Honfoglaló avagy egy országot átölelő sportfogadói játék

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Részt vennél a játékban?

Igen
62 (82.7%)
Nem
13 (17.3%)

Összes szavazó: 74

Egy új sportfogadói játékra invitálnám a fórum tagjait.
Mivel ezen a fórumon az ország különböző részéről(illetve még külföldről) vannak tagok ezért gondoltam arra hogy kéne csinálni egy versenyt melyből kiderülne ki az ország legjobb tippmestere.
Játékkal kapcsolatos információk:
-Amerikai major sportok mintájára( Nba,Nhl stb.) osztanánk szét az országot.Lenne egy keleti illetve egy nyugati régió.
-Az alapján osztanánk szét a két csoportot ki hol él illetve aki külföldön él és részt vesz a játékban az pedig születési hely szerint vagy pedig ha Magyarországon van hol szokott élni.
-A játék két részre osztanánk: Alapszakasz és Rájátszás
-Mind keleti mind a nyugati csoportban törekedni kell az egyenlő létszámra: Pl.: 15-15 fő vagy 20-20(max 1-2 fős eltérés lehet).
Alapszakaszról bővebb információk:
-A versenyzőknek vagy egy bizonyos napon keresztül kéne tippelni mindennap (Pl.: 30 vagy 50 napig tartó alapszakasz) vagy egy bizonyos számú tippet kéne leadni( mondjuk 50 tippet kéne leadni).
-Alapszakasz a pontok illetve az egységek gyűjtésére szolgálna.Itt alakulna ki a rangsor, hogy kik kerülhetnek a rájátszásba
-Kétféle módszert találtam eddig az alapszakaszbeli pontok illetve helyezések számolására.Az első hogy a nyertes tippeket meg kéne szorozni a nyertes tippet oddsátlagával és ebből kell kivonni a vesztes tippeket. (Pl.: 50 tippből 26 nyertes átlag 1.70es oddsal és 24 rossz tipp: (26*1.70)-24= 20,2 pont)
A másik lehetőség hogy mindenki egységek alapján tippelhet.Tehát minden tippet 10 egységig játszhat meg és úgy számolnánk ki a pontját hogy (10*1,7)-10=7 ez egy nyertes tipp vesztes tippnél pedig a feltett egységet vonnánk ki.Itt lenne egy minimum egység szám megszabva (mondjuk 50 tippnél 250 vagy 300pont) illetve az oddsoknál is lennének megkötések mert például egy 4.00 oddsú mérkőzésre csak max 5 egységet lehetne felrakni.
-Rájátszásba a csoportonként a játékosok 40-50%-a kerülhetne be
Rájátszással kapcsolatos információk:
-A résztvevők kieséses rendszerben játszanának és a keleti és nyugati csoport győztese játszana egymással a legvégén a bajnoki címért
-A párharcok kettő vagy három győzelemig tartanának
-Ha mindkét tipp talál vagy mindkét tipp veszít a párharcban akkor újrajátszás következik
-Párharcok az első fordulóban a rájátszásban(tegyük fel 8 játékos került be a rájátszába):
1.-8.
2.-7.
3.-6.
4.-5.
Ezek a számok az alapszakaszban megszerzett helyezést jelentik.

Oddsokról:
-Játék minimális oddsa 1.40 lesz

Részvételi feltétel:
-Minimum 50 hozzászólás( vagy 100 ezt még nem tudom de lehetséges, hogy nem lesz ilyen megkötés)

Sportágak:
-Bármilyen sportágban lehet fogadni illetve elfogadott lesz a hosszú távú fogadás ha végül az 50 tippes játék mellett döntünk és nem a napról napra történő tippelésnél

Tippek leadása:
-Sportesemény leírása,sportág leírása illetve odds leírása és hogy melyik irodában játszottad meg
-Minimum egy-két soros beszámolót a meccsről(bár ebben még nem vagyok biztos, hogy szükséges)

Nyeremények:
-A bajnok kapna valamilyen jutalmat amellett hogy Magyarország legjobb fogadója, illetve a döntős versenyző és a harmadik helyezett is.
-Emellett persze az alapszakaszt is érdemes díjazni hogy ott is motiválja a versenyzőket valamit.Az alapszakasz legjobb teljesítményét nyújtó versenyző részesülne díjban illetve a legtöbb egymás után helyes tippet bemutató embert díjaznánk illetve azt aki legmagasabb oddsot eltalálná(persze ezek értéke nem közelítené meg a rájátszás első három helyezettjének díját de jól járnának ezek a versenyzők is).

