USA hanyatlása - coming III. World War ?!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: LosGabos Dátum augusztus 26, 2015, 17:11:37
Németországban egy négytagú menekültnek nyilvánított család segélye 1500 EUR/hó. Hogy ezt meddig kapják, nem tudom. Nyilván gyorsan terjedt a hír, hogy munka nélkül mennyit lehet kapni.
Nagyvárosban egy negyedbe tömörülnek, emiatt olcsóbban tudnak lakást bérelni ( mint nálunk, ha egy utcában egy cigány házat vesz, azonnal 20-30 %-kal esnek az ingatlan árak). Ez most 300-500 EUR között van. A maradékból simán elvannak, magasabb szinten mint otthon. Pláne ha több család is beköltözik egy lakásba.
Hidegen ennyi egy lakás, erre rájönnek olyan adók amiket kitaláltak tv stb..
Plussz rezsi, azért kapnak "csak ennyit" hogy dolgozannak. Első ránézésre azt mondanám hogy havi 150-200euró/fő és igen ebből még kajálni is kell.

Idézetet írta: mikisun Dátum augusztus 25, 2015, 22:45:10
:D
HR-es vagy Misk@?

Nem, hanem a HR-s főnöke, ő csak előkészíti a terepet nekem. Hála a jó égnek olyan méretű a cég, hogy minden egyes munkavállalót (akivel együtt kell majd dolgoznom) le tudok én interjúztatni.  ;)

Idézetet írta: LosGabos Dátum augusztus 26, 2015, 15:42:37
Két órával ezelőtti cikk:

Egyre agresszívabbak, egyre követelőzőbbek a mind nagyobb számban Magyarországra érkező illegális migránsok,  mondta az MTI-nek szerdán Kovács Zoltán kormányszóvivő pár órával azután, hogy Röszkén könnygáz bevetésével fékezték meg a regisztrációra várók között kitört dulakodást.

A kormányszóvivő hozzátette, mivel az illegális bevándorlók nem engedelmeskednek a szabályoknak, egyre nehezebb feladat a hatóságok számára az európai rendelkezések által megkövetelt intézkedések - köztük az ujjlenyomat-vétel - végrehajtása, ezzel egyre inkább ellehetetlenítik azt, hogy regisztrálva, kontrollált módon lépjék át a határt.

Nincs semmilyen ok, ami szükségessé tenné, hogy 141 ezer ember érkezzen illegálisan Magyarországra a zöldhatáron keresztül, mondta Kovács Zoltán.

Szerinte hetek óta jelzik, hogy a tapasztalatok szerint az illegális migránsok számának növekedésével párhuzamosan azok magatartásában is alapvető változás következett be.

A kormányszóvivő azt mondta, a magyar rendőrség rendkívül nehéz körülmények között, a lehető legemberségesebben tesz meg mindent, hogy el tudja látni a határ védelmét, illetve megtegye az átlépők esetében a szükséges lépéseket.

Tudjuk, hogy a rendőrség képes ezt elvégezni, mondta, hozzátéve, hogy a határvadász egységek fel lesznek készítve az ilyen jellegű események kezelésére is, a jövő heti rendkívüli parlamenti ülésen pedig jogszabályi védelmet is kap a magyar határ.

A Biblia sárga veszedelemről ír, lehet Isten színtévesztő???? ???

Hajjaj, ennek a KZ-nek én már akkor sem hiszek, ha kérdez, ez még az Sz. Petikénél is nagyobb barom, pedig az már nagy szó.  :-X

Pár megjegyzés így első blikkre:
1) ennél azért lényegesen nagyobb károkat okozó svédtorna volt Bp belvárosában 2006 őszén. Úgy emlékszem azt nem ők követték el.
2) eddig úgy vélem több bűncselekményt követtek el bevándorlók kárára, mint ők miellenünk.
3) akármilyen standard falusi búcsúban nagyobb csetepaté szokott lenni, mint a képsorok alapján Röszkén történt
4) szerintem itt némi célzott hergelés is történik ezekkel a szerencsétlenekkel. Minimum dupla annyian vannak elhelyezve ezekben a táborokban, lényegében még a minimális feltételek is alig vannak biztosítva (tisztálkodás, pihenés, rendszeres étkezés stb.) Gondolkodjunk már el kicsit, hogy mi hasonló helyzetben hogyan viselkednénk! Valószínű ezeknek az embereknek már egy kissé megviselt az idegrendszerük. Hozzáteszem bármelyik honvédségi raktárban szerintem még igény felett is rendelkezésre áll katonai sátor, matrac, pokróc bőven.

