Napi tipp nyereményjáték - Szabályzat

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: SPF Admin Dátum július 16, 2021, 17:41:54
Nem maradhat.

Mármint valamilyen szabályozó nem engedi már meg? Vagy más okból történt a módosítás?

Nem akarok okvetetlenkedni, hiszen nagyon örülök neki, hogy vannak ezek a játékok, akármilyenek is a szabályok éppen. De egyetértek Szigoval abban, hogy sokat segített a tippek megszűrésében a fogadási kép-szabály.




Idézetet írta: Assassin Dátum július 16, 2021, 20:29:13
Mármint valamilyen szabályozó nem engedi már meg? Vagy más okból történt a módosítás?

Nem akarok okvetetlenkedni, hiszen nagyon örülök neki, hogy vannak ezek a játékok, akármilyenek is a szabályok éppen. De egyetértek Szigoval abban, hogy sokat segített a tippek megszűrésében a fogadási kép-szabály.

Szeretnénk megtartani az összes játékunkban az ingyenességet, ami azt jelenti, hogy a résztvevők otthon a fotelből, semmilyen befektetés nélkül szerepelhetnek.

Gyertek ötletekkel/javaslatokkal, hogy hogyan lehetne hatékonyabbá tenni a szűrést, s ha megfelelő akkor bekerül a szabályzatba.  :ok:

Én nem igazán értek egyet a módosításokkal, de ez legyen az én bajom.  ;D sem a kép mint szűrő elvételével, azzal meg főleg nem, hogy a nagy szorzó nemhogy díjazva van, még inkább büntetve???

De még ha tegyük fel, azt akarjátok, hogy 'ingyenes' legyen  még valahol érthető. Többen fognak játszani, ez az oldalnak jó. Nekünk nem, hisz nehezebb nyerni.  :D

De bünteti a nagy szorzókat??? Ebben hol a logika???






Én inkább úgy csinálnám, hogy ha valaki kép nélkül játszik, a napi nyeremény max 1000 Ft, de ha képpel, akkor nagyobb, pl. 3000 Ft. Tehát pozítivan venném figyelembe a komolyságot, amit egy megtett fogadással lehetne igazolni.

A 3.99-et pedig felvinném 4.99-re, szerintem az már elfogadható.

Idézetet írta: Szigo Dátum július 17, 2021, 09:37:40
Én inkább úgy csinálnám, hogy ha valaki kép nélkül játszik, a napi nyeremény max 1000 Ft, de ha képpel, akkor nagyobb, pl. 3000 Ft. Tehát pozítivan venném figyelembe a komolyságot, amit egy megtett fogadással lehetne igazolni.

A 3.99-et pedig felvinném 4.99-re, szerintem az már elfogadható.

A kép kizárva.

Idézetet írta: oakland23 Dátum július 17, 2021, 09:12:42
Én nem igazán értek egyet a módosításokkal, de ez legyen az én bajom.  ;D sem a kép mint szűrő elvételével, azzal meg főleg nem, hogy a nagy szorzó nemhogy díjazva van, még inkább büntetve???

De még ha tegyük fel, azt akarjátok, hogy 'ingyenes' legyen  még valahol érthető. Többen fognak játszani, ez az oldalnak jó. Nekünk nem, hisz nehezebb nyerni.  :D

De bünteti a nagy szorzókat??? Ebben hol a logika???

Mi a büntetés benne? Nyer 500 forintot. Abból lehet venni egy sört.

Bolt futott egy 9,58-at, aztán mondták volna neki, hogy túl jó, de azért kapsz egy bronzot  ;D De nem akarok én beleszólni, ahogy változik a szabály, alkalmazkodunk. Rengeteg 3.95-ös odds van, amire lehet tippelni  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum július 17, 2021, 19:27:52
Bolt futott egy 9,58-at, aztán mondták volna neki, hogy túl jó, de azért kapsz egy bronzot  ;D De nem akarok én beleszólni, ahogy változik a szabály, alkalmazkodunk. Rengeteg 3.95-ös odds van, amire lehet tippelni  ;D

Abból is lehet sört venni  ;D ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum július 17, 2021, 19:27:52
Bolt futott egy 9,58-at, aztán mondták volna neki, hogy túl jó, de azért kapsz egy bronzot  ;D De nem akarok én beleszólni, ahogy változik a szabály, alkalmazkodunk. Rengeteg 3.95-ös odds van, amire lehet tippelni  ;D

Csupán ezzel az a szándék, hogy díjjazva legyen az is aki dobálozik az oddsokkal, meg az is aki mondjuk úgy "értelmesebb" tippet ad.

Te hogyan oldanád meg? @oakland23

Idézetet írta: Szigo Dátum július 17, 2021, 09:37:40
Én inkább úgy csinálnám, hogy ha valaki kép nélkül játszik, a napi nyeremény max 1000 Ft, de ha képpel, akkor nagyobb, pl. 3000 Ft. Tehát pozítivan venném figyelembe a komolyságot, amit egy megtett fogadással lehetne igazolni.

