Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 21, 2020, 17:26:24
Evenepoel rakott ki egy videot, ahogy 1 perc alatt probal megtenni 1-2 lepest, az latszik, hogy a jobb labat meg nem kepes emelni.. Szornyu igy latni foleg azok utan, hogy mit csinalt az ujraindulas utan egybol a mezonnyel... :-\
:(

Ennyire súlyos esetben ez ennyi után normálisnak mondható még, nem? Remélem rendbe fog jönni, meg azt is, hogy ez utána mentálisan nem lesz kihatással rá (fél a lejtmenettől stb.). Előttem továbbra is Beloki esete lebeg, akinek utána be is fejeződött az érdemi karrierje.

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 21, 2020, 19:56:44
:(

Ennyire súlyos esetben ez ennyi után normálisnak mondható még, nem? Remélem rendbe fog jönni, meg azt is, hogy ez utána mentálisan nem lesz kihatással rá (fél a lejtmenettől stb.). Előttem továbbra is Beloki esete lebeg, akinek utána be is fejeződött az érdemi karrierje.

Persze, ez "termeszetes" egy ilyen mutet utan, hogy jelenleg meg ilyen allapotban van. Csak ugy osszessegeben mondtam, hogy eleg rossz igy latni.. Hatha Remco nem jut arra a sorsra, mert hatalmas tehetseget veszithetnenk el.

Én is bízom benne, mert óriási tehetség, remek versenyző (ilyen fiatalon). Ilyen gyorsan két klasszisnak ígérkező bringást veszítene a sportág, ráadásul egy csapatból...

Tour de France fogadás szempontjából egy hír:
Úgy volt, hogy még a hét elején csapatot és kapitányt hírdet a Jumbo-Visma, egyelőre annyi bejelentés történt, hogy Kruijswijk nem indul. Nagy a csend náluk, ami sosem jó. Roglic nyilatkozott tegnap, hogy kicsit edzett, vártnál jobb volt az állapota, optimista a Tourral kapcsolatban. Az mindenesetre érdekes, hogy Grondahl Jansen került Kruijswijk helyére. Hegyi menő helyére sprinter? Ott volt még Laurens de Plus, aki kiváló a hegyekben. Megérzés csak, de szerintem Roglic nincs olyan állapotban, mint ahogyan azt a hétre várták, Dumoulin még messze a formától, csak ezt egyelőre nem akarták mondani. Van még egy hetük...

Tour de Hongrie holnaptól, megpróbáltam nektek azokat összeszedni, akiktől érdemes közös fotót kérni, mert későbbiekben érhet valamit (magyarokon kívül):
Tobias Foss (Jumbo-Visma): pár éven belül ott lehet a top hegyimenők között
Kaden Groves  (Mitchelton-Scott): ha így folytatja, szűkebb sprinterelitbe is bekerülhet
Alexander Konychev (Mitchelton-Scott): belőle is jó kis versenyző lehet, all-round
Quinn Simmons (Trek-Segafredo): verseny egyik legnagyobb tehetsége, még mindig csak 19 éves, 6. lett Bretagne-i World Tour egynaposon, ifi-vb-győztes

és akkor a rutinosabbak:
Antwan Tolhoek, Jan Bárta, Luke Durbridge, Jakub Mareczko, Damien Howson, Francesco Bongiorno, Andrea Peron, Jon Aberasturi, Ryan Mullen, Roy Jans, Alex Edmondson, Josip Rumac és a jó öreg Janez Brajkovic. Az egykori óriási szlovén tehetség, akinek saját blogja is van, de még érdemes figyelni Kamil Maleckire is.

Nem rossz mezőny ez, elsősorban a fiatalok miatt, lehet itt kiváló verseny a különböző szakaszokon.

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 28, 2020, 13:17:07
Tour de Hongrie holnaptól, megpróbáltam nektek azokat összeszedni, akiktől érdemes közös fotót kérni, mert későbbiekben érhet valamit (magyarokon kívül):

Szerintem ez (az autogrammal együtt) tiltva van idén.

Kozben 3 napon keresztul a V4 Junior bringas verseny is ment Nameny-Ibrany-Nyiregy kozremukodesevel.. Mai nap volt a zaro etap es Nyiregy belvarosaban mentek 3 kort, neztem az utvonalat hogy mizu, na mondom van egy erosebb kanyar a vegetol nem messze, lemegyek oda megnezem oket... Elso ket kor teljesen zavartalan, utolso varosi korben jott a hatalmas csattanas es estek at egymason a sracok... :( Volt aki tudta meg menteni es athuzta a jardaszigeten a bringat a masik savba, de azert egy 15-20an foldre kerultek... Komolyabb baja latszolag senkinek nem lett, ugyanis mindenki visszault es tekert tovabb.

