csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában


#4485 július 23, 2013, 23:09:44, csabax
Zeljeznicar Sarajevo - FC Viktoria Plzen

Tipp: mindkét csapat szerez gólt
Odds: 1.70
Fogadóiroda: bwin
Tét: 10


Burcsa, Vadász, Csuhay, Disztl László, Disztl Péter és többiek... Az a bizonyos Videoton (nekem ,,a" Videoton) jut eszembe, ha szóba kerül a bosnyák vasutascsapat. Pedig eszembe juthatna a legendás rockegyüttes, a Bijelo Dugme is. Vagy Mladen Vojcic ,,Tifa" és a Grbavica. Vagy a híres filmrendező, Emir Kusturica. Vagy a csodálatos hegyek: a Bjelasnica, az Igman, a Jahorina. Vagy az 1984-es szarajevói téli olimpia. Nem vagyok jégtánc-rajongó, még csak megközelítőleg sem vagyok az, de soha nem fogom elfelejteni a győztes duó, Jayne Torvill és Christopher Dean Boleróját. Ami szép, az szép.

Vissza a jelenbe. A két csapat első BL-összecsapása igencsak gólgazdagnak bizonyult. Hét gól láttak a nézők, 4-3-ra győzött a házigazda Plzen. Történt mindez egy 0-0- ás első félidő után, vagyis 45 perc alatt szereztek hét gólt a felek. A hazaiak részéről örvendetes a négy rúgott gól, viszont nagyon sok a három kapott gól. Ez utóbbi nagyon nagy problémát jelenthet a későbbiekben. Nincs mese, a cseheknek végig kell támadniuk és meg kell nyerniük a Zeljeznicar elleni visszavágót. Otthon elbaltáztak mindent, amit el lehetett baltázni, de szerencséjükre van még egy lehetőségük. Az utolsó. Ha ezt is elpuskázzák, akkor hiába nyertek bajnokságot és hiába álmodoznak a BL-csoportkörről. Ha nem nyernek Szarajevóban (vagy ikszelnek 0-0-ra), még csak EL-szereplés sem lesz a dologból.

Elvileg a Viktoria Plzen jobb csapat, mint a Zeljeznicar. Egyelőre csak elvileg van így, de nemsokára gyakorlatilag is kiderül, hogy a két együttes közül, melyik a jobb. Az viszont kétségtelen, hogy a Viktoria Plzen támadó szellemben focizik. Petrzela, Kolar, Horváth, Darida és/vagy Tecl nem fog teketóriázni, ha kapu elé kerül Szarajevóban. Eléggé egyértelmű a helyzet: a cseh csapatnak gólt kell szereznie a továbbjutáshoz. A cseh csapat képes a gólszerzésre Szarajevóban.

És mi legyen a bosnyákokkal? Akárcsak a csehek esetében, náluk is egyértelmű a helyzet: gólt kell szerezniük. Ha tovább akarnak jutni, akkor gólt (vagy gólokat) kell szerezniük. Ha azt szeretnék, hogy a Pilzenben szerzett gólok érjenek is valamit, akkor Szarajevóban sem szabad góltalannak maradniuk. Tomics, Adilovics és Selimovics nyilván valami hasonló mutatványra készül. Amar Oszim edző tanítványainak gólt kell szerezniük. Talán nem is lesz nagyon nehéz a dolguk, hiszen a csehek várhatóan sokat fognak támadni, így elképzelhető, hogy a hazaiak találnak rést a Viktoria hátsó alakzatán. Ha csak negyedannyira lesz mázlijuk, mint Pilzenben, akkor szereznek legalább egy gólt.

Mivel minkét csapat érdekelt a gólszerzésben, a tippem nem lehet más, mint az, hogy mindkét csapat szerez gólt.


1-2.

