A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Tegnap Ujpesten volt a Chelsea vs Wolfsburg noi BL

A visszavago is itt lesz jovo heten.

Qatar is itt nyomta tegnap.

Ennek mi a fasz ertelme van, a Föld 2. legfertőzőbb orszaga vagyunk, barhova viszik Csehorszagon kivul, jobban jarnak.

Hmmm

Az asszony fonokenek a testvere elkapta, szarul van, vittek volna videken korhazba, de nincs hely. Mondtak neki, hogy addig maradjon otthon, amig nem lesz hely.

Fiam 24, faj a vadlija, mélyvénás trombózis gyanú.

Lehetne menni a Honvédkórházba most este a sürgősségire, azt mondja a háziorvos, hogy a Honvédba  ne menjünk, oda menne utoljára most a Covid miatt.

Igy holnap megyünk 20 ezerert magánklinikára Doppler ultrahangra.

Mondja a csavo, ingyenes Covid teszt lesz a bejáratnál.

Sajnos ez a topik tobbet el(t) meg mint amennyit indulaskor josoltam neki. Meg szomorubb, hogy most mar szinte mindenki sajat tapasztalattal is bir. Azoknak akik benne vannak kitartast!

Nalunk szerencsere minden rendben, bar ha tippelnem kellene, hogy a csaladtagok atestek-e vagy mikor estek at, akkor a hivatalos elso eseteket megelozo 2020 februart mondanam, akkor kohogtek nonstop napokon at. Oltasra (3:1 aranyban a nemek vezetnek) meg nem kerult sor, nekem lett volna lehetosegem, tobbszor is, de elutasitottam (nem a vakcinat, hanem mar maga a jelentkezest is). Ettol fuggetlenul osztom azt az allaspontot, hogy a vakcina jobb, mint a semmi, de egesz eletemben nem voltam beteg, igy nem gondolom, hogy mas elol el kellene venni a lehetoseget.

Baratok, kollegak voltak fertozottek, szerencsere komolyabb utohatas nelkul megusztak, de apro jelek meg most is utalnak a virusra.

Megegyszer kitartast!

Idézetet írta: RedMunchen Dátum március 25, 2021, 19:00:48
Sajnos ez a topik tobbet el(t) meg mint amennyit indulaskor josoltam neki. Meg szomorubb, hogy most mar szinte mindenki sajat tapasztalattal is bir. Azoknak akik benne vannak kitartast!

Nalunk szerencsere minden rendben, bar ha tippelnem kellene, hogy a csaladtagok atestek-e vagy mikor estek at, akkor a hivatalos elso eseteket megelozo 2020 februart mondanam, akkor kohogtek nonstop napokon at. Oltasra (3:1 aranyban a nemek vezetnek) meg nem kerult sor, nekem lett volna lehetosegem, tobbszor is, de elutasitottam (nem a vakcinat, hanem mar maga a jelentkezest is). Ettol fuggetlenul osztom azt az allaspontot, hogy a vakcina jobb, mint a semmi, de egesz eletemben nem voltam beteg, igy nem gondolom, hogy mas elol el kellene venni a lehetoseget.

Baratok, kollegak voltak fertozottek, szerencsere komolyabb utohatas nelkul megusztak, de apro jelek meg most is utalnak a virusra.

Megegyszer kitartast!

Hát beszarás amúgy. Mert ha hiszi valaki, ha nem, de tavaly február 7-től 18-ig voltam életemben először táppénzen. Az első 2 nap 48 órából 40-et aludtam, még a budiig kimenni is alig volt erőm. Influenzás voltam, de anyám szerint én voltam a nulladik beteg európai COVID-os...
Tényleg furcsa, hogy más is ekkor volt szarul :o

Idézetet írta: curpy82 Dátum március 25, 2021, 19:57:32
Hát beszarás amúgy. Mert ha hiszi valaki, ha nem, de tavaly február 7-től 18-ig voltam életemben először táppénzen. Az első 2 nap 48 órából 40-et aludtam, még a budiig kimenni is alig volt erőm. Influenzás voltam, de anyám szerint én voltam a nulladik beteg európai COVID-os...
Tényleg furcsa, hogy más is ekkor volt szarul :o
Nálunk is így volt, mind a négyen köhögtünk 4-5 napot, láz nélkül. Azóta szerencsére semmi.

Más is tapasztalja/tapasztalta ezt a ciklikus lázat? Sötétedés után, este rendszeresen visszajon, 38,3 volt fel órája.

Am jól vagyok, csak érzem a testemen hogy meleg. Délelőtt és du meg teljesen normális volt.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum március 25, 2021, 20:47:00
Más is tapasztalja/tapasztalta ezt a ciklikus lázat? Sötétedés után, este rendszeresen visszajon, 38,3 volt fel órája.

Am jól vagyok, csak érzem a testemen hogy meleg. Délelőtt és du meg teljesen normális volt.

