DrisBigB pókeres naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Az utolsó kettő nem volt valami nagy siker, egyiken 14 hely volt a ticketes, 16. lettem, másikon 16 hely, 17. lettem...

Lol starson nem láttam ilyen még ilyen szatokat. Mondjuk én régen a 2$ 36 playereseket toltam, azokon egész jol lehet hozni ezeket a ticketeket. Amugy meg grat!  :beerchug:

Csak szombatonként vannak. SM supersat satok ezek, tehát a 11$-os satelitre(ahol legalább 100 ticketet osztanak szét az SM-re) lehet bejutni ezzel.

Szerintetek itt jó volt a fold, illetve a flop reraise-m mérete megfelelő volt-e?

PokerStars Leosztás #43460813398: Verseny #308010556, $2.00+$0.20 USD Hold'em No Limit - Szint IX (200/400) - 2010/05/01 23:09:20 CET [2010/05/01 17:09:20 ET]
Asztal '308010556 347' 6-max #1 szék a button
1 szék: tsubasa1980 (36409 zseton)
2 szék: tekoflow9 (28265 zseton)
3 szék: DrisBigB (42281 zseton)
4 szék: shqiponj888 (35000 zseton)
5 szék: el-manouch75 (34985 zseton)
6 szék: djjuantu (37568 zseton)
tsubasa1980: berakja az antét 50
tekoflow9: berakja az antét 50
DrisBigB: berakja az antét 50
shqiponj888: berakja az antét 50
el-manouch75: berakja az antét 50
djjuantu: berakja az antét 50
tekoflow9: berakja a kisvakot 200
DrisBigB: berakja a nagyvakot 400
*** ZÁRT KÁRTYÁK ***
Kapott DrisBigB [8h Qd]
shqiponj888: dob
el-manouch75: dob
djjuantu: dob
tsubasa1980: emel 400 eddig 800
tekoflow9: dob
DrisBigB: megad 400
*** FLOP *** [6h 3h 8c]
DrisBigB: passzol
tsubasa1980: nyit 800
DrisBigB: emel 1800 eddig 2600
tsubasa1980: megad 1800
*** TURN *** [6h 3h 8c] [As]
DrisBigB: passzol
tsubasa1980: nyit 4400
DrisBigB: dob
Meg nem adott tét (4400) visszajuttatva neki: tsubasa1980
tsubasa1980 begyűjtött 7300 ebből: pot
*** ÖSSZEGZÉS ***
Teljes pot 7300 | jutalék 0
Asztal [6h 3h 8c As]
1 szék: tsubasa1980 (button) begyűjtött (7300)
2 szék: tekoflow9 (kisvak) dobta előtt Flop
3 szék: DrisBigB (nagyvak) dobta ezen: Turn
4 szék: shqiponj888 dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
5 szék: el-manouch75 dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
6 szék: djjuantu dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)

Szerintem a fold jó volt, a flop reraise-t olyan 3000-ig hívtam volna.   

#140 május 02, 2010, 00:32:58, Dris
Köszi:) A foldot én is jónak éreztem, a reraisem méretében nem voltam biztos. De akkor beteszek mégegy leosztást. Már csak azért is, hogy hátha én játszom meg rosszul az ász párjaimat, és emiatt vesztek velük olyan sokat.

PokerStars Leosztás #43463668970: Verseny #308010556, $2.00+$0.20 USD Hold'em No Limit - Szint XIII (600/1200) - 2010/05/02 0:14:53 CET [2010/05/01 18:14:53 ET]
Asztal '308010556 89' 6-max #3 szék a button
1 szék: DrisBigB (94110 zseton)
2 szék: Hyg187 (26405 zseton)
3 szék: Beothucks (27847 zseton)
4 szék: Nagyi11 (123070 zseton)
5 szék: borggr (116007 zseton)
6 szék: suwanneee (120719 zseton)
DrisBigB: berakja az antét 125
Hyg187: berakja az antét 125
Beothucks: berakja az antét 125
Nagyi11: berakja az antét 125
borggr: berakja az antét 125
suwanneee: berakja az antét 125
Nagyi11: berakja a kisvakot 600
borggr: berakja a nagyvakot 1200
*** ZÁRT KÁRTYÁK ***
Kapott DrisBigB [Ac Ad]
suwanneee: megad 1200
DrisBigB: emel 1800 eddig 3000
Hyg187: dob
Beothucks: dob
Nagyi11: dob
borggr: dob
suwanneee: megad 1800
*** FLOP *** [Kh 9d 2s]
suwanneee: passzol
DrisBigB: nyit 6000
suwanneee: megad 6000
*** TURN *** [Kh 9d 2s] [Jh]
suwanneee: passzol
DrisBigB: nyit 15000
suwanneee: emel 15000 eddig 30000
DrisBigB: megad 15000
*** RIVER *** [Kh 9d 2s Jh] [Qc]
suwanneee: nyit 8400
DrisBigB: megad 8400
*** MUTATÁS ***
suwanneee: mutat [Tc Qh] (sor, ettől: Kilences eddig: Király)
DrisBigB: nem mutatja meg a lapját
suwanneee begyűjtött 97350 ebből: pot
*** ÖSSZEGZÉS ***
Teljes pot 97350 | jutalék 0
Asztal [Kh 9d 2s Jh Qc]
1 szék: DrisBigB nem mutatta meg [Ac Ad]
2 szék: Hyg187 dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
3 szék: Beothucks (button) dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
4 szék: Nagyi11 (kisvak) dobta előtt Flop
5 szék: borggr (nagyvak) dobta előtt Flop
6 szék: suwanneee mutatott [Tc Qh] és nyert (97350) ezzel: sor, ettől: Kilences eddig: Király