Sörivás módszerével söröztem a haverokkal (naná, hogy cseh sört), ezért csak utólag másolom be ezt a fogadást:

Igen   Vardar Skopje v Steaua Bucharest (Mindkét csapat szerez gólt)   07/23/2013   Egyik sem   2.00    :great:
Igen   Zeljeznicar Sarajevo v Viktoria Plzen (Mindkét csapat szerez gólt)   07/23/2013   Egyik sem   1.72  :great:

Nyereményszorzó 3,45

You'll Never Walk Alone

Melbourne, Ausztrália, 2013. július 24.: a Melbourne Victory-Liverpool felkészülési mérkőzés elején 95000 szurkoló énekel.

http://www.youtube.com/watch?v=Jfxv9TGnYPs#at=55

#4488 július 25, 2013, 11:03:06, csabax
FC Bayern München - FC Barcelona

Tipp: Bayern München 2,5 gól fölött
Odds: 2.10
Fogadóiroda: bet365
Tét: 10


Bayern-Barca az idény elején? Tényleg? Tényleg. Nem a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában mérkőznek meg a csapatok, hanem az idény elején. Végülis lekváros kenyeret is lehet enni a marhalábszár-pörkölt előtt. Lehet enni, de nem biztos, hogy ízleni is fog.

Számomra ilyen az idény eleji Bayern-Barca focimérkőzés is. Lehet ilyet rendezni, de nem biztos, hogy tetszeni fog. Főleg annak tudatában, hogy az egyik csapat már régebb óta elkezdte a felkészülést, már több csapatot is bucira vert, lendületben van és a fontos klubvezetője tiszteletére rendezett összecsapáson fogadja riválisát.  Azt a riválist, amelyik ezer sebből vérzik, s a napokban kezdte el a felkészülést a 2013-2104-es idényre.

Bayern München:

Már az idény elején is látszik, hogy nagyon egyben van a német csapat. A bajorok eddig öt felkészülési mérkőzést játszottak júliusban. Mind az öt találkozót megnyerték, ráadásul meggyőző fölénnyel arattak nagy gólarányú győzelmeket. A legjobban talán a Brescia járt: az olasz csapat ellen kezdte felkészülési meccseket a Bayern, s a bajor gárda csak három gólt szerzett edzője egykori csapata ellen. (Guardiola focizott a Bresciában.) Nekem érdekes élmény volt a Telekom Kupa meccsein látni a német csapatot. Már le sem tagadhatná, hogy Guardiola az edzője. A német bajnoknál már látszanak a spanyol tréner által megkövetelt játékelemek, de bőven megmaradtak az előző időszakban tapasztaltak is. Átalakul a Bayern, de az irány határozottan jó. Szerintem. No és teljes a csapat, mindenki bizonyítani akar az új edzőnek. Thiago Alcantara leigazolása nagyon jó húzásnak tűnik, s látszik, hogy Robben törekszik többet passzolni, de ez a játék nem az ő stílusa, Ribery pedig lubickol, mint eddig is tette. Neuert hiányoltam a kapuból, de végülis nem árt időben megtudni, hogy mire képes a cserekapus Starke.

FC Barcelona:

Vilanova lemondott, nagy harc előtt áll, utazik vissza New Yorkba kezelésre. Mielőbbi gyógyulást kívánok neki. A katalán csapatnak már van új vezetőedzője, mégpedig az argentin Gerardo Martino, akiről valamelyik magyar internetes portál azt írta, hogy ismeretlen edző. Végülis, nézőpont kérdése. A paraguayi Cerro Porteno és az argentin Newell's Old Boys edzőjeként is bajnoki aranyérmet nyert, több mint fél évtizeden keresztül volt Paraguay válogatottjának szövetségi kapitánya, részt a labdarúgó világbajnokságon, az év edzőjének választották Dél-Amerikában, stb. Ha azt írták volna, hogy Európában kevésbé ismert edző vagy a cikk szerzője számára ismeretlen, azt érteném. De azt, hogy Gerardo Martino egy ismeretlen edző, nem tudom értelmezni.

