 16:05:38, Admin
Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 30, 2021, 15:39:13
Fórumozás közben. De nem zavar, az zavar, hogy nem tudom önkontrollból megoldani, hogy ne kattintsak rá. A csapból is ez folyik, itt nekem ezen az oldalon csöppet sem hiányozna Gyurcsány, Dobrev meg a többi kutya.

A "zagyvaság" fórumrészleget össze tudod zárni, s akkor nem látod.

Kijött a tervezet, aki szilveszterkor legalább 91 napos  terhes, jár neki az adó visszatérítés.

92 nap múlva szilveszter.

Hvg komment: "akinek nincs párja, ma este jó pénzért fedeztetést vállalok!"

:-)

Csakis oak kedvéért egy kis muff, mármint off :D


Nem hittem volna, hogy Karácsony Gergely tökös lesz, de úgy néz ki, hogy Márki-Zay Péter meggyőzte őt a szakértői kormányról. Most már erről kampányolnak közösen (valószínűleg így beállhat Karácsony mögé alelnöknek Márki-Zay), így egy csapásra kiugrasztották a nyulat a bokorból. A DK ugyanis rögtön elszólta magát, mert elkezdték félteni a pozíciójukat (ahogyan a Jobbik is). Az már az előválasztás során is látszott, hogy Dobrev követi az Orbán-féle utat (el kell menni falvakba, ott meggyőzni az embereket, hogy szavazzon ránk), most ezzel még inkább megerősítették azt. Nem lennék meglepve, ha felbomlana az ellenzéki koalíció, ugyanis azok, akik tényleges és komoly változást és fellendülést akarnak itthon (szakértői kormány), azoknak nem felel majd meg, hogy előre elosztják a helyeket (ahogyan azt a DK gondolja).

#537 október 02, 2021, 20:20:29, csabax
Szerintem most csakis annyi történik, hogy az ellenzék demokráciát játszhat a diktatúrában.
Azért játszhat, mert megengedték neki.
Azért engedték meg, mert totálisan tét nélküli ez a játszadozás.
No, és a tétnélküliségen kívül még azért is engedélyezték a dolgot, hogy legyen némi demokratikus érzület, s a résztvevők többsége érezze, hogy "nem oda Buda", van még remény és legalább a demokrácia látszatja legyen a diktatúrában.
Véleményem szerint az történik hogy kiválasztják azt az embert, akit O1G majd laposra ver.

Azért is kell, hogy szorosnak tűnjön, hogy meg kelljen lépnie a Csúti cigánynak az összes, szavazót bevonzó lépést.

Van amelyikkel maximálisan egyetértek, ilyen a CSOD, a sérült gyermeket ápolók támogatása, ezen elég komolyat emeltek, emelnek januártól, és ez jól is van így.

Van még talonban kb.300-400 ezer szavazat, ezzel kivárnak amíg lehet, mert ez fájna a legjobban a cigónak. Igen, a fajtársairól van szó, a cigányok komolyat beleszólhatnak, és viszonylag olcsón, nem kell nekik 80 ropi, mint az öregasszonyoknak, 20 ropiért megbasszák az anyjukat is.

Tükörsima Fidesz 2/3 lesz, most nem 1 mandátumon fog múlni, mint a múltkor. (Azért be fog figyelni az a 2-4 mandátum az ukránoktól sumákolva, de most nem lesz szükség leállítani a rendszert...)

#539 október 04, 2021, 12:07:39, MessiÁs
Eselytelen a kétharmad.  A kétharmadhoz az kell hogy az egyeni korzetek oriasi tobbseget elvigye a fidesz. Ez kizart.

Mivel gyakorlatilag 50-50 korul mozognak az aranyok, igy kb a listas szavazatok is fele fele aranyban fognak ie oda menni. Kb.
Az azt jelenti hogy kb 45 helyet elvisz mindketto oldal. Vagyis kb 90 egyeni korzetet kene nyernie a fidesznek. Eselytelen. Igy osszefogassal 0 az eselye, es ezt a szakertok is batran allitjak.