Bajnokok Ligája 2021/22

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri a 2021-22-es BL-döntőt?

Liverpool
5 (55.6%)
Real Madrid
4 (44.4%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: május 28, 2022, 13:41:03

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 28, 2021, 22:54:28
Brutál, hogy a City kifutja a belét a pályán, mennek előre, más ellen már simán mennének 2-0-ra, de a PSG-ben van egy világklasszis kapus, két minőségi szélsőhátvéd, rutinos középső védők, robotoló középpályások, meg három klasszis elől... Akik amúgy annyira nem értik még meg egymást, de csak jön a győzelem, olyan 40-50%-os teljesítmény. Ha ezek elkezdenek focizni rendesen... Remélem nem, mert akkor sok izgalom nem lesz az idei BL-ben. Messi meg ezt tudja, beindul, kapja vissza, lövés és gól. Ezt a szituációt róla kéne elnevezni, mintha valami PES-ben vagy FIFA-ben "csalás" kombinációt benyomnád.  ;D  Emlékszem, még a 2000-es években a FIFA-ban volt egy olyan szög, ahonnét, ha a lőttél, biztos gól.

Egyelőre még a saját bajnokságukban sem látható a gálázás. Lehet még gyakorolni.

Idézetet írta: Latzka Dátum szeptember 29, 2021, 10:43:14
Lehet a City futott, de nekem az volt inkább az érzetem, hogy a labda jár és azt a PSG hajszolja. Az angolok 'ledominálták' őket, úgy hogy még ők sincsenek teljesen készen (Grealish beépítése). Persze oké, azt is mondhatjuk, hogy ezt a helyzetet csak a korai gól okozta, de ebben nem vagyok biztos. Lehet idővel lesznek nagyon jó meccseik a franciáknak, de diadalmenetet, easy BL-t nem várok tőlük; inkább majd ilyen-olyan házon belüli botrányokat, amelyek bukáshoz vezetnek.

Számomra ezért is volt kellemetlen ez a meccs, mert azt vártam, hogy a City lehozza, ha nem is simán, de mondjuk 1-0-ra. A BL-döntős csapathoz képest, mindössze egy Grealisht kell beépíteni (gyakorlatilag egy 1 éve kész keretbe), míg a PSG-nél Hakimi, Messi, Ramos, Mendes és Wijnaldum (Donnarummát nem venném ide) azok, akik most tanulják a taktikát. Tegyük gyorsan hozzá, míg a City legerősebb kezdője volt, addig ez a PSG-nél még mindig nem a legerősebb csapat, legalábbis papíron. Én pontosan ettől tartottam, hogy bőven elég lesz felrakni ezt a csapatot a pályára, aztán lehozzák a meccseket.

Az angol csapatok nagyon messze vannak ettől a közepes PSG-től is, többi nemzetről meg ne is beszéljünk. Nem lesz a franciáknak easy BL, de ha nem javulnak jelentősen a riválisok, akkor nem is kell megszakadniuk. Nuno Mendes még nem hozott 100%-ot, de már most oktatta a Mahrez-Silva-Walker triót, ennél erősebb meg nem hiszem, hogy lesz bármelyik riválisnál. Hakimi szokásos extra, óriási baklövés volt az Inter és a Real Madrid részéről elengedni. Azt sem érdemes elfelejteni, hogy a világ legjobb kapusa az övék, ráadásul még ott lesz a védelemben egy Sergio Ramos is....

És akkor a kispadot is érdemes nézni, szinte mindenre van válaszuk: ott van a világ legjobb cseréje (és legjobb másodhegedűse is egyben): Di María. Ha ez nem lenne elég, akkor Icardi is bevethető és Draxler is. Középpályára olyan szörnyek vannak még, mint Danilo, akitől emlékszem, hogy az Eb-n is tartott mindenkit, alig mertek a közelébe menni. Paredes és Wijnaldum még szóba se került. Minden posztra van 2-3 minőségi játékosuk, ezt szó szerint csak Pochettino szúrhatja el, esetleg az egók, de ahogyan láthattuk, küzdöttek a párizsiak.

Az argentin mester mellett szerintem a másik problémás tényező: a sérülések. A keretet több olyan játékos alkotja, akik az elmúlt években többször is sérültek voltak, hajlamosak hosszabb időszakokat kihagyni. Ha ezt orvosolni tudják, akkor nagy gond nem lesz, illetve Pochettino is képes felnőni a feladathoz. Lehet kicsit félrement, amit írtam, de én nem azt gondolom, hogy minden meccset 3-0 vagy 5-0-ra nyernek, hanem azt, hogy nyernek. Teljesen mindegy, hogy 1-0-ra, vagy 2-1-re, de nyernek. A francia ligában is úgy nyeregetnek, hogy a legerősebb kezdő közelében nem voltak még, ahány meccs, annyi felállítás. És ebben lehet a kulcs: míg mondjuk egy PL-csapat körülbelül 13-16 fős aktív rotációból dolgozik, ahol a játékosok a feszített tempó miatt tavaszra kiéghetnek, addig a PSG-nél 22-25 fős aktív rotációról beszélünk (és egy rendkívül könnyű ligáról).