Vissza a katalánokhoz. A csapatot még nem Martino, hanem Roura dirigálja Münchenben. A felkészülés mindössze néhány napja kezdődött el, a Bayern elleni összecsapás lesz az új idény első találkozója. A kezdőcsapat tagjainak többsége még nyaral, pihen, vagy egyéb elfoglaltsága van. Victor Valdes, Jordi Alba, Dani Alves, Piqué, Iniesta, Fabregas, Busquets, Xavi, Neymar és Pedro nincs a keretben, egyikük sem játszik a Bayern ellen. Játszik viszont Messi és több fiatal a Barca-tarcsiból.

Mit várok? Néhány Bayern-gólt, szám szerint kettőnél többet. Ismétlem önmagam: egy lendületben lévő csapat játszik egy ezer sebből vérző együttes ellen. A lendületben lévő csapat játékosai nagyon-nagyon akarnak bizonyítani az új edzőnek. A bajor csapat házigazda és Uli Hoeness tiszteletére is nyernie kell.

Tipp: Bayern München 2,5 gól fölött.


(Megjegyzés: eredeti tippem a Bayern München 1,5 gól fölött tipp, de ennek a szorzója kisebb 1,50-nél.)


2-0.


Viasat History  20:00-tól megy a Hajdani barátok (amerikai dokumentumfilm, 79 perc, 2010)

Drazen Petrovic és Vlade Divac barátok voltak, akik együtt nőttek föl és ugyanúgy rajongtak a kosárlabdáért. Együtt korábban elképzelhetetlen magasságokba repítették Jugoszlávia válogatottját. Miután meghódították Európát, mindketten Amerikába mentek, ahol ők lettek az első külföldi játékosok, akik az NBA csillagai közé kerülhettek. De a Szovjetunió 1991. karácsonyi összeomlásával Jugoszlávia is felbomlott. Kitört a háború Petrovic Horvátországa és Divac Szerbiája között. A sokáig elfojtott etnikai feszültségek felszínre kerültek. És ezek a fiúk, akik hajdan barátok voltak, most az ellentétes oldalon találták magukat egy gyilkos polgárháborúban. Bár Petrovic és Divac továbbra is szembekerült az NBA pályáin, egyetlen szót sem váltottak egymással. Aztán 1993. június 7-ének végzetes éjjelén Drazen Petrovic meghalt egy autóbalesetben. Filmünk ennek a két férfinak a lebilincselő történetéről szól, arról, hogy tőlük független körülmények miként szakították szét barátságukat, és arról, vajon Divac belenyugodott-e, hogy elveszítette egy barátját, mielőtt esélyük lett volna a kibékülésre.

Mondjuk úgy látom ncore-n is fent van.

#4491 július 25, 2013, 11:17:58, csabax
Idézetet írta: Latzka Dátum július 24, 2013, 20:21:23
Viasat History  20:00-tól megy a Hajdani barátok (amerikai dokumentumfilm, 79 perc, 2010)

Drazen Petrovic és Vlade Divac barátok voltak, akik együtt nőttek föl és ugyanúgy rajongtak a kosárlabdáért. Együtt korábban elképzelhetetlen magasságokba repítették Jugoszlávia válogatottját. Miután meghódították Európát, mindketten Amerikába mentek, ahol ők lettek az első külföldi játékosok, akik az NBA csillagai közé kerülhettek. De a Szovjetunió 1991. karácsonyi összeomlásával Jugoszlávia is felbomlott. Kitört a háború Petrovic Horvátországa és Divac Szerbiája között. A sokáig elfojtott etnikai feszültségek felszínre kerültek. És ezek a fiúk, akik hajdan barátok voltak, most az ellentétes oldalon találták magukat egy gyilkos polgárháborúban. Bár Petrovic és Divac továbbra is szembekerült az NBA pályáin, egyetlen szót sem váltottak egymással. Aztán 1993. június 7-ének végzetes éjjelén Drazen Petrovic meghalt egy autóbalesetben. Filmünk ennek a két férfinak a lebilincselő történetéről szól, arról, hogy tőlük független körülmények miként szakították szét barátságukat, és arról, vajon Divac belenyugodott-e, hogy elveszítette egy barátját, mielőtt esélyük lett volna a kibékülésre.