Díjazás:
-Talán a legnehezebb témakör.Mert ugye valami kell, hogy motiválja az embereket úgy gondolom erről lehetne dönteni a versenyzőknek hogy mi felelne meg leginkább nekik.
Egyik ötlet hogy 200ft minden résztvevő befizetne(egy minimális tippmix ára nem vágja padlóra az embereket) és így alakulna ki a nyereményalap aminek több mint 50% menne(nekem  ;D ;D ;D najó csak vicceltem) a győztesnek a többit pedig arányosan szét lenne osztva a díjazottak között.

Várom az ötleteket illetve részvevőket illetve a visszajelzéseket hogy egyáltalán érdemes volt-e létrehozni ezt a topicot.
A szavazásban pedig csak olyanok szavazzanak akik BIZTOSAN részt vennének a játékban és VÉGIGJÁTSZANÁK.


Ki ellenőrizné a tippeket oddsokat?

Úgy lenne értelme ha ROI lenne a mérőszám!

Miragehun: ROI-val kapcsolatos ötlet nagyon jónak tűnik( ez meg sem fordult a fejembe szóval köszönöm :ok:).Úgy gondoltam én vállalnám az oddsok számolását majd de ha ez nem felel meg a játékosoknak akkor vagy megbíznánk vele egy fórumtagot aki vagy pedig mindenki vezetné magának és a végén lenne az ellenőrzés.
Stuntfodi: Egyenlőre még erre nincsennek ötletek illetve még lehet változik a díjazás és a nyereményalap kiléte is és az is változhat hogy ingyenes vagy pénzes verseny lesz-e.

Versennyel kapcsolatban:
19 versenyző jelentkezett eddig ami elsőre nem is rossz. :ok: (remélem ez a szám elfogja érni a 25-30főt)
Játékkal kapcsolatban:
-Miragehun ötlete alapján a ROI számolás lehet a megoldás az alapszakaszban de erről érdemes szavazást csinálni.
-Szavazásra kell majd bocsájtani hogy érdemes-e 250-300 karakterből álló indoklást írni a tipp alá vagy nem szükséges
-Szavazásra kell bocsájtani szintén hogy egy bizonyos számú tippet kelljen leadni  meghatározott mennyiségű napok alatt(mondjuk 50nap alatt 40tippet napi max 1-2tippel) vagy pedig meghatározott napokon keresztül kell tippelni napról napra folyamatosan(mondjuk 40napig napról napra kell mindennap tippelni és napi 1 tipp lehet leadni)
-Résztvételi feltételeknél érdemes-e 50 vagy 100-as határt csinálni hozzászólásoknál?
-Továbbá az alábbi irodákból lehetne a tippeket írni: Bet365,Unibet,William Hill,Pinnacle,Bwin,Sportingbet,BetVictor,Fortunawin(ezeknek a névsorát még lehet bővíteni vagy csökkenteni 1-2 irodával)
-Alábbi fogadások nem érvényesek: negyedes ázsiai hendikep,dnb fogadások (illetve még gondolkozok a kosárban,jégkorongban illetve kézilabdában az egész értékes hendikep..de ez még jelentheti vita tárgyát.)

Egyenlőre a játék még kezdeti szakaszban van és remélem egy színvonalas versenyt ki lehet majd hozni belőle. :ok:

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 31, 2013, 13:12:45
Egyenlőre a játék még kezdeti szakaszban van és remélem egy színvonalas versenyt ki lehet majd hozni belőle. :ok:

Álljunk meg egy szóra! :)

http://helyesiras.blog.hu/2007/04/04/egyenlore_vs_egyenlore

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 29, 2013, 21:53:37
Nyeremények:
-A bajnok kapna valamilyen jutalmat amellett hogy Magyarország legjobb fogadója, illetve a döntős versenyző és a harmadik helyezett is.
-Emellett persze az alapszakaszt is érdemes díjazni hogy ott is motiválja a versenyzőket valamit.Az alapszakasz legjobb teljesítményét nyújtó versenyző részesülne díjban illetve a legtöbb egymás után helyes tippet bemutató embert díjaznánk illetve azt aki legmagasabb oddsot eltalálná(persze ezek értéke nem közelítené meg a rájátszás első három helyezettjének díját de jól járnának ezek a versenyzők is).

Ha 20-25-en leszünk akkor szerintem túl sok az 5 díjazott. Ha 200-zal számolok akkor mondjuk 5000 ft az összpénz, ezt 5 részre osztani nem érdemes szerintem. Szerintem minimum 1000Ft/5euró alatt nem nagyon kéne pénzt visszaadni mert annak már nincs igazi értéke, de ez csak az én véleményem :)

Jönnék én is. Nagyon jó dolog.