Sajnos mostanság az ilyen nagy potokat nem tudom megnyerni...


UPDATE: Floppolt, Ász magas flushomet túlhúzta egy floppolt 8-as pár. Jött az 5-ös a turnre és a riverre is, így a floppon érkezővel 3 db 5-ös feküdt az asztalon.
Emellett egy AQ vs A10 preflop allin párharcban döntetlen lett, mert 5 azonos szín jött az asztalra..:) Ez a 3 leosztás elvitte kb az összes zsetonomat. Még játékban vagyok, de ha ezt a 3-at behúzom, CL zsetonmennyiség lenne előttem. De nincs ha...:D

Sziasztok,

Most ért véget a verseny. Holnap leírok majd mindent, mostmár fáradt vagyok. Előzetesbe annyi, hogy nem vagyok elégedett...

Olyan 1 óra körül benéztem az asztalodhoz  ;)

Lehet, hogy úgy érezted lehetett volna jobb, de nagyon szép eredmény ez így is.

Gratulálok!  :great:   :beerchug:

Köszi:)

Míg megjön a pizzám, addig gyorsan leírok amit tudok erről a versenyről:)

Előzmények: Pénteken volt a ballagásom, ezek után egész éjszaka buliztunk, és a szombati ébredés nem túl józan volt, így a játékom se volt 100%. Napközben játszottam pár HU-t, meg indultam egy 2,20$-as shotout versenyen, ahol az első körben lazán továbbjutottam, míg ha a második körben is megvan a továbbjutás, már pénzbe vagyok. Mikor már csak 2-en maradtunk, az ellenfelem állt 3000-en, én meg 1500-on. Ezt az 1500-at gyorsan feltoltam 2100-ra, ellenfelemnek pedig 2400 maradt. Ezek után KK-t kaptam kézbe, és az ellenfelem eddigi játéka alapján, a limpelés volt a legjobb megoldás Dealerből. Megtettem, Ő meg rögtön allin ment. Insta call, mutat J10. Gyönyörű, csak ne lett volna a floppon két bubi... Ennyi.

Nah de erre a versenyre rátérve. Este még akartam egyet játszani, és találtam ezt a 6-max versenyt, 3000 kezdőstack és 15 perces vakszintek. Végre egy olyan MTT, ahol tud érvényesülni a játéktudás:) Elindultam, és szépen lassan építgettem a stackemet. Már 5 óra játék után éreztem, hogy ebből a versenyből valami komolyabb eredményt is ki tudok hozni, akár egy győzelmet, de egy FT-re nagy esélyt láttam. Nagyjából ebben a szellemben is játszottam, váltogattam a stílusomat, hol szuper-agresszíven támadtam a potokat, hol feszesként dobtam gombról olyan lapokat, amiket néha azért megjátszok pozícióban. Szépen növekedett a stackem, lassan de biztosan, illetve ha keményen eltalált a board, akkor nagyjából a maximum zsetonszámot nyertem, amit ki lehet hozni. 6. órában volt pár kemény badbeatem, ami elvitte a zsetonjaim felét, és éreztem, hogy ezekkel sokat buktam. Legjobb példa erre, amikor AK-val beemeltem, és 1 callt kaptam. Floppon KKJ volt, amire folytattam a hívást természetesen, véletlen se kell, hogy feltűnjön neki az, hogy lassítani akarok. Megad, ahogy a turnon is. Riveren jön egy hatos, erre visszahív. Csak megadom, mert K6-al callalhatott végig. Nem az volt nála, hanem 66. Nem lehetett kicsavarni a kezéből sehogy... Na mindegy, menjen tovább a játék...

Kieső handemnél már SS voltam, bár a zsetonszám nem ezt feltételezte. 560 000 zseton volt nálam, és a vakok 10 000/20 000. gomb-1 pozicíóban 33-at kaptam kézbe, amivel szokásos 60k-t emeltem. A BB allin megy, aki szintén 600k zseton környékén állt, így jóval szélesebb a range. Ebbe beletartozott az AK, de a J10 is. Hosszabb gondolkozás a callra nyomtam az egeret, mert SS-ként küzdeni kell, és akkora volt a pot, hogy azzal FT-re elegendő zsetonom lett volna. A másik, hogy nem hittem, hogy kézbe pár van nála, és ha ezt jól tudom, akkor legalább 52% esélyem van ellene, ami bőven elegendő volt nekem a callhoz. Nah akkor mutatás: QJ. Mondom nagyon jó, ha a sort nem nézzük, akkor jó vagyok. Egészen a floppig, ahol a Q T J elvette az érdeklődésemet a versenyről. Bár turnon kaptam egy reményforrást a felezésre, egy ász személyében, így nagyon reménykedtem, hogy a river az vagy 3-as, vagy király lesz. Végül egy csúnya J lett, ez a versenyem végét jelentette 7 óra 7 perc játék után.

Azért nem vagyok elégedett, mert tudom, hogy lazán FT-n lehettem volna, még akkor is, ha itt nem callalok. Érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek jó volt-e a call. Az eredményt már beraktam, és remélem azért még tudok majd felmutatni ilyeneket:)

Sziasztok, lenne egy ötletem, amivel az Sf-et "reklámoznánk".

Létre kéne hozni egy Sf Poker Team-et. Először csinálnánk egy közös moneybookers accountot, ahova mindenki, aki csapattag, befizet egy előre megbeszélt összeget. Ezek után keresünk egy jó pókertermet, ahova mindenki regisztrál, és befizeti a megbeszélt pénzt a számláról. A nevünk Sf_Név lenne, pl nekem ez Sf_Dris lenne. Itt játszanánk csak, és havonta a profitunk 10%-át kifizetjük erre a mb számlára. Ebből későbbiekben tudnánk szervezni kisebb versenyeket a fórum tagjainak, vagy akár évente egyszer, például karácsonykor, jótékonykodnánk ebből. Későbbiekben indulhatunk csapatversenyeken is, akár élőben, akár neten, ha van ilyen. Csinálnánk egy külön naplót a csapatnak, folyamatosan vezetnénk a számla egyenlegét, és oda vezetnénk a naplónkat, így a külön napló úgymond megszűnne. Érdekel a véleményetek erről:)

Idézetet írta: Dris Dátum május 02, 2010, 16:34:24
Sziasztok, lenne egy ötletem, amivel az Sf-et "reklámoznánk".

Létre kéne hozni egy Sf Poker Team-et. Először csinálnánk egy közös moneybookers accountot, ahova mindenki, aki csapattag, befizet egy előre megbeszélt összeget. Ezek után keresünk egy jó pókertermet, ahova mindenki regisztrál, és befizeti a megbeszélt pénzt a számláról. A nevünk Sf_Név lenne, pl nekem ez Sf_Dris lenne. Itt játszanánk csak, és havonta a profitunk 10%-át kifizetjük erre a mb számlára. Ebből későbbiekben tudnánk szervezni kisebb versenyeket a fórum tagjainak, vagy akár évente egyszer, például karácsonykor, jótékonykodnánk ebből. Későbbiekben indulhatunk csapatversenyeken is, akár élőben, akár neten, ha van ilyen. Csinálnánk egy külön naplót a csapatnak, folyamatosan vezetnénk a számla egyenlegét, és oda vezetnénk a naplónkat, így a külön napló úgymond megszűnne. Érdekel a véleményetek erről:)

Sok baj lenne ezzel, de az egyik fő ok a következő:

Ha tiltre kerülsz nem érdekel semmi. Az sem, hogy kié a pénz, hogy miért játszol. Csak az fog érdekelni, hogy kinyírd azt a k*csögöt és visszanyerd a pénzed. Aminek aztán a bank lenullázása lesz a vége.