Mondjuk úgy látom ncore-n is fent van.

Köszi a jelzést. Sajnos nincs Viasat History az itteni tévékínálatban. Úgy tűnik, le kell töltenem valahonnan a filmet. Ha tudsz hozzá linket, nagyon megköszönöm.

(Mi ez az ncore? Soha nem használtam, nem tudom, mire való a honlap.)

Két hatalmas sportolóról van szó a filmben. Drazen Petrovic a kosárlabdázás Mozartja volt, s mint írtam, az utóbbi évtizedekben csak egy nála jobb kosárladázót láttam, Michael Jordant.
Más, jugoszláv polgárháború: Baján lakok, közel Szerbiához és közel Horvátországhoz. Mivel akkoriban zárva volt a szerb-horvát határ, itt Baján, a város főterén találkoztak a szétszakadt családok. Baja főtere, az egykori Béke tér és a jelenlegi Szentháromság tér akkoriban a ,,könnyek tere" néven vált ismertté. Döbbenetes volt látni a rengeteg kisírt szemet és fájdalmas tekintetet.

Idézetet írta: csabax Dátum július 24, 2013, 15:00:17

Tipp: Bayern München 2,5 gól fölött.


(Megjegyzés: eredeti tippem a Bayern München 1,5 gól fölött tipp, de ennek a szorzója kisebb 1,50-nél.)

Folytatódik az értelmetlen 1,50-es alsó határ miatti rossz sorozat. Akárcsak az előző héten, már ezen a héten is van olyan tippem, amelyik az SFGuru szabálya miatt jóból rosszá változott. Az eredeti tippem ismét jónak bizonyult, de mivel az értelmetlen 1,50-es alsó határ alatt volt a szorzója, az elemzés SFGuruban való szerepeltetésére keresnem kellett egy 1,50 felettit. A jó tippről nem írhattam elemzést, a rossz tippről írhattam elemzést.

Bocsi Csabax, hogy belerondítok a topicba de a Latzka által említett film nekem is a kedvenceim között van.Ma sikerült újra megnéznem mert délelőtt volt az ismétlése a Historyn és mindig elszomorít, hogy egy ilyen tehetséges játékost illetve csapatot nem láthattunk többet játszani.
Számomra Petrovic, Jordan mellett a legjobb játékos volt.Hihetetlen játékos volt és hihetetlen győzni akarás volt benne.
Mindenkinek aki szereti ezt játékot ajánlom ezt a filmet illetve azoknak is akik csak héba-hóba néznek bele egy kosármeccsbe.

#4494 július 25, 2013, 13:05:02, csabax
Idézetet írta: Pozzato Dátum július 25, 2013, 11:40:56
Bocsi Csabax, hogy belerondítok a topicba de a Latzka által említett film nekem is a kedvenceim között van. Ma sikerült újra megnéznem mert délelőtt volt az ismétlése a Historyn és mindig elszomorít, hogy egy ilyen tehetséges játékost illetve csapatot nem láthattunk többet játszani.
Számomra Petrovic, Jordan mellett a legjobb játékos volt.Hihetetlen játékos volt és hihetetlen győzni akarás volt benne.
Mindenkinek aki szereti ezt játékot ajánlom ezt a filmet illetve azoknak is akik csak héba-hóba néznek bele egy kosármeccsbe.