Van egy észrevételem.Míg ugye az nhl-ben, nfl-ben, nba-ben, mlb-ben az alapszakasz után jön a rájátszás, ahol a párharcban mindig valaki előnyt élvez. (hazai pálya) Na most szerintem talán itt is meglehetne ezt csinálni. Nem tudom milyen formában, ötletem egyelőre nincs,de ha nem tartjátok ezt hülyeségnek, akkor gondolkodhatnánk megoldásokon. Mert ugye ha valaki megnyeri az alapszakaszt, az elvileg megérdemli a minimális előnyt. (a kérdés az milyen formában lehetne ezt megoldani)

A díjazásról meg annyit, hogy azok vegyenek részt akik tudnak és akarnak is hozzájárulni a nyereményhez. Szerintem nem várhatjuk el, hogy a díjakat mindig szponzorálja valaki, a minimum hogy hozzájárulunk.Nem biztos hogy hsz-számhoz kellene kötni az indulást, hanem aki hajlandó fizetni pár száz forintot skrillen, netelleren,bárhol. Persze tudom nem mindenki használja őket,de vannak itt ismeretségek, barátságok, akik minden gond nélkül fedezik barátjuk pár száz forintos nevezését, és mittomén' ők elrendezik egymás közt.

Rosco: Teljesen jogos észrevétel.Próbálok rá figyelni de hát....(rég volt az érettségi tényleg de átlapozom a helyesírási szótárt mert ezt a szót már nem egyszer rontottam el)
Idézetet írta: rosco Dátum január 31, 2013, 15:29:15
Álljunk meg egy szóra! :)

http://helyesiras.blog.hu/2007/04/04/egyenlore_vs_egyenlore


Cipolla:Egyenlőre még nem tudom a pénzdíjjal mi lesz de örülök, hogy felhoztad a témát.Még bizonytalan dolog, hogy lesz-e részvételi díj vagy sem.
Amire én gondoltam hogyan lehetne szétosztani a nyereményalapot:
Verseny első helyezettje: 45%-a a pénzdíjnak
2.: 25%
3.: 15%
További kategóriák pedig 5%-ot kapnának.

Idézetet írta: Cipolla Dátum január 31, 2013, 16:21:54
Ha 20-25-en leszünk akkor szerintem túl sok az 5 díjazott. Ha 200-zal számolok akkor mondjuk 5000 ft az összpénz, ezt 5 részre osztani nem érdemes szerintem. Szerintem minimum 1000Ft/5euró alatt nem nagyon kéne pénzt visszaadni mert annak már nincs igazi értéke, de ez csak az én véleményem :)

Ncis88:
Tetszik az öteleted mert valami előny tényleg kell neki.
-Lehetne hogy hendikeppel induljon a versenyen(mondjuk az első tippnél fél vagy egy egész oddsal többet kapna a verseny mint az ellenfele)
-Lehetne olyat is hogy aki előrébb végez az választana sportágat hogy miben kelljen tippelni a párharcban résztvevőknek(első megoldás hogy ha 2 győzelemig tart akkor az első és a harmadik tippnél ő adja meg a sportág vagy az odds tipus nevét és a másodiknál pedig a "pályahátrányban" lévő, a második megoldás pedig hogy az egész párharcra ő határozza meg a sportágat)
-Másik észrevétel is teljesen jogos erről is lesz szavazás.Még várok egy két napot és utána indítom a szavazásokat.

Idézetet írta: ncis88 Dátum január 31, 2013, 19:47:15
Jönnék én is. Nagyon jó dolog.

Van egy észrevételem.Míg ugye az nhl-ben, nfl-ben, nba-ben, mlb-ben az alapszakasz után jön a rájátszás, ahol a párharcban mindig valaki előnyt élvez. (hazai pálya) Na most szerintem talán itt is meglehetne ezt csinálni. Nem tudom milyen formában, ötletem egyelőre nincs,de ha nem tartjátok ezt hülyeségnek, akkor gondolkodhatnánk megoldásokon. Mert ugye ha valaki megnyeri az alapszakaszt, az elvileg megérdemli a minimális előnyt. (a kérdés az milyen formában lehetne ezt megoldani)

A díjazásról meg annyit, hogy azok vegyenek részt akik tudnak és akarnak is hozzájárulni a nyereményhez. Szerintem nem várhatjuk el, hogy a díjakat mindig szponzorálja valaki, a minimum hogy hozzájárulunk.Nem biztos hogy hsz-számhoz kellene kötni az indulást, hanem aki hajlandó fizetni pár száz forintot skrillen, netelleren,bárhol. Persze tudom nem mindenki használja őket,de vannak itt ismeretségek, barátságok, akik minden gond nélkül fedezik barátjuk pár száz forintos nevezését, és mittomén' ők elrendezik egymás közt.