Ez a kép a mai szakasz startjánál készült; sárgában az a dán Tobias Lund ANDRESEN, aki az első 3 szakaszt megnyerte, ami azért elég komoly :)

Lanterne Rouge
Viszonylag sok biciklis oldalt követek, köztük kiemelt figyelemmel követtem a Lanterne Rouge csatornát. Tavaly decemberben hívtam fel rá a figyelmet egy másik topicban.
Idézetet írta: Pozzato Dátum december 13, 2019, 20:44:08
Lanterne Rouge - egy fiatal srác angol nyelvű csatornája, ahol bringával foglalkozik, régi versenyeket elemez, esetleg érdekességekre hívja fel a figyelmet a jelen helyzetből, nagyon hasznos, véleményem szerint
https://www.youtube.com/watch?v=xM-_lXG1d9c

A srác közel 9 hónap alatt óriási fejlődésen ment keresztül. A munka amit beletett, addig is kiemelkedő volt, hihetetlen alázat és szaktudás van mögötte, de azóta egy újabb szintet lépett. Már majdnem 75 ezer követővel rendelkezik és olyan vendégei vannak, mint Michael "Bling" Matthews. Nagyon jó kérdései voltak, Bling sem feszengett mellette, úgy tűnt, tényleg élvezi az interjút, nem az a szokásos bullshit, amiket a riporterek művelnek szakértés címén.
https://www.youtube.com/watch?v=ELXk7O1p578

A lockdown alatt készített interjút Grischa Niermannal is, aki a Rabobank egykori bringása volt, most a Jumbo-Visma sportigazgatója. Akit érdekel jobban a kerékpár, szereti az elemzéseket, tanulni akar és fejlődni, annak mindenképp érdemes nézni a csatornát. Hasznos sportfogadás szempontjából is, hiszen rengeteg apró dolgot tudhatunk meg belőle. Az ilyen emberek tényleg nagybetűs tartalmat gyártanak, amit megéri támogatni.

Magamtol nehezen talalnek ilyet, koszi Pozz. :ok: Dartsban megvannak az ilyen embereim twitteren, de most mar bringaban is. :D

Tour de Hongrie

Sajnos a debreceni es a nyiregyi indulo-erkezo szakaszon nem tudok ott lenni, de kedden/szerdan szeretnek elmenni megnezni a versenyt. Ezzel kapcsolatban nincs valamilyen otlete valakinek, hogy hova lenne erdemes elmenni? A sarospataki indulas viszonylag konnyen megkozelitheto meg nekem, abban gondolkozok elsosorban, hogy a kedd reggel-delelottot celzom meg.. Csak azt nem tudom igazabol, hogy magat a rajtot kellene ott becelozni, vagy inkabb mikor mar tempot mennek..

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 30, 2020, 09:46:10
Tour de Hongrie

Sajnos a debreceni es a nyiregyi indulo-erkezo szakaszon nem tudok ott lenni, de kedden/szerdan szeretnek elmenni megnezni a versenyt. Ezzel kapcsolatban nincs valamilyen otlete valakinek, hogy hova lenne erdemes elmenni? A sarospataki indulas viszonylag konnyen megkozelitheto meg nekem, abban gondolkozok elsosorban, hogy a kedd reggel-delelottot celzom meg.. Csak azt nem tudom igazabol, hogy magat a rajtot kellene ott becelozni, vagy inkabb mikor mar tempot mennek..
Ha szeretnél versenyzőkkel találkozni, esetleg fényképeket készíteni, akkor érdemesebb a rajtot választani és a belvárosi részt (bár erre nem tudom mennyi lehetőség lesz, illetve szeretnél-e ilyet). Nem vagyok otthonos Sárospatakon, de ahogyan láttam lesz ott egy kisebb kör a bazilika környékén, majd mennek ki a 37-es útra. Ha időben érkezel, el lehet csípni az aláírás folyamatát, illetve a rajtot és egy kisebb szeletet a városi tempóból. A gond az, hogy a nagyobb tempónál tényleg körülbelül 2-3 másodperced lesz lenne a kivezető utakon, nem több, főleg síkon. Úgy oldották meg a rajtot, hogy az elindulást követően is szerintem 2-3x láthatjátok majd a versenyzőket, szóval véleményem szerint az ott egy jó megoldás.

