OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Knapp,

1. Most döntsd már el kérlek, hogy nyereséges vagy veszteséges vagyok, mert így nem tudom melyikre válaszoljak. :)

2. Nem "elmagyaráztad" nekem a licencdíjakat, hanem leírtad. Azt nyilván tudtam, hogy pénzt akar látni a költségvetés, ergo lesznek ilyen licencdíjak, csak a pontos mértékét nem kerestem ki, mivel ködbe szurkálásnak érzem ha mi milliárdos tételeknél (nem ismervén a pontos forgalmát ÉS a várható forgalmi számításait egy adott irodának) arról okoskodunk, mi éri meg nekik és mi nem. Pont ettől tartunk ugye, hogy még a gazdasági minisztérium is "mellé lő", pedig nekik nyilván több adat áll rendelkezésükre.

3. A "megjelenésem előtti időben" is olvastam időnként a topikot, ha ez megnyugtat. Azt, hogy tegnap nem olvastam vissza 102 oldalt remélem megbocsátod.

4.
Idézetet írta: Knapp Dátum január 05, 2014, 23:25:26

Azt légyszí matekozd már ki nekem, hogy ha licencet vásárolnak az irodák, mert úgy látják, hogy megéri nekik, akkor nem fog a magyar emberek pénze (pénzének egy része) külföldre kerülni? He?
Vagy ha egy kis pénzt kapunk érte cserébe, akkor ez már nem is olyan fontos elv? Akkor már az online szerencsejáték nem is olyan rossz üzlet nekünk?  ;)

Kimatekozom szívesen:
ha eddig "kivittek" a magyar gazdaságból évente mondjuk 12 milliárdot, ha mostantól csak 6 milliárdot visznek ki akkor máris itt marad ELVILEG 6. Azért elvileg, mert ugye ehhez szükség lenne JÓ jogszabályi háttérre és számításokra a szabályozásban.

5. Ha a Népszabadságból idézgetsz nekem, az kb anyira lesz hiteles, mintha én mondjuk a Magyar Nemzet cikkei alapján akarnék érvelni.

AC,
Leírtam azt is már amit most kérdezel, kérlek olvasd vissza.

#1921 január 06, 2014, 10:44:07, Knapp
Idézetet írta: don187 Dátum január 06, 2014, 00:02:02
Knapp,

1. Most döntsd már el kérlek, hogy nyereséges vagy veszteséges vagyok, mert így nem tudom melyikre válaszoljak. :)

2. Nem "elmagyaráztad" nekem a licencdíjakat, hanem leírtad. Azt nyilván tudtam, hogy pénzt akar látni a költségvetés, ergo lesznek ilyen licencdíjak, csak a pontos mértékét nem kerestem ki, mivel ködbe szurkálásnak érzem ha mi milliárdos tételeknél (nem ismervén a pontos forgalmát ÉS a várható forgalmi számításait egy adott irodának) arról okoskodunk, mi éri meg nekik és mi nem. Pont ettől tartunk ugye, hogy még a gazdasági minisztérium is "mellé lő", pedig nekik nyilván több adat áll rendelkezésükre.

5. Ha a Népszabadságból idézgetsz nekem, az kb anyira lesz hiteles, mintha én mondjuk a Magyar Nemzet cikkei alapján akarnék érvelni.



Én döntsem el, hogy nyereséges vagy veszteséges vagy?!
Még ez sem megy egyedül?     ;D

Ha nyereséges vagy és nem adózol utána, akkor HITELTELEN a pofázásod, mert te is csak az önös érdekeidet nézed és nem a társadalomét.
Ha veszteséges vagy és a külföldi irodákat gazdagítod, akkor pedig HITELTELEN a pofázásod, mert a magyar gazdaság helyett más országokat gazdagítasz.
Világos?  :)
(Gandhiról sem hiszem, hogy egy nagyobb szorzóért feladta volna az elveit...)


Az 5. pontodról: Na erről ismerni meg egy igazi trollt! Véletlenül sem a tartalommal vitatkozik.
Pont az ilyen idióták miatt tüntetem fel a forrásokat, hogy le lehessen ellenőrizni.
Ráadásul olyan embert kóstolgatsz, aki képes volt neked a linkelt forrását a költségvetés előkeresésével megerősíteni, nem tűnt fel?  :)
De akár logikailag is megközelíthetnéd a kérdést: ha eddig kizárólagos állami monopólium volt a szerencsejáték szervezés, majd hagynak belépni más szereplőket a piacra, akkor az (elméletben) a liberalizáció felé tett lépés-e? He?


De idézek inkább tőled (bár te meg nekem nem vagy hiteles, hehe), ebből kiderül, mennyire képben vagy. Szerintem te még a seggedet is csak segítséggel találod meg...

Idézetet írta: don187 Dátum január 03, 2014, 03:16:11
1-2 emberről a kisfiúk jutnak eszembe itt, akiknek elvették a homokozóban a kedvenc lapátját. Illetve még csak állítólag készülnek elvenni.
(Ja és még annyit, hogy nem vagyok és nem is leszek fidesz-szavazó, pusztán csak az észérveket próbálom felhozni.)

Idézetet írta: don187 Dátum január 03, 2014, 19:49:14
"Ha rosszul lőtték be a licencdíjakat" - Te tudsz már bármilyen adatot a licenszdíjakról, vagy ez puszta hipotézis?

Idézetet írta: don187 Dátum január 03, 2014, 22:51:49
(A licenszdíjak illetve az idézett költségvetési adatok milyen forrásból érhetők el?)

Idézetet írta: don187 Dátum január 04, 2014, 14:40:42
A 2014-es tervezetben (33 mill.) akkor ezek szerint még nincs benne az az összeg, amit a külföldi online irodáktól remélhetnek? (merthogy még ki sincsenek írva a pályázatok, kvázi lehetetlen volt abból előre enélkül pénzt remélni, nem?)
;D  ;D Érdekes egy költségvetés lenne, ha a tervezett bevételek nem szerepelnének benne...
Egyébként a 33 mill. is sok pénz, de itt milliárdokról van szó.

Idézetet írta: don187 Dátum január 04, 2014, 17:41:11

Most mit csináljak, ha most van olyan téma ami elérte az ingerküszöbömet?
(Én pusztán azért említettem a fidesz-t, mert ugye itt a népek java a jelenlegi kormányt szidta a szabályozás-tervezet miatt, és én pedig egy kicsit más oldalról közelítettem. Viszont pont emiatt tartottam fontosnak jelezni, hogy ez kurvára NEM politikai (hogy te is értsd: pártpolitikai) kérdés számomra, hanem sokkal inkább gazdasági, azt hiszem ha visszaolvasod az érveim is ezt támasztják alá.

Szerintem ennél még az is jobb lenne, ha a Magyar Nemzet cikkei alapján próbálnál érvelni...
Mondjuk tényleg nem ártana, ha mást is olvasnál - bár biztosan tiltja a "vallásod" - mert így csak egy szemfüles stand-up comedy-snek szolgáltatsz alapanyagot a tavaszi haknijához.   ;)




Becsülöm a kitartásotokat.  ;D

Idézetet írta: csacsa44 Dátum január 06, 2014, 10:13:12
Becsülöm a kitartásotokat.  ;D

don187 kitartását is?   ;D

Idézetet írta: Knapp Dátum január 06, 2014, 10:41:02
don187 kitartását is?   ;D

Én az övét is. Knapp-pal hosszabb eszmecsere (vita?) és a másik fél (vitatárs) tartja vele a lépést , nincs ledumálva a pályáról; nekem ez valamiért tetszik  :)

#1925 január 06, 2014, 12:00:35, Knapp
Idézetet írta: Latzka Dátum január 06, 2014, 11:06:33
Én az övét is. Knapp-pal hosszabb eszmecsere (vita?) és a másik fél (vitatárs) tartja vele a lépést , nincs ledumálva a pályáról; nekem ez valamiért tetszik  :)

Idézetet írta: Latzka Dátum január 06, 2014, 11:06:33
Én az övét is. Knapp-pal hosszabb eszmecsere (vita?) és a másik fél (vitatárs) tartja vele a lépést , nincs ledumálva a pályáról; nekem ez valamiért tetszik  :)

Általában én két dolog miatt szoktam vitázni: egyrészt, hogy tanuljak belőle (a "másik oldal" érveit bizony ismerni kell), másrészt mert szórakoztatom vele magam.
Itt az utóbbiról van szó.
Aki előbb tőlem kér forrást, majd egy másik esetben az általam idézet forrást támadja, az nem elég következetes és felkészült egy komolyabb vitához.  :)
De persze ez is tanulható. hehe

Ugyanakkor az egyetlen komoly felvetése, hogy a veszteséges játékosok sok pénzt kivisznek az országból, ami káros az egész gazdaságunknak, az teljesen jogos!  Amikor ő 3 éves téli fórumálmát aludta, akkor én is írtam már erről.
Viszont ugye ha az online veszteséges játékos káros, abból az következik, hogy a külföldi irodánál nyereséges játékos hasznos az országnak!
Ezért több tiszteletet várok el, miközben a társadalmunk, gazdaságunk szempontjából hasznos tevékenységet végzek!  :D

Ugyanakkor én is tisztelem don187-et, mert bátorság kell ahhoz, hogy bármiféle tárgyi tudás nélkül leálljon valaki vitázni egy "szakmai" fórumon!