Nekem még ősszel egyik ismerősöm mondta, hogy ugyanezek voltak a tünetek és ő pozitív volt a második hullám alatt. Napközben egész jól elvolt, és estére jöttek a tünetek: elsősorban láz és fáradtság. Viszont szépen kijött belőle, ennél nagyobb gáz nem volt vele. 50 éves az illető.
Pihenjél, próbálj aludni és sok folyadék! Jobbulást!

Idézetet írta: MessiÁs Dátum március 25, 2021, 20:47:00
Más is tapasztalja/tapasztalta ezt a ciklikus lázat? Sötétedés után, este rendszeresen visszajon, 38,3 volt fel órája.

Am jól vagyok, csak érzem a testemen hogy meleg. Délelőtt és du meg teljesen normális volt.
Ugyanez volt nekem is. Algopirynt vettem be, egy mindig levitte 38 alá, csak akkor mertem elaludni, hogy fel is keljek reggel. De reggelre 37,6-nál sose volt több.

A nejem 77 éves keresztanyja március elején nem kérte a kínai oltást, jelezte a háziorvosnak, hogy Pfizer/Moderna játszik.

Most kedden megkapta a Pfizert, ennyi a csúszás kb.

Apám bekerült a sürgősségire az oltás után, régebben daganatos beteg volt, meg úgy összességében nagyon felhúzta magát, és a vérnyomása elszállt. Nem mellékhatás, már előtte napokban is magas volt neki, annyira tartott a dologtól. Napi szinten tudja hányan halnak meg a járványban, kérdeztem tőle a gyógyultak számát tudja? Ezt is mondhatnák a hírekben, vagy valami pozitívat, mert itt kézzel foghatóan az egekbe küldték egy ember vérnyomását a rémhírkeltéssel. Nem elbagatelizálni akarnám a híradásokat, de valahogy máshogy kellene, mert annyira parázik, hogy a vérnyomásgyógyszerét most emelni is kellett, egyszerűen nem tud lenyugodni a vírushelyzet miatt.

A sürgősségin aztán látott néhány covidos halottat, nem volt alkalmazott, ezért az egyik folyosón várakoztak szegény elhunytak letakarva. Miért pont ott voltak? Közben a betegek ezt is látták, meg hogy egyetlen orvos viszi az ügyeletet, és átvizsgálja a halottakat. Gondolhatjátok, a para beindul, hogy az előbb vizsgált covidos halottat, aztán megméri a vérnyomásom? Néhány óra várakozás után sorra került a fater, kapott gyors kezelést, majd mondták neki, hogy jobbulást, ha teheti, minél előbb távozzon a kórházból. Mindezt katonák mondták neki, akik a covidos betegek tolása közben bemennek a wc-be. Apám meg egy másik öreg meg is vitatta, hogy ezek háborúban elbújnának az anyjuk szoknyája alá.

Az a terv, hogy az üzletek átállnak a négyzetméter alapú nyitvatartásra, azaz 1 ember lehet négyzetméterenként. Emiatt kitolják az üzletek nyitvatartását 21:00-ig, a kijárást pedig 22:00-ig.  Erről holnap döntenek, ha minden igaz.

Sziasztok

Ma az történt, hogy kijött egy mentő és letesztelte a kedvesemet és engem is. Mindketten pozitívak lettünk. A gyerekeinknek továbbra sincsenek tünetei. Ezek a legfontosabbak.

Ma a 8. napon vagyok, mára azonosítottak be covid betegként mióta vannak tünetek (márc 19-edike), nem voltunk sehol. Bevásárolnak nekünk. Kielégítően vagyok, a kedvesem rosszabbul van neki még csak az 5. napja. Azonnal értesítenünk kellett a házi orvosunkat. Írtam neki, mert 11-ig rendelt...visszaírt, hogy hétfőn 8:00-tól telefonáljak, addig c-vitamin, algopyrin - ennyi.

Tragikusnak tartom, hogy kaptunk leírást erről a gyógyszerről a mentősöktől, de ahhoz, hogy felírják kell nyilatkozni is, mert rongálja a spermát a favipiravir...x-elni kell bazdmeg, hogy 7 napig a szedést követően óvszerben közösülsz!!!
Tök jó, hogy ha minden rendben lesz, akkor a háziorvosom a 11. napon kiírja ezt a szart ingyér, elvileg a 10. nap után fokozatosan megszűnnek a tünetek...
Várom még a tiszti főorvos feltűnését....karantén, meg ilyenek kapcsán.

Mindenki legyen elővigyázatos, üdv:
sound

Baszki, mi a franc szabadult ránk...? Őrület ez az egész! Kitartás!!!!

Nálunk az a helyzet a nagybátyámmal Vácon, hogy elvileg jobban van. Telefonban poénkodott is, de hát nem merünk fellélegezni itthon, hogy ennyi volt, mert ennél a sz.rnál fene se tudja mikor melyik nap támad hevesebben! Jó darabig benn lesz a kórházban ezzel a tüdőgyuszival, de őszintén bízom benne, hogy a nehezén túl van, és tényleg ez az oxigénezés volt a legdurvább stádium nála!

Legjobbakat Mindenkinek!

Gyógyulást és jó egészséget kívánok mindenkinek! Kerüljön el a betegség távolról mindenkit!!