24. Június - Szerda

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



7. tipp (+473)

ATP, Nottingham, 2015.06.24.  12:00
Bolelli - Mannarino
Tipp: Bolelli
Odds: 1,83
Iroda: william hill

Nottinghamben egy túlzsúfolt keddi napot követően teljessé vált a legjobb 16 mezőnye. Ahogy azt egy GS előtt megszokhattuk, aki ki akart esni, az kiesett, vagy legalább megpróbálta, de ezek a tornák igazából a középszernél egy fokkal jobb teniszezők kiugrási lehetősége. Mannarino és Bolelli is két ilyen játékos. Közöttük azonban érzek egy kis különbséget az olasz javára. Füvön sokat számít a szerva, és abban, illetve ütőerőben bőven veri a franciát. Egyébként két sima meccsel érkezett idáig, Klizan ellen ugyan három szett kellett neki, de egy pillanatig nem volt kérdéses a győzelme, folyamatosan bajban volt Klizan. Jobb formában van, szerintem jobb teniszező, és több fegyvere van ezen a borításon (is). Bolelli sikerét várom.

7. tipp (+231)
Sousa - Simon
Tenisz - ATP, Nottingham

Tipp: Sousa +1.5 set
Odds: 1,60
Iroda: unibet
Kezdés: 16:00, de csúszhat

Tegnap megfogadtam, hogy valamilyen formában teszek erre a meccsre. Tegnap sikerült belenéznem a Granollers-Simon mérkőzésbe. Sokat nem láttam belőle, de amikor átkapcsoltam, mintha két játékos bemelegítését nézném. Nem füves pályás teniszt játszottak, néha meghökkentően hosszú labdamenetek voltak. Lehet, hogy azért tűnt furának, mert múlt héten többször láttam játszani Federert meg Karlovicot, de füvön nem megszokottak az ennyire hosszú labdamenetek. Szántó Petra meg is jegyezte az Eurosporton, mennyire passzív volt mindkét teniszező. Valóban nem vállaltak kockázatot, középre ment minden labda, valóban bemelegítésnek tűnt az, amit játszottak, mert középre is tartottak a labdák, és erő sem volt bennük. Nem láttam végig a meccset, mint azt írtam is, de Petra mondta, hogy Simont ápolni is kellett, és hogy nem lepné meg, ha erre a találkozóra ki sem állna, mivel pár nap múlva jön egy GS torna. Alexthebest írása a főoldalon csak megerősített, és Simon is nyilatkozta tegnap, hogy néha teljesen elveszítette a fonalat, és utána mindig csak a következő labdára koncentrált. Nem tűnt túl összeszedettnek, ha ez a gyenge Granollers nyerni tudott egy szetett, akkor Sousa is nyerhet. (Nem lepne meg, ha ez a meccs nem is kerülne lejátszásra.)

3. tipp (+175)

ATP, Nottingham, 2015.06.24.  13:00
Istomin D. - Stakhovsky S.
Tipp: Első szett 12.5 game felett
Odds: 3.4
Iroda: bet365

Hullanak a kiemeltek, mint a legyek. Így fordulhatott elő, hogy Stakho sima 2-0-ra hozta a meccsét Troicki ellen, aki Londonban döntőzött Murrayvel olyan skalpokat begyűjtve, mint Isner vagy Cilic. Istominnak igazi megváltás a füves szezon, végre kitudja használni a szerváját. RG óta csak füvön játszott és látszik, hogy kezd belerázódni. Mondjuk az eddigi két nottinghami meccsén salakos ellenfelei voltak Monaco és Almagro személyében. Viszont eddig magabiztosan hozza adogatójátékait. Még csak breaklabdát sem engedélyezett ellenfeleinek. A tipp szempontjából Stakhot a gyengébb láncszem. Ő többször is meleg helyzetbe került adogatása tartásánál. Egymás ellen 4-4 a mérleg, viszont füvön még nem találkoztak. Ha Stakho hoz egy 70% körüli szervát és nem csap bele mindent a hálóba, ennek a tippnek ülnie kell. Ezen a szorzón, megér egy misét.

3.tipp (egyenleg -5)
ATP - EGYÉNI: Nottingham (Egyesült Királyság), fű - 1/8 döntő
Bolelli S. - Mannarino A.
24.06.2015 12:00
Tipp: Bolelli S. -1.5 set
Odds: 2.90
Iroda: Unibet

Bolelli Soeda ellen egy sima meccsel indított ezen a tornán,ám a 2. körben Klizan ellen igencsak megszenvedett a győzelem érdekében,végül 2-1-re tudott diadalmaskodni. Idén füvön 5 meccsből 4 győzelem a mérlege és 1 vereség. Nagy szervás az oalsz és ezt füvön remekül tudja kamatoztatni,emellett fonákja is kiváló. Mannarino a második körben csatlakozott a tornához és Bedenét verte 2-0-ra. Láttam a meccset,adogatójátéka az 1.szettben megrendíthetetlennek tűnt,ám a másodikban sikerült elvennie azt Bedenének (máskérdés,hogy Mannarinónak kétszer is). Megmondom őszintén én nem nagyon bírom a tagot,mert kiszámíthatatlanok a meccsei és elég sok meginkása van egy-egy meccsen. Most viszont nagyon érzem,hogy kifog kapni. Igaz,hogy nem számít rossz játékosnak ezen a borításon,viszont én jobban preferálom Simone Bolellit,akitől,ha nem is sima mérkőzésen,de győzelmet várok,mert engem jobban meggyőzőtt az olasz.

Idézetet írta: Hámesz Dátum június 24, 2015, 10:19:05
3.tipp (egyenleg -5)
ATP - EGYÉNI: Nottingham (Egyesült Királyság), fű - 1/8 döntő
Bolelli S. - Mannarino A.
24.06.2015 12:00
Tipp: Bolelli S. -1.5 set
Odds: 2.90
Iroda: Unibet

Bolelli Soeda ellen egy sima meccsel indított ezen a tornán,ám a 2. körben Klizan ellen igencsak megszenvedett a győzelem érdekében,végül 2-1-re tudott diadalmaskodni. Idén füvön 5 meccsből 4 győzelem a mérlege és 1 vereség. Nagy szervás az oalsz és ezt füvön remekül tudja kamatoztatni,emellett fonákja is kiváló. Mannarino a második körben csatlakozott a tornához és Bedenét verte 2-0-ra. Láttam a meccset,adogatójátéka az 1.szettben megrendíthetetlennek tűnt,ám a másodikban sikerült elvennie azt Bedenének (máskérdés,hogy Mannarinónak kétszer is). Megmondom őszintén én nem nagyon bírom a tagot,mert kiszámíthatatlanok a meccsei és elég sok meginkása van egy-egy meccsen. Most viszont nagyon érzem,hogy kifog kapni. Igaz,hogy nem számít rossz játékosnak ezen a borításon,viszont én jobban preferálom Simone Bolellit,akitől,ha nem is sima mérkőzésen,de győzelmet várok,mert engem jobban meggyőzőtt az olasz.
bocs egyenleg -3 egység

4.tipp (egyenleg -3)
ATP - EGYÉNI: Nottingham (Egyesült Királyság), fű - 1/8 döntő
Sousa J. - Simon G.
24.06.2015 16:00
Tipp: Sousa J. nyer
Odds: 2.65
Iroda: Unibet

Simon nagyon indiszponáltan teniszezet Granollers ellen,csak a spanyol ezt nem tudta kihasználni. Viszont Sousának megvannak a képességei,ahhoz,hogy letudja győzni Simont. Jól szervál a portugál,ami füvön különösen hasznos. Talán nem is fog nagyon harcolni a győzelmért a francia,hiszen jövőhéten Wimbi és eddig végignyomta a füves szezont,kell egy kis pihi neki. Tippem Sousa nyer,akár két szettben is.

7. tipp (egyenleg: +181)

ATP Tenisz Wimbledon - selejetző, 2015.06.24. 15:00
Luke Saville - Thiemo De Bakker
Tipp: Saville 2-1-re nyer
Odds: 3.7
Iroda: Interwetten

Indoklás:

Az ausztrál Luke Saville nagyon jó junior teniszező volt, hiszen egykori világelsőről van szó és wimbledoni valamint melbourne-i bajnokról az ifik között. A felnőtt versenyeken még nem sikerült domborítania, a challengereken sem túl eredményes, de füvön azért számolni kell vele. Tavaly Wimbledonban óriásit menetelt, hiszen három döntő szettes meccset nyert meg a selejtezőben majd Dominic Thiem ellen is sikerült győznie négy szettben. Idén szintén ügyes ezen a borításon, a manchesteri challengeren döntőbe jutott és csak Sam Groth állította meg. A mostani kvali első körében a salakos Jarry ellen nyert simán.

Ellenfele a holland De Bakker inkább salakon vitézkedik, ami annak köszönhető, hogy nincs stabil befejező játéka. Nagyon jó első szervája van, de nem tud mögé igazi támadó teniszt tenni, a fontos pillanatoknál mindig túl passzív, amikor támadni kellene és világgá üti, amikor védekezhetne. Nem egy füves menő, 2010-ben volt egy jó éve, amikor Wimbledonban a harmadik körig ment és döntőszettes horrorban elkapta Giraldót majd simán verte a Mahut elleni három napos maratonból érkező Isnert, aki alig állt a lábán.

Saville számára ez az év legfontosabb tornája, már 12 füves meccsen gyakorolhatta a borításon való mozgást az utóbbi hetekben, így véleményem szerint felkészültebben állhat rajthoz, mint a holland ellenfele. Luke nagyon messze van a stabil játékostól, ráadásul Thiemo bomba szervával rendelkezik, így nem lesz ez egy egyszerű meccs, sokkal inkább egy döntő szettes horror. Viszont a végén szerintem a motiváltabb ausztrál fog nyerni a nyomás alatt alamuszi nyuszivá váló holland ellen.

4. tipp (+175, +1 tipp függőben)

Vízilabda világliga, 2015.06.24. 16:00
Brazília - Kína
Tipp: 22.5 felett
Odds: 1.83
Iroda: bet365

Brazília tegnap hatalmas 'meglepetést' okozva kiütötte az olimpiai bajnok horvát csapatot. -6,5 hendivel kínálták a horvátok sikerét, ehhez képest 17-10-re nyertek a brazilok. A meccs érdekessége, hogy Ratko Rudic a Londoni olimpián még a horvátokat vezette most pedig a brazilok szövetségi kapitánya. Minden volt ez csak nem tiszta.
A kínaiakat simán bedaráltuk 18-8-ra. Szorosabb is lehetett volna, de az utolsó negyedet 6-0-ra hozták a magyar fiúk. Kína legutóbbi 3 meccsén 26 vagy több gól esett. A védelmük pocsék, nem véletlen a rengeteg bekapott gól. Brazília megmutatta a támadó kvalitását és azért van egy két remek játékosuk is. A honosított Vrlicre vagy épp a korábbi spanyol válogatott Felipe Perronera gondolok.
Legutóbb áprilisban találkoztak a csapatok, akkor 14-12-re győzött a dél-amerikai alakulat. Ma is hasonló eredményt várok, nagyobb különbséggel.