Idézetet írta: Knapp Dátum január 06, 2014, 11:57:16
Általában én két dolog miatt szoktam vitázni: egyrészt, hogy tanuljak belőle (a "másik oldal" érveit bizony ismerni kell), másrészt mert szórakoztatom vele magam.
Akkor most már tudjuk, miért van sok vitád, és honnan a 3000 hsz  :great: (no offense  :ok:)

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 06, 2014, 12:02:14
Akkor most már tudjuk, miért van sok vitád, és honnan a 3000 hsz  :great: (no offense  :ok:)

Bizony.   :)
Meg abból, hogy főleg a fogadóirodák témáiban segítek megmutatni a Zembereknek, miként lehet a fotelben ülve pénzt elhozni külföldrül, hogy ezzel is erősíthessék országunk gazdaságát, a forint árfolyamát, növekedhessen ezáltal a belső fogyasztásunk és ne legyen többé pénzügyi akadálya nemzetünk felemelkedésének!
Hát ennyire jó ember vagyok...   :angel:

A teljes nevem valójában Obi-Wan Mahatma Knapp.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 06, 2014, 12:13:31
Bizony.   :)
Meg abból, hogy főleg a fogadóirodák témáiban segítek megmutatni a Zembereknek, miként lehet a fotelben ülve pénzt elhozni külföldrül, hogy ezzel is erősíthessék országunk gazdaságát, a forint árfolyamát, növekedhessen ezáltal a belső fogyasztásunk és ne legyen többé pénzügyi akadálya nemzetünk felemelkedésének!
Hát ennyire jó ember vagyok...   :angel:

A teljes nevem valójában Obi-Wan Mahatma Knapp.

Hogy a "szórakoztató" személyeskedés mellett elgondolkodtató dolgok is szóba kerüljenek, egy don187 idézetet hívok segítségül!

Idézetet írta: don187 Dátum január 06, 2014, 00:02:02

Kimatekozom szívesen:
ha eddig "kivittek" a magyar gazdaságból évente mondjuk 12 milliárdot, ha mostantól csak 6 milliárdot visznek ki akkor máris itt marad ELVILEG 6. Azért elvileg, mert ugye ehhez szükség lenne JÓ jogszabályi háttérre és számításokra a szabályozásban.



Onnantól, hogy elismerten legálisan és szintén "adómentesen" lehet majd fogadni egy licenctulajdonos külföldi online irodánál is, megindul arrafelé is a pénz a tippmixtől!
Most sokakat "elrettent", hogy ezek az irodák jelenleg "illegálisnak" számítanak, illetve hogy nincsen magyarországi jogorvoslati lehetőség, ha valami probléma van.
Ez már nem lesz elvi és lelki akadály Ica néni előtt, s mivel már meg tudott birkózni a facebook regisztrációval is korábban, előbb-utóbb rájön arra, hogyan tud a bet365-höz belépni!

Ugyanígy lehet "öngól", ha a tippmixpro elkezdi az online játék felé terelni az ügyfeleket, azok meg elkalandoznak egy bet365 banner láttán, miközben csak az eredmenyek.com-ot akarták megnézni...

Ez persze hosszabb folyamat, de ezért is vagyok szkeptikus az állami bevételeket illetően.
Aztán persze igényel némi adminisztrációt és ezzel persze pénzt is a licences és licenc nélküli irodák szemmel tartása, a játékosok adatainak feldolgozása (hát ja), illetve a blokkolandó oldalak folyamatos figyelése.
Az olaszok több, mint 4500!! oldalt blokkolnak már, nekünk mennyi ideig tart majd ennyit összeszedegetni?  :)

Ha ehhez hozzáadjuk hogy a tippmixpro késedelmes indulásán illetve a licenckiadásos tökölésen már most mennyit veszített az állam az "elképzelt" bevételeiből, akkor nagyon kell őket szeretni, hogy kiosszuk nekik a buksi simit.



