Férfi kosárlabda VB 2023

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ausztrália - Japán tipp: A továbbjutás még nem dőlt el!

Japán nem adta fel, bravúros sikert hajtottak végre Finnország ellen, így Ausztráliával szemben a továbbjutás lesz a tét! Olvasd tovább


Idézetet írta: MessiÁs Dátum augusztus 22, 2023, 18:29:07Nekem tetszik Doncic top scorer. Bar nem tudom atlagot neznek vagy ossz pontot. Valaki tudja? Az atlagnak lenne ertelme, de ugye nem biztos hogy ugyanannyi meccset jatszanak, bar a helyosztokkal lehet megis.

Az a Szlovenia annyira Doncicon mulik hogy tole kell 25 30pontos atlag. Mig SGA szerintem sok sima meccsen nem fog meg 30percet se jatszani.

Sajnos én sem tudom, hogy összpontszámot néznek-e vagy átlagot, de az első két fordulót elnézve (34 és 37 pont) mindenképpen nagyon jó tippnek tűnik Doncic "legtöbb pontot szerző" tippje. Egyértelműen ráépül az egész szlovén csapat (sőt, annyit vállal, amennyit akar), és a bet365-ön még mindig 2-szeres szorzóval adják őt.

De az MVP címére ajánlott 12-szeres pénz is nagyon csábító. Bár ez annyiból rizikós, hogy ha Szlovénia nem jut el legalább a legjobb 4-ig, akkor nem valószínű, hogy Luka bezsebeli az elismerést.

délutáni tv-s meccsre
Valanciunas 26,5 felett (pont + lepattanó) @ 1.86

Elég jó állapotban van fizikálisan, reméljük, nem üt korai foultokat, és kell leülnie. Egyébként szerintem ma sokat lesz a pályán, hisz ennek a meccsnek az eredményét viszik tovább mindketten a következő szakaszba, szóval igen komoly tétmeccs. Úgy érzem, Jonas azért 15-20 pont között dobni fog, és tőle 10 pattanó is jönni fog. Nem életem tippje, de ilyen ne nézzem tétlenül opciónak megteszi.  :D


Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 29, 2023, 13:42:16délutáni tv-s meccsre
Valanciunas 26,5 felett (pont + lepattanó) @ 1.86

Fogadás szempontjából szerintem ez az egyik legrosszabb nemzetközi torna az utóbbi évekből. Ez várható is volt, amikor kiderült, mennyire gyenge mezőny lesz, de azért ilyen tippnek simán kéne jönnie. Aztán Montenegró összeomlik, Valanciunas csak 20 percet játszik...

Olyan eredmények vannak, amik még ilyen Euroligán felcseperedett szakértők számára is érthetetlenek, hallgatok egy-két podcastet, de ők is meglepődnek, mik vannak. Mindegy, lényeg, hogy Jordannek megvan a saját Kobe-ja  ;D Ugyanúgy és ugyanott hordja a karpántot, legend!


Én tettem most egy Hollis-Jefferson legtöbb pont long term tippet. Én magam sem tudom 100%-ra, hogy átlagot néznek majd, vagy konkrétan azt, ki dob a legtöbb pontot, de végül is szorosan összefügg, mert ha igaz, minden csapat azonos meccsszámmal végez a tornán.
A jordán srác majdnem 40 perceket játszik, két meccsen 63-mat dobott (Doncic 71-et), de úgy érzem, van benne fantázia. SGA talán még opció lehet, de az a kanadai csapat is CSAPAT, amikor 120 felett dobtak akkor is 10 játékos dobott min. 10 pontot.

Doncic nyílván ha akar, bármelyik csapatnak dob 30-40 között, de Hollis-Jefferson ott az alsóházban ilyen Mexikó, Egyiptom szintű csapatok ellen majd csilloghat, szóval ő is rámehet arra, hogy a legeredményesebb lesz a tornán. Fene tudja, 13.00-mas szorzón én rámentem, és ha netán Doncic-csal ketten lesznek versenyben, valamilyen módon talán vissza is lehet fogadni, hacsak mondjuk Doncic ma nem dob vagy 50-et, ami meg szintén simán benne van nála...

Még egy kis zsetont tettem Reaves MVP címére :D Már csak 9.00 az odds, de Edwards nem csillog, ellenben Reaves-t imádják abban a térségben. Ez a szépfió-jófiú stílus nagyon bejön a sok ázsiainak, és bakker, jól játszik. Ez a FIBA stílus kedvez Reaves játékának, talán a legeurópaibb stílusban játszó amerikai most Ázsiában. OK, két meccsen vagyunk túl, most jön a java, de Reaves-t nem lehet nem szeretni. Hátha szeretik annyira, hogy MVP lesz :D

Görögország úgy rápihent az Új-Zéland elleni meccsre, hogy ha így folytatják, simán kiesnek.  ;D  Nem is tudnám most eldönteni, melyik éri meg jobban, Új-Zéland win, vagy innen fordítás, mert itt bármi benne van...