Idézetet írta: misk@ Dátum augusztus 26, 2015, 21:20:28
Hajjaj, ennek a KZ-nek én már akkor sem hiszek, ha kérdez, ez még az Sz. Petikénél is nagyobb barom, pedig az már nagy szó.  :-X

Pár megjegyzés így első blikkre:
1) ennél azért lényegesen nagyobb károkat okozó svédtorna volt Bp belvárosában 2006 őszén. Úgy emlékszem azt nem ők követték el.
2) eddig úgy vélem több bűncselekményt követtek el bevándorlók kárára, mint ők miellenünk.
3) akármilyen standard falusi búcsúban nagyobb csetepaté szokott lenni, mint a képsorok alapján Röszkén történt
4) szerintem itt némi célzott hergelés is történik ezekkel a szerencsétlenekkel. Minimum dupla annyian vannak elhelyezve ezekben a táborokban, lényegében még a minimális feltételek is alig vannak biztosítva (tisztálkodás, pihenés, rendszeres étkezés stb.) Gondolkodjunk már el kicsit, hogy mi hasonló helyzetben hogyan viselkednénk! Valószínű ezeknek az embereknek már egy kissé megviselt az idegrendszerük. Hozzáteszem bármelyik honvédségi raktárban szerintem még igény felett is rendelkezésre áll katonai sátor, matrac, pokróc bőven.

Jól értem, hogy akkor te pár embert elszállásolnál? ;)

Idézetet írta: drogos Dátum augusztus 26, 2015, 16:38:51
http://hvg.hu/itthon/20150826_Segitsetek__A_BBC_videot_tett_kozze_a_ro

Most akkor a háború elől menekülnek, vagy ingyen élni akarnak egy fejlett nyugat-európai társadalomban?!

Más: én nem támadom őket, mert tényleg együtt érzek velük, de (!) ha ezek a kis szorgos hangyák csak dolgozni akarnának és a háború elől menekülnek, akkor miért nem maradnak Olaszban, Görögben, Macedóniában, stb...

Amúgy ha valaki annyira a szívén viseli a sorsukat, akkor nyugodtan meghívhat magához LAKNI egy kisebb családot, vagy csak pár (vagy legalább 1) embert. Na ugye... te sem szeretnél velük egy fedél alatt lakni!

Hát Olaszországról tudok nyilatkozni: kilencvenes évek elején éltem ott, már akkor rengeteg szenegáli és marokkói menekült élt ott, és már akkor jöttek át lélekvesztőkkel Afrikából. Ez már több, mint 20 éve volt. És képzeld, majd mind dolgozott: általában minden szart árultak a tengerparton, de a mezőgazdasági idénymunka nagy részét is ők végezték. Azóta ez a bevándorlás fokozódott és érdekes módon próbálnak beilleszkedni. Soha nem kellett félnem olasz városokban azért, mert más bőrszínű emberek voltak a közelemben. Rengeteg ázsiai, afrikai ember dolgozik gyárakban (saját szememmel láttam), és a munkatársaiknak sincs gondjuk velük (saját kollégáim véleménye), valamint volt még szerencsém tamil pincérhez, fekete takarítónőhöz stb.
Szóval egyrészt Olaszországban maradnak, valamint az olaszok embersége, hozzáállása a helyzethez példaértékű. Azt már csak félve teszem hozzá, hogy az olaszok rengeteg gyereket fogadtak örökbe az utóbbi 30-40 évben, főleg a háború sújtotta térségekből. Személyesen is ismerek ilyen korombeli srácokat, egy suliba jártunk, és egyáltalán nem volt éreztetve velük, hogy csíkszeműek vagy fekák. Például a kis Balotelli  ;)

Ne haragudj, de hogy jön az ide, hogy meg lehet hívni őket LAKNI magadhoz??? Ez nem igazán egy kulturált vitaérv és olyan túl sok értelme sincs. (Ez kb. olyan, hogy ha sajnálod az állatkertben bezárt oroszlánt, akkor vidd haza és fogadd be magadhoz) Egyébként gyanítom, hogy nem is igazán fogadnák el, ha fel lenne nekik ajánlva, hogy költözzenek be számukra vadidegen emberekhez hosszabb időtávra.