A 3.99-et pedig felvinném 4.99-re, szerintem az már elfogadható.

@Szigo

Ha a kép kizárva, akkor te hogyan oldanád meg, hogy mindenki, vagy a java elfogadja?

Idézetet írta: oakland23 Dátum július 17, 2021, 09:12:42
Én nem igazán értek egyet a módosításokkal, de ez legyen az én bajom.  ;D sem a kép mint szűrő elvételével, azzal meg főleg nem, hogy a nagy szorzó nemhogy díjazva van, még inkább büntetve???

De még ha tegyük fel, azt akarjátok, hogy 'ingyenes' legyen  még valahol érthető. Többen fognak játszani, ez az oldalnak jó. Nekünk nem, hisz nehezebb nyerni.  :D

De bünteti a nagy szorzókat??? Ebben hol a logika???

Én sem értek vele egyet, de gondolom a szándék az, hogy ne csak mindig ugyanaz az 5-6 ember játsszon és nyerjen hanem bevonjanak másokat is.
Valószínű sokan az 500-1000-1500 Ft-os téteket is sajnálták az 5-6x oddsszokra mert úgy érezték ahhoz képest milyen nehéz eltalálni ritkán nyernének vele.
Az viszont tény, hogy most jönnek majd a "kicentizett" 3.90 - 3.95-ös oddsszok, ergo sokan nem jó tippet keresnek majd hanem megfelelő oddsszot és aztán ahhoz indoklást, de Polgár Jenőt idézve, hogy mi lenne a jó megoldás itt "az kizárt dolog mivel nem tudom" :D

#71 július 18, 2021, 10:00:51, Szigo
Egy ötlet csak, nem kell szétszedni  :D

Szóval mi lenne, ha nem lenne oddshatár. Mindenki olyan szorzóval játszik, amit csak akar. Nem kell kép, de szöveg igen, ami mondjuk még hozzá is ad valamit a tipphez indokolásként.

Viszont. A nyereménynél egy alap összeget határozunk meg napi díjként: 1000 Ft, ami indokolás nélkül 500 Ft. Afölött döntsék el a fórumtagok, hogy mennyit ér az az adott tipp: Egy "köszönet" 500 ft, azzal, hogy max 3000 ft lehetne a napi nyeremény. (Az admin is köszönhetne pl.)

Ha valaki alacsony oddsal nyer, de jó a tipp, akkor megkapja a köszönetet, ha egy papírforma semmi, akkor nyilván nem. A nagyobb oddsokat sem büntetjük, a kicsit sem díjazzuk túl.

Nyilván lehet finomítani. A négy köszönet egy zseniális tippre nem sok, simán összejön, de lehet az alapösszeget feljebb emelni.

Ha valaki minden nap tippel, nincs kihagyás, akkor pedig nem lehetne 4 rossz tippje egymás után. Ezzel serkent hétfő lenne, hogy minden nap legyen hozzászólás.

#72 július 18, 2021, 10:50:41, oakland23
Az alapötlet jó Szigo, de akkor menne a köszönet mutyi  ;D

Egy ötlet:

A napi tippek játék ilyen formában megszűnne. Napi 3000 Ft díj, az egy hónapban 90 ezer Ft. Jó kis pénz!

Ez lenne a nyereményalap.
Havi szintű lenne, de ugyanígy fórumos, indoklásos, napi egy tippes. Mondhatjátok, erre a Race. És akkor?!

A lényege:
Havi szintű lenne.
Minden hó elsején új játék kezdődne
Minden nap lehetne egy tippet nevezni, egyet, nem többet. Nem kötelező jelleggel, szóval nem lenne szankció, ha egy-két nap kimarad, bárkinek bármi gondja adódhat, vagy nincs ideje, stb.
Nem lehetne mínuszba menni, mint például a Race-ben egy rossz tipp az mínusz.
Itt -mint egy kosármeccsen- csak gyűjtögetni lehetne. Ott sem jár mínusz egy elrontott dobásért.
viszont minél több a 'dobás', annál nagyobb a sansz sok pontot gyűjteni, azáltal az aktivitás megmaradna. Magyarán ha nincs is igazán jó tipped, megérné beírni valamit.

Lenne kategória, ha már a kosárlabdás hasonlat
Három kategória, mint a kosárban 1 2 és 3 pontos.

1.50-es odds és 1.99-es között a jó tipp 1 pontot ér
2.00-es odds és 3.99 között 2 pontot ér egy jó tipp
3.99-felett a csillagos ég a határ, de max 3 pont gyűjthető

Hagyok időt gondolkodni, ülepedni

...

Ugye beugrik, hogy igen, de akkor a hónap végén már mindenki csak a nagyobb szorzókat dobálná, főleg azok, akik nem állnak az élen.
Ezért lenne mindenkinek 10-10-10 dobása, de mindenki maga dönti el, hogy egy hónapban mikor dob 1 pontos tippet, két pontos tippet, vagy 3 pontos tippet.

Magyarán egy hónapban mindenkinek lenne 30 dobása, és ugye lenne a három kategória, de kategóriánként 10-10 tipp.