Aztán pedig jöhet a vádaskodás, hogy mit csináltál, stb.

A másik dolog a kapzsiság:

Akinek nem inge ne vegye magárs és remélhetőleg nincs ilyen fórumtag, de előordulhat, hogy valaki elcsábul egy nagyobb nyeremény után és kikéri magának az összeget bankszámlára, kártyára, stb

3:

Sem a Moneybookers sem pedig a pókertermek nem szeretik, ha különböző IP címekről lépkednek be az emberek és a vége account zárolás lehet.

4:

"Engem miért nem vesztek be, én is jó játékos vagyok?" Ezt mondhatja az a játékos aki nem került be a csapatba, pedig előfordulhat, hogy van olyan jó játékos mint a csapat többi tagja. Ezt gyűlölködést is kiválthat ami nem hiányzik a fórumról.

Ja és hogy döntöd el, hogy ki milyen jó játékos?

"Először csinálnánk egy közös moneybookers accountot, ahova mindenki, aki csapattag, befizet egy előre megbeszélt összeget. Ezek után keresünk egy jó pókertermet, ahova mindenki regisztrál, és befizeti a megbeszélt pénzt a számláról."

Ezt most olvastam át jobban: A lényege az, hogy befizet pl: 10 ember egy MB címre, majd a MB-ről mindenki befizet egy-egy poker számlára? Így akkor mindenkinek lenne hozzáfárése a MB számlához? Ennek lehet nem lesz jó vége!

Nem tudom, hogy a nagy online profi csapatok ezt, hogy oldják meg, de ezen e "rendszeren" kell még mit finomítani! ;)

Rövide ezek a dolgok azok amiért szerintem nem működne a dolog! ;)

Igen, tudom, hogy vannak veszélyei ennek, de úgy gondoltam, hogy olyan tagokból állnak, akik itt aktívan vezetik a pókeres naplójukat, amiből jelenleg olyan sok nincs. Kb olyan 4-5 emberre gondoltam, és szabályok lennének természetesen.

Tilt:
Saját magamról tudom, hogy véletlenül se nyúlnék más pénzéhez, főleg nem egy ilyen kezdeményezésnél. Bárki kerülhet tiltre, ezt nem rég tapasztaltam én is, pedig azt hittem, már nem tudok eljutni idáig. Buktam egy bankrollt, ami 50$ volt, és nagyon szarul éreztem magam. Egy régebbi írásomban elemeztem, hogy jutottam el ide, és hogy fogom fel.

Hiszem, hogy azok a tagok, akiknek az írásait naponta olvasom ezen a részlegben, elég korrektek ahhoz, hogy ne nyúljanak a közös pénzhez.

Kapzsiság:
Azért mondtam a 10%-ot, mert ha mondjuk 1 hónapban keresünk 50$-t, akkor az az 5$ nem fog senkit a földhöz vágni. Ugyanez a helyzet 1500$-nál is, mert 150$-al kevesebb nem annyira megérezhető. Kb erre alapozza Harrington az egyik szabályát a pókerben. Ha olyan mond allint, akinek max a te zsetonkészleted 10%-a van, akkor mindennel meg kell adni. Ha kiejted, közelebb van a fizetős helyekhez, ha nem, akkor meg nem buksz annyit, hogy megérezd.

Moneybookers:
Van lehetőség az MB-nél, hogy céges számla létrehozása. Ezzel megengedett a több IP-ről való belépkedés. Pókertermekbe meg nem 1 nevünk lenne, hanem mindenkinek saját, csak az Sf_ előtaggal. Sf_Dris, Sf_valaki, stb...

Irigység:
Ezen sokat gondolkoztam én is, de arra jutottam, hogy ezt kiszűrni semmilyen csapatban nem lehet, mindenhol akarnak csapattagok lenni, és nem mindenki lesz. Úgy gondolom ezen a fórumon korrekt emberek vannak, és meg tudják ezt érteni.

Tagfelvétel:
Mint már mondtam, elöszőr azokból alakulna a csapat, akik itt aktívan vezették eddig a fórumot. Neveket most még nem szeretnék mondani. Hogy későbbiekben ez hogy lesz, azt útközben eldöntjük szerintem.

Remélem megmagyaráztam minden állításom:)

Idézetet írta: Dris Dátum május 02, 2010, 03:54:55
Sziasztok,

Most ért véget a verseny. Holnap leírok majd mindent, mostmár fáradt vagyok. Előzetesbe annyi, hogy nem vagyok elégedett...