Bízom benne, hogy az angolok részéről Tuchel vagy Klopp ki fog találni valamit (Guardiola túlgondolja rendszerint, Solskjaer meg...), míg a németektől Nagelsmann teheti majd oda magát. Ancelottinak meg egyelőre a rendőrökkel is meggyűlik a baja, ami engem meglep. Persze, korai még ilyenekről írni, mindössze egy meccs volt, de megdöbbentő, hogy mennyire meccsben volt a jelenleg közepes PSG egy top angol csapattal. Bele se merek gondolni, mi lesz akkor, ha támadóhármas megtanul egymásnak passzolni. Második félidőben voltak erre utaló jelek, rögtön jött egy gól meg egy nagy helyzet (ezeket egyik védelemben sem tudja lekövetni).

Habár meggyőző tud lenni @Pozzato, ebben az ügyben most más véleményen vagyok, inkább gondolom azt, amire @Latzka is utalt. Szerintem ennek a PSG bukásnak apró jelei már mutatkoznak is, Mbappé egóját sérti Neymar egója, és egyiküknek sincs kedve Messi árnyékában maradni. Ez csak három kiemelt világsztár, mi van akkor, ha Icardi azt mondja, hogy basszátok meg, itt vagyok én is, és elkezdi keverni a balhét az öltözőben. Egy ilyen névsorhoz talán nem is edzőre, hanem pszichológusra van inkább szükség ;D szerintem kevés igazán jó szakember irigyli most Pochettinót, a döntéshozatalban nem ő az első, itt több olyan focista is van, aki semmibe veheti, mondván ki ez a csávó, én vagyok a jani.

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 29, 2021, 12:37:53
Habár meggyőző tud lenni @Pozzato, ebben az ügyben most más véleményen vagyok, inkább gondolom azt, amire @Latzka is utalt. Szerintem ennek a PSG bukásnak apró jelei már mutatkoznak is, Mbappé egóját sérti Neymar egója, és egyiküknek sincs kedve Messi árnyékában maradni. Ez csak három kiemelt világsztár, mi van akkor, ha Icardi azt mondja, hogy basszátok meg, itt vagyok én is, és elkezdi keverni a balhét az öltözőben. Egy ilyen névsorhoz talán nem is edzőre, hanem pszichológusra van inkább szükség ;D szerintem kevés igazán jó szakember irigyli most Pochettinót, a döntéshozatalban nem ő az első, itt több olyan focista is van, aki semmibe veheti, mondván ki ez a csávó, én vagyok a jani.
Vagy van egy harmadik megoldás, mindkettőtöknek igaza van jelen pillanatban. A TIb verzióját könnyebb rendbe rakni, és akkor szakmailag ül minden, amit Pozzato írt.


Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 29, 2021, 12:37:53
Habár meggyőző tud lenni @Pozzato, ebben az ügyben most más véleményen vagyok, inkább gondolom azt, amire @Latzka is utalt. Szerintem ennek a PSG bukásnak apró jelei már mutatkoznak is, Mbappé egóját sérti Neymar egója, és egyiküknek sincs kedve Messi árnyékában maradni. Ez csak három kiemelt világsztár, mi van akkor, ha Icardi azt mondja, hogy basszátok meg, itt vagyok én is, és elkezdi keverni a balhét az öltözőben. Egy ilyen névsorhoz talán nem is edzőre, hanem pszichológusra van inkább szükség ;D szerintem kevés igazán jó szakember irigyli most Pochettinót, a döntéshozatalban nem ő az első, itt több olyan focista is van, aki semmibe veheti, mondván ki ez a csávó, én vagyok a jani.

