Giro d'Italia 2021 (Kibeszélő és tippjáték)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Harminccal a vége előtt Bernalra 1.83 az odds. 2:31 a hátrány-semmi érték nincs benne!

Nagy jó szakasz volt, Almeida és Martin óriásit melóztak. A portugálban biztosan ott a bizonyítási vágy, ha így folytatja - idegből teker -, akkor még veszélyes lehet a top5-ben lévőkre is. Yates megérkezett, ha tudja ezt tartani, akkor a dobogó biztos, de látva Bernal állapotát, lehetnek még ott gondok a kolumbiainál összetettben. Nincsen rendben a háta, mozgása nagyon fura volt, ez nem egyszeri formahanyatlás vagy rossz nap. Lesz dolga most az Ineos orvosi stábjának. Holnap szerencsére tud pihenni, de az a péntek-szombat-vasárnap kemény lehet. 

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 26, 2021, 17:13:28
Nagy jó szakasz volt, Almeida és Martin óriásit melóztak. A portugálban biztosan ott a bizonyítási vágy, ha így folytatja - idegből teker -, akkor még veszélyes lehet a top5-ben lévőkre is. Yates megérkezett, ha tudja ezt tartani, akkor a dobogó biztos, de látva Bernal állapotát, lehetnek még ott gondok a kolumbiainál összetettben. Nincsen rendben a háta, mozgása nagyon fura volt, ez nem egyszeri formahanyatlás vagy rossz nap. Lesz dolga most az Ineos orvosi stábjának. Holnap szerencsére tud pihenni, de az a péntek-szombat-vasárnap kemény lehet.

Az eddigi legizgalmasabb szakasz volt, némileg váratlanul, de tényleg ez a Giro, mindig a legváratlanabb helyzetben jön az izgalom, a dráma.
Ugyanazt láttam mint te, ha a szemét figyelte az ember interjú közben Bernalnak a szakasz végén az nem sok jót árult el. Nagyon ijedtnek tűnt.
Nyilván nem fogja kimondani mi a gond, mi nem ok, nem ad azzal is plusz támadási felületet. Interjúknál is komoly taktikázás megy a nagy körversenyek előtt és közben is, de itt nem egyszeri rossz napról van szó azt hiszem.
Nagyon csúnyán megrogyott egy pillanata alatt és Yates azért régi motoros, most már pontosan tudja, hogy ütni kell a vasat rogyásig mert van esély.
Jön majd a Spluga/Alpe Motta szakasz szombaton, ott perceket is kaphat Bernal amennyiben megint krízisbe kerül.
Persze ne szaladjunk ennyire előre, minden nap más.
Meglátjuk hogy tudják összerakni Bernalt a következő szakaszokra, de a Bernal lay 1.30-ért amit már bukónak könyveltem most értelmet nyert és nem biztos hogy nem jön a végén.
Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 25, 2021, 08:02:38
holnapi 17. szakaszra egy tipp

Fortunato H2H Valter, Fortunato végez előrébb 1.82 pinnacle

Nem sok simább kerékpár tippem volt mostanában, Atti lefőtt igazából eléggé, elfáradt a verseny végére. Kb. 17-18 percet kapott ma Fortunatótól.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 26, 2021, 17:13:28
Yates megérkezett, ha tudja ezt tartani, akkor a dobogó biztos, de látva Bernal állapotát, lehetnek még ott gondok a kolumbiainál összetettben. Nincsen rendben a háta, mozgása nagyon fura volt, ez nem egyszeri formahanyatlás vagy rossz nap. Lesz dolga most az Ineos orvosi stábjának. Holnap szerencsére tud pihenni, de az a péntek-szombat-vasárnap kemény lehet. 
Így van: Yates megérkezett.
Szerintem amikor néhány nappal ezelőtt bő 4 perc hátrányba esett vissza Simon Yates, nem volt annyira rossz ötlet tőlem arra fogadni 34-es szorzón, hogy Simon Yates fogja megnyerni a Girót.
Persze, nyilván nem Simon Yates fogja megnyerni az olasz körversenyt, viszont az legalább biztos, hogy lesz számomra is némi tét a Giro d'Italia utolsó napjaiban.   :)

Összesített rangsor (Giro d'Italia, 2021), nyertes: Yates, Simon @ 34.00

Idézetet írta: csabax Dátum május 26, 2021, 18:20:17

Persze, nyilván nem Simon Yates fogja megnyerni az olasz körversenyt, viszont az legalább biztos, hogy lesz számomra is némi tét a Giro d'Italia utolsó napjaiban.   :)

