Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: caps lock Dátum október 01, 2012, 10:07:27
http://www.origo.hu/gazdasag/20121001-atirja-a-szerencsejatek-torvenyt-a-kormany.html
Énis most olvastam..Legalább már holnapra megtudjuk mi lesz ha tényleg ilyen gyorsak akarnak lenni...Csak nem értem most hova ez a kapkodás.
"Lázár János miniszterelnöki államtitkár a sajtótájékoztatón azt mondta, hogy ennek az iparágnak nemzetbiztonsági kockázatai is vannak. "

Na vazze.  :noway:
Azt hittem legalább év végéig kihúzzuk valahogy.

Akkor lassan lehet kiszedni a pénzt, oda ne vesszen...

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 01, 2012, 10:18:30
"Lázár János miniszterelnöki államtitkár a sajtótájékoztatón azt mondta, hogy ennek az iparágnak nemzetbiztonsági kockázatai is vannak. "

Lefordítva: a nemzeti (állami) monopólium biztonságos (stabil) bevételére nézve kockázatos az illegális online szerencsejáték.

Idézetet írta: benson Dátum október 01, 2012, 10:39:07
Lefordítva: a nemzeti (állami) monopólium biztonságos (stabil) bevételére nézve kockázatos az illegális online szerencsejáték.

Eszméletlen banda... :D

 "súlyos nemzetbiztonsági veszély" is jelentenek az automatákat üzemeltető csoportok egyes tagjai.-ezt egyébként nem kétlem.

"A kieső bevételről Lázár azt mondta, hogy a Navracsics Tibor vezette KIM feladata lesz egy olyan törvényi szabályozás mielőbbi kidolgozása, ami alapján a hiányzó költségvetési bevételt ráterhelhetik az online szerencsejátékokra. Eddig éves szinten 30 milliárd forint bevétele volt az államkasszának a nyerőgépekből, ezt az összeget fedeznie kellene az új bevételi forrásoknak.

A Magyar Szerencsejáték Szövetség szerint a nyerőgépek több tízezer embernek adtak munkát és a játékadóból tavaly 36 milliárd forintot fizettek a költségvetésbe"

Én nem gondolnám hogy most meg kellene ijedni. Ha rá akarják terhelni az online piacra az adókat, az annyit jelent hogy nem fogják őket tiltani,amennyiben adóznak.
Az egyetlen készülődő magyar oldalból nem gondolnám hogy 30 milliárd adóra számítanának, így én még ezt a hírt akár pozitívnak is felfoghatnám. Eddig...

Idézetet írta: kondorr Dátum október 01, 2012, 10:58:06
"súlyos nemzetbiztonsági veszély" is jelentenek az automatákat üzemeltető csoportok egyes tagjai.-ezt egyébként nem kétlem.

"A kieső bevételről Lázár azt mondta, hogy a Navracsics Tibor vezette KIM feladata lesz egy olyan törvényi szabályozás mielőbbi kidolgozása, ami alapján a hiányzó költségvetési bevételt ráterhelhetik az online szerencsejátékokra. Eddig éves szinten 30 milliárd forint bevétele volt az államkasszának a nyerőgépekből, ezt az összeget fedeznie kellene az új bevételi forrásoknak.

A Magyar Szerencsejáték Szövetség szerint a nyerőgépek több tízezer embernek adtak munkát és a játékadóból tavaly 36 milliárd forintot fizettek a költségvetésbe"

Én nem gondolnám hogy most meg kellene ijedni. Ha rá akarják terhelni az online piacra az adókat, az annyit jelent hogy nem fogják őket tiltani,amennyiben adóznak.
Az egyetlen készülődő magyar oldalból nem gondolnám hogy 30 milliárd adóra számítanának, így én még ezt a hírt akár pozitívnak is felfoghatnám. Eddig...

Van benne valami igaz, csak kérdés, hogy mennyi adót szeretnének kiszabni, s mely cég maradna így?

Na de ettől még a fogadást tilthatják bőven, hiszen az nincsen benne a törvényben és szerintem azt mindenáron a SzarRt-nek akarják hagyni és lehet úgy gondolják a póker majd behozza azt a 20-30 millárdot én személy szerint nem hiszem, ez az összeg szerintem akkor folyhatna be nekik ha a fogadásból is kapnának lóvét. Na de legalább az a csodálatos magyar online fogadóiroda elkészülhetne már, hogy ne a szar tippmixen kelljen fogadni, bár ha ugyanaz a nulla kínálat lesz akkor oly mindegy. Mindenesetre ez a bizonytalanság a legrosszabb szerintem.

