Tradelés Betfairen

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Argor Heraeus Dátum március 09, 2012, 16:00:42
Szia rain91x!

A számításodban van egy hiba, éspedig ha az FT CS 0-0 layt bejátszod 100 dollárral, 14,5es szorzóval, akkor 1350 dollárt kell kijátszanod. Ha félidőben megvan a 0-0, és leesik az FT CS 0-0 4,5re akkor olyan 300 dolláros mínusszal tudsz kiszállni az eladásodból. Tehát jön 209 dollár a félidei 0-0 miatt, és elmegy 300 dollár az FT CSen, így kb 100 dollár veszteséged van. Ha nem 0-0 a félidő, akkor viszont nyersz 96 dollárt  FT CSn, de vesztesz 100 dollárt HT CSn, tehát 4 dollár veszteséged lesz.

Igen, elírtam, -211$ ha leesik az FT CS piac, nem plusz. Így akkor a jutalék miatt veszteség van.

Én azt mondom, hogy ne a nyitótéteidet, hanem a lehetséges kockázatot vagy stop losst vedd figyelembe és azt ne engedd 3-5% felé, ha teniszről van szó. Ha in-playről van szó akkor mindig érdemesebb és hatékonyabb egyszerre 1 mérkőzésre koncentrálni, soha ne ess az overtrade csapdájába.

Idézetet írta: Argor Heraeus Dátum március 08, 2012, 11:37:15
Sziasztok!

Olvastam a nyitóoldalon két betfaires trédeléses cikket. Én 3 hónapja kezdtem ebbe bele, az első hónapban 73%, másodikban 119% volt a profit, de ebben a hónapban elég cudarul állok, visszaestem a befizetett összeg alá. Az lenne a kérdésem, hogy egy hullámra várva, mekkora tétet engedtek meg magatoknak a bankhoz képest? Valahol olvastam, hogy a helyes tétválasztás a találati arány függvényében határozható meg a legjobban, de én egy átlagos mérkőzésen is kb 20 alkalommal veszek fel pozíciót, és soha nem egy irányba (az odds/tét grafikonon vadászok lehetséges metszésekre, függetlenítve magamat a mérkőzés szereplőitől), így nem tudok ilyen arányt felfesteni. Jelenleg 5%ot engedek ki egy meccsre, de képtelen vagyok kordában tartani a meccseim számát. A tenisz Ausztrál Openen kezdtem el a kereskedést, de több olyan alkalom is volt, amikor a teljes pénzem kint volt különböző meccseken, hacsak 10 percig is. Frusztráló volt ez az érzés, kicsit görcsössé is váltam. Nem tudom, hogy mit csináljak. Emeljem meg a tétet, és ne foglalkozzak egyszerre annyi mérkőzéssel? Esetleg csökkentsem a tétet, és akkor nyugodtabban foglalkozhatok egyszerre több meccsel?

Idézetet írta: actworld Dátum március 10, 2012, 13:28:39
Én azt mondom, hogy ne a nyitótéteidet, hanem a lehetséges kockázatot vagy stop losst vedd figyelembe és azt ne engedd 3-5% felé, ha teniszről van szó. Ha in-playről van szó akkor mindig érdemesebb és hatékonyabb egyszerre 1 mérkőzésre koncentrálni, soha ne ess az overtrade csapdájába.

Köszönöm a válaszodat! Tehát szerinted foglalkozzak egyszerre csak egy meccsel, engedjem a tétet nagyobbra, de a SL szintet húzzam meg 3-5%nál (legyen 5%). Számszerűsíteném a helyzetemet: napi 4-5 órát töltök trédelésel és 100 dollárt fizettem be, december 22.én. Az első hónapban jött 47 dollár profit (de ez egy csalóka kép, mert csak az Ausztrál Openen kezdtem el kereskedni, addig csak mint sportfogadó voltam jelen, 100 dollárról leestem 65re, majd a tenisz versenyen jött két hét alatt 47 dollár), a másodikban 134 dollár (ez már csak tiszta kereskedés volt). Megpróbáltam feszesen játszani, de mint írtam, előfordult olyan, hogy az összes pénzem befektetésre került. A harmadik hónapnak így 246 dollárral indultam neki. A kereskedéseimre az volt a jellemző, hogy felvettem egy kezdő tétet (2,5% a bankhoz viszonyítva), majd ha a szorzó ellenem dolgozott, de a grafikonon várható, számomra jó irányú elmozdulás volt látható, akkor rámehetett még 1,5% majd 1% extra tét is. Ebben a hónapban viszont több ilyen 5%os tétem is elment, majdnem 170 dolláros mínuszt kiváltva. Miután csak ez a 3 hónap (tisztán 1,5 hónap) az össz kereskedési múltam, nem tudom, h vajon az elmúlt pár hét tekinthető reálisnak (tehát inkább mondjak búcsút a betfairnek), vagy az azt megelőző pár hét. Ennek eldöntéséhez még be merem áldozni a megmaradt 80 dolláromat, de azt szeretném úgy csinálni, hogy mind a párhuzamosan futó meccsek számát, mind a tétszintet optimális szinten tartanám.