Összesített rangsor (Giro d'Italia, 2021), nyertes: Yates, Simon @ 34.00

Én ebben mai nap után egyáltalán nem vagyok olyan biztos, hogy nem ő fogja megnyerni. Viccen kívül.
Ha Bernalnak valóban gondja van és szerintem van, tehát én azt gondolom nem csak egy gyenge napja volt pont ma, akkor így hogy most már Yates tudja is, hogy van értelme támadnia nagyon szoros lehet ez akár.
Ha Yates mondjuk látva ezt a mait sokkal hamarabb indít holnapután az Alpe di Merán akkor nagyon érdekes lehet ez még, és ott van a szombati szakasz amiből ha nem vágnak ( mint a tegnapelőttiből ) akkor kvázi előlép királyetappá.
Nyilván sok mindentől függ, Yates holnap mennyire tud menni, Bernalt mennyire rakják össze, mit kezd vele az orvosi team stb., de azért én most nem tennék Bernal végső győzelmére már. A tendencia miatt főleg egyébként: Bernal krízisbe került és láthatóan komolyabb gondja volt, hogy a háta vagy más nem fogjuk úgysem megtudni, Yates ellenkezőleg, a harmadik hétre érkezett meg igazán, ellenkező a két versenyző formájának az íve úgy néz ki a versenyen belül.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 26, 2021, 17:54:14
Ugyanazt láttam mint te, ha a szemét figyelte az ember interjú közben Bernalnak a szakasz végén az nem sok jót árult el. Nagyon ijedtnek tűnt.
Nyilván nem fogja kimondani mi a gond, mi nem ok, nem ad azzal is plusz támadási felületet. Interjúknál is komoly taktikázás megy a nagy körversenyek előtt és közben is, de itt nem egyszeri rossz napról van szó azt hiszem.
Nagyon csúnyán megrogyott egy pillanata alatt és Yates azért régi motoros, most már pontosan tudja, hogy ütni kell a vasat rogyásig mert van esély.
Meglátjuk hogy tudják összerakni Bernalt a következő szakaszokra, de a Bernal lay 1.30-ért amit már bukónak könyveltem most értelmet nyert és nem biztos hogy nem jön a végén.
Nem sok simább kerékpár tippem volt mostanában, Atti lefőtt igazából eléggé, elfáradt a verseny végére. Kb. 17-18 percet kapott ma Fortunatótól.

Nekem olyannak tűnt, mint a tavalyi Tour de France alatt. A tartása is hasonló volt, de majd visszanézem. Fel is adta azt a versenyt, valahogyan össze kéne őt rakni, biztosan sok munkája lesz a stábnak. Elvileg napi két kezelést kapott eddig is. Igazad van teljesen, Yates tudja, hogy most kell mennie, mert a kronón azért összességében annyival nem jobb a kolumbiainál (bár egy fájós hát ott az ülési póz miatt rendkívül sokat jelenthet).

Én is azt gondolom, hogy Yates mindent szombatra fog feltenni, ott ki lesz osztani a perceket. Almeidától még korábbi támadást várok, akár már pénteken. Reális, hogy odaérjen az 5. helyre.

Fortunato tipp nagyon szép volt, tettem is, mert nagyon simának tűnt előtte is. Ati sajnos kezd fáradni, de eddig is óriásit ment. Remélem holnap kicsit pihen, mert a top20 meglehet, bár azért is nagyot kell harcolni, mert a szombati etapon egy hasonló megrogyás 10-20 percet minimum jelent.

Idézetet írta: csabax Dátum május 26, 2021, 18:20:17
Szerintem amikor néhány nappal ezelőtt bő 4 perc hátrányba esett vissza Simon Yates, nem volt annyira rossz ötlet tőlem arra fogadni 34-es szorzón, hogy Simon Yates fogja megnyerni a Girót.
Persze, nyilván nem Simon Yates fogja megnyerni az olasz körversenyt, viszont az legalább biztos, hogy lesz számomra is némi tét a Giro d'Italia utolsó napjaiban.   :)

Nincsen rá cashout @csabax ? Mert most 5.50, elvileg már jó pénzt lehetne belőle csinálni! Mondjuk a bet365 és a cashout opció... @oakland23 is tudna róla mesélni, ha jól emlékszem.

Aki még érdekes lehet, az Caruso. Neki a kronó is fekszik, szombaton, ha perc környékén lesz Bernaltól, illetve Yates sem lesz messze előtte, akkor simán benne van, hogy megfordítja a Girót. Két évvel ezelőtt a Giro utolsó kronóján 4. lett, tavalyi Tour de France dobogón is top10...

