Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Arra gondoltam leginkább, hogy sérvműtétre mondja az orvos, fogalma sincs, mikor lesz erre lehetőség, persze van lista, de az nem halad. Aztán megkapták az oltást is feladatnak, saját háziorvos rendelési idején is érződik, legvégül meg a tömeges oltást lemondják sms-ben. Valahogy összességében a helyzetre gondoltam, amit látok betegeskedô édesapám okán.

Vajon mikor jön SMS arról, hogy mindenki üljön át egy másik kocsiba?

"Eddig nettó 131 milliárd forintba került a 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokság az adófizetőknek. Ehhez képest Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) elnöke 2018-ban még arról beszélt, hogy a kontinenstorna összesen 10-15 milliárd forintos beruházást igényelhet Magyarországon. "


Három kézilabdacsarnok építése is drágult – erről jelent meg határozat a Magyar Közlönyben. A 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságra épülő budapesti sport- és rendezvénycsarnok ára 5,4 milliárd forinttal nő meg, a szegedi kézilabdacsarnok megvalósításához pedig további 4,6 milliárd forintra van szükség, a tatabányaira pedig további 1,8 milliárdot kell szánni.

Közel 12 milliárd forintot vesznek ki a Gazdaságvédelmi Alapból három sportcsarnok építésére

Mocskos buzik.

Idézetet írta: zbking Dátum március 11, 2021, 08:08:39
Mocskos buzik.
Olvasom a hozzászólást, utolsó mondatot nem láttam jönni, de ütős volt.  ;D ;D

Az ünnep jegyében:

Azért elég ostobák vagyunk, hogy hagytuk, hogy egy kőfejtő+egy óvónő fia és egy lófejő cigány unokája lerabolja az országot.


Mikor először olvastam a Mészáros-Várkonyi kapcsolatról, elég rendesen meglepődtem, de így már minden világos:  :D ;D :D

Király a kép ;D

Amúgy én még mindig nem hiszem ezt el, nem úgy hogy kamu lenne, hanem valahogy nem néztem ki ebből a nőből. Nyilván létezik olyan, hogy idősebb emberbe szeret bele egy nő vagy férfi, de azt is nehezen tudom elképzelni, milyen lehet köztük egy jóízű beszélgetés, annyira más stílust hoztak eddig.

Idézetet írta: TiB Dátum március 18, 2021, 20:08:14
Király a kép ;D

Amúgy én még mindig nem hiszem ezt el, nem úgy hogy kamu lenne, hanem valahogy nem néztem ki ebből a nőből. Nyilván létezik olyan, hogy idősebb emberbe szeret bele egy nő vagy férfi, de azt is nehezen tudom elképzelni, milyen lehet köztük egy jóízű beszélgetés, annyira más stílust hoztak eddig.

Idézetet írta: TiB Dátum március 18, 2021, 20:08:14
Király a kép ;D

Amúgy én még mindig nem hiszem ezt el, nem úgy hogy kamu lenne, hanem valahogy nem néztem ki ebből a nőből. Nyilván létezik olyan, hogy idősebb emberbe szeret bele egy nő vagy férfi, de azt is nehezen tudom elképzelni, milyen lehet köztük egy jóízű beszélgetés, annyira más stílust hoztak eddig.
ugyanez nalam is

De a Palácsik vs Vajna duonal is hasonlo volt

Amit @TiB és @zbking is írtak, több embertől is hallottam, mióta ez a hír (pletyka?) napvilágot látott. Az ilyen típusú nőknek nem szükséges a beszélgetés, pénz kell, ennyi. A hatalom több egy-egy jó beszélgetésnél az ő szemükben. Láttam én már olyan két diplomával rendelkező "értelmiségi" nőt, aki azt szerette, ha megalázzák, semmibe veszik, de a faszinak (vagy a családjának) minimum 9 számjegyű vagyonnal kellett rendelkeznie. Hiába gondolod őket értelmesnek, el is tudsz velük adott esetben beszélgetni, náluk a megfelelési kényszer sokkal erősebb (nem minden esetben mások irányába, olykor saját magukkal szemben is, hogy sok pénz kell, jó élet, bármi áron). Majdnem mondtam én is, hogy meglepődtem, de már láttam jó pár hasonló példát.

Járványkezelésben hibák: Brüsszel
Járványkezelés sikerei: Fidesz

Gazdasági problémák: Soros
Gazdasági sikerek: Fidesz

Közéleti problémák: Libsik
Közéleti sikerek: Fidesz

Fővárosi problémák: Karácsony Gergely
Fővárosi sikerek: Fidesz

Rájöttem, talán mások korábban hozzám képest, de ez egy marketing kormány. Nem igazán csinál mást, csak marketing lépéseket tesz. Minden egyes intézkedésnél nem az adott probléma, vagy fejlődés a cél, hanem hogy a marketing összeálljon a végére. Ha lenne is normális ellenzék, a marketing kormánnyal nagyon nehéz lenne felvenni a versenyt, mert hatalmas marketing előny, hogy állami támogatás, állami döntés stb tehát Fidesz eredmény. Ami pedig probléma, az Soros, Brüsszel és a libsik miatt van. Tökéletesen kitalálták.

Elképzelhető, hogy Romániában bajban lennének.
Ugyanis ott, jelenleg és magyarországi hasonlattal, amolyan DK-Momentum-Fidesz koalíciós kormány van. Az államfó egy német csávó, az ottani "müllercili" pedig egy Szíriában született palesztin arab migráns.  :)

Ezt itt hagyom.
"A propaganda az egyszerűsítés műfaja, nem intellektuális műfaj – tartotta Goebbels, Hitler propagandaminisztere - és megállapította annak elemeit:
1. Kerüld az elvont gondolatokat, és az érzelmeket vedd célba!
2. Kevés üzenetet küldj, de azokat folyamatosan sulykold!
3. Használj felszínes, általánosító véleményeket, sztereotípiákat!
4. Az érvelés legyen egyoldalú – soha ne árnyalj!
5. Folyamatosan kritizáld az ellenfeledet!
6. Keress egy ellenségképet és folyamatosan rágalmazd!"


Idézetet írta: TiB Dátum március 18, 2021, 20:08:14
Király a kép ;D

Amúgy én még mindig nem hiszem ezt el, nem úgy hogy kamu lenne, hanem valahogy nem néztem ki ebből a nőből. Nyilván létezik olyan, hogy idősebb emberbe szeret bele egy nő vagy férfi, de azt is nehezen tudom elképzelni, milyen lehet köztük egy jóízű beszélgetés, annyira más stílust hoztak eddig.

~8,5 év a különbség, pedig ránézésre azt hittem van vagy 15 ::) A közös téma pedig biztosan az, hogy: "ma mire köccccsük el azt a sok pénzet" :laugh: