A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Újabb email a háziorvostól, na ezt vártam:

A védőoltás helyszíne és időpontja a következő:

Oltóanyag: Moderna

Dátum: 2021. 04. 04.  Időpont: 17:00:00

Hú, visszaolvastam itt az utóbbi időszak történéseit. Jobbulás minden betegnek.

Mi úgy néz ki megúsztuk az egészet, és most már 10 napja oltva is vagyunk. Szerencsém volt, ahogy itt mokányiában megnyitották a teljes lakossági oltást, reggel nagyon korán sikerült megcsipni az online regnél 2 Moderna oltást, tőlünk 140 km-re. Mellékhatás az 1 napos izomfájdalman kivül (az oltás helyén) nem volt, de még az sem volt túl zavaró.

Érdekes, hogy AstraZeneca nálunk nem nagyon kell senkinek, nincs tolongás rá. Pfizerre és Modernára viszont nagy a várólista.

Úgy tűnik, mintha nem lenne normális, de sajnos jártam a fehérvári kórház hűtőház részén azonosításon, és nem olyan nagy. Ezért kellenek a megoldások, épületet most nem tudnak építeni. Helyileg viszont én máshova raktam volna, ez lényegében a bejárat felé haladva azért látható a betegek számára. És mivel ott van, érthető a holtak sürgősségi egyik folyosóján való tárolása, mert onnan közel vannak ezek a konténerek. Logisztika nem a legjobb. Szomorú az egész, alapvizsgálatok sora áll le, nem tudom erről mennyit ír a kormánymédia, de nem mérnek például már csontsűrűséget, mert az orvos kell a járványkezeléshez. Epeműtétre vár egyik rokon, kapott beutalót, de a műtétek teljes offon vannak, addig görcsök és szenvedés. Csak a járvány is gond, de a következményei is számos betegség kezelését gátolják. Szar a helyzet.

https://youtu.be/O-US_0WlLx8

Lehet láttátok, de hátha valakinek segít még. Ahogyan a kommentben is írják, végre valaki, aki nyugodtan elmagyarázza a dolgokat.
https://www.youtube.com/watch?v=RUGbsKQeUFI

2020. április eleje: Ez a húsvét más lesz, mint a többi - Müller Cecília
2021. április eleje: Ez a húsvét más lesz, mint a többi - Müller Cecília

Durva, de szövegírással nem kell bajlódniuk, folyton tetőzik a járvány, legnehezebb időszak jön mindig, fegyelem a lakosságtól, az aktuális ünnep más lesz, mint a korábbiak. Tudom, hogy világszintű probléma, de jelenleg a járvány nem harcban áll velünk, hanem diktálja az iramot.

Macron bemondja, hogy hibáztak többször a vírus elleni harcban, Merkel ha úgy van, magára vállalja a felelősséget. Nálunk meg kopizzák a tavalyi dumákat.

Idézetet írta: TiB Dátum április 02, 2021, 23:25:11
2020. április eleje: Ez a húsvét más lesz, mint a többi - Müller Cecília
2021. április eleje: Ez a húsvét más lesz, mint a többi - Müller Cecília

Durva, de szövegírással nem kell bajlódniuk, folyton tetőzik a járvány, legnehezebb időszak jön mindig, fegyelem a lakosságtól, az aktuális ünnep más lesz, mint a korábbiak. Tudom, hogy világszintű probléma, de jelenleg a járvány nem harcban áll velünk, hanem diktálja az iramot.

Macron bemondja, hogy hibáztak többször a vírus elleni harcban, Merkel ha úgy van, magára vállalja a felelősséget. Nálunk meg kopizzák a tavalyi dumákat.
2022. április eleje: Ez a húsvét más lesz, mint a többi - Müller Cecília

A kisebbik fiam 2 hete regisztralt (21 eves), ma kapott emailt, hogy jovo heten mehetne AstraZenecara.

Kivarja a Pfizert/Modernat, de azert furcsa, hogy mar be is hivjak.

Idézetet írta: zbking Dátum április 03, 2021, 11:16:47
A kisebbik fiam 2 hete regisztralt (21 eves), ma kapott emailt, hogy jovo heten mehetne AstraZenecara.

Kivarja a Pfizert/Modernat, de azert furcsa, hogy mar be is hivjak.
Nincsen semmilyen alapbetegsége? Elvileg április-június környékén jönni fog egy nagyobb adag Moderna és Pfizer szállítmány az EU-ból (ezek voltak a hírek), szóval addigra valószínűleg be is lesz oltva.  :ok: 

u.i.
A mostani jelentkezőkön megpróbálják elnyomni a kínai és orosz vakcinákat, itt nálunk az orvosok ezzel kampányolnak, hogy csak az a minőség. Érdemes lehet kivárni, mert aki mondjuk májusban meggondolja magát és oltana Pfizerrel, lehet szerencséje lesz, aztán 1 héten belül behívják, ha már addigra beoltottak 3-4 millió embert.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 03, 2021, 11:39:59
Nincsen semmilyen alapbetegsége? Elvileg április-június környékén jönni fog egy nagyobb adag Moderna és Pfizer szállítmány az EU-ból (ezek voltak a hírek), szóval addigra valószínűleg be is lesz oltva.  :ok: 

u.i.
A mostani jelentkezőkön megpróbálják elnyomni a kínai és orosz vakcinákat, itt nálunk az orvosok ezzel kampányolnak, hogy csak az a minőség. Érdemes lehet kivárni, mert aki mondjuk májusban meggondolja magát és oltana Pfizerrel, lehet szerencséje lesz, aztán 1 héten belül behívják, ha már addigra beoltottak 3-4 millió embert.
Teljesen egeszseges. Mi is arra a nagy Pfizerre varunk, illetve en holnap ramegyek a Modernara.

Én csak az itteni kis mintából tudok következtetni, de lehetséges, hogy hasonló van nálatok is, hogy a kínai-orosz-astrazenecás tengelyre nem sokan jelentkeznek, ezért került volna hamarabb sorra (asszisztens mondta, hogy minimum 8-10 embert kell hívnia, mire valaki igent mond arra a háromra).

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 03, 2021, 12:22:09
Én csak az itteni kis mintából tudok következtetni, de lehetséges, hogy hasonló van nálatok is, hogy a kínai-orosz-astrazenecás tengelyre nem sokan jelentkeznek, ezért került volna hamarabb sorra (asszisztens mondta, hogy minimum 8-10 embert kell hívnia, mire valaki igent mond arra a háromra).
Igen. Egy esetben nem fog az ember Pfizert/Modernat kapni, ha beadatja maganak a masik 3 valamelyiket.
Szerdan 2,5 millio beoltott lesz, 3,4 milla regisztralt, aprilis vegere jut mindenkinek Pfizer.

Ma megint tömve van minden bolt... Megy a rokonlátogatás.. Ennyi halál esetből sem tanul a magyar társadalom. Hiába rossz a statunk, nyitni fogunk, mert ott fenn a fejesek eldöntötték. Április 7-éig kapott a magyar szövetség határidőt az Uefától, arra meg kell mondani, hogy biztonságosan lebonyolíthatóak az EB csoportkörünk meccsei. Erős a gyanúm, hogy ez is közre játszik a feszített tempós oltásban. Gulyás azt megemlítetette, hogy a csoportkörökre bárki mehet, akinek van/lesz védettségi igazolványa. Tehát nézők előtt lesz megrendezve az idei EB. A saját véleményem, hogy ez miatt közel 5000-10000 halottra kell még pluszban számítani.

Idézetet írta: csabax Dátum március 25, 2021, 11:56:11
Jobbulást, MessiÁs!

Jót ír nagyon Sound arról, hogy - sajnos - mindenki jobbára csak saját magára számíthat, s az illetékes hatóságokra már nem (ilyesmiről nekem is sok "tapasztalatom" van) s ezért (is) legyenek otthon úgynevezett csodaszerek. Csatlakozok.
Ezek a "csodaszerek" erősítik az immunrendszert, hogy az ellenállóbb legyen a betegség ellen. Jók. Azzal nem igazán érdemes törődni - szerintem -, hogy mindenkinek más és más jobb és más és más válik be neki, hiszen minden emberi szervezet más és más. És, persze, máshogyan reagál a dolgokra.
Nekem például nagyon jót tesz a nyers fokhagyma naponta való fogyasztása. Többek között ezt is ajánlották az orvosok. Igaz, nálam a genetikai betegség miatt amúgy is gyenge az immunrendszerem.
Szóval: ugyan nálam bevált a fokhagyma, de például néhány másik embernél már nem biztos, hogy beválik, mert irritálhatja a gyomrot, s emiatt nem ajánlatos neki.
A vitaminok pótlása tényleg nagyon szükséges a legyengült szervezetnek. Például a D-vitamin éppen az immunrendszert erősíti és teszi ellenállóbbá.

Én ezt a kombót használom heti 1x: 2 kanál méz + 1-2 gerezd reszelt fokhagyma + igazi citromból egy két csepp lé plusz egy kis rost a citromból. Ezt összekevered és hagyod állni 10 percig. Vitaminbomba.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 03, 2021, 12:22:09
Én csak az itteni kis mintából tudok következtetni, de lehetséges, hogy hasonló van nálatok is, hogy a kínai-orosz-astrazenecás tengelyre nem sokan jelentkeznek, ezért került volna hamarabb sorra (asszisztens mondta, hogy minimum 8-10 embert kell hívnia, mire valaki igent mond arra a háromra).
Miota irtam, megszórta a háziorvos a nagyobbik fiamat és a nejemet is AstraZenecas emaillel, kemény ez így.
Mindig mindenki visszaírja neki, hogy köszi, de várunk a Pfizer/Modernara.
Azt hittem el se olvassa a valaszt, de amikor irtam, hogy megyek a Modernara, visszairt, hogy szuper, örül neki.

Más: anyós (76 eves) 20-án megkapta a második Pfizert is, teljesen jól van, semmilyen mellékhatása nem volt egyik oltásnak se.

Voltam reggel piacon, háromféle típus van:

- nagyon félős, duplamaszk vagy maszk+plexi, gumikesztyű
- normál: maszk, normálisan hordva (én)
- laza csávó: maszk a tokán vagy esetleg a szájon, de a dózer orra szabadon

Aldiban egy öreg néni mondja a kasszás csajnak, hogy had kérhe meg, mielőtt az ő cuccához hozzáér, cseréljen már kesztyűt, mert nagyon fél a vírustól. (rendes volt a nő, mondta neki, hogy persze, szívesen

Ezek MEGELŐZÉSRE nagyon jó praktikák, de ha így vagy úgy elkaptad a virust, akkor megehetsz te 3egesz citrom fát, 3 fej fokhagymaval, segíteni nem fog. Igaz ártani se. De nem véletlenül nem sztenderd kezelési szer egyik se. Így hogy 4. napja vagyok bent, van néhány szobatarsam, látom ki mit kap, köztük én is. Nálam szolumedrol a nyerő szer, ami egy kortikoszteroid, azért kapja a tudom mert túlzottan reagált a virusra, épp ezért nem szaturalok meg megfelelően.