Természetesen továbbra is várom az ötletek még mert eddig nagyon jó meglátások születtek :ok:

Hali, én is szívesen részt vennék, de a 200 Ft-os nevezést kicsit alacsonynak találom. Inkább 1000-1500 Ft-ban kellene gondolkozni, legalábbis szerintem. Persze 100 induló esetén a 200 Ft is elég lehet.

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 31, 2013, 22:42:42
Rosco: Teljesen jogos észrevétel.Próbálok rá figyelni de hát....(rég volt az érettségi tényleg de átlapozom a helyesírási szótárt mert ezt a szót már nem egyszer rontottam el)

Cipolla:Egyenlőre még nem tudom a pénzdíjjal mi lesz de örülök, hogy felhoztad a témát.Még bizonytalan dolog, hogy lesz-e részvételi díj vagy sem.
Amire én gondoltam hogyan lehetne szétosztani a nyereményalapot:
Verseny első helyezettje: 45%-a a pénzdíjnak
2.: 25%
3.: 15%
További kategóriák pedig 5%-ot kapnának.

Ncis88:
Tetszik az öteleted mert valami előny tényleg kell neki.
-Lehetne hogy hendikeppel induljon a versenyen(mondjuk az első tippnél fél vagy egy egész oddsal többet kapna a verseny mint az ellenfele)
-Lehetne olyat is hogy aki előrébb végez az választana sportágat hogy miben kelljen tippelni a párharcban résztvevőknek(első megoldás hogy ha 2 győzelemig tart akkor az első és a harmadik tippnél ő adja meg a sportág vagy az odds tipus nevét és a másodiknál pedig a "pályahátrányban" lévő, a második megoldás pedig hogy az egész párharcra ő határozza meg a sportágat)
-Másik észrevétel is teljesen jogos erről is lesz szavazás.Még várok egy két napot és utána indítom a szavazásokat.


Természetesen továbbra is várom az ötletek még mert eddig nagyon jó meglátások születtek :ok:

egyenlőre vs egyelőre dologhoz, így könnyű megjegyezned: egyenlőre a tortát, pizzát vágjuk fel :beerchug:

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 31, 2013, 22:42:42
Rosco: Teljesen jogos észrevétel.Próbálok rá figyelni de hát....(rég volt az érettségi tényleg de átlapozom a helyesírási szótárt mert ezt a szót már nem egyszer rontottam el)

Cipolla:Egyenlőre még nem tudom a pénzdíjjal mi lesz de örülök, hogy felhoztad a témát.Még bizonytalan dolog, hogy lesz-e részvételi díj vagy sem.
Amire én gondoltam hogyan lehetne szétosztani a nyereményalapot:
Verseny első helyezettje: 45%-a a pénzdíjnak
2.: 25%
3.: 15%
További kategóriák pedig 5%-ot kapnának.

Ncis88:
Tetszik az öteleted mert valami előny tényleg kell neki.
-Lehetne hogy hendikeppel induljon a versenyen(mondjuk az első tippnél fél vagy egy egész oddsal többet kapna a verseny mint az ellenfele)
-Lehetne olyat is hogy aki előrébb végez az választana sportágat hogy miben kelljen tippelni a párharcban résztvevőknek(első megoldás hogy ha 2 győzelemig tart akkor az első és a harmadik tippnél ő adja meg a sportág vagy az odds tipus nevét és a másodiknál pedig a "pályahátrányban" lévő, a második megoldás pedig hogy az egész párharcra ő határozza meg a sportágat)
-Másik észrevétel is teljesen jogos erről is lesz szavazás.Még várok egy két napot és utána indítom a szavazásokat.


Természetesen továbbra is várom az ötletek még mert eddig nagyon jó meglátások születtek :ok:

:D


Nekem tetszik az ötlet, és szívesen jönnék.