Egyáltalán nem rondítasz bele a topikba, hiszen ez a topik nem csak a tippek dokumentálására szolgál, hanem arra is, hogy információkat és véleményeket osszunk meg egymással. Petrovic óriási játékos volt, ám sajnos nagyon korán befejezte földi pályafutását, s emiatt rengeteg szurkoló tudatában nem maradt meg. Sokszor tapasztalom, hogy nem tudják, kiről mesélek. Az már jó eset, ha néhányan hallottak arról, hogy valamikor létezett egy Drazen Petrovic nevű kosárlabdázó. Kötelességemnek érzem, mint többen mások is, ápolni az emlékét. És emlékeztetni a kosárrajongókat, hogy igen, ezen a világon létezett olyan kosaras, aki csak Michael Jordanhez hasonlítható.

#4495 július 25, 2013, 22:35:16, csabax
Budapesti Honvéd - FK Vojvodina

Tipp: mindkét csapat szerez gólt
Odds: 1.70
Fogadóiroda: bwin
Tét: 10


Az újvidéki mérkőzésen egyáltalán nem volt meggyőző a Honvéd. Hogyan is lett volna meggyőző, hiszen több mint egy órán keresztül emberelőnyben focizott, ám ennek ellenére úgy szenvedett kétgólos vereséget, hogy gól sem bírt szerezni. Hiába játszott kiábrándítóan a Honvéd, a budapesti gárda játékosai még így is reménykedhetnek a továbbjutásban. Kevés az esély, de legalább van.

Aki pedig a keveset nem becsüli, annak az Európa Ligában sincs helye. Marco Rossi edző csapata nagyon gyatrán játszott Újvidéken, s remélhetőleg egyhamar nem fog megint ennyire gyengén teljesíteni. A Vojvodina elleni továbbjutáshoz győzelemre van szükség, ráadásul nem egygólos siker kell a továbbjutáshoz. Ha akar még némi (legális) pénzt keresni a magyar csapat, akkor gólokat kell rúgnia. Már nincs Leandro Martinez, sőt Lanzafame sincs, de remélhetőleg akadnak olyan játékosok, akik feledtetik őket. Úgy vélem, hogy Zsivanovics, Vécsei, Délczeg, Testardi vagy Holender jó lehet két-három gólra, de egy gólra mindenképpen. Már csak azért is gólt (vagy gólokat) szerezhet a Honvéd, mert a Vojvodina sem játszott meggyőzően Újvidéken, ráadásul úgy hírlik, hogy anyagilag sem nevezhető stabilnak a vajdasági klub.

Ha tényleg igaz a hír, miszerint anyagi gondjai vannak az újvidéki csapatnak, akkor nem kell nagy erőfeszítést tennie azért, hogy a következő EL-fordulóba jutással pénzt szerezzen. Két gólt már lőtt a Honvédnak, s ha Budapesten is szerez egy gólt, akkor valószínűleg tovább fog jutni. Egy szerzett gól sok pénzt jelenthet a Vojvodinának. A hazai együttes védelme nem sebezhetetlen, szóval nagyon érdemes lesz próbálkozni. És Marko Nikolics edző nem csak ígéri, hogy próbálkozni fognak tanítványai. Gólt akarnak szerezni és tovább akarnak jutni az Európa Liga következő fordulójába. Van néhány jó játékosa a Vojvodinának, így nagyon is elképzelhető, hogy Vranjes, Poletanovics, Oumarou vagy Skuletics betalál a Honvéd kapujába.

A hazai csapatnak kevés esélye van a továbbjutásra és csak gólokat szerezve reménykedhet a következő EL-fordulóbeli részvételben. A vendégcsapatnak nagy esélyei vannak a továbbjutásra, de csak egy szerzett góllal bízhat igazán a sikerben. Elvileg mindkét csapat érdekelt a gólszerzésben, s nemsokára a gyakorlatban is kiderül, hogy ez tényleg így van-e.

Tipp: mindkét csapat szerez gólt.


1-3.