Szerbia - Olaszország tipp: Könnyedén kieshetnek Datomék

Az olaszok úgy vágnak neki a második körnek a világbajnokságon, ha nem győzik le a szerbeket, akkor akár ki is eshetnek függetlenül az utolsó csoportmeccstől! Olvasd tovább


Nagyon úgy érzem, itt a long term opciókra, legtöbb pont, blokk, assist, stb. opcióknál átlagot néznek majd. Különben nem lenne 1.70 arra, hogy a Team USA-nél JJJ blokkol a legtöbbet. JJJ-re van 1.70, Kesslerre 3,25...

Darabra azért JJJ szerintem tuti többet blokkol majd, Kessler az élesebb meccseken pályára sem fog kerülni. Mondjuk az kemény, hogy eddig Kesslernek annyi blokkja van, mint Jacksonnak, miközben sokkal-sokkal többet játszik. Kesslernek 40 percre vetítve 10,5 blokkja lenne meccsenként, ami igen durva szám :D

De ugyanígy pontok számát illetően is, azért Doncic és Jefferson között mindössze 7 pont van. Ma egyikük sem játszott nagyot, viszont Jefferson bokája majdnem elszállt, aztán még tán Cam egyet rányomott, ráesett az oldalára, utána is játszott, de már nem tört be úgy, a bokapara után mindössze két pontot dobott, pedig addig egész jól nyomta. Így még van rá esély, hogy ha átlagot is néznek, a jordán srác lesz a legjobb. Bár ja, még mindig Doncic a favorit, de azért tutinak nem tuti, nála is jöhet sérülés, akármi.

Bahamák és az olimpia...

Nem feltétlenül kosár-vb, de talán ebbe a topicba tartozik: jövőre ugyanis olimpián szeretne indulni Bahamák. Elsőre komikusan hangzik, de aztán teltek a hetek, kiderült, mennyire gondolják ezt korábban, röviden: eléggé.

A jelenlegi alapcsapat sem teljesen esélytelen: Deandre Ayton, Eric Gordon és Buddy Hield egy olyan hármas, ami a térség kosárlabdájában kiemelkedő számít. Azonban ők is tudják, ez így önmagában kevés, hiszen az olimpiai selejtező brutális.

Az első lépés az volt, hogy bekerüljenek a párizsi olimpiai selejtezők utolsó fázisába, ez megtörtént. Majd ezek után felvették a kapcsolatot egy bizonyos Mychal Thompsonnal. Egy bahamai állampolgárral, akinek fia Klay Thompson, a Golden State Warriors klasszisa.

Mychal azt nyilatkozta, meglátjuk, van-e esélye arra, hogy Klay pályára lépjen a csapatban. Elvileg hajlik rá, következő hónapok döntenek, de minél előbb le kell zongorázni a regisztrációt. Azonban Bahama Thompson mellett még három játékost akar a soraiban tudni: Naz Reid, Evan Mobley és Isaiah Mobley.

Evan Mobley elvileg a Team USA-ben akar játszani, de testvére hajlik a Bahamákon játszani, ahogyan Naz Reid is. Véleményem szerint, egy Gordon - Hield - Thompson - Reid - Ayton ötös eléggé erős lenne, mellé Mobley a padról. Minden azon múlik, melyik hatosba kerülnének a négy csoportból a kvalifikációs zónában.

Bogdanovic biztos nem volt benne az olaszok elleni bundában :D Hogy rohadna meg a kis köcsög  :redchug:

Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 01, 2023, 12:03:24Bogdanovic biztos nem volt benne az olaszok elleni bundában :D Hogy rohadna meg a kis köcsög  :redchug:

No komment, patkány egy torna ez, 1/13 triplából, elmegy ez a szerb a fa...

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 31, 2023, 12:52:29Bahamák és az olimpia...

Nem feltétlenül kosár-vb, de talán ebbe a topicba tartozik: jövőre ugyanis olimpián szeretne indulni Bahamák. Elsőre komikusan hangzik, de aztán teltek a hetek, kiderült, mennyire gondolják ezt korábban, röviden: eléggé.

A jelenlegi alapcsapat sem teljesen esélytelen: Deandre Ayton, Eric Gordon és Buddy Hield egy olyan hármas, ami a térség kosárlabdájában kiemelkedő számít. Azonban ők is tudják, ez így önmagában kevés, hiszen az olimpiai selejtező brutális.

Az első lépés az volt, hogy bekerüljenek a párizsi olimpiai selejtezők utolsó fázisába, ez megtörtént. Majd ezek után felvették a kapcsolatot egy bizonyos Mychal Thompsonnal. Egy bahamai állampolgárral, akinek fia Klay Thompson, a Golden State Warriors klasszisa.

Mychal azt nyilatkozta, meglátjuk, van-e esélye arra, hogy Klay pályára lépjen a csapatban. Elvileg hajlik rá, következő hónapok döntenek, de minél előbb le kell zongorázni a regisztrációt. Azonban Bahama Thompson mellett még három játékost akar a soraiban tudni: Naz Reid, Evan Mobley és Isaiah Mobley.