TDF 2. szakaszra tettem pár extrémet tprón.

Nem tudom mi lesz, valószínű a Jumbo kontrollálja a szakaszt és olyan iramot megy amiből nem nagyon tud elmenni szökés, de nem biztos azért.
Azt sem tudni, hogy van Aert szabad utat kap-e, szerintem max akkor ha nagyon úgy alakul a vége és Roglicnak nem lesz rá szüksége, látva a tegnapi szakaszt is a bukásokkal a Jumbo nemigen kockáztat semmit ma, főleg hogy nincs Kruijswijk sem. Van Aert fontos láncszem most.
Az alábbiak akár szökésből, de ha úgy van akár az élbollyal megérkezve a végén is ott lehetnek a dobogón. Nyilván az oddsszok jelzik hogy azért erre nem ők a fő favoritok, többek között kérdés kibírják-e a két nagy hegyet ma a szakasz első felében :)
Hozzátettem még van Aert szakaszgyőzelmét ha esetleg mégis hagyná menni a Jumbo + a főoldali Bardet tippet ami tprón még jobb odds volt.


Trentin top3 17.00
Impey top3 17.00
Hirschi top3 25.00
Bardet top3 47.00
van Aert nyeri a szakaszt 8.75

Idézetet írta: firgabácsi Dátum augusztus 30, 2020, 11:42:56
TDF 2. szakaszra tettem pár extrémet tprón.

Nem tudom mi lesz, valószínű a Jumbo kontrollálja a szakaszt és olyan iramot megy amiből nem nagyon tud elmenni szökés, de nem biztos azért.
Azt sem tudni, hogy van Aert szabad utat kap-e, szerintem max akkor ha nagyon úgy alakul a vége és Roglicnak nem lesz rá szüksége, látva a tegnapi szakaszt is a bukásokkal a Jumbo nemigen kockáztat semmit ma, főleg hogy nincs Kruijswijk sem. Van Aert fontos láncszem most.
Az alábbiak akár szökésből, de ha úgy van akár az élbollyal megérkezve a végén is ott lehetnek a dobogón. Nyilván az oddsszok jelzik hogy azért erre nem ők a fő favoritok, többek között kérdés kibírják-e a két nagy hegyet ma a szakasz első felében :)
Hozzátettem még van Aert szakaszgyőzelmét ha esetleg mégis hagyná menni a Jumbo + a főoldali Bardet tippet ami tprón még jobb odds volt.


Trentin top3 17.00
Impey top3 17.00
Hirschi top3 25.00
Bardet top3 47.00
van Aert nyeri a szakaszt 8.75

Szerintem ezen a szakaszon is simán ülhet 2-3 olyan 10.00 feletti szorzó ami a top3-at illeti. Aztán lehet, hogy tévedek, de jó az elgondolásod @firgabácsi , ez is elborult szakasz lehet. Tegnap Wout van Aert felvette a sprinter bukót, de végül néztem a hajránál, hiába hozta őt Tony Martin másféllel a vége előtt, nagyon bezárták a Jumbo-Visma versenyzőit. Azért ott erősen érződik, hogy aki végig a mezőny elején van, segítenie kell a kapitányt és utána nem marad ereje a sprintre, annak nincs sok esélye egy hajrában (ennek kapcsán érdekes csak, hogy Grondahl Jansen mégis minek van ott, ha a síkon se segít?). Olvasgattam George Bennett interjúkat, mivel kétszer bukott tegnap! Az egyiket ugye mindenki látta a lejtmenetben, mikor Tony Martin volt mellette, második alkalommal honfitársa, Sam Bewley segített neki. Azt nyilatkozta Bennett, hogy sokkal jobban érzi magát, valószínűleg felületi sérülése van csak.

@firgabácsi Várjuk a beszámolót a mai etapról, remélem jelen voltál.. :D

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 30, 2020, 12:36:49
@firgabácsi Várjuk a beszámolót a mai etapról, remélem jelen voltál.. :D

Hát az jó lenne ha én jelen lennék a Touron, de én itthon leszek jelen a DEAC - Győr meccsen hamarosan. Azért az sem rossz, csak más műfaj  :D