Aztán lehetne taktikázni, hogy valaki a hó végére hagyja a 10 három pontos dobását, vagy elosztja, hogy épp mikor milyen tippet talál.

A rossz tipp nem lenne szankcionálva. De megérné tippet beírni minden nap, hisz úgymond csak nyerni lehet vele, ez az oldalnak (is) jó. Ha meg beírsz egy tippet, nyílván próbálsz jót beírni, hisz ha bejön, akkor gyűjtöl vele pontot csak.

Tegyük fel, nekem lesz egy hónapban
5 nyertes tipp mindhárom kategóriából, akkor lesz 5 darab 1 pontom, 5 darab 2 pontom és 5 darab 3 pontom. Az 30 pont. És így mindenki számolná magának. A Race-nél is magunknak számoljuk, és nincs vele különösebb gond.

Még lehetne olyan finomság, mint az általam kitalált jokerezés, mint a salakmotorban, amit a kézi vb-s játékban csináltam. Pl. mindenkinek lenne egy hónapban 1 jokere, amikor aznap ha odaírja, hogy joker, duplán számítana a pontja. Nyílván ezt nagyobb oddsnál érné meg felhasználni, és nyílván akkor, amikor nagyonon jónak véljük a tippet. Így pl. a többiek is látnák, hogy hoho, Szigo felhasználta a jokert, akkor kurvára bízik a tippben, nézzük csak meg mi is az.

a hó végén lenne toplista.
ha mondjuk van erre 90 K, akkor mondjuk lehetne így elosztani:
1 hely 30 ezer Ft
2. hely 20 ezer
3. hely 15 ezer,
4. hely 10 ezer
5. hely 5 ezer
------
és lenne egy extra 10.000 Ft, amit a hónap tippje kapna. Minden játékban résztvevő beírhatná, hogy kinek mi volt a hónap tippje, és amelyik tipp megnyeri, azé a 10K, ha mondjuk két tipp holtversenyben van, akkor 5-5 K

Előnye, hogy megérné minden nap játszani.
Hátránya, hogy elsőre bonyolultnak tűnik, de ha belegondoltok, nem olyan bonyolult. Szánjátok rá azt a kis időt, amíg átgondoljátok.

Az oldalnak így is rámegy a 90K, itt sem kéne többet kiadni. Jó tudom, nincs minden nap nyertes, meg van nyereményfelezés, de akkor legyen 80K a havi díj, vagy ezt már Adminék tudják, mit hova, ez már más kérdés.

Szóval megmaradna valamilyen szinten a napi tipp jelleg. Minden nap megéri aktívnak lenni. Az egyetlen gyenge pontja a játéknak szerintem az, hogy nehezen átlátható, kinek hány 1-2-3 pontos dobása van, és mennyit használt fel. Ezt bevallom, én úgy gondoltam, mindenki magának vezeti, ennyi pénzért talán megtehetjük, és pl. most a képfeltöltéssel is elment naponta pár perc, így nekünk sem lenne ez több idő.

Így hirtelen ennyi. Persze lehet, hogy full mellékvágyán, de ha már így beugrott, és Admin is említette a nevem, beírtam ötlet szinten

*de ez is csak egy ötlet, ami úgy beugrott, szóval lehet ez full mellékvágány, vagy akár finomítani rajta, vagy elvetni.

#73 július 18, 2021, 11:51:56, oakland23
Ja, és még valami a mostani nem kell kép szabályhoz.

Most a 18-ára beírt tippem amikor kinéztem, 3.90 volt a szorzó. Mire beírtam, és visszalépek, már 4.00.
Most őszintén, egy ilyen senkiházi meccs oddsait honnan kutatjátok vissza, és nézitek meg, hogy mi a valódi, mi volt abban a percben, amikor beírtam. Ha geci vagyok, 3.99-et írok be vagy 3.95-öt. Kutya sem nézi meg. Sok-sok olyan peremesemény van, aminek a szorzóit nem igen kukázza vissza sehonnan  ;D Még a bet365-öt esetleg, de más irodákét aligha...
És ha nem kell kép, hát akkor értitek, vagy igaz az odds vagy sem...

Persze nekem eszembe nem jut csalni (legalábbis itt és most nem  :D ), csak gondoltam beírtam, mert simán járható út. Lehet valójában csak 3.77 az odds, vagy épp 4.10, de beírok egy 3.95-öt, azzal mégiscsak jobb a sansz nyerni.

És mi lenne ha a 4 odds felett nyerő tippelő kap 500 Ft bizos pénzt , és a maradék 2500 Ft pedig random generátor kisorsolná az aznapi nyerőt , természetesen a 4 feletti tippelő is beleszámít plusz hogy legyen egy csavar a karácsonyi adományok alap is részt venne mint "nyertes tippelő " így ha egy db. Nyertes tippelő van egy nap , még az sem lehet tuti , de különben nem hiszem sokan szomorkodnának ha egy egy nap oda is menne valami , akkor elmondhatná mindenki hogy jót cselekedett .  :D