online poker

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


"Beépített ember" alatt nem a szerződésben állókat értjük. Szerintem érted te mire gondolunk... ;)
Egyébként valóban lehetséges szerintem a szoftveren felülemelkedni. Amit sokszor meg is tesz az ember. A probléma az hogy nem elég jól pókerezni. Ami elég sok pénzbe kerül az embernek... Hisz meg kell tanulja  a szoftvert is. És akkor még mindig nem biztos hogy eredményes is lesz. Én például élőben eredményes vagyok. Minden hónapban plusszos. A neten meg hagyjuk.... És elég sok helyen jártam már hogy kipróbáljam magam, szóval nem arról van szó, hogy mindig megverem azt az 5 embert akivel minden héten játszom.

Idézetet írta: Várda64 Dátum augusztus 11, 2009, 07:56:53
Sziasztok!

Rengeteg okosság elhangzott itt az oldalon, melyre én is reagálnék a saját tapasztalataim alapján. 100%-os biztonsággal ki merem jelenteni: igenis vannak beépített emberek!
Bizonyítás: Egyik pókerterem melyben játszom nagyon hosszú ideig indított a hajnali órákban egy 1500$ garantált díjazású versenyt, melyre a beülő 20+2$ volt. Én is többször indúltam ezen a versenyen (több kevesebb sikerrel) és nagyon furcsálltam, hogy verseny kezdetére valahogy mindig összecsordogált annyi versenyző, hogy a garantált nyereményt fedezte az indulók nevezési díja.
Na most hónapokkal ezelőtt a garantált díjazás megszünt és a versenyt csak mint 20+2$Freezeout hírdetik a versenyek között. Azóta az indulók létszáma talán még soha nem érte el az 40-45 főt! Akkor hogy is van ez? Hová tünt az a 35-40 fő? Már meg sem merem kérdezni: Talán kivették a "robotokat" és tényleg csak valós személyekkel kell küzdeni, igaz kevesebb pénzért?
Én egyébként sok versenyen indulok és ha valaki "nem oké" számomra azt a jegyzettömbbe beírom! De soha nem találkoztam még olyan "versenyzővel" akinél az én "gyanús" bejegyzésem szerepelne....... Szemben például a sit and go versenyekkel, ahol szintén beírom a tétet az illetőkhöz, de ott van is olyan versenyző akivel már tízszer is játszottunk egy asztalnál.

Igen, ez elég gyanús. Ezt sem lehet hova tenni csak úgy, ha elfogadod nem tiszta a játék.... A garantált versenyek sok embert vonzanak, de nem tűnik el egyik pillanatról a másikra az emberek fele...

Idézetet írta: Várda64 Dátum augusztus 11, 2009, 07:56:53
Sziasztok!

Rengeteg okosság elhangzott itt az oldalon, melyre én is reagálnék a saját tapasztalataim alapján. 100%-os biztonsággal ki merem jelenteni: igenis vannak beépített emberek!
Bizonyítás: Egyik pókerterem melyben játszom nagyon hosszú ideig indított a hajnali órákban egy 1500$ garantált díjazású versenyt, melyre a beülő 20+2$ volt. Én is többször indúltam ezen a versenyen (több kevesebb sikerrel) és nagyon furcsálltam, hogy verseny kezdetére valahogy mindig összecsordogált annyi versenyző, hogy a garantált nyereményt fedezte az indulók nevezési díja.
Na most hónapokkal ezelőtt a garantált díjazás megszünt és a versenyt csak mint 20+2$Freezeout hírdetik a versenyek között. Azóta az indulók létszáma talán még soha nem érte el az 40-45 főt! Akkor hogy is van ez? Hová tünt az a 35-40 fő? Már meg sem merem kérdezni: Talán kivették a "robotokat" és tényleg csak valós személyekkel kell küzdeni, igaz kevesebb pénzért?
Én egyébként sok versenyen indulok és ha valaki "nem oké" számomra azt a jegyzettömbbe beírom! De soha nem találkoztam még olyan "versenyzővel" akinél az én "gyanús" bejegyzésem szerepelne....... Szemben például a sit and go versenyekkel, ahol szintén beírom a tétet az illetőkhöz, de ott van is olyan versenyző akivel már tízszer is játszottunk egy asztalnál.

Hát az már nekem is feltünt, hogy a garantált versenyeknél kivétel nélkül mindig megvan a kellő létszám... eléggé idegesitő is, mert így nem ér vele semmit az ember.  bezzeg hozzáadott összeges versenyt annál ritkábban lát az ember.

Szerintem kicsit elveted a sulykot TIB!
Eltereled a figyelmet a feltételezett problémáról afelé, mintha megkeseredett, mentálisan gyenge, minden objektivitást nélkülöző emberek lennénk...
Ki kell hogy ábrándítsalak. Keressél valami más idézetet, mert kurvára nem erről van szó!
Lehet hogy sértő volt neked jax megnyilvánulása, de attól még nem kell hülyének nézni azokat akik másképp gondolkodnak.
Egyébként átjött amit mondani akarsz.
Csak én például nem értek vele egyet. Mégegyszer: nyilvánvaló, hogy több leosztás mellett "sűrűbb a parti". Sok a magas értékű lap. De ez nem azt jelenti hogy az is normális, amilyen lapokat ütköztet a szoftver! Gondolj bele: egy leosztáson belül egy póker, egy flöss és két full!!!? És mindezt hihetetlen gyakorisággal...Ugyan már....! Ezt nem eteti meg velem senki...
A másik meg hogy én szívből örülök, ha te eltudod kerülni a mákolásokat. És megy a lavírozás. De ne feledd! Egyetlen hibával tönkre vághatod az asztalra befizetett bankod! Lehet hogy tökéletesen játszol, de elég egyetlen rosszkor időzített hiba. És elbuktál. Én nem tartom ezt olyan egyszerűnek mint amilyen könnyedén te legépelted....Én bizony időnként hibázok és a neten ezt valahogy nagyon ritkán úszom meg. Mindenesetre remélem hogy te sikeres vagy és tökéletesen játszol.

Először is bocs az előző kicsit sértő stílusért Tib, bár a te írásod is kicsit gúnyosra sikeredett.

Igen, tényleg nem vagyok stabilan nyerő ember online pokeren, sőt stabilan vesztő vagyok inkább (még úgy is, hogy volt már pár nem 10 centes torna nyereményem). Azt nem értem csak, hogy ezzel szemben élőben miért tudok  "stabilan" plusszos lenni, sőt elég rendesen plusszos.

"Csak én nem kezdek el csaláselméletezni, ha valaki ne adj Isten végigmegy egy J3-ammal, mert miért ne tehetné, szerencsejátékról van szó, nem matekleckéről."
Az a baj, hogy nekem nem azzal van problémám, ha valaki végigmegy J3-al, egyébként erre élőben is látok példát... Én azt tartom furának ami le is írtam. Preflop allin cash gamen J2vel (kb ilyen 100-150 euro közti stack), úgy hogy előtte 8körön keresztül dobott...és most épp valakinél ott a pocket kézben (legyen inkább monster, mert KK és QQ) és leveri, és ez kétszer egymás után, úgy hogy közte szintén dobált... JA és ugye a potban kb 1,5euro, ami a kis és nagy vak, mivel utg-ből teszi az ember.
A másik példám pedig szintén nem mákolás.. De úgy látszik nem vágtad le, hogy miről szerettem volna írni. Nem a mákolással van az alapvető problémám, nem is azzal, hogy ki mivel megy végig és nem is a lapütköztetés az alapvető bajom, bár szerintem ez is nagyon gáz online-ban.

Én is mákoltam már rengetegszer, de sosem csináltam olyat cash game-en, hogy dobálok 10leosztáson keresztül, aztán J2-vel tolok egy 100euros preflop allint 0,5/1 vaknál utg-ből. Ami ugye azt jelenti, hogy 1,5euro van a potban amire rámegyek 100euroval....de ha ez neked nem fura, akkor játssz csak tovább és remélem sokáig hagyják még, hogy sikeres legyél, én inkább nyomom csak élőben. Budapesten szerencsére van elég hely.

Azt pedig furcsállom a bankroll managementeddel együtt, hogy nem futottál még bele olyanba, hogy a sokadik 20 dollároddal ülsz be újra, úgy hogy folyamatosan szopsz...
Ja és ha bankroll managementet használsz, akkor gondolom olvasgattál azért már pokeres oldalakat. Nem tudom találkoztál e olyannal, ahol statisztika van arról, hogy x leosztás alatt mennyi az esélye a flushnek, fullnak... ajánlanám figyelmedbe, online pokerre cseppet sem jellemző adatokat fogsz találni. Ezzel szemben ha át gondolod egy normális élő tornád, akkor ezek az arányok már kezdenek hasonlítani....
De tényleg nem csal egyik szolgáltató se, ők értünk vannak, nekünk akarnak jót. Azért van kitalálva, hogy neked, nekem és még sok embernek jó legyen, ők ilyen mesebeli tündérek szerepét töltik be az életben.

Tehát nyomom inkább élőben ott érdekes módon megy a "jövedelemszerzés"
aláírás: egy megkeseredett ember :)

Az élő játék nekem is sokkal jobban megy , de a neten passz , sajnos en a tilt-et kezelem nagyon rosszul ezért is nem fizetek be pokerre , csak ingyenes bonuszokat játszok kis , kevés sikerrel . Tény hogy a netes pokerben sok a furcsaság de be kell vallani élőben is látni némi példa leosztást , de azért más amikor neten több asztalon is játszik az ember . Én nem vagyok poker szakértő , inkább hobby szinten játszok de ha választanom kell , akkor inkább egy előben lenyomott party jo hangulatban mint 12 asztal a számitógép előtt . Álitólag ami nem megy nem kell eröltetni ...

Mostmár én is kezdek megbizonyosodni a dologban, a játszmában amit most játszottam túlzás nélkül 10 perc alatt 4x-5x volt olyan, h egyiknek vagy másiknak turn+river vagy riverre jött le a sora. egymás után negyedjére ez már röhelyes volt. Én is így estem ki 22-vel mentem AT ellen ami eddig ok, flop K75 turn J river Q.
Hát nem hiszem, h sok ilyen egymásután véletlen.

Na egy érdekes leosztás....
Kis tétes cash game.
4-en vagyunk játékban egyik emel 2x bb-t mindenki megad. Nálam 56 szin. Flop: 478. Na mondom ez tökéletes.
Kicsit emelek mindenki call. Turn: 6. Na itt már kezdtem idegeskedni, h döntetlen lesz. Egyik emel 10x bb-t én megadom többi dob. River: 8. Másik emel én rá allin ő call. Mutatás: 88 .....

Idézetet írta: ab_aevo Dátum augusztus 26, 2009, 16:42:43
Na egy érdekes leosztás....
Kis tétes cash game.
4-en vagyunk játékban egyik emel 2x bb-t mindenki megad. Nálam 56 szin. Flop: 478. Na mondom ez tökéletes.
Kicsit emelek mindenki call. Turn: 6. Na itt már kezdtem idegeskedni, h döntetlen lesz. Egyik emel 10x bb-t én megadom többi dob. River: 8. Másik emel én rá allin ő call. Mutatás: 88 .....

Már bocsi, de ez szerintem borzalmas játék a részedről... Flop után annyira kicsit nem kell emelni, mert kifizetik akár egy párral is. A turn 6-osnál már a felezés helyett félhettél volna ugye a magasabb sortól is (9,10), míg river után fullok és a 8-as póker is ver ugye, ami meg is jött szépen. A végén a rá all-in nagyon rossz játék, maximum call. Az történt, hogy "nuts"-ot floppoltál és a határozatlan játék miatt lejavultak.

Idézetet írta: Latzka Dátum augusztus 26, 2009, 17:05:24
Idézetet írta: ab_aevo Dátum augusztus 26, 2009, 16:42:43
Na egy érdekes leosztás....
Kis tétes cash game.
4-en vagyunk játékban egyik emel 2x bb-t mindenki megad. Nálam 56 szin. Flop: 478. Na mondom ez tökéletes.
Kicsit emelek mindenki call. Turn: 6. Na itt már kezdtem idegeskedni, h döntetlen lesz. Egyik emel 10x bb-t én megadom többi dob. River: 8. Másik emel én rá allin ő call. Mutatás: 88 .....

Már bocsi, de ez szerintem borzalmas játék a részedről... Flop után annyira kicsit nem kell emelni, mert kifizetik akár egy párral is. A turn 6-osnál már a felezés helyett félhettél volna ugye a magasabb sortól is (9,10), míg river után fullok és a 8-as póker is ver ugye, ami meg is jött szépen. A végén a rá all-in nagyon rossz játék, maximum call. Az történt, hogy "nuts"-ot floppoltál és a határozatlan játék miatt lejavultak.

Flop után 100%, hogy enyém volt a legerősebb kéz, azért hívtam szándékosan kicsit, mert nem akartam eldobatni a lapokat, viszont egyidejüleg kicsit növelni a potot. Turn után még mindig csak egyetlen lapkombináció volt ami megvert volna, azonban ennek nagyon kicsi volt a valószinüsége (főleg azután, hogy a fickó emelt). Itt aggresszíven léptem volna fel, abban az esetben ha ő nem emel. River után pedig tényleg bejött még 3-4 lapkombináció ami megvert volna, azonban 4 fős asztalnál 1 ellenféllel  bőven esélyes vagyok. Szándékosan nem voltam aggresszív hadd higyje, hogy ő az erős, de emelhettem volna én bármennyit a flop drilljét soha nem dobta volna el.

Turn után az 59 is ver, bár ez már tényleg valószínűtlen. Azt mondják az okosok, hogy nyomni, nyomni, nyomni kell ha erős kezünk van, különösen micro limiten. Elismerem nehéz betartani minden esetben, de jobb vinni a biztosat, mint végül elbukni. Ezt általánosságban mondtam, itt tényleg nem nagyon tudtál volna dobatni, de ezzel a játékkal esélyed sem volt megtudni, hogy mivel is állsz szemben.

Idézetet írta: Latzka Dátum augusztus 26, 2009, 17:24:49
Turn után az 59 is ver, bár ez már tényleg valószínűtlen. Azt mondják az okosok, hogy nyomni, nyomni, nyomni kell ha erős kezünk van, különösen micro limiten. Elismerem nehéz betartani minden esetben, de jobb vinni a biztosat, mint végül elbukni. Ezt általánosságban mondtam, itt tényleg nem nagyon tudtál volna dobatni, de ezzel a játékkal esélyed sem volt megtudni, hogy mivel is állsz szemben.

Ja és ilyen helyen sok hülye van aki egy párral allinig megy vagy akár egy magas lappal. Azért is utálom az egészet, mert még 11 dolláros versenyeken is, nem tudsz rendesen taktikázni ha emelsz tuti, h 3 rádemel és allinig megy. Szóval ha még emelek akkor sem tudtam volna meg, hogy most ennek jó lapja van vagy simán hülye szerintem.

Idézetet írta: TiB ® Dátum augusztus 26, 2009, 22:57:14
Idézetet írta: ab_aevo Dátum augusztus 26, 2009, 16:42:43
Na egy érdekes leosztás....
Kis tétes cash game.
4-en vagyunk játékban egyik emel 2x bb-t mindenki megad. Nálam 56 szin. Flop: 478. Na mondom ez tökéletes.
Kicsit emelek mindenki call. Turn: 6. Na itt már kezdtem idegeskedni, h döntetlen lesz. Egyik emel 10x bb-t én megadom többi dob. River: 8. Másik emel én rá allin ő call. Mutatás: 88 .....

Nem akarok okoskodni, nem vagyok jó játékos. Nem igazán derült ki, milyen pozícióból ki emelt, végül is nem számít, mert kevesen vagytok. De a 88-as megadása szerintem nem olyan rossz, ha floppol egy szettet, már érezheti nyerőnek magát. Én spec a 88-ammal vissza is emeltem volna a miniraisedre flop után. Ha az ő szemszögéből nézzünk, nyugodtan beírhatja ő is a "saját fórumára" hogy mégis mit kerestél az 56-oddal a partiban egy preflop emelés után, amit mindenki megadott ráadásul (gyanítható hogy legalább két embernek jobb induló lapja van nálad). Hiába egyszínű, mit vársz egy ilyen laptól ? Hogy floppolsz egy sort, vagy egy flusht, mert másra nem igazán jó. A flopot ugyan bemákoltad, de a leosztást a te rossz játékod tette érdekessé, mert ha preflop dobsz, a 88 simán viszi már floppon a potot. Lehet rosszul látom, nem kötekedni akartam.

Egy ilyen lap tökéletes arra, hogy olcsón megnézd a flopot szerintem. 5/10 centes alapon játszottam és én voltam a nagyvak 20 centre volt a hívás, 10 centet ilyenkor meg lehet adni. Nem vagyok benne biztos, hogy egy 10 centes megadás 56 szinre feltétlenül rossz játék. flop után már se ő sem én nem dobtunk volna semmiképp tehát csak  az votl a kérdés, hogy lejön-e neki. Máskülönben én nem szidtam, hogy mivel játszott meg mittomén, de még csak nem is kárinkodtam, hogy lejött a pókere, csak megjegyztem, hogy érdekes parti volt.

Én ezt kétszer is átnéztem jaaas, de TiB itt bebukott 10$-t! Nem hiszem hogy ilyenkor a gratuláció a legmegfelelőbb kifejezési mód.

Idézetet írta: Várda64 Dátum szeptember 12, 2009, 18:01:33
Én ezt kétszer is átnéztem jaaas, de TiB itt bebukott 10$-t! Nem hiszem hogy ilyenkor a gratuláció a legmegfelelőbb kifejezési mód.

Törlöm is a hsz-met, nagyon benéztem ezt. Nem tudom h hoztam ezt össze, még ha nem is értenék a pókerhez, akkor is látnom kellett volna az alsó sort!  :wall:

Sajnálom TiB, ekkora mákja nem tudom h lehet a tagnak. Még csak haslövése sem volt, és erre hiv egy all-in-t. Pedig Te jól kijátszottad!