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 26, 2021, 18:29:08
Én ebben mai nap után egyáltalán nem vagyok olyan biztos, hogy nem ő fogja megnyerni. Viccen kívül.
Ha Bernalnak valóban gondja van és szerintem van, tehát én azt gondolom nem csak egy gyenge napja volt pont ma, akkor így hogy most már Yates tudja is, hogy van értelme támadnia nagyon szoros lehet ez akár.
Ha Yates mondjuk látva ezt a mait sokkal hamarabb indít holnap az Alpe di Merán akkor nagyon érdekes lehet ez még, és ott van a szombati szakasz amiből ha nem vágnak ( mint a tegnapelőttiből ) akkor kvázi előlép királyetappá.
Nyilván sok mindentől függ, Yates holnap mennyire tud menni, Bernalt mennyire rakják össze, mit kezd vele az orvosi team stb., de azért én most nem tennék Bernal végső győzelmére már. A tendencia miatt főleg egyébként: Bernal krízisbe került és láthatóan komolyabb gondja volt, hogy a háta vagy más nem fogjuk úgysem megtudni, Yates ellenkezőleg, a harmadik hétre érkezett meg igazán, ellenkező a két versenyző formájának az íve úgy néz ki a versenyen belül.
Természetesen nincsen szó semmilyen nagyobb összegről, hiszen nincsen pénzem nekem ilyesmikre költeni. Ez csak hobbi, megszokás, s egészen addig fog tartani, ameddig van pénz ezen a számlán. Egyetlen perccel sem többet. Ez Unibet-számla, melyre legutóbb 3-4 évvel ezelőtt fizettem be, jelenleg van még itt az Unibeten körülbelül 20 euróm, s ebből a 20 euróból kockáztattam meg 1 eurót Simon Yates esetleges győzelmére.

Szóval nyerés esetén csak annyi lehet majd, hogy 34 euróval lehetek "beljebb". Ám mivel nekem a sportfogadás már csak hobbi, megszokás és szórakozás, s az az esetleges 34 euró több lesz, mint amennyi pénz jelenleg van ezen a számlán, még további néhány hónapot játszadozhatok majd.

Hajrá Simon Yates!
:beerchug:

@Pozzato, megnéztem, nincsen rá cash out.
Bár az az igazság, hogy mivel csak mindössze 1 eurót kockáztattam, igazából akkor sem érdekelne a "cash out", ha lenne. Hiszen ha nem fog nyerni Simon Yates, akkor én sem fogok bukni nagyot. Ám ha mégis nyer majd Simon Yates, akkor nagyobb pénzösszeg lesz a nyeremény, mint amennyi most van az Unibet-számlámon. 

Idézetet írta: csabax Dátum május 26, 2021, 19:13:39
@Pozzato, megnéztem, nincsen rá cash out.
Bár az az igazság, hogy mivel csak mindössze 1 eurót kockáztattam, igazából akkor sem érdekelne a "cash out", ha lenne. Hiszen ha nem fog nyerni Simon Yates, akkor én sem fogok bukni nagyot. Ám ha mégis nyer majd Simon Yates, akkor nagyobb pénzösszeg lesz a nyeremény, mint amennyi most van az Unibet-számlámon.
Nyilván 1 eurónál nem, nagyobb összegnél könnyen meg lehet ezt ilyenkor oldani betfair tőzsdés oldalán, lay/back, ami éppen kell neked adott versenyzőre és akkor nyerő vagy mindegy mi a végkimenetel utána már.
.

Én meg teljesen megfeledkezdtem itt a nagy izgalmakban a pontokról, sorry srácok!
17. szakasz: https://www.procyclingstats.com/race/giro-d-italia/2021/stage-17
1. @peshark 4 pont
2. @LuckyBeny 3 pont
3. @Hajdunorbert89 és @BvB_09 2-2 pont
4. @Powell , @GreenEagle és @Latzka 1-1 pont

Összetett állása:
1. @LuckyBeny 48 pont
2. @Hajdunorbert89 45 pont
3. @Latzka 44 pont
4. @peshark 43 pont
5. @Powell 41 pont
6. @GreenEagle 39 pont
7. @BvB_09 35 pont
8. @curpy82 34 pont
9. @firgabácsi 28 pont
10. @Rwilla 25 pont
11. @Giggs 8 pont
12. @RedMunchen 6 pont
13. @csacsi1899 4 pont

Gratulálok a szakaszgyőzelemhez @peshark , szép volt!  :beerchug:
Számoljátok át a pontokat, ha hibát észleltek, írjatok bátran!

Jót tett a mai szakasz a Gironak, az hétszentség! :) Teszem hozzá hogy már eddig is nagyon élvezhető volt.

És még mindenképpen megemlíteném Daniel Felipe Martinez nevét, aki nagyon sokat segített Bernalnak. Milyen volt már, amikor hátranézett és ököllel a levegőt csapkodva bíztatta a kolumbiait; mindezt úgy, hogy nem éppen sík részen haladtak akkor sem 8) Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan állna, ha nem segítő lenne; és még így is 7. helyen áll 7:17 hátránnyal.

18.szakasz

1. Ulissi
2. Arndt
3. Vendrame
4. Bettiol
5. Vermeersch

18.szakasz

1. Gaviria
2. Cimolai
3. Sagan
4. Viviani
5. Bevin


18.szakasz

1. Ulissi
2. Sagan
3. Cavagna
4. Arndt
5. De Bondt