Micro Millions challenge

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#195 július 23, 2012, 23:31:34, midi
Ismerős érzés, egyébként én is ezeket az asztalokat szerettem a legjobban.
Nem véletlenül írtam h a kevesebb a jobb MTT-n, 1000feletti játékosnál már hanyatlik a tudás, nekem is inkább a 300-500körüli fekszett.
Egyébként velem is előfordult ugyanez mint veled, ezért tértem át az FL-re HU-ra! Egyszerűen nem bírták már az idegeim, h mezei fishek 9-3-al verik a KK-at! Hiába voltam nyereséges, persze volt olyan h veszteséges voltam, nem bírtam idegekkel! Kitanultam az FL-t, kiprobáltam az omahát, de ez nem jött be, nekem túl feszes az egész!
Így maradtam az fl-nél, és szépen jött a pénz, szinte napról napra pluszban végeztem.

Én abbahagytam a pókert, leszoktam róla, és véletlenül se akarok visszaszokni rá!
Összeségében nyereséges volt az egész póker karrierem, tarthatott vagy 5évig az egész és még most is jó játékosnak tartom magam, azonban van egy nagy hibám, amit félek h a sportfogadásnál is elő fog jönni az pedig h egy idő után elszáll az agyam és belépek nagyobb asztalokhoz és ilyenkor akár nullázok is, de szerintem más is tudja, h életveszély kb olyan asztalhoz beülni, ahol egy allin párbaj a fél br-ba is kerülhet :d 
Sportfogadásnál azért ez a kockázat ritkábban áll fennt, mert nem napi 5-10órában játszom, mint a pókert, inkább az elemzések, keresgélések teszik ki az idő nagy részét, meg ugye nincs napi olyan sok tutibb tipp


Idézetet írta: midi Dátum július 23, 2012, 23:21:47
Ismerős érzés, egyébként én is ezeket az asztalokat szerettem a legjobban.
Nem véletlenül írtam h a kevesebb a jobb MTT-n, 1000feletti játékosnál már hanyatlik a tudás, nekem is inkább a 300-500körüli fekszett.
Egyébként velem is előfordult ugyanez mint veled, ezért tértem át az FL-re HU-ra! Egyszerűen nem bírták már az idegeim, h mezei fishek 9-3-al verik a KK-at! Hiába voltam nyereséges, persze volt olyan h veszteséges voltam, nem bírtam idegekkel! Kitanultam az FL-t, kiprobáltam az omahát, de ez nem jött be, nekem túl feszes az egész!
Így maradtam az fl-nél, és szépen jött a pénz, szinte napról napra pluszban végeztem.

Én abbahagytam a pókert, leszoktam róla, és véletlenül se akarok visszaszokni rá!
Összeségében nyereséges volt az egész póker karrierem, tarthatott vagy 5évig az egész és még most is jó játékosnak tartom magam, azonban van egy nagy hibám, amit félek h a sportfogadásnál is elő fog jönni az pedig h egy idő után elszáll az agyam és belépek nagyobb asztalokhoz és ilyenkor akár nullázok is, de szerintem más is tudja, h életveszély kb olyan asztalhoz beülni, ahol egy allin párbaj a fél br-ba is kerülhet :d 
Sportfogadásnál azért ez a kockázat ritkábban áll fennt, mert nem napi 5-10órában játszom, mint a pókert, inkább az elemzések, keresgélések teszik ki az idő nagy részét, meg ugye nincs napi olyan sok esélyes h bejön választék:)
Hidd el fogadásba is lehet nullázni rossz br managementtel.Láttam is meg nekem is sikerült már de azóta tanultam hibáimból.Sajnos vannak napok amikor nem jön semmi és ha ez hosszú távú akkor már kezdesz idegből fogadni..mint a pókernél a tilt.
Pókerben szivemhez az omaha áll a legközelebb és úgy érzem abba lehetne majd keresnivalóm csak ugye a holdembe van a nagyobb pénz kis téten..Omahában már nagyobb téteken van a nagyobb pénz csak addig el is kell jutni.

#197 július 23, 2012, 23:45:25, midi
Br menedzsmentet megtanultam hálistennek a pókerből, nem hiszem h elkezdenék idegből fogadni, ez más tészta mint a póker! Van sajnos sok hibám még a fogadás terén, elhiszem más érvelését, főleg ha utánanézek (lásd mai tenisz, ha kicsit jobban utánanézek és elolvasom valahol h kb leszarta a tornát  Garcia Lopez, nem igazán készült és aznap érkezett mást teszek meg! Ráadásul teniszben kisebb a tapasztalatom, igaz azért alaposan utánanéztem a meccsnek, de ezek szerint nem eléggé.. több híreket kéne olvasnom/keresgélnem az adott játékosokról..)

Omahá-val vigyázz, mert több tudást kell hozzá mint a sima texas holdemhez! Akár a kétszerese..


szerk (ideírom inkább): sokat javított anno a játékomon mindenféle lapelemző, statisztikai programok!
Megnéztem minden héten, melyik lapokkal buktam, és amelyik hand-et lényegesebbnek éreztem, kielemeztem! Akár órákon át gondolkoztam, mit kellett volna tennem, miért veszítettem!
Megtanultam mikor melyik lapot kell fold-olni a játékstílusomnál és egy idő után már csak a szerencsefaktór esetleg a nálam jobb játékosok miatt vesztettem! Sok jegyzetet készítettem a Tagokról, és elértem azt h minden asztalnál volt legalább 1 olyan játékos, akit korábban ismertem, összekerültem vele! A róla készített részletesebb jegyzet pedig mondanom se kell, megkönnyítette az ellene lévő játékot :)

Idézetet írta: midi Dátum július 23, 2012, 23:38:47
Br menedzsmentet megtanultam hálistennek a pókerből, nem hiszem h elkezdenék idegből fogadni, ez más tészta mint a póker! Van sajnos sok hibám még a fogadás terén, elhiszem más érvelését, főleg ha utánanézek (lásd mai tenisz, ha kicsit jobban utánanézek és elolvasom valahol h kb leszarta a tornát  Garcia Lopez, nem igazán készült és aznap érkezett mást teszek meg! Ráadásul teniszben kisebb a tapasztalatom, igaz azért alaposan utánanéztem a meccsnek, de ezek szerint nem eléggé.. több híreket kéne olvasnom/keresgélnem az adott játékosokról..)

Omahá-val vigyázz, mert több tudást kell hozzá mint a sima texas holdemhez! Akár a kétszerese..


szerk (ideírom inkább): sokat javított anno a játékomon mindenféle lapelemző, statisztikai programok!
Megnéztem minden héten, melyik lapokkal buktam, és amelyik hand-et lényegesebbnek éreztem, kielemeztem! Akár órákon át gondolkoztam, mit kellett volna tennem, miért veszítettem!
Megtanultam mikor melyik lapot kell fold-olni a játékstílusomnál és egy idő után már csak a szerencsefaktór esetleg a nálam jobb játékosok miatt vesztettem! Sok jegyzetet készítettem a Tagokról, és elértem azt h minden asztalnál volt legalább 1 olyan játékos, akit korábban ismertem, összekerültem vele!
Teniszhez és a fogadásokhoz: Az a helyzet hogy azokról nem lehet eleget olvasni.Pl Massás tippel nem kicsit égtem pedig kb 10oldalt kerestem fel statisztikákat interjúkat olvasgattam elemzéskeet több helyről.Nehéz dolog  de ha ráérzel akkor kifizetődő lesz.A lényeg hogy minnél több helyről legyen infód.
Omaháról: Igaz amit leírsz teljesen.Összetetteb játék mint  a holdem és ezért is kedvelem.Több gondolkodást igényel.Legalábbis számomra(amit sokkal inkább szeretek).
Elemzésről: mielőtt kezdődött a micro azelőtt kielemeztem az eddigi játékom és próbáltam javítani rajta de úgy látszik ilyennagy versenyeken ez nemsokat ért.VIszont használt a 180fős turbón.Ott jól ment a pozicióból játék ,a nagyobb stack játék,ss-ek megfélemlítése stb..Tudtam dobatni és dobni is jó lapokat stb.Tornákon is sikerültek csak nem ilyen jó arányban és ott azért voltak rossz megadásaim.

#199 július 24, 2012, 00:16:59, midi
Fogadás:

Teljes mértékben igazad van! Sajnos nem lehet sokat olvasni, ezért is probálom mindig megnézni a tévében az ilyen sportról beszélgető műsorokat, híreket, meg persze minél többet keresgélni az interneten!
Nagyon fontosnak tartom, hogy legalább addig keresgéljek, míg át nem tudom gondolni a következőket:
- Mennyire akar nyerni az adott játékos csapat? Mit tenne a játékos/csapat egy adott szituációban, pl elveszti az első szetett, negyedet, gólt kapott a csapat.
- Körülmények, sérülések, egyéb fontosabb statisztikák, események
Bármelyik kritikusabb, vagy NEM a válasz rá, keresek egy másik tippet!

Omaha:

Sok sikert kívánok hozzá, én az Omahásokat tartom a legjobb tudással rendelkező játékosoknak! Itt tényleg gyakran előfordul h a második legtutibb lapot eldobják :)

Sng/MTT:

MTT-re teljesen más stratégia, játékstílus kell! Ha kielemeztél egy hand-et, de az mondjuk cg volt, lehet teljesen máshogy kell megjátszani MTT-n sőt szinte biztos h máshogy! Ezt vedd vigyelembe, de ezekhez a komolyabb lapelemzésekhez komoly tudás kell már!
Sng-t egyébként sose szerettem, mert vagy túl kevés már a játékos, vagy ha nagyobb, az MTT jobban fizet..
Ráadásul szerettem felszedni magam zsetonnal mire a főasztalhoz kerültem, ehhez meg kell legalább 300játékos

Elemzések:

Egy idő után elérkezik az a szint, h elolvasol egy komolyabb cikket, elvasol egy könyvet és a következőt gondolod:
Ezeket eddig is tudtam!
Ráadásul más játéka bekavarhat a te játékodhoz, ha megpróbálod követni! És mondanom se kell, ez lehet veszteséges is, főleg hosszútávon!
Mindenképpen a saját stílusodat kell csiszolni és megkeresni a leginkább neked fekvő játékokat! (nl, fl, omaha, hu, MTT stb.) Persze miután kitanultad az adott játék alapjait, minimum kell ismerned az összes stratégia fajtát, milyen fajta játékosok vannak az adott játékban (pl. feszes, de jól játszik, laza de jól játszik, feszes de hülye, fishek fajtái, pl. omahában máshogy játszik egy tanult fish, mint NL cash game-ben, sokan itt a szabályokat se tudják, érdemes megkérdezni haverokat, vagy játszani velük és megkérdezni ezt miért csináltad, miért emeltél? stb, ezekből is lehet tanulni..)
Amikor elegem lett, hogy stagnálok, vagy minimális a veszteségem több időt töltöttem magával a tanulással, az elemzésekkel mint a játékkal.. Kb 3-szor annyi időt! Persze ez egy idő után csökkent, és a fentebb leírt hetenkénti elemzést alkalmaztam 1-2 pókeres videóval ötvözve szórakozás, pihenés képpen :)

szerk: turbokat nem szerettem, szerintem oda több szerencsefaktor kell mint a simában, de ez egyéni vélemény!

Idézetet írta: midi Dátum július 24, 2012, 00:14:52
Fogadás:

Teljes mértékben igazad van! Sajnos nem lehet sokat olvasni, ezért is probálom mindig megnézni a tévében az ilyen sportról beszélgető műsorokat, híreket, meg persze minél többet keresgélni az interneten!
Nagyon fontosnak tartom, hogy legalább addig keresgéljek, míg át nem tudom gondolni a következőket:
- Mennyire akar nyerni az adott játékos csapat? Mit tenne a játékos/csapat egy adott szituációban, pl elveszti az első szetett, negyedet, gólt kapott a csapat.
- Körülmények, sérülések, egyéb fontosabb statisztikák, események
Bármelyik kritikusabb, vagy NEM a válasz rá, keresek egy másik tippet!

Omaha:

Sok sikert kívánok hozzá, én az Omahásokat tartom a legjobb tudással rendelkező játékosoknak! Itt tényleg gyakran előfordul h a második legtutibb lapot eldobják :)

Sng/MTT:

MTT-re teljesen más stratégia, játékstílus kell! Ha kielemeztél egy hand-et, de az mondjuk cg volt, lehet teljesen máshogy kell megjátszani MTT-n sőt szinte biztos h máshogy! Ezt vedd vigyelembe, de ezekhez a komolyabb lapelemzésekhez komoly tudás kell már!
Sng-t egyébként sose szerettem, mert vagy túl kevés már a játékos, vagy ha nagyobb, az MTT jobban fizet..
Ráadásul szerettem felszedni magam zsetonnal mire a főasztalhoz kerültem, ehhez meg kell legalább 300játékos

Elemzések:

Egy idő után elérkezik az a szint, h elolvasol egy komolyabb cikket, elvasol egy könyvet és a következőt gondolod:
Ezeket eddig is tudtam!
Ráadásul más játéka bekavarhat a te játékodhoz, ha megpróbálod követni! És mondanom se kell, ez lehet veszteséges is, főleg hosszútávon!
Mindenképpen a saját stílusodat kell csiszolni és megkeresni a leginkább neked fekvő játékokat! (nl, fl, omaha, hu, MTT stb.) Persze miután kitanultad az adott játék alapjait, minimum kell ismerned az összes stratégia fajtát, milyen fajta játékosok vannak az adott játékban (pl. feszes, de jól játszik, laza de jól játszik, feszes de hülye, fishek fajtái, pl. omahában máshogy játszik egy tanult fish, mint NL cash game-ben, sokan itt a szabályokat se tudják, érdemes megkérdezni haverokat, vagy játszani velük és megkérdezni ezt miért csináltad, miért emeltél? stb, ezekből is lehet tanulni..)
Amikor elegem lett, hogy stagnálok, vagy minimális a veszteségem több időt töltöttem magával a tanulással, az elemzésekkel mint a játékkal.. Kb 3-szor annyi időt! Persze ez egy idő után csökkent, és a fentebb leírt hetenkénti elemzést alkalmaztam 1-2 pókeres videóval ötvözve szórakozás, pihenés képpen :)

szerk: turbokat nem szerettem, szerintem oda több szerencsefaktor kell mint a simában, de ez egyéni vélemény!
Fogadásoknál mondjuk én nem nézek tv-s elemzéseket csak netet bújom és főleg fórumokat.(mármint csapatokét stb..)A többivel egyetértek.Nekem kicsivel most több lett a kritériumom de ezt mindenki magának osztja be hogy milyen szempontokat néz egy fogadásnál.
Omahával egyetértek teljesen.Én azt vettem észre hogy mikor holdemet játszok sokkal lazább vagyok és egy fullt nehezebben dobok el mondjuk mint omahában.
Sngvel kapcsolatosan arra jutottam hogy 90+ ami jó esetleg a 45fős.A többi az már tényleg kicsi.
A többivel teljesen egyetértek.

u.i.: egy kicsit off de én fogadásoknál megpróbálok mondjuk adott nyelven is nézni fórumokat stb amilyen nyelvű csapat vagy az ország vagy a játékos hátha úgy többet tudok.eltart egy ideig még rájövök mit írnak de néha megéri.De főleg angol nyelvűeket keresem.
De hogy ne legyen teljesen off ezért mindenkinek sok jó lapot kivánok és majd talán nyitok egy pókertopicot vagy ezt folytatom egyszer ha újra nekivágok a játéknak.

Esetleg ha leírnád akár privibe vagy itt h a statisztikákon és amiket leírtam még mik az alap kritériumaid örülnék neki!

Tv-s elemzéseket/híreket akkor szoktam, ha nem vagyok jártas a sportágban, vagy az adott csapatban annyira!

Írtad h ss-et szívattad, félemlítettél, ez akkor működik jól, ha van azért létszám! 90-es SNG szerintem kevés ehhez!
Meg kell találni azt a létszámot, ami pont jó, nekem 300-1000, de minél jobban közelített a 300-hoz annál jobban ment (ugye több ideig kell életben maradni 1000körüli játékosnál, de van is esély h esetleg többször is felszedd magad, ha buktál. 300játékosnál nem feltétlen van sok sanszod felerősödni, legalábbis ez saját tapasztalat! De jobban preferéltan a 300-hoz közelítőt, mivel nagy játékos számnál sokszor volt olyan h jól áltam, majd legyengültem, és 300-nál a gyengülés általában már fizetett pénzt, ha nem volt gyengülés mondanom se kell jó helyezés :))) esetleg kiesés)