De tudod mit: én már fogadtam be számomra vadidegen embert egy éjszakára. Történet röviden: egy lengyel koma ment busszal Horvátországba kirándulni a munkatársaival, aztán egy éjszakai megálláskor ottfelejtették egy autópálya pihenőben  ;D nem gyengén lehetett bebaszva a csapat, mert csak Zágrábban vették észre, hogy eggyel kevesebben vannak. Koma okmányok és telefon nélkül nekiindult megkeresni az első autópálya lejárót, utána meg falut. Ott gyorsan feladta magát a rendőröknek, akik bekísérték a városom kapitányságra (ahol egy darab rendőr nem tudott angolul!!!), majd leadták az áldozatvédőknek, akik felhívták a feleségét, hogy az embert szedje már össze itt és itt, mert nem ért célhoz  ;) Na szóval a komának végül is felajánlottam, hogy nyugodtan jöjjön el hozzánk, fürödjön meg, meg még vacsorát is kap. Na végülis mire hajnalban megérkezett a kománé összeszedni egy komát, addig azért elhangzott egy párszor a polákvengerdvabratanki, meg elfogyott egy pár liter bor meg pálinka  :redchug: összefutott a haveri kör, aztán mindenki a térdét csapkodta örömében, hogy lehet ilyen szépen elveszni. Vége a történetnek: egy hét múlva a lengyel követségtől kaptunk egy lelkendező levelet, hogy köszönik a segítséget, meg az ilyen apró gesztusok építik a két nép barátságát. Hát még ha látta volna, milyen tisztességgel fogyasztottunk, hogy minél mélyebb legyen a barátság.
Na szóval arra akartam kilyukadni, hogy hasonló esetben bármikor hasonlóképpen cselekednék, legyen a segítségre szoruló bármilyen nációjú.

Az emberáradatot addig nem lehet megállítani amíg mi ugyan azt nem fogjuk tenni mint Szerbia:
A szerb kormány mottója: ne a mi problémánk legyen hanem a másé!! És ez most nem nacionalizmus meg Jobbik.
A kormány iránymutatása mellet a rendőrség szemet huny annak ami ott történik:
A bolgár és a macedón határról külön buszok és vonatok indulnak a magyar határ felé a menekültekkel. CSAK ŐKET SZÁLLÍTJÁK, hogy minél hamarabb átérjenek az ország egyik végéből a másik végébe. kb. 30 óra alatt átérnek megállásokkal és átszállásokkal.


Idézetet írta: LosGabos Dátum augusztus 26, 2015, 17:11:37
Németországban egy négytagú menekültnek nyilvánított család segélye 1500 EUR/hó. Hogy ezt meddig kapják, nem tudom. Nyilván gyorsan terjedt a hír, hogy munka nélkül mennyit lehet kapni.
Nagyvárosban egy negyedbe tömörülnek, emiatt olcsóbban tudnak lakást bérelni ( mint nálunk, ha egy utcában egy cigány házat vesz, azonnal 20-30 %-kal esnek az ingatlan árak). Ez most 300-500 EUR között van. A maradékból simán elvannak, magasabb szinten mint otthon. Pláne ha több család is beköltözik egy lakásba.
Sajnálom azokat, akik háborús helyről kénytelenek elmenni, de itt már rég nem erről van szó.


Nyilvánvalóan magától a német statisztikai hivatalból származhatnak az infóid  ;D
Namármost, segélyt általában azok kapnak, akik előtte valamilyen járulékot fizetnek. A menekülteknek sem fizetnek az idők végezetéig segélyt, csak amíg el nem bírálják a menekült kérelmüket. Ahogy megkapják a státust, azzal együtt jár a munkavállalási engedély is és mehetnek pénzt keresni.
Egyébként azt kívánom, hogy legyen négy fős családod és jó sokáig kelljen Németországban élned 1.500 euróból, ha azt hiszed mekkora nagy összeg is az.
Amúgy Németo.-ban nem igazán úgy megy a lakásbérlés, mint itthon. Ott a bérbeadó gyakorlatilag annyi referenciát követel, hogy szinte alig lehet neki megfelelni, az se érdekli, ha akár dupla bérleti díjat is fizetnél. Gyakorlatilag az első bérletét míg megszerzi az ember vért hugyozik (számos ismerősöm tapasztalata, akik már évek óta ott élnek). Utána már megvan a referencia, és sínen van az ember. Az meg, hogy feketén bérelsz, gyakorlatilag nem létezik.
Szóval szerinted mennyire életszerű, hogy azonnal kiadnak egy szír családnak egy bérlakást csak úgy?

Idézetet írta: drogos Dátum augusztus 26, 2015, 21:22:21
Jól értem, hogy akkor te pár embert elszállásolnál? ;)

Az előző válaszomban már kifejtettem, de megismétlem: ez a kérdés színtisztán demagógia. Ha azt szeretnéd, hogy ez a társalgás hasonló módon folytatódjon én is tudok demagóg szövegeket nyomni, de nem szeretnék. Hozzászólásaid alapján ennél azért árnyaltabb gondolkodást tételeztem fel rólad  ;)

Te is szépen tereltél ;)
A lényeg, hogy a túlnyomó többség (99,9%) bizony nem áll meg Olaszoban, Görögoban stb... Miért akarnak ennyire Németországba menni, mert ennyire kenik a németet? :)

Biztos, hogy náluk is rengeteg tisztességes ember van, de annyira más az értékrendjük, hogy én nem tudok velük "azonosulni", és a legtöbbjükben nem a "jót", a tényleges háborútól menekülőt látom. Nem azt mondom, hogy hagyjuk sorsukra, hanem katonai lépésekre van szükség, ha kell, bombázzák szét az IS-t, aztán erősítsék meg az ottani rendőrséget, katonaságot, menjen a nyugati tőke, aztán menjenek vissza. Mégis csak az az ő hazájuk, nem?
Ez a megoldás, nem a menekülttáborok építése...

Idézetet írta: drogos Dátum augusztus 26, 2015, 22:22:32
Te is szépen tereltél ;)
A lényeg, hogy a túlnyomó többség (99,9%) bizony nem áll meg Olaszoban, Görögoban stb... Miért akarnak ennyire Németországba menni, mert ennyire kenik a németet? :)

Biztos, hogy náluk is rengeteg tisztességes ember van, de annyira más az értékrendjük, hogy én nem tudok velük "azonosulni", és a legtöbbjükben nem a "jót", a tényleges háborútól menekülőt látom. Nem azt mondom, hogy hagyjuk sorsukra, hanem katonai lépésekre van szükség, ha kell, bombázzák szét az IS-t, aztán erősítsék meg az ottani rendőrséget, katonaságot, menjen a nyugati tőke, aztán menjenek vissza. Mégis csak az az ő hazájuk, nem?
Ez a megoldás, nem a menekülttáborok építése...

Hidd el, hogy Olaszországban rengeteg van, de mondom: ez 20+ év alatt jött össze. Észak-olasz testvércégeinknél dolgozik kb. 400 ember (fizikai dolgozó), azok kb. 20-30%-a indiai, vietnami, arab, néger, albán, román stb. Különösen az indiai raktárosok tetszenek nagy szakállal, ahogy a turbános fejükön táncol a munkavédelmi sisak  ;D

Alapvetően én is azt mondom, hogy rendet kéne ott tenni, ahonnan jönnek. Akkor valószínű ezeknek az embereknek is a jó része hazafelé indulna. Kurvául nem értem például, hogy miért nem lehet már a földbe gyalulni az IS-t? Egy kis titkosszolgálati előkészítés, 10-15 ezer jól kiképzett reguláris katona, jól megtámogatva a levegőből, aztán 2-3 héten belül rend lenne. Az utána következő rendfenntartással azért vannak gondok: az új afgán és iraki rendvédelmi szervek nem nagyon állnak a helyzet magaslatán.  :cya:

Ne csináljunk már háborút, minden pénzem benn van $-ba, várok a FED-re...
Egy kész vietnám lenne az egészből, ráadásul mi lenne a propaganda?
Azért megyünk megöletni fiainkat hogy ne jöjjön több menekült...
Mióta a média cenzúra nélkül megy az ilyen háborúk nem nyerők.

Idézetet írta: misk@ Dátum augusztus 26, 2015, 22:09:03

Amúgy Németo.-ban nem igazán úgy megy a lakásbérlés, mint itthon. Ott a bérbeadó gyakorlatilag annyi referenciát követel, hogy szinte alig lehet neki megfelelni, az se érdekli, ha akár dupla bérleti díjat is fizetnél. Gyakorlatilag az első bérletét míg megszerzi az ember vért hugyozik (számos ismerősöm tapasztalata, akik már évek óta ott élnek). Utána már megvan a referencia, és sínen van az ember. Az meg, hogy feketén bérelsz, gyakorlatilag nem létezik.

Ez igaz, ha fehér bérel fehértől. De ezek az emberek olyan környéken laknak, ahova se te, se én, se az ismerőseid be nem tennénk a lábunkat. Dolgoztam kint sokáig, hidd el tudom mit beszélek.

1500 EUR lehet sok valakinek és lehet kevés, igényszinttől függ. Nekik ez nagy pénz. Segélyt, vagy támogatást, vagy hívjuk aminek akarjuk, egészen más elbírálás alapján kapnak a háborús övezetből érkező menekültek, mint például egy munkanélküli.

Idézetet írta: bendehal Dátum augusztus 26, 2015, 22:54:13
Ne csináljunk már háborút, minden pénzem benn van $-ba, várok a FED-re...
Egy kész vietnám lenne az egészből, ráadásul mi lenne a propaganda?
Azért megyünk megöletni fiainkat hogy ne jöjjön több menekült...
Mióta a média cenzúra nélkül megy az ilyen háborúk nem nyerők.

Akkor mi a megoldás? :D
Legimitizáljuk a terrorállamot?!

Elolvastam a kommenteket megosztom a véleményem is. Sok helyen (itt is) elsütik azt a demagóg szöveget hogy mi lesz ha egyszer mi is... majd akkor minket se fogadnak be... Ezt el kell felejteni nincs olyan hogy ha én is, mi mi vagyunk ők meg ők. Más történelmi, kulturális múlttal jelennel és reméljük jövővel. De tegyük fel mégis. Mégis oda jutunk valahogy hogy menekülnöm kellene. Akkor elindulnék a családommal (nem, nem hagynám háborús övezetbe őket az biztos ahol állítólag állandó életveszélybe vannak. Mit mondanék a gyereknek? Apuci elmegy a 10-en nem tudom hány ezer kilométerre levő német-svéd-finn országba befészkelem magam, beilleszkedek és ha ez megvan akkor skypon hazaszólok és jöttök utánam kb 2 év múlva?) Azt kiszámolta valaki hogy ha ez csak az előőrs ahol az apuka feláldozza magát és eljön akkor mennyien fognak még utánuk jönni? Szóval fognám a családom és elmennék a legközelebbi háborúmentes övezetbe és meghúznám magunkat. Jelentkeznék a legális határátkelőn a lehető legtöbb papírommal. Ha pl ez egy iszlám ország lenne akkor nem üvöltöznék az utcán hogy Jézus mindenható mert attól nem lenne a gyerekemnek több kenyér. És igaza van drogosnak. Miért a leggazdagabb országba akarnak menni? Miért nem állnak meg mondjuk a görögöknél és adnak hálát Allahnak hogy egész nap sütögethetik a gyrost és éldegélnek a kis családjukkal? Üssétek már be a gugliba hogy Banglades. Naponta jönnek onnan milyen háború van ott? Semmilyen, egyszerűen túlszaporodtak. "Az ország jövője függvénye annak is, hogy a mezőgazdaság milyen irányban fejlődik tovább és hogy sikerül-e jelentős mértékben csökkenteni a népszaporulatot." Hát így. De ennek a terhét nem nekünk európaiaknak kell viselnünk.