Abban egyetértek én is @Latzka -val, hogy az ego bajba sodorhatja a klubot, de ez óhatatlan, ha ennyi sztár játszik együtt. Valami hasonlóra lesz szükség, mint anno a Dream Team esetében (mindent eldöntő meccs, egymás ellen ereszteni a játékosokat, hogy megtudják, valójában Jordan a vezér, aki amúgy a PSG mezszponzora  ;D), de az is megoldás lehet, mint a GSW-nél alkalmaztak: beállt mindenki a sorba, pedig volt ott Twitter-huszár (Durant), egobajnok (Green), aktuális szupersztár és dobógép (Curry) és a mikutyánkkölyke (Thompson), plusz olyan értelmiségiek, mint Nick Young, JaVale McGee és a jó öreg Zaza Pachulia. Nem hoztak semmi extrát, csak azt, amit kell, aminek az eredménye egy rakat rekord és bajnoki címek. A PSG-nek is ennyire lesz szükség, nem kell csillogás, mert bőven elég egy elfutás Mbappétól, egy kényszerítő Neymartól és egy átlövés Messitől.

Azon a véleményen vagyok, hogy a 2000-es évek Real Madridja tökéletes elrettentő példa volt a sztárcsapatok számára, minden sportágat tekintve. Senki sem akar úgy leégni, mint ők. Lássuk be, amikor ilyen szupercsapatok összeálltak az elmúlt években - sportágtól függetlenül -, akkor nem is égtek le: Boston Celtics (KG-PP-RA), Barcelona (MSN), Real Madrid (BBC), Lakers (LeBron-Davis) és a GSW, ami így hirtelen eszembe jutott. Mindben voltak problémás személyek, egók, de valahogy megoldották. Nem voltak kiemelkedő edzőik, de ezek a játékosok szimplán csak tudták, mit kell tenni. A PSG-nél a szűk keresztmetszet nem Neymar vagy Messi lesz (mivel ők már játszottak együtt, tudják, hogyan nyerjenek), de még csak nem is Sergio Ramos vagy Donnarumma (mind a ketten győztes mentalitással rendelkeznek), hanem Mbappé. Ha ő képes beállni a sorba (egyre inkább úgy tűnik), akkor nyernek is. Icardi meg...  ;D Amikor Messi a klubhoz érkezett, pont ő volt az, aki a legjobban örült (meglepő módon...), elmehetett volna, mégsem tette. Tavaly sem volt gondja, mikor szándékosan mellőzték, szerintem ő két dolgot akar: BL-győzelem és pénz. Utóbbiból egy rahedli van, előbbiért pedig el kell viselni, hogy csere.

Ettől függetlenül még simán bejöhet az, amit írtatok (@TiB és @Latzka ), jönnek a bulik, jönnek a sérülések, de valószínűleg Messi is tudja: utolsó éve, hogy BL-t nyerjen, mert jövőre távozik Mbappé, ha nem így lesz, Neymarral pedig ketten nem fognak nyerni. Ez az egész év most két dologról szól a PSG-nél: megnyerni a BL-t és bizonyítani Mbappénak, hogy érdemes hosszabbítani. Nem hiába kereste rendszerint labdával tegnap Messi Mbappét, illetve mutatott rá hosszú másodpercekig a gólja után. Ezen sztárcsapatok esetében szerintem a legveszélyesebb, hogy végtelen a potenciál.

Tavaly talán én voltam az NBA-topicban az egyik legnagyobb kritikusa a Brooklyn Nets hármasának. Nem hittem el, hogy az Irving - Harden - Durant működni fog, pontosan ilyen okok miatt, mint amit Ti is írtatok: rossz edzői stáb, három egoista. Miért nem nyertek bajnokságot? Azért, mert a rájátszás végére már mindenki sérült volt (pontosan ezért írtam, hogy a PSG-nek is ez lesz a legnagyobb gondja, ahogyan a 2012/13-as Lakers fő problémája szintén ez volt). Ha nincsenek azok a sérülések, behúzzák, pedig papíron a rengeteg ego és az érzelmileg nulla játékos, de amikor kellett, akkor Harden nem 45 pontot szórt, hanem kiosztott 20 gólpasszt, hogy Durant és Irving szétdobja az ellenfelet. Ha úgy adódott, akkor Durant beáldozta magát védekezésben, hogy a többiek extrát hozzanak támadásban. Itt meg nincs is erre szükség, mert tegnap is láthattátok: Messi vagy Neymar szinte alig védekezett, amikor igen, megszerezte a labdát és már indult a kontra (mert az ellenfél annyira meglepődött, hogy a lusta argentin vagy brazil ilyet csinált).