Idézetet írta: csabax Dátum július 24, 2013, 15:17:32


Hiper-szuperek a magyar focicsapatok. Még csak július van, de már mindegyik kiesett a nemzetközi kupákból. Tényleg arra gyúrtak, hogy direkt kiessenek és ezután már csak a magyarokat szórakoztassák. Ez nagyon szép gesztus. Le a kalappal!   :)

#4497 július 26, 2013, 11:47:46, csabax



#4498 július 28, 2013, 22:37:06, csabax
Rajtol a viccbajnokság, s van egy olyan érzésem, hogy ez viccesebb lesz, mint az előzőek voltak. Ráadásul gyermekkori élmények is felelevenednek. Régen volt olyan mérkőzés, amikor xy minisztérium csapata játszott yx minisztérium csapata ellen, satöbbi, ilyenek. Jelentem, visszatért a múlt. Persze a jelenkori körülményekhez van igazítva minden. A viccbajnokság első fordulójában például lesz olyan mérkőzés, ahol az európai parlamenti képviselő csapata játszik az államtitkár csapata ellen, de később is bőven lesznek meccsek, ahol tudjukki csapata játszik tudjukki csapata ellen. Olyat is láttam már, hogy egy ország nagyon fontos vezetőjének falusi focicsapata a legmagasabb osztályba jutott, s a településen stadion épült.

Győri ETO - Diósgyőri VTK
Tipp: Győri ETO
Odds: 1.40
Fogadóiroda: bet365


Harminc évet vártak a bajnoki címre a győriek. Ha duplázni akarnak, mint tették azt 1982-ben és 1983-ben, akkor nem árt, ha már a bajnokság elején elkezdik a pontgyűjtést. Azért sem árt korán elkezdeni a pontgyűjtést, mert az FTC személyében - úgy vélem - nagyon nagy ellenlábasa lesz a bajnoki aranyérem felé vezető úton. A nemzetközi kupából már kiesett a győri csapat, így teljes erőbedobással a honi bajnokságra koncentrálhat. Eligazolt Ahjupera és Aleksidze, de a győri vezetők gondoskodtak arról, hogy ne magyar focista lépjen a helyükre. Érkezett Mevoungou és Wolfe. Sebaj. Akár az is elképzelhető, hogy jövő tavasszal már Nemzeti Mevoungou és Nemzeti Wolfe néven lesz említve a két légiós. Ki tudja, hátha ők kellenek a következő győri aranyéremhez...



Videoton FC - Szombathelyi Haladás
Tipp: Videoton FC
Odds: 1.36
Fogadóiroda: bet365


Unortodox továbbjutásnak nevezik egyesek a Videoton nemzetközi leszereplését, s ugyan aktuális a duma Magyarországon, de én inkább maradnék annál a megközelítésnél, hogy direkt esett ki a csapat, mert így százszázalékosan tudja majd szórakoztatni a magyarokat. Távozott egy raklapnyi játékos (majdnem azt írtam, hogy focista), érkezett viszont két raklapnyi játékos, például Ze Luis és Chukwuchebem Moris Enete is. Elképzelhetőnek tartom, hogy a székesfehérvári kupakiesés után felmerült az észak-koreai edzőtáborozás lehetősége, de ez szerencsére nem valósult meg. Kezdődik a bajnokság, s a Vidi lehetőséget kap a csorba kiköszörülésére. Szerintem élni fog a lehetőséggel.