Idézetet írta: misk@ Dátum augusztus 26, 2015, 22:32:59

Alapvetően én is azt mondom, hogy rendet kéne ott tenni, ahonnan jönnek. Akkor valószínű ezeknek az embereknek is a jó része hazafelé indulna. Kurvául nem értem például, hogy miért nem lehet már a földbe gyalulni az IS-t? Egy kis titkosszolgálati előkészítés, 10-15 ezer jól kiképzett reguláris katona, jól megtámogatva a levegőből, aztán 2-3 héten belül rend lenne. Az utána következő rendfenntartással azért vannak gondok: az új afgán és iraki rendvédelmi szervek nem nagyon állnak a helyzet magaslatán.  :cya:

Nagyon naiv vagy.Kitől várod hogy az IS-t földbe gyalulja?Az USA-tól amely tevékenyen hozzájárult a létrehozásához?Vagy az EU,NATO vezető nagyhatalmaitól akik az USA szövetségesei,csicskásai?Esetleg a híres ENSZ-től,aki anno tétlenségre ítélve a holland egységeit végignézette velük a srebenicai mészárlást?De ott van még a "korrekt" török kormány amely a törökországi terrortámadás után(ami ráadásul kurdokat érintett),nagy hangon bejelentette hogy véget vet az IS-nek és ezután szépen elkezdte lövetni azokat a harcedzett kurd egységeket is amelyek addig megállították,nemegyszer vissza is szorították az IS-t és az egyedüli komoly ellenfelei voltak.Az IS szépen előre is tört.
Nemrég mondta a szír elnök hogy még visszább kell vonulniuk és emiatt még több területet fog érinteni a háború ami sokkal több menekültet jelent.Az IS meg tovább toboroz most a spanyoloknál csaptak le a toborzóikra de állítólag több 100 van még szerte európában.Tovább toboroznak,erősödnek a menekültek meg csak jönnek.Ha a háború tovább tart,terjed akár több millió is érkezhet.Lesz szállásuk,lesz élelmük,lesz segély az eltartásukra?
Ha esetleg vége lesz a háborúnak visszaakarnak majd menni egy lerombolt,újjáépítésre váró országba ahol semmi nincs,vagy maradnak ott ahol nyugodtan élhetnek,rengeteg honfitársukkal,kivihetik a családot is?
Gyanítom a 80%-uk nem fog visszamenni.Te visszamennél?
És mennyi közölük a valódi háborús menekült?
És akkor még ott van Afrika ahol szintén folyamatosak a harcok pl. boko haram,óriási a szegénység és a nagyvárosokban a túlnépesedés.
Mennyi menekültet lehet befogadni,mennyit bír el Európa?Lehet hogy nem nálunk akarnak élni de ha nyugateurópa nem bírja őket eltartani és összeomlik akkor nekünk is végünk.
És vajon hány %-uk akar beilleszkedni,dolgozni hány szélsőséges van köztük aki csak arra vár hogy felrobbantson valamit,valakit?
Lásd Franciaország ahol most már szinte minden héten van valami terror cselekmény,mi lesz ha még több 100 ezer iszlamista érkezik és szembesül vele hogy nincs munka,normális szállás vagy kevés a segély és csatlakozik a szélsőségesekhez?
Vagy ott van Svédország ahol a megnövekedett bűncselekmények nagy % a bevándorlókhoz köthető.
És akkor még ott van az Orosz-USA hatalmi harc.Arról persze már keveset hallani pedig ugyanúgy folyik a harc Ukrjanában.Amíg a ruszkik és az USA vergődnek addig az IS-re magasról tojnak.Oldja meg Európa ahogy tudja de a libsik látjuk képtelenek megoldani a szitut.
A szélsőjobb meg szépen előretör de mi lesz akkor?
Úgy látom sokan homokba dugott fejjel élnek még mindig.