Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában


Nekem is Mikel Landa jutott eszembe elsőként.  :)

Mai Dauphiné 5. szakaszra a tegnapi kaotikus szakasz, kiesések/feladások illetve pillanatnyi formák stb. fényében tettem három szakaszgyőztest kis téttel, lehet közelében nem lesznek, az se baj  ;D

Kuss 13.00
Landa 15.00
Caruso 21.00 ( ha szökés van ami esélyes akkor ő jó lehet, már ha pont el tud menni a megfelelő szökéssel )

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 15, 2020, 20:45:22
Most keresgettem még utána, elvileg medencéje tört el Remcónak, illetve a tüdeje sérült. Egyes információk szerint súlyos (kilyukadt, erről szerintem@peshark tudna többet, hogy ez pontosan mit is jelent és mennyire súlyos), mások könnyebb sérülést írnak. Sporzán néztem most, ott azt írják, vége a szezonjának, hosszabb felépülés vár rá.  :(

Az a baj, egy konkrét szakszerű leírás nélkül nehéz lenne bármit mondani erről. Sérülésként lehet azt is tekinteni, ha a bordák átszúrják a tüdőt szétroncsolva kb. mindent, meg azt is, ha egy kicsit zúzódik a mellkasod és mondjuk bevérzik a mellüreg. Ráadásul a legtöbb hírportálnak ilyenkor a kevésbé komoly sérülés is súlyossá válik, megmondom őszintén én nem keresgettem utána, hogy pontosan mi hogy, de szerintem túl sok konkrétumot nem írnak sehol. Viszont egy bringás esetében én inkább tartanék a medence töréstől, hogy miként sikerül azt összedrótozni, mennyire lesz terhelhető stbstb amiről már írtál is..

Idézetet írta: csabax Dátum augusztus 15, 2020, 23:31:57
Nekem is Mikel Landa jutott eszembe elsőként.  :)
Marc Soler a másik, akire még gondolok, bár nála tényleg problémás lehet az időkorlát. Ám legalább kiderülhetne, hogy mire lehet képes az olyan egy hétnél tovább tartó versenyeken, ahol az eddigieknél jobban bíznak benne.

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 16, 2020, 10:04:53
Az a baj, egy konkrét szakszerű leírás nélkül nehéz lenne bármit mondani erről. Sérülésként lehet azt is tekinteni, ha a bordák átszúrják a tüdőt szétroncsolva kb. mindent, meg azt is, ha egy kicsit zúzódik a mellkasod és mondjuk bevérzik a mellüreg. Ráadásul a legtöbb hírportálnak ilyenkor a kevésbé komoly sérülés is súlyossá válik, megmondom őszintén én nem keresgettem utána, hogy pontosan mi hogy, de szerintem túl sok konkrétumot nem írnak sehol. Viszont egy bringás esetében én inkább tartanék a medence töréstől, hogy miként sikerül azt összedrótozni, mennyire lesz terhelhető stbstb amiről már írtál is..
A medencénél van "könnyebb" törés? Vagy ott mindegyik ugyanolyan súlyos, aztán embertől függ, hogy milyen gyorsan regenerálódik? Ahogyan leírtad, inkább arra következtetek, hogy mellkasi zúzódása volt, bevérzett a mellüreg, mert azt hiszem valamelyik oldalon írták, hogy vér jött fel neki, de ez is csak találgatás a részemről. Mindenesetre az a mázlija a belgának, hogy megúszta ezt a horror bukást, tényleg az ág is húzza a QS-t és a bringást mezőnyt. Nem nagyon emlékszem ennyi súlyos bukásra ilyen rövid időn belül.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum augusztus 16, 2020, 09:56:36
Mai Dauphiné 5. szakaszra a tegnapi kaotikus szakasz, kiesések/feladások illetve pillanatnyi formák stb. fényében tettem három szakaszgyőztest kis téttel, lehet közelében nem lesznek, az se baj  ;D

Kuss 13.00
Landa 15.00
Caruso 21.00 ( ha szökés van ami esélyes akkor ő jó lehet, már ha pont el tud menni a megfelelő szökéssel )
Én nem voltam ennyire tökös, mint te @firgabácsi , mindössze egy Landa top3-at húztam be az utolsó szakaszra (5.00), de szerintem ezek jó megérzések a szakaszra a részedről.

Idézetet írta: csabax Dátum augusztus 16, 2020, 10:32:27
Marc Soler a másik, akire még gondolok, bár nála tényleg problémás lehet az időkorlát. Ám legalább kiderülhetne, hogy mire lehet képes az olyan egy hétnél tovább tartó versenyeken, ahol az eddigieknél jobban bíznak benne.
Soler kapcsán nehéz megítélni tényleg, hogy mire képes, mert mondjuk 6-7 szakaszon keresztül ott tud lenni a legjobbakkal. Nálam az sem meggyőző, hogy Unzué bízik benne, mert manapság messze van a régi önmagától az öreg. Én mondjuk lehet adnék egy esélyt a csapatból az amerikai Matteo Jorgensonnak, valamelyik GT-n. A Milano-Sanremón a melegben 17. helyre jött be egy 300 km-es versenyen, mindezt 21 évesen (egészen érdekesen néz ki a srác, 190 centiméter felett, 60-65 kilóval..).

Roglic nem indult el az utolsó szakaszon a Dauphinén! Biztosan nem ő nyeri az összetettet.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum augusztus 16, 2020, 09:56:36
Mai Dauphiné 5. szakaszra a tegnapi kaotikus szakasz, kiesések/feladások illetve pillanatnyi formák stb. fényében tettem három szakaszgyőztest kis téttel, lehet közelében nem lesznek, az se baj  ;D

Kuss 13.00
Landa 15.00
Caruso 21.00 ( ha szökés van ami esélyes akkor ő jó lehet, már ha pont el tud menni a megfelelő szökéssel )

Bravo! :topbet_125: Nekem nagyon szimpatikus ez az amerikai srác; újabb szép szakaszgyőzelem a Vuelta után.
Mit gondoltok, ha Roglicnál nincs sérülés, akkor hány százalék esélye lett volna annak, hogy Kuss behúzza/behúzhassa ezt a szakaszt? ???
Végtelenül érdekes és lehetőségek végtelen tárháza a kerékpársport :)

Idézetet írta: Latzka Dátum augusztus 16, 2020, 16:53:06
Mit gondoltok, ha Roglicnál nincs sérülés, akkor hány százalék esélye lett volna annak, hogy Kuss behúzza/behúzhassa ezt a szakaszt? ???
0%

Szép volt @firgabácsi a Kuss tipp!  :beerchug:

@Latzka szerintem nem sok, mert akkor az amúgy nem 100%-os állapotban lévő Roglic sárga trikóját kellett volna védenie. Amúgy Kuss jó versenyző, több is van benne.

Mindeközben hivatalos:
Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 12, 2020, 18:39:40
Amúgy alakul a következő szezon:
Lilian Calmejane > AG2R (pletyka)
Bob Jungels > AG2R (pletyka)

AG2R-nél egyértelmű az út: Naesen - Avermaet duóval klasszikusok, elvileg Jungels is jönne, szóval alakul egy erős csapat a Quick Step ellen.
Jungels - Avermaet - Naesen sor...

Froome és Thomas nélkül indul a Touron az INEOS. Ezt Dave Brailsford jelentette be.
"Froome egy igazi bajnok, de még egy egészen kevés hiányzik a visszatérése után, hogy beférjen a keretbe."
A szintén Tour-győztes Thomas az indoklás szerint nem volt elég erős az elmúlt hetekben.

A keret: Andrey Amador, Egan Bernal (CÍMVÉDŐ), Richard Carapaz, Jonathan Castroviejo, Michal Kwiatkowski, Luke Rowe, Pavel Sivakov, Dylan van Baarle.

Azért ez a keret így is nagyon erős. Carapazra leszek kíváncsi, mennyire teszi oda magát, mert utána Giro, ahol elvileg címvédő és első számú ember, miközben Thomas ott a bővebb keretben. Vueltán meg Froome van egyelőre megnevezve. Azért az elgondolkodtató, hogy sem Froome, sem Thomas nincsenek olyan állapotban a jelek szerint. Brailsford lehet így büntet, bár kétlem, de ha Froome gyenge, akkor vakarhatják a fejüket az Israelnél.

Jelen helyzetben mindenkinek a Jumbo-Visma félelmetes sorát kell megvernie: Roglic, Dumoulin, Kruijswijk, van Aert, Martin, Bennett, Gesink és Kuss. Egészen elképesztően erősek. Ha nem lesz sérülés, bukás és a kiemelt ember jól teljesít, kérdés nem lesz, hogy melyik csapatból kerül ki a győztes.

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 16, 2020, 11:10:42
A medencénél van "könnyebb" törés? Vagy ott mindegyik ugyanolyan súlyos, aztán embertől függ, hogy milyen gyorsan regenerálódik? Ahogyan leírtad, inkább arra következtetek, hogy mellkasi zúzódása volt, bevérzett a mellüreg, mert azt hiszem valamelyik oldalon írták, hogy vér jött fel neki, de ez is csak találgatás a részemről. Mindenesetre az a mázlija a belgának, hogy megúszta ezt a horror bukást, tényleg az ág is húzza a QS-t és a bringást mezőnyt. Nem nagyon emlékszem ennyi súlyos bukásra ilyen rövid időn belül.

