Tour de France 2020

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


    @Pozzato  Innentol neked mennek a tippek , ugye? Latom hogy ezt  mindenki tudja , de aki nem az most ertesul.

Idézetet írta: sunik29 Dátum szeptember 15, 2020, 19:28:52
    @Pozzato  Innentol neked mennek a tippek , ugye? Latom hogy ezt  mindenki tudja , de aki nem az most ertesul.
Ha számotokra megfelelő, akkor igen, nekem jönnek mostantól a tippek, ha szeretnétek egy független személyt, nekem úgyis teljesen jó.  :ok:  Utóbbi esetben azonban gyorsan döntsetek, mert holnap szakasz!

Grat @Pozzato és @sunik29! Kezd igazán izgalmas lenni a végjáték :)


Ez hamar megszületett, már a főoldali elemzés :) Most készültem beírni én is M.A Lopez dobogóját tippnek, akkor ezek szerint többen is így gondoljuk :D
Jól mozgott ma is, felfelé ívelő a formája és tűrhető az odds rá.

Soler       
Sivakov
Castroviejo 
Nielands     
Schachmann

17.szakasz
1.Pogacar, Tadej
2.Lopez, Miguel Angel
3.Roglic, Primoz
4.Hirschi, Marc
5.Carapaz, Richard

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 27, 2020, 19:30:08

- Az első 16 szakaszra ide kell beírni a tippeket, viszont az utolsó öt etapra (17-21.) nekem kell elküldeni a tippeket, hogy izgalmasabb legyen a végjáték.
:beerchug:

17. szakasz
1. Miguel Ángel López
2. Tadej Pogacar
3. Mikel Landa
4. Primoz Roglic
5. Rigoberto Urán

Én ide írom a hsz-t, mert magamnak elküldeni hülyeség lenne.  ;D

Bernal sem indul már ma..

A Landa MA Lopez duóból a mostani emelkedős időfutamon ki lesz a jobb? Mármint ha minden ideálisan alakul, tehát kettejük között ott mire lehet számítani? Ott ki adhat kinek, és kb. mennyit?

@oakland23

Táv viszonylag hosszú, összességében 36,2 km. Az utolsó emelkedő adatai: 5,9 km és 8,5%. Nem árt ezt a szakaszt két részre osztani: 30 km-es majdnem sík egyéni időfutam, illetve egy 6 km-es hegymenet. Az első 13 km szinte teljesen sík, akadhat oldalszél is, míg utána egy kanyargós és technikás rész jön. Az emelkedő kezdetén szerintem páran bevállalják a kerékpárcserét is.

Azért nehéz Landa pontos teljesítményét belőni, mert ritkán ment kiemelt versenyzőként. Az esetek többségében hasonló versenyeken segítő volt, nagyon kicsi a minta, amikor tényleg önmagáért ment. Talán a 2016-os Giro, amikor a Nibali - Valverde párossal jött meg egy szinten. Ott van még a tavalyi Giro hosszabb kronója, ahol ott volt López is. Ott már Carapaz segítője volt Landa - ha nem is mondták ki -, de még így is 45 másodperccel jobbat ment Lópeznél (aki akkor messze volt a csúcsformától). Érdemes azt is nézni, hogy miket ment López csúcsforma közelében:
- Tavaly Vueltán a 14. hely az egyenkéntin jó, összességében Pogacartól 30 másodpercre volt, Roglictól 2 percet kapott
- 2018-ban a Vueltán 50. hely környéke kissé dombos, de inkább sík etapon, ahol a dobogóért ment, Girón szintén ilyen körülmények, mindkét kronó távja 32-34 km volt, akkor ott 50. lett López, majd három perc hátránnyal

Napi forma dönthet szerintem, López az elmúlt években próbált ebben a szegmensben is fejlődni, hegy neki kedvezhet, viszont előtte a síkon Landa a nagyobb testalkata miatt egy 20-30 másodpercet hozhat rajta. Az emelkedőn múlik minden, mennyi marad Lópezben. Akár egálra is kihozhatja, de nála számolni kell egy dologgal: hiába nyom végig kiválóan 20 szakaszt egy GT-n, jön egy olyan nap, ahol teljesen szétesik. Lehet, épp ez a mai lesz, lehet épp a kronó, lehet épp az esős nizzai első etap volt. Jelen helyzetben elnézve Landa formáját, +/- 10 másodperc, tehát nagyon közeli eredményt mondanék.

Köszi, én húztam egy Lopez top3-at összetettre, a mai meg a holnapi etap után már tisztább lesz a kép.
Mondjuk így utólag nem sok érték volt benne, de már hallom a fülemben, ahogy ma mondják a közvetítésben, hogy:
Lopez megy! Lopez nagyon megy!  ;D

Tippek a mai etapra:
Idézetet írta: curpy82 Dátum szeptember 15, 2020, 20:53:50
1. Roglic
2. Landa
3. Pogacar
4. Uran
5. Quintana

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 15, 2020, 21:41:57
1. M.A. Lopez
2. Pogacar
3. Roglic
4. Uran
5. Valverde

Idézetet írta: sunik29 Dátum szeptember 15, 2020, 23:07:09
1.Marc Hirschi
2.Primoz Roglic
3.Tadej Pogacar
4.Miguel Angel López
5.Warren Barguil

Idézetet írta: BvB_09 Dátum szeptember 16, 2020, 08:39:44
1. Tadej Pogacar
2. Primoz Roglic
3. Miguel Angel Lopez
4. Marc Hirschi
5. Richie Porte

Idézetet írta: Latzka Dátum szeptember 16, 2020, 09:32:59
1. M.A. Lopez
2. Pogacar
3. Roglic
4. Landa
5. Richie Porte

Idézetet írta: GreenEagle Dátum szeptember 16, 2020, 09:41:12
1. Pogacar, Tadej
2. Roglic, Primoz
3. Hirschi, Marc
4. Lopez, Miguel Angel
4. Porte, Richie

Idézetet írta: LuckyBeny Dátum szeptember 16, 2020, 10:51:16
1. Pogacar
2. Roglic
3. M.A.Lopez
4. Uran
5. Landa

Idézetet írta: Powell Dátum szeptember 16, 2020, 11:33:52
1.Pogacar
2.Angel Lopez
3.Porte
4.Chavez
5.Roglic

Idézetet írta: RedMunchen Dátum szeptember 15, 2020, 22:46:42
Soler       
Sivakov
Castroviejo 
Nielands     
Schachmann

Idézetet írta: Hajdunorbert89 Dátum szeptember 16, 2020, 08:07:52
1.Pogacar, Tadej
2.Lopez, Miguel Angel
3.Roglic, Primoz
4.Hirschi, Marc
5.Carapaz, Richard

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 16, 2020, 11:29:40
1. Miguel Ángel López
2. Tadej Pogacar
3. Mikel Landa
4. Primoz Roglic
5. Rigoberto Urán

Megnyomták a replay gombot; Kamna, Carapaz, Alaphilippe szökésben ;D