Befizetés/Kifizetés Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Régebben működött az hogy el kellett küldeni saját magadnak a lét, aztán jó lett (0.5 EUR-ba kerül), mostanság nem tudom, egy próbát megér.

utald el egy kedves(es nem utolso sorban megbizthato) baratodnak,aki majd visszautalja neked.
Persze a ket utalas az 2*0,5eur veszteseg.
Az fontos,hogy ezt a tranzakciosorozatot ne ismeteljetek meg tobbszor,az en szamlamat emiatt zaroltak. A nemletezo baratomet szinten...  :bash: ;D ;D
Szoval esszel.

Magamnak már nem lehet küldeni. :-\

Idézetet írta: dlajos Dátum július 12, 2011, 09:32:14
Magamnak már nem lehet küldeni. :-\

Én meg azon csodálkozok, hogy eddig lehetett.  :o


Nem nagy összegről van szó:).
Moneyb-számlára küldenék valakinek kemény 13 dolcsit,cserébe kellene Pokerstarson(vagy valamelyik másik terembe ahol lehet játékosoknak pénzt küldeni) 10 dollár.

Szerintem jó ajánlat:)

Idézetet írta: dlajos Dátum július 12, 2011, 12:43:13
Nem nagy összegről van szó:).
Moneyb-számlára küldenék valakinek kemény 13 dolcsit,cserébe kellene Pokerstarson(vagy valamelyik másik terembe ahol lehet játékosoknak pénzt küldeni) 10 dollár.

Szerintem jó ajánlat:)

Áll még az ajánlatod?

Üdv!Eurós Mbook számlám van és Erstés forintszámlám.Na most ki szeretnék utalni majd a jövőben egy nagyobb összeget kb 10000 eurót.Ekkora összegnél már nem mindegy az árfolyam.Próbaképp 100 eurót kikértem hétfőn,irják is egyből mivel magyar bankba megy automatikusan HUF-ra váltanak,de azt nem írták mennyire >:( Majd most pénteken kaptam egy mailt a VIP részlegtől(mert VIP vagyok) hogy felajánlják hogy mégis utalhatják euróban is.Azt hiszem ezt fogom választani mert az erste elég jó árfolyamot használ(adás vétel között kb1,5 ft van)Régebben ha irodához utaltam és a MB váltott baromi szar árfolyamot használt(hiába állítják magukról milyen jók ebben)Vett már ki valaki pénzt eurós MB-ről forint számlára?Megoszthatná tapasztalatait.

#97 július 22, 2011, 12:32:18, benson
Idézetet írta: pukk Dátum július 22, 2011, 11:43:21
Üdv!Eurós Mbook számlám van és Erstés forintszámlám.Na most ki szeretnék utalni majd a jövőben egy nagyobb összeget kb 10000 eurót.Ekkora összegnél már nem mindegy az árfolyam.Próbaképp 100 eurót kikértem hétfőn,irják is egyből mivel magyar bankba megy automatikusan HUF-ra váltanak,de azt nem írták mennyire >:( Majd most pénteken kaptam egy mailt a VIP részlegtől(mert VIP vagyok) hogy felajánlják hogy mégis utalhatják euróban is.Azt hiszem ezt fogom választani mert az erste elég jó árfolyamot használ(adás vétel között kb1,5 ft van)Régebben ha irodához utaltam és a MB váltott baromi szar árfolyamot használt(hiába állítják magukról milyen jók ebben)Vett már ki valaki pénzt eurós MB-ről forint számlára?Megoszthatná tapasztalatait.