Idézetet írta: Argor Heraeus Dátum március 10, 2012, 14:19:30
Köszönöm a válaszodat! Tehát szerinted foglalkozzak egyszerre csak egy meccsel, engedjem a tétet nagyobbra, de a SL szintet húzzam meg 3-5%nál (legyen 5%). Számszerűsíteném a helyzetemet: napi 4-5 órát töltök trédelésel és 100 dollárt fizettem be, december 22.én. Az első hónapban jött 47 dollár profit (de ez egy csalóka kép, mert csak az Ausztrál Openen kezdtem el kereskedni, addig csak mint sportfogadó voltam jelen, 100 dollárról leestem 65re, majd a tenisz versenyen jött két hét alatt 47 dollár), a másodikban 134 dollár (ez már csak tiszta kereskedés volt). Megpróbáltam feszesen játszani, de mint írtam, előfordult olyan, hogy az összes pénzem befektetésre került. A harmadik hónapnak így 246 dollárral indultam neki. A kereskedéseimre az volt a jellemző, hogy felvettem egy kezdő tétet (2,5% a bankhoz viszonyítva), majd ha a szorzó ellenem dolgozott, de a grafikonon várható, számomra jó irányú elmozdulás volt látható, akkor rámehetett még 1,5% majd 1% extra tét is. Ebben a hónapban viszont több ilyen 5%os tétem is elment, majdnem 170 dolláros mínuszt kiváltva. Miután csak ez a 3 hónap (tisztán 1,5 hónap) az össz kereskedési múltam, nem tudom, h vajon az elmúlt pár hét tekinthető reálisnak (tehát inkább mondjak búcsút a betfairnek), vagy az azt megelőző pár hét. Ennek eldöntéséhez még be merem áldozni a megmaradt 80 dolláromat, de azt szeretném úgy csinálni, hogy mind a párhuzamosan futó meccsek számát, mind a tétszintet optimális szinten tartanám.

Mindenképpen alkalmazd a fokozatosság elvét, amíg ki nem alakul egy biztos stratégiai eszköztár, addig inkább koncentrálj 1 meccsre, annak a mozgásait és reakcióit figyeld. Egy idő után kellő tapasztalatod lesz ahhoz, hogy akár több mérkőzést és az azokhoz tartozó piacok állását gyorsan átlásd.

A tétekkel kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy amíg a stop loss-odat nem hagyod elszállni (feltéve, hogy túl szűkre sem szabod, mert ez sok egyébként sikeres tradedet ronthatja el), addig nyugodtan használhatod a 2,5%-3%os nyitó tétet (liabilityről beszélünk), nyilván ez a lay oldalon tud igazán hatékony lenni. Ki fogod tapasztalni, hogy az egyes tradekhez mekkora teret kell hagynod a nyitó pozíció mögött amíg elérnéd a SL-t, illetve, hogy milyen tartományban hány ticknyi  target profit a realitás. A többszöri tétberakással sincs probléma, ez a technika szintén az alacsony (<1.50) lay tartományban alkalmazható sikeresen.

Köszönöm actworld a segítségedet! Szerinted mekkora az a havi átlag profit százalék, ami már jónak mondható a trédelés terén?

Idézetet írta: Argor Heraeus Dátum március 11, 2012, 22:30:12
Köszönöm actworld a segítségedet! Szerinted mekkora az a havi átlag profit százalék, ami már jónak mondható a trédelés terén?

Természetesen ez a bankodtól függ, de egy átlagos nagyságú (1000-5000 euro) tőkével kb. 30%-nál kezdődik, a határ meg kis túlzással a csillagos ég :)

Köszönöm, sokat segítettél! Tudom már, hogy mihez tartsam magam, és láthatom ezekkel az adatokkal azt, mennyire érdemes ezzel foglalkoznom! :ok:

A vásárlásomat a bekarikázott helyen szeretném eladni. Hogyan tudom beállítani azt, hogy automatikusan tegye meg ezt a fogadást még azelőtt, hogy laybe menne át a szorzó? Rá tudok valahova kattintani, hogy beállítsa az ellenfogadásomat a program, vagy ezt csak manuálisan lehet megtenni? (1,06on backeltem a játékost, és 1,03on lett volna a bekarikázott profit. Nem szeretném azt, hogy csak akkor adjon el a program -zöldítsen fel- amikor már a lay oldalon van az 1,03, hanem már azt szeretném, hogy a back oldalon is megjelenjen, még azelőtt, hogy lemenne a szorzó erre a szintre).

Idézetet írta: Argor Heraeus Dátum március 12, 2012, 00:29:55
A vásárlásomat a bekarikázott helyen szeretném eladni. Hogyan tudom beállítani azt, hogy automatikusan tegye meg ezt a fogadást még azelőtt, hogy laybe menne át a szorzó? Rá tudok valahova kattintani, hogy beállítsa az ellenfogadásomat a program, vagy ezt csak manuálisan lehet megtenni? (1,06on backeltem a játékost, és 1,03on lett volna a bekarikázott profit. Nem szeretném azt, hogy csak akkor adjon el a program -zöldítsen fel- amikor már a lay oldalon van az 1,03, hanem már azt szeretném, hogy a back oldalon is megjelenjen, még azelőtt, hogy lemenne a szorzó erre a szintre).

Tick offset-nél állítsd be a 3 ticket.

Idézetet írta: actworld Dátum március 12, 2012, 11:45:33
Tick offset-nél állítsd be a 3 ticket.

Köszönöm a segítségedet!

#130 március 17, 2012, 09:47:06, Horusz1987
Teljesen kezdő vagyok, ezért ha értelmetlenséget kérdezek ne haragudjatok.  :angel:

A következő dolog érdekelne: Egyenlőre Geek Toys- sal probálgatom a dolgokat training módban.
Szeretném megtudni tőletek hogy létezik-e olyan beállítási mód, ami azt váltja ki hogy piac felfüggesztése előtt elad?

köszi!
:cya:

Idézetet írta: Horusz1987 Dátum március 17, 2012, 09:43:57
Teljesen kezdő vagyok, ezért ha értelmetlenséget kérdezek ne haragudjatok.  :angel:

A következő dolog érdekelne: Egyenlőre Geek Toys- sal probálgatom a dolgokat training módban.
Szeretném megtudni tőletek hogy létezik-e olyan beállítási mód, ami azt váltja ki hogy piac felfüggesztése előtt elad?

köszi!
:cya:

1. Természetesen a suspend pontos időpontját nem lehet előre megjósolni, így minden automatizáció fix időpontokból tud csak kiindulni.

2. A Toy-ban tudtommal nincs lehetőség ilyen formájú automatizációra (pl. várható kezdés előtt 30mp-cel), BetAngel-ben van.

Idézetet írta: actworld Dátum március 17, 2012, 11:51:46
1. Természetesen a suspend pontos időpontját nem lehet előre megjósolni, így minden automatizáció fix időpontokból tud csak kiindulni.

2. A Toy-ban tudtommal nincs lehetőség ilyen formájú automatizációra (pl. várható kezdés előtt 30mp-cel), BetAngel-ben van.

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Magas profitot! :ok:
:cya:

Ha van egy esemény, amit layelni szeretnék mondjuk 2.2 szorzóval 150$-al, de 9 szorzós 10$-os vannak layben többségben, akkor az én 2.2-esemet rögtön meg fogják venni nagy eséllyel?

Idézetet írta: cmpham Dátum április 16, 2012, 20:28:12
Ha van egy esemény, amit layelni szeretnék mondjuk 2.2 szorzóval 150$-al, de 9 szorzós 10$-os vannak layben többségben, akkor az én 2.2-esemet rögtön meg fogják venni nagy eséllyel?

Nyilván nem.