Megy ez don187 nélkül is.  ;D

Idézetet írta: TiB Dátum január 06, 2014, 13:02:08
Ez az a pont, ahol be kell vetnem ezt a videót. Nem várhatok tovább, elértük a III. fázist, a visszafordíthatatlan folyamatok elindulása előtt lenge öltözetű nőkre van szükség, mielőtt eljön a világvége. Remélem nem késtem el vele... ::)

Miss Reef Calendar
Ezzel sosem késel el  ;D

Idézetet írta: TiB Dátum január 06, 2014, 13:02:08
Ez az a pont, ahol be kell vetnem ezt a videót. Nem várhatok tovább, elértük a III. fázist, a visszafordíthatatlan folyamatok elindulása előtt lenge öltözetű nőkre van szükség, mielőtt eljön a világvége. Remélem nem késtem el vele... ::)

Miss Reef Calendar

Az ilyen videók is elindíthatnak "visszafordíthatatlan folyamatokat", amelyeknek általában kellemes megkönnyebbülés a vége... hehe

Némelyik hozzászólás arra emlékeztet amikor még gönczi vezette a naplóját :D

Idézetet írta: csacsa44 Dátum január 06, 2014, 12:55:59
Megy ez don187 nélkül is.  ;D

Igen, magam is pont erre a megállapításra jutottam.
Mikor valaki azon kötekszik, hogy az előtte többször kiírt "milliárd" szót mill.-nek rövidítem és nem mrd-nek, illetve saját maga által is bevallottan önmaga szórakoztatására vitatkozik az már árulkodó jel.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 06, 2014, 11:57:16
Aki előbb tőlem kér forrást, majd egy másik esetben az általam idézet forrást támadja, az nem elég következetes és felkészült egy komolyabb vitához.  :)
De persze ez is tanulható. hehe


Kedves Obi, ugyan nézd már meg a forrásokat.
Amit én kértem tőled (adatokat), arra innen linkeltél, és ezeket nem hogy hitelesnek fogadtam el, hanem meg is köszöntem:
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100188.TV
http://www.parlament.hu/irom39/12415/12415.pdf

Ne keverd a szezont, a Népszabadságból kb 20 hsz-szel ezután idéztél, ha esetleg kihagy a memóriád olvass utána.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 06, 2014, 11:57:16
Ugyanakkor az egyetlen komoly felvetése, hogy a veszteséges játékosok sok pénzt kivisznek az országból, ami káros az egész gazdaságunknak, az teljesen jogos!  Amikor ő 3 éves téli fórumálmát aludta, akkor én is írtam már erről.
Viszont ugye ha az online veszteséges játékos káros, abból az következik, hogy a külföldi irodánál nyereséges játékos hasznos az országnak!

Okostojás, nekem más felvetésem nem is volt.
Tehát akkor igazam van, köszi. Ezért kár volt ennyit vesződj.
Pusztán az, hogy mivel jóval több a veszteséges fogadó mint a nyereséges, ezért összességében minuszos a gazdaságunknak ez, tehát az ÁLLAMNAK (társadalomnak) érdeke ez ellen tenni.
Innentől kezdve a következő cinizálásod is egyértelműen puszta primitív vagdalkozás:

Idézetet írta: Knapp Dátum január 06, 2014, 10:00:48

Ha nyereséges vagy és nem adózol utána, akkor HITELTELEN a pofázásod, mert te is csak az önös érdekeidet nézed és nem a társadalomét.
Ha veszteséges vagy és a külföldi irodákat gazdagítod, akkor pedig HITELTELEN a pofázásod, mert a magyar gazdaság helyett más országokat gazdagítasz.
Világos?  :)


Én arról beszéltem, hogy mi a társadalom érdeke a legelején is, nem arról, hogy ki tud segíteni abban, hogy az adóbevallásban melyik rubrikába írjam be a 2013-as unibetes profitomat, okoska.
Hogy idézzem kedvenc Viktorodat: las-san mon-dom, hogy te is meg-értsd: ne-kem is ér-zé-keny vesz-te-ség le-het a mos-ta-ni vál-to-zás!
De ettől még nem hisztizek itt mint a kislányok, hogy szabadpiac megnekemnemondjamegsenkisehogyhovategyemapénzem meg hasonlók, mert megpróbálom a közösség (társadalom) érdekeit is figyelembe venni, és remélni azt, hogy marad azért nálunk 1-2 iroda.
Idézetet írta: csacsa44 Dátum január 06, 2014, 12:55:59
Megy ez don187 nélkül is.  ;D

Na meghagyom neked Knapp a továbbiakat, hogy boncolgasd és beszéld meg önmagaddal 3-4 hsz-ben.
Ja meg szórakoztasd magad. ;)
Nekem indul a gépem pár óra múlva Madridba, és az AtlM-Barca-n fogok szórakozni helyetted ha megbocsátod.
Sőt, a megnyugtatásod kedvéért még a magyar gazdaságba is visszaforgatom, ugyanis edzősködöm egy gyerekcsapatnál így az ott látottakat itthon tudom "kamatoztatni".  :)   :cya: