Olimpia 2021 (Tokió)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Azt lehet tudni, mi történt Valterral, hogy ilyen gyengén ment? Bukás vagy simán a meleg és az akklimatizáció hiánya? Nem néztem a versenyt első szakaszát, azért kérdeztem. Carapaz nagyot ment, úgy meg nem lehet, hogy csak Pogacar és van Aert dolgoznak.

Hat igazabol nem nagyon mutattak Atit, a kommentatorok sem tudtak sok infoval szolgalni rola, ugyhogy rejtely..
Egyebkent Pogacar se ment tul sokat, gyakorlatilag csak van Aert huzta a sort, egyedul meg nehez..

#92 július 24, 2021, 12:27:14, MessiÁs
Zseni ez a Szilágyi Áron..

De ez a vívás nézhetetlen egy sport. Egy laikus semmit nem ért és lát az egészből. Tegye fel a kezét aki érzékeli a védés-visszaszúrást.. Vagy hogy amikor elindulnak az 'Allez' után egymás felé akkor ki a támadó, mert ugye kardban neki van joga találatot elérni. Itt nincs együttes találat.

Ez Verrasztó "kis köcsög"-nek is van szíve. Berneknek megy egy fair play :-) Minden fordulónál veszített vagy fél másodpercet. Ha ezt kijavítja simán nyeri az olimpiát.




Elnézve Katinka és a többiek úszását, ebbe én nem látok bele 3-4 másodperces javulást a részéről (lehet több is kell), szóval szerintem az arany az nem valószínűleg - főleg ilyen rossz pályáról -, de még az éremért is óriásit kell menni. Vagy ez az egyik legnagyobb tartalékolás Katinkától, vagy simán az a reális, amit az elmúlt évben lehetett tőle látni. Ohashi nagyon ellazázta a végét, Weyant meg erre a számra tolhat rá mindent, többet úgysem úszik. Hiába próbált Katinka gyorson menni, csak távolodott az amcsitól, míg a többiek folyamatosan jöttel fel rá. Mondjuk lehet ő a szélső pályákat akarta eredetileg is, bár erősen kétlem...

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 24, 2021, 13:46:28
Elnézve Katinka és a többiek úszását, ebbe én nem látok bele 3-4 másodperces javulást a részéről (lehet több is kell), szóval szerintem az arany az nem valószínűleg - főleg ilyen rossz pályáról -, de még az éremért is óriásit kell menni. Vagy ez az egyik legnagyobb tartalékolás Katinkától, vagy simán az a reális, amit az elmúlt évben lehetett tőle látni. Ohashi nagyon ellazázta a végét, Weyant meg erre a számra tolhat rá mindent, többet úgysem úszik. Hiába próbált Katinka gyorson menni, csak távolodott az amcsitól, míg a többiek folyamatosan jöttel fel rá. Mondjuk lehet ő a szélső pályákat akarta eredetileg is, bár erősen kétlem...

Igazad van. Mihályvári előrébb végez...

Idézetet írta: Nezocsa Dátum július 24, 2021, 13:26:12
Ez Verrasztó "kis köcsög"-nek is van szíve. Berneknek megy egy fair play :-) Minden fordulónál veszített vagy fél másodpercet. Ha ezt kijavítja simán nyeri az olimpiát.

Azt nem lehet csak úgy egyik napról a másikra kijavítani. Általános jellemző, hogy a magyarok nagyon gyengék a fordulóban. Pontosabban a többiek, főleg az amerikaiak a jók. Emlékszem, amikor Bogi még 400at úszott, és utána Ajna, maqában az úszásban jobbak voltak mindenkinél(kivéve talán Ledecky) de a fordulókban rendre lemaradtak, amit aztán a következő fordulóig visszahoztak. Egyedül Hosszúnak volt olyan ami klasszis szintű,de hát neki ott volt Tusup és az amerikai egyetem.


Amúgy Hosszú vagy altat vagy brutál gyenge.. Én sokkal jobbat vártam tőle, legalább 34et. Ohashi fürdött az utolsó 100ban, simán nyerni fog.


Tényleg nem látványsport, 90%-ban villan mind a két szín, emellett örül mindkettő, szóval egyáltalán nem közönségbarát, 3 olimpiai bajnoki cím egy olimpián is impozáns, de Szilágyi 2012 óta megállíthatatlan. Respekt!

Brávó Áron :great: :great: :great: :great: :great: :great:


Csapatban is esélyesek vagyunk. Éremre mindenképp, de arany is lehet simán.

Mondjuk ez a tékvándó is igazi kis bohóckodásnak tűnik nekem. tegnap focizgattunk, a kis cigány kölykök pont így ütötték-vágták egymást, mint ezek itt az Olimpián  ;D

Azé' nem véletlen, hogy ezeket a sportokat nem nagyon nézzük két Olimpia között  ;D

Remélem, hogy Hosszú Katinka csak "altatott" és tartalékolt.
Gratulálok Szilágyi Áron!

Most olvastam el a cikket amit írtak az egész napos teljesítményéről egyenesen fantasztikus volt Szilágyi Áron. Gratulálok az Aranyéremhez!

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 24, 2021, 10:40:50
Azt lehet tudni, mi történt Valterral, hogy ilyen gyengén ment? Bukás vagy simán a meleg és az akklimatizáció hiánya? Nem néztem a versenyt első szakaszát, azért kérdeztem. Carapaz nagyot ment, úgy meg nem lehet, hogy csak Pogacar és van Aert dolgoznak.

Én néztem nagyjából 6 órától, igazából semmi különöset nem tudni, nyilván később majd elmondja Valter. Egyszerűen elfogyott szerintem, a nehéz útvonal, a körülmények, pára, meleg. Sokan megrogytak.
Óriási verseny volt ez, McNulty és Carapaz tökéletes pillanatban mentek el, de megfogták volna őket ha hátul nem egymásra várnak, de még akkor is ha van Van Aertnak legalább egy társa akad. Az egyszerűen brutál amit a belga ment ma elől üldözésben az utolsó 20 km-en.
Kíváncsi vagyok ezek után három nap múlva felül a bicóra és megnyeri-e az ITT-t :D Azért nem gép, Ganna csak az időfutamra jött, de az is tény, ez a dimbes-dombos útvonal Van Aertnak jobban fekszik várhatóan.
Látva mennyire erős én azt mondanám meg tudja csinálni így, ez után a mai kemény etap után is, kérdés tényleg csak az mennyire tud regenerálódni.

Gyorsan le kell csapni a lehetőségre

Elfáradtak a többiek, ezt kihasználhatja az ausztrál klasszis.  Olvasd tovább