Nem tudom milyen elképzelésetek volt eddig a rájátszásról, de ahogy az Australian Openes játékot csinálták hasonlóan lehetne ezt is.
Egy ötlet a részemről, hogy ezt a pályaelőnyt lehetne úgy megoldani, hogy meg lenne mondva a "vendég" játékosnak, hogy meddig kell tippet tennie, és ezt látja a "hazai" játékos. Így előny van. Egy fontos lenne, hogy nem szabadna ugyanarra az eseményre tennie neki.
Nem tudom kinek hogy tetszik ez az ötlet, biztos kell még rajta csiszolgatni.


Egyébként úgy képzelitek mint a valós major sportokban, hogy x győzelemig (nhl-ben 4) megy a párharc, és a nyertes menne tovább.


Ja és ha már kelet és nyugat lenne, akkor lehetne All Star gála.
Ezt úgy képzelem el, hogy a két konferencia minden játékosa közöl egy tippet és akiknél több az össz szorzó azok nyernek. Ennek csak a móka lenne a lényege.


Az alapszakasz ötlete tetszik. Mind az hogy x nap alatt kell y tippet közölni, mind pedig a ROI-s rangsor.

Ez is jó ötlet Agoo :ok:
Ami még eszembe jutott mivel a rájátszásba már a legjobbak kerülnének be így az oddshatár is emelkedne mondjuk 1.40-ről 1.6-1.7re. Vélemények?
Idézetet írta: Agoo Dátum február 01, 2013, 00:23:17
Nem tudom milyen elképzelésetek volt eddig a rájátszásról, de ahogy az Australian Openes játékot csinálták hasonlóan lehetne ezt is.
Egy ötlet a részemről, hogy ezt a pályaelőnyt lehetne úgy megoldani, hogy meg lenne mondva a "vendég" játékosnak, hogy meddig kell tippet tennie, és ezt látja a "hazai" játékos. Így előny van. Egy fontos lenne, hogy nem szabadna ugyanarra az eseményre tennie neki.
Nem tudom kinek hogy tetszik ez az ötlet, biztos kell még rajta csiszolgatni.


Igen a terv ez lenne hogy az egyik fél 2 vagy 3 győzeleméig menne a párharc.
Idézetet írta: Agoo Dátum február 01, 2013, 00:23:17
Egyébként úgy képzelitek mint a valós major sportokban, hogy x győzelemig (nhl-ben 4) megy a párharc, és a nyertes menne tovább.



Teljesen jó meglátás.Ezt az ötletet majd szavazásra bocsájtom ahogy a többit is.
Idézetet írta: Agoo Dátum február 01, 2013, 00:23:17
Ja és ha már kelet és nyugat lenne, akkor lehetne All Star gála.
Ezt úgy képzelem el, hogy a két konferencia minden játékosa közöl egy tippet és akiknél több az össz szorzó azok nyernek. Ennek csak a móka lenne a lényege.

Elkezdett szárnyalni a fantáziám.


Ötletek:
Nem tudom, hogy volt-e már erre ötlet, de lehetne a fórumnak egy elkülönített részén, és minden játékos egy-egy topicban írja a tippeket.
Rájátszásban a párharcoknak lesz elkülönített topic, hogy ne keveredjenek a dolgok, könnyebb legyen átlátni. Ja és fontos, hogy hsz-t szerkeszteni nem lehet, ha egyszer beküldte, akkor az lesz. Ha valami miatt elmaradna, vagy 1-ként lenne kiértékelve a meccs, akkor új tippet kell raknia.


Topicok nevei:
Lehet kicsit már idiotizmus tőlem, de ha már major akkor legyenek olyan nevek is. Úgy képzelem el, hogy a város ahol lakik, és a felhasználónév. Így még inkább vicces a dolog, de lehet hogy ez már csak nekem tetszik.


Rájátszáshoz visszakanyarodva:
Ugye ajánlottam egy dolgot, hogy hogyan lehetne csinálni. Ugye akkor küldd valaki egy tippet és annak tudatában egy másik eseményről küldd a másik is. Valószínűleg ezek nem fognak megegyezni (szorzóban). Ha mégis (CSAK HA MINDKETTŐ NYERT, pl 1.8 mindkettőé és mindkettő nyertes) akkor a "vendég" nyeri azt a meccset. Ha mindkettő vesztes, akkor nem nyer a vendég, hanem folytatódik tovább a párharc, a nélkül hogy bárki elkönyvelhetne egy plusz győzelmet. Pl: Én vagyok pályaelőnyben. De mindkettő tipp bukik, akkor 0-0 még mindig a párharc állása, de úgy folytatódik mintha nyert volna valaki, tehát a következő meccs idegenben.


Remélem valamennyire érthető amit szerettem volna mondani.