Számomra a meccs tegnapi kulcsjelenete az volt, mikor Grealish egy az egybe került Messivel, le kellett volna cseleznie az argentin (szerintem simán ment volna), sebességből utána lehagynia. Fizikálisan jobb Grealish, erősebb testalkat, de itt jön az, ami minden csapatot érint: félelem. Egyszerűen inkább megfordult és visszapasszolt, mert ezeknek a játékosoknak olyan karizmájuk van, hogy tele lesz tőlük a gatyád (úgy, hogy Sergio Ramos még a pályán sincsen...). A Dream Team sem csak azért verte rommá a világot, mert tudásban extrák voltak, hanem a karizma. Amikor egy bajnok ellen játszol, akkor a teljesítményed visszaesik (erre több tudományos kutatás is volt, ezt hívják Tiger Woods-hatásnak). Ha egyszerre 5-6 bajnok ellen játszol, akkor annak az 5-6 bajnoknak kell pocsékul teljesítenie, mélyen tudása alatt, hogy legyen esélyed.

Bayern München - Dynamo Kyiv  (szerda, szeptember 29., 21:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten     

Robert Lewandowski gólt szerez: 1,5 gól felett  2.75   

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón

Juventus - Chelsea  (szerda, szeptember 29., 21:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten   

Moise Kean gólt szerez 4.50   

Romelu Lukaku szerzi az első gólt 5.50   

Romelu Lukaku gólt szerez: 1,5 gól felett  11.50   

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón

Manchester United - Villarreal  (szerda, szeptember 29., 21:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten   

Cristiano Ronaldo szerzi az első gólt 4.00

Cristiano Ronaldo gólt szerez: 1,5 gól felett 6.00 

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón

Riporter: Van olyan érzése, hogy ez a találkozó meghatározhatja azt, hogy ki fog majd továbbjutni a csoportból?
Koeman: Nem, ez lehetetlen. Soha nem lehet ennek döntő jelentősége akkor, amikor csupán a második meccsről beszélünk.

Tényleg nem határozta meg, mert továbbjutásról felesleges beszélni.  ;D ;D

Koeman: "A mai Barça nem az a Barça, mint nyolc éve volt."

Abszolút igaza volt ebben is, mert a csapatunk jelenleg egy zsák szarral ér fel.  ;D  De legalább verhetem a mellem, én megmondtam, hogy ez lesz. Amikor a fórumokon pár hónapja még Haaland-Messi csatársort vizionáltak, mivel Laporta azt ígérte, na ebből lett egy Luuk de Jong - Depay.  ;D  Mondjuk az egyik magas, másik meg alacsony, szóval nem tévedtek sokat.

Bajnokok Ligája - Nikolov szerint a futballtörténelem legnagyobb meglepetését érték el a Sheriff Tiraspollal

Minden idők legsokkolóbb eredményének nevezte Boban Nikolov, a MOL Fehérvár korábbi játékosa új együttesével, a Sheriff Tiraspollal a Real Madrid vendégeként aratott sikert a labdarúgó Bajnokok Ligájában.


A BL-újonc moldovai együttes a Sahtar Donyeck elleni első fordulós győzelem után kedden a legendás Bernabeu Stadionban 2-1-re tudott nyerni, s ezzel csoportja élére ugrott.
   
"Egy álom vált valóra, valami igazán különlegeset vittünk véghez, ami azt hiszem, minden idők legsokkolóbb meglepetése" - nyilatkozta az M1 aktuális csatornának Nikolov, aki 2018-tól idén januárig szerepelt 106 mérkőzésen a székesfehérvári együttesnél. - "Annyi volt a célunk előzetesen, hogy élvezzük a mérkőzést, csak ennyi."
   

Nikolov - aki az utolsó percekre állt be csereként Madridban - mindehhez hozzátette, hogy a diadalról még évekig fognak beszélni, s társaival még mindig nehezen tudják elhinni, hogy legyőzték a Realt. Ugyanakkor tisztában vannak vele, hogy mostantól csak előre szabad nézniük és készülniük kell a következő mérkőzésekre, hogy tovább tudjanak fejlődni. Fontosnak nevezte, hogy a bajnokságot ismét meg tudják majd nyerni, ahhoz, hogy a következő szezonban is legyen lehetőségük ezen a szinten játszani.
   
A 27 éves futballista elárulta azt is, hogy nehéz időszakon van túl, ugyanis augusztus végi átigazolása után elkapta a koronavírust, s a helyi Covid-központba került, így várnia kellett arra, hogy megkezdhesse a munkát új együttesénél, ám mostanra már teljesen egészséges és jól érzi magát.
   
"A Covid-központban voltam a sorsoláskor, s ott hallottam, hogy a Reallal és az Internazionalével kerültünk egy csoportba, aminek nagyon örültem. Gyerekként Zinedine Zidane volt a kedvenc játékosom, a Real Madrid pedig a kedvenc csapatom" - jegyezte meg Boban Nikolov.

forrás: MTI


Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: október 1., 10:00CET


Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: október 1., 10:00CET



Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: október 1., 10:00CET



Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: október 1., 10:00CET



Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: október 1., 10:00CET