Ha kb 1,5 Ft különbséget láttál az ersténél a vételi és eladási árfolyam között, akkor az a kereskedelmi árfolyam volt. Ők viszont szerintem nem ezt használják számlakonverziós átváltásokra (ha euró érkezik a forintszámládra, az egy ilyen eset), hanem a számlakonverziós deviza árfolyamot, na azt nézd meg, ott már nagyobbak a különbségek (10-12 Ft/euró). Szóval nem biztos hogy jobban jársz, ha euróban kéred kiutalni. Sőt, az erste ilyen esetekben még felszámol költséget is (0,1%, min. 2000 Ft, max. 60000).

gyors számolgatás után (mai árfolyamokkal számolva):

Ha az mb-vel váltatod forintra, akkor ők ezt 265,0746-os árfolyamos teszik meg, levonva az 1,75%-os átváltási költséget. Így az erste számládra 2.604.358 HUF érkezne.

Ha eurót kérsz le, akkor az erste a 10000 eurót 261,74 vételi árfolyamon fogja neked forintra váltani, majd levonja belőle a 0,1%-ot, vagyis marad 2.614.783 HUF.

Így elsőre az euróban való lekérés tűnik kifizetődőbbnek. Hangsúlyozom, mai árfolyamon számolva!

#99 július 22, 2011, 13:12:28, pukk
Először is kösz a gyorsaságot.Ja ha van 1.75%kezelési ktsg akkor eldőlt Hogy jött ez ki?Honnan tudod hogy 265-ön vált ma a MB nagyon optimistának tünik ez. Erstét viszont biztos rosszul nézted az oldalukon a kereskedelmi árfolyamot kell nézni nem a számlakonverziós izét szokványos átutalásoknál egyértelműen azt használják ez ma 266,10.

Ui:Ja értem én hozzá számoltam vszínű a kezelési ktsget az árfolyamhoz igy jött ki hogy nagyon szar árfolyamonl váltanak (összeségében tleg szar)

2.UI:VIP tagoknak nincs kedvezmény kezelési ktsg-ből?

Idézetet írta: pukk Dátum július 22, 2011, 13:01:21
Először is kösz a gyorsaságot.Ja ha van 1.75%kezelési ktsg akkor eldőlt Hogy jött ez ki?Honnan tudod hogy 265-ön vált ma a MB nagyon optimistának tünik ez.

https://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=fees
oldal alján wholesale exchange rates de ez csak akkor érvényes, ha eurót váltanak más devizára (a te esetedben is ez van). a fordított irány árfolyama nem tudom hol lehet.

Idézetet írta: pukk Dátum július 22, 2011, 13:01:21
2.UI:VIP tagoknak nincs kedvezmény kezelési ktsg-ből?

Az 1,75% az már a kedvezményes díj. Nem VIP tagoknak ez 1,99%.

#101 július 22, 2011, 13:37:05, benson
.

Idézetet írta: pukk Dátum július 22, 2011, 13:01:21
Erstét viszont biztos rosszul nézted az oldalukon a kereskedelmi árfolyamot kell nézni nem a számlakonverziós izét szokványos átutalásoknál egyértelműen azt használják ez ma 266,10.

Ez esetben még egyértelműbb, melyiket válaszd.  ;) Kb. 54000 a különbség a két módszer között.

Kösz még 1x Láttam ám az előző hsz-edet is ;)Szóval saját tapasztalat hogy a ker árfolyamot használják igaz csak befelé utaltam eddig eurót  a német bankjukba.Szinte bizti hogy kifele is így van
Hétfőn meg kértem ki az Unibettől szintén eurót és 273 árfolyamon ki is fizettek akkor Erste:271 volt

Idézetet írta: pukk Dátum július 22, 2011, 13:47:11
Kösz még 1x Láttam ám az előző hsz-edet is ;)Szóval saját tapasztalat hogy a ker árfolyamot használják igaz csak befelé utaltam eddig eurót  a német bankjukba.Szinte bizti hogy kifele is így van
Hétfőn meg kértem ki az Unibettől szintén eurót és 273 árfolyamon ki is fizettek akkor Erste:271 volt

Igen, közben megtaláltam a hirdetményükben, hogy tényleg ezt használják, ezért töröltem a kérdést. ;)