#517 október 01, 2012, 11:18:05, csacsi1899
Idézetet írta: Milan Dátum október 01, 2012, 11:05:02
Van benne valami igaz, csak kérdés, hogy mennyi adót szeretnének kiszabni, s mely cég maradna így?

Én pl. simán befizetném a 16% SZJA-t a bevételeim után, de szerintem ilyen rendszert nem tudnak megvalósítani, szóval tiltani fognak mindent, kivéve a saját oldalukat.

Meg gondolom inkább az irodákat adóztatnák, amit végülis a "fogyasztó" fizet, úgyis ez a bevett szokás...

Ha a fogadást tiltanák, akkor a közelében nem lenne az adóbevétel a várt szintnek, bár szerintem a 30 milliárdot azzal együtt sem közelítené meg.
Mivel Navracsics feladata lesz az új törvényi szabályozás kidolgozása, ezért úgy gondolom hogy a törvényt átírják, különben nem lenne feladata ;)
Ha átírják és komolyabb adókat szeretnének, az csak a sportfogadással és a pókerrel együtt lehetséges. Lehet hogy rossz a logikám, de én ezt tartom logikusnak.
Az megint más kérdés hogy mekkora adókat vetnének ki és ezeket ki akarná megfizetni.
Ha túl magasakat amit szinte senki nem akarna elfogadni, akkor az összes iroda csomagolhat, azaz komolyabb adóbevétel sem lesz, ami ugye nem érdeke az államnak, ha már egyszer innen akarják pótolni a kieső részt.
Összesítve még jól is kijöhetünk.

Itt 30 milliárd forintokról beszélnek, hogy ennyit szeretnének beszedni. Most komolyan 30milliárd elég sok pénz, ennyi pénz szerintem nem fog befolyni. Beszüntetik a játékgépeket azokból tisztességes pénz jöhetett össze, de a sok függő nemfog áttérni az online gyümigépekre. Valószínűleg józsi bácsi aki a kis nyugdíja felét a kocsmába költötte kisrakétára meg gyümigépre, nem fog leülni a hintaszékbe egy táblagéppel a kezébe hogy keresse a 3 narancsot.
Itt már rengeteg pénztől elesnek. Hogy majd az online fogadással/pókerrel beszedik.. Ugyan már van pár száz komolyabb játékos Mo-n akik betolnak pár százezret havonta a többi csak pár ezerrel bohóckodik (bocsánat ha megsértek valakit, de így van). Havi ~2,8milliárd forint nemfog összejönni, főleg akkor ha a Tippmax/tippmixhez hasonló 0, értékelhetetlen, lassú, szar oddsú irodát fognak összedobni (bár Monopolhelyzetben, bármit meglehet tenni ugye..)

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/01/teljesen_betiltanak_a_nyerogepeket/

"A nyerőgépes szerencsejátékot teljesen meg akarja szüntetni a kormány Magyarországon. Az így kieső várhatóan 30 milliárd forintnyi adóbevételt az online szerencsejátékokból szereznék vissza."

Ez a rendkívüli ülés nyilván azért van, mert az új fogadási oldallal kapcsolatos utolsó pályázat óvási határideje szombaton volt, nyilván úgy indulnának, hogy akit lehet már kinyírnának addigra.

#522 október 01, 2012, 12:51:31, whitedragon
Ez a "leállítják az összes oldalt az Eu-s székhelyű irodákra is vonatkozna?  :crazy:

Azért tök jó, hogy megszabják, ki mire költi a SAJÁT pénzét :great:
"Lázár szerint a kormány fontosnak tartja, hogy a szegények ne a szerencsejátékra költsék a pénzüket"

off

A SAJÁT pénzedet arra költöd, amire akarod, de az én adómból kapott segélyt ne verje játékgépbe senki ciganya. Etesse belőle a pulyáit, ha már nekünk kell eltartani őket. Akik most ajvékolnak a gépek betiltása miatt, ugyanazok fúrták meg annak idején, hogy a segélyhez élelmiszerben lehessen csak hozzájutni. A módszer kérdőjeles, a cél abszolút támogatandó. A saját pénzedből meg majd eljárhatsz kaszinózni és annyit hagysz a gépben amennyi jólesik.  ;)

off vége