Gratulálok Dris:great:

#148 május 04, 2010, 14:31:15, Dris
Sziasztok,

Most, hogy a bankrollom 1 dollár híján 100$, így valamit csak összeirogatok, meg hát erre van a napló:)

Tehát: Az utóbbi időben alacsony limiten játszottam, 5-20$ között mozgó bankrollal. Igencsak stagnáltam, és nem éreztem magamban az erőt, hogy kitőrjek erről a limitről. Úgymond a legjobbkor jött ez a 13. helyezés az MTT-n, visszaadta az önbizalmamat, és újra élvezem a játékot. Ez látszik az eredményemen is. Mikor jött ez az MTT, akkor 70$ra nőtt a bankroll, azóta érettségi időszak van, így időm nincs nagyon játszani, de már 99$-on tartok, és folyamatosan növekszik:) És a legszebb az egészben, hogy ez mind deposit nélkül, ezt a bankrollt 0 (nulla) dollárból kezdtem egy 50$-os BR elbukása után. 2009 végén írtam egy postot az idei terveimmel. Ezek között a challengeim folytatása is ott volt, amire ez a mostani tökéletes lenne, de.. azoknak akik nem olvasták, csak egy példa az egyik challengemre: 0 dollárból 100$, 500$, 1000$, stb... nah szóval de.. a challengeim kezdeténél mindig eldöntöm, hogy most ezt most kezdem, és addig csinálom, amíg meg nincs a kitűzött cél. Már itt elbukott a történet, mert csak úgy játszottam, és nem úgy kezdtem neki a 0$-os bankrollnak, hogy most végigcsinálom a 2010-es első challengemet. A másik probléma, hogy ezt a pénzt max 150$-ig viszem fel, akkor egy 100-as kiveszek, mert a való életben is szükségem van a pénzre, és így legalább valamennyi marad bent. Jővőhéttől lesz időm játszani, megpróbálok belehúzni, és elérni a 150$-et, legkésőbb jővőhét csütörtökig.

A másik... nézegettem sharkscope-on a statisztkámat, és kezd újra szép lenni. 5%-os a ROI-m, az esetek majdnem felében ITM-ben vagyok, és jelenleg 63$ az összprofitom. Tudom, ez igencsak lowlimites stat, de mivel micro és low limiten játszom, így ez jó. Azt is hozzá kell tenni, hogy ezeket mind egy nagyon durva downsign után produkáltam.
Az is feltűnt, hogy magasabb limiteken jobb a ROI-m, ami most így néz ki:
0,00$-0,50$-os limiten 35%, bár itt nem nehéz ilyet produkálni, nem is veszem figyelembe.
1$-os szinten -37%, ami engem meggyőzőtt, hogy ezen a szinten nem fogok játszani.
2$-os limiten +14%, ami meggyőző, akárhogy nézem. Ezek valószínűleg a 2,20$-as HU versenyekből jött össze.
5$-os limiten +13%, ami megintcsak nagyon szép szám, és ha azt nézzük, hogy csak -1% a különbség a 2 és az 5$-os szint között, akkor megéri ezen a szinten játszanom. (Tiszta matek, 2-nek a 14 százaléka 0,28, míg 5-nek a 13%-a 0,65. Több mint kétszeres nyereség, ami nem elhanyagolható.)

Továbbra is a HU játékokat fogom erőltetni, 5$-os szinten, amit jelenleg nem tartok megerőltetőnek. Ezen a szinten még sok a fish, akiket könnyen ki lehet fosztani, ha meg találkozok egy cápával, akkor nagyon kemény harcot vívunk, nem egyszer tartott már majdnem 1 óráig 1 db HU.

Többasztalos SNG-ken nem szeretnék indulni, azok a head-up játék után igen lassúak, viszont MTT-knél a 4-max és a 6-max-os versenyeket szeretném erőltetni. 6-maxnál ez a verseny nagyon tetszett, amin jött az eredmény, mert a 3000 kezdőstack, és a 15 perces vakszintek megengedték a játék kibontakozását, 4-max versenyeken meg a Shootout az, amin szeretnék indulni. Ezek turbo versenyek, viszont nagyon gyenge a mezőny, így itt is lehet sütnivalóm.

Ha van bármi fejlemény, leírom majd ide:)

Sziasztok,

Nagyon nyereséges az 5 dolláros limit nekem eddig, növekszik a ROI-m rajta folyamatosan.
Az alábbi grafikonon látható az eddigi játékaim alapján az, hogy mekkora limiten mekkora a ROI. Meggyőzőnek tartom:)