DVSC-TEVA - Kaposvári Rákóczi
Tipp: DVSC-TEVA
Odds: 1.36
Fogadóiroda: bet365


Hatalmas bravúrokat hajtott végre a Loki a nemzetközi porondon. Idegenben majdnem nyert, de a mérkőzés utolsó percében bemutatta, hogy döntetlenre is képes. Ezt a bravúrt hazai pályán azzal tetézte, hogy bemutatta: lehet nulla gólt is szerezni egy norvég focicsapat ellen. Mivel ezúttal nem a Strömsgodset, hanem a Kaposvári Rákóczi lesz az ellenfél, talán még győzelemre is képes lesz a csapat. Hiába nézem az érkezők névsorát, mert nem jutok előbbre. Nem baj, biztos lesz majd fórumtárs, aki megírja, hogy a harmad- vagy a negyedosztályból érkeztek szerbek a debreceniekhez.  Coulibaly valószínűleg eligazol, de még nélküle is legyőzheti a Kaposvárt a Loki. Ha nem, tudom ajánlani az azerbajdzsáni másodosztályban való szereplést, hátha az sikeresebb lesz.



Össznyereményszorzó: 2.60

Megjegyzés: A bejegyzést kérem nem politizálásnak venni. Tényeket és a saját véleményemet írtam le. A tények akkor is tények, ha némelyek nem akarnak szembesülni velük. Véleményem pedig van, s egyelőre még nyilvánosságra is hozhatom. Ismerem a sportfogadas.org szabályzatát és egyáltalán nem áll szándékomban politizálni. Arról nem én tehetek, ha a jelenkori magyar foci helyzetéről az 1980-as évek Romániája jut eszembe.

#4499 július 27, 2013, 17:25:58, csabax
Aalesund - Sandnes Ulf

Tipp: Aalesund
Odds: 1.57
Fogadóiroda: Sportingbet
Tét: 10


Ugyanazon osztályban játszik a két csapat, de nincs ugyanazon súlycsoportban. A hazai csapat sokkal jobb, mint ellenfele, vélem én. A vendég Sandnes tíz évvel ezelőtt még a harmadik ligában szerepelt, s ugyan feljebb lépett azóta, jobbára a kiesés ellen harcol. Az előző idényben is ezt tette, s már akkor is csak nagy nehezen biztosította be az élvonalban maradást. A 14. helyen végzett a csapat, s ez a helyezés ugyan nem jelenti az automatikus kiesést, de rájátszást az élvonalban való maradásért már igen. A másodosztályból érkező Ullensaker/Kisa ellen sikerült kiharcolni az újabb élvonalbeli tagságot.

Jelenleg ez a helyzet 16 forduló után: 3. Aalesund 8 győzelem, 4 döntetlen, 4 vereség, 32-22-es gólarány, 28 pont; 15. Sandnes 4 győzelem, 4 döntetlen, 8 vereség, 16- 27-es gólarány, 16 pont. Nem sok jót jelent a vendégek számára, hogy jelen pillanatban a házigazda Aalesund a norvég bajnokság legeredményesebb csapata. Az sem a Sandnes malmára hajtja a vizet, hogy az élvonal második leggyengébb védelmével rendelkezik a vendégcsapat. Nem csak gólképes az Aalesund, de három játékosa (Hamdallah, James és Barrantes) is előkelő helyen szerepel a Tippeligaen legjobb gólszerzőinek listáján. Ráadásul a hazai csapat még nem szenvedett vereséget otthon ebben az idényben, s eddig összesen 10 gólt sem kapott hazai pályán.

A Sandnes nem jó idegenben. Nyert kétszer (akárcsak otthon), játszott egy döntetlent, szerzett 7 gólt és kapott 16-ot. Nem csak idegenben, hanem hazai pályán is negatív a gólaránya. Gyenge a védelme, na. Mindegy lesz, hogy McDermott vagy Falch áll a kapuban, mert ha Thorsteinsson vagy Helle nem tud gólokat szerezni, akkor minden bizonnyal újabb vereséget könyvel el a vendégcsapat.

Szerintem nagyon simán nyer az Aalesund. Legalább két gólt szerez, de még inkább hármat. Már csak azért is hármat, mert ez a biztonságosabb, hátha a Sandnes is talál egy gólt. Egy vendéggól nem meglepő a gólgazdag norvég bajnokságban.

Tipp: Aalesund győzelem, 3-1.


2-3.