Evan Mobley elvileg a Team USA-ben akar játszani, de testvére hajlik a Bahamákon játszani, ahogyan Naz Reid is. Véleményem szerint, egy Gordon - Hield - Thompson - Reid - Ayton ötös eléggé erős lenne, mellé Mobley a padról. Minden azon múlik, melyik hatosba kerülnének a négy csoportból a kvalifikációs zónában.

Mikor először hallottam erről a sztoriról, rögtön felkaptam a fejem. Noha korábban is tudtam, hogy Ayton és Hield is bahamai származású, de valahogy sosem tudatosult bennem, hogy két ilyen játékosa is van a bahamai válogatottnak. Sőt, Gordonnal együtt három. Vagyis kezdésnek nem rossz...

Ami Thompsont illeti, nagyon kíváncsi leszek a döntésére. Olvastam, hogy állítólag már csak apja kedvéért is nagyon komolyan fontolóra veszi majd ezt a dolgot (ráadásul a bahamai válogatott szövetségi kapitánya egyben a Warriors segédedzője is), ennek ellenére van egy olyan érzésem, hogy 33-34 évesen már inkább a pályafutása utolsó éveire akar majd koncentrálni (a saját csapatában). Még akkor is, ha tudjuk, hogy az olimpia még az NBA-játékosok körében is nagyon fontos dolog. Arról nem is beszélve, hogy itt azért még bekavarhat a történetbe az, hogy Gordon és Thompson közül csak egy szerepelhet majd, mivel csak egy honosított lehet a csapatban, szóval ezt azért még át kell gondolnia mindenkinek. (Bár az olimpia nem FIBA rendezvény, úgyhogy lehet, hogy baromságokat beszéltem.)

És ha még Reid és a két Mobley is ott volna, akkor azért már lehetne velük számolni (noha már így is megnyerték a dél-amerikai selejtezőt). Evan Mobleyról egyébként az a véleményem, hogy bár nagyon sok jó meccse volt Clevelandben (és remélem, hogy lesz is), de nem hiszem, hogy be tudna kerülni az olimpiára menő USA keretbe. Bármennyire is sok játékos visszamondta a részvételét a mostani vb-ről, azért az olimpia más tészta. Szerintem oda megint a legnagyobb sztárok fognak majd menni (talán még James is kibulizza magának a helyet, ahogy majd a 2068-as budapesti olimpiára is), úgyhogy lehet, hogy E. Mobley jobban járna, ha elfogadná a bahamai ajánlatot. Akkor biztosabban ott lenne Párizsban.

Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 01, 2023, 12:03:24Bogdanovic biztos nem volt benne az olaszok elleni bundában :D Hogy rohadna meg a kis köcsög  :redchug:

Amióta az egyik titkos favoritnak tartott franciák (az USA után övék volt a második legkisebb szorzó a végső győzelemre) még a csoportkört sem élték túl, azóta kizárólag játékosokra (pontok, asszisztok, triplák stb.) fogadok itt a vb alatt. És ami a mai eredményeket illeti, azt kell mondanom, hogy hála Istennek. Először az olaszok megverik a szerbeket 5,5-ös szorzón, majd Szlovénia úgy veri meg Ausztráliát (3,2-es szorzóval), hogy Doncicnak távolról sem ez volt élete meccse, majd ráadásként Brazília 15-ös szorzóval megveri Kanadát.
Aki erre a három mérkőzésre feltette a lakását (és összejött neki), az most 264 lakás után fizethet közös költséget.  ;D

Spanyolország - Kanada tipp: Valamelyikük érmet fog nyerni!

A hétvége rangadója a kosár-vb-ről, de vajon lehet értéket találni egy ilyen kaotikus tornán? Olvasd tovább


Közben a lont term opciókat tekintve (Legtöbb pont) rájöttem, hogy átlagot néznek majd. Pedig direkt angolra fordítva is megnéztem, player total points volt feltüntetve, de átlag lesz ebből.

KA Towns-nak van halvány esélye Doncic-ot befogni szerintem, mert Doncic ma ki tudja, mennyit játszik. Lehet azt mondja, ma megnyeri magának ezt a címet, és játszani aka, dob 40 környékén, vagy lehet kevesebbet játszik, az pedig az átlagának nem biztos, hogy jót tesz. KAT pedig biztos maxon lesz, de neki alsóhangon 40 pont kéne, hogy átlagban Doncic elé kerüljön, és azért az nem az NBA, ott még dobhatna is 40-et, itt FIBA tornán azért a 40 az kemény, főleg, hogy a szerbek is tudják, kit kell kivenni.

Szóval a Hollis-Jefferson tippem besült, de akár jó is lehetett volna, ha USA ellen nem sérül le picit. Mert amíg a bokája a helyén volt, meg nem esett egy nagyot utána, addig simán kinézett egy 30-35 pontos meccsnek.