Bocsi, hogy későn. Persze, többféle törési mechanizmus és emiatt súlyosság van, ezért is mondom, hogy kb. lehetetlen megtippelni mi várható pontosan, mert nem fognak feltölteni egy kismedencei CT-t egyik híroldalra sem... ::)

#1062 augusztus 19, 2020, 19:20:55, csabax
Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 19, 2020, 10:06:38
Azért ez a keret így is nagyon erős. Carapazra leszek kíváncsi, mennyire teszi oda magát, mert utána Giro, ahol elvileg címvédő és első számú ember, miközben Thomas ott a bővebb keretben. Vueltán meg Froome van egyelőre megnevezve. Azért az elgondolkodtató, hogy sem Froome, sem Thomas nincsenek olyan állapotban a jelek szerint. Brailsford lehet így büntet, bár kétlem, de ha Froome gyenge, akkor vakarhatják a fejüket az Israelnél.

Jelen helyzetben mindenkinek a Jumbo-Visma félelmetes sorát kell megvernie: Roglic, Dumoulin, Kruijswijk, van Aert, Martin, Bennett, Gesink és Kuss. Egészen elképesztően erősek. Ha nem lesz sérülés, bukás és a kiemelt ember jól teljesít, kérdés nem lesz, hogy melyik csapatból kerül ki a győztes.
Tényleg úgy van, hogy még így is nagyon erősnek tűnik a keret, ám nekem mégis az a benyomásom, hogy kapkodik az INEOS.

Következő pár napban lesznek érdekesebb bringás versenyek.

Európa-bajnokság (időfutam és mezőnyverseny)
Érdemes elidőzni a rajtlistákon. Nem tudom, hogy mennyire lesz mély a fogadási ajánlat, de az u23-as időfutamban Andreas Leknessund vagy Stefan Bissegger top3 vagy győzelmében lehet érték. Jonathan Milan 19 évesen óriásit ment az olasz u23-as időfutambajnokságon. Rait Arm az észtek sztárja szintén jó kis versenyző, de én inkább sprinternek tartom őt. Egyelőre a rajtlistán nem láttam az időfutamban a dánokat, ők a kérdőjel, mert tavaly is nagyot mentek a kronókon. Ha indítanak 2-3 embert (Mikkel Bjerg?), akkor egy dán dobogó biztos a részükről. Az u23-as mezőnyverseny számomra teljes a homály, fogalmam sincsen, rengeteg az esélyes.

Nőknél vajon folytatódik Annemiek van Vleuten szériája? Legutóbbi 6 versenyén nem kapott ki (!!), közte volt egy vb, Strade Bianche és Omloop is. Ha időfutam, akkor inkább Chloe Dygert-Owen, de kérdéses, hogy jönnek-e az amerikaiak.

A felnőtteknél az időfutam szintén kérdőjeles. A verseny 24-én lesz, jelenlegi rajtlista alapján egy Campenaerts - Küng - Dowsett csatát várok, ami attól is függ, hogy ma este Affini milyen formát mutat az olasz kronóbajnokságon. Dowsett az elmúlt években odatette magát még inkább a kronókon, szóval top3 meg is lehet. Aki még szintén meglepetést okozhat, az Rémi Cavagna. Emlékezhetünk rá a Vueltáról is, mekkorákat ment egyedül.

Mezőnyverseny férfiaknál szintén bizonytalan, ahogyan látom a sprinterekre gyúrnak a nemzetek. Mindössze 177 km a táv, de tavaly láthattuk, hogy ilyen rövid távon is szétkapható egy mezőny (Viviani embertelenül nagyot ment). A franciáknál Bouhanni és Démare az előzetes rajtlistán, ami egyet jelent a fejetlenséggel. Az ő ellentétük az olasz válogatott, akik mióta Davide Cassani átvette az irányítást, hoztak egy Eb-győzelmet és nüanszokkal maradtak el a világbajnoki aranytól. Cassani volt az első edző, aki elküldte a versenyzőit feltérképezni a tokiói olimpia helyszínét, rendkívül alapos ember. Ha kéne mondani egy dobogós nemzetet, akkor az olaszt mondanám az Eb-re. Nizzolo - Trentin - Cimolai duó erős, ha kell ott lesz Ulissi. Nizzolo érme nem lenne ördögtől való gondolat. Hollandoknál elvileg ott lesz Mathieu van der Poel, míg a németeknél Ackermann. Szerintem köztük dőlhet el az első hely sorsa, amibe még Kristoff szólhat bele, ha sprint lesz a végén.

Evenepoel rakott ki egy videot, ahogy 1 perc alatt probal megtenni 1-2 lepest, az latszik, hogy a jobb labat meg nem kepes emelni.. Szornyu igy latni foleg azok utan, hogy mit csinalt az ujraindulas utan egybol a mezonnyel... :-\