ATP - Dubai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


ATP - Barclays Dubai Tennis Championships

Hely: Dubai, Egyesült Arab Emírségek
Dátum: Február 22-28
Játékosok száma: 32
Pályaboritás: Hard
Nyeremény:  $ 1,619,500
Hivatalos weboldal: www.barclaysdubaitennischampionships.com

Tavalyi Győztes: Novak Djokovic

Főtábla 2010

Ide lehet irni az SfGuru Tenisz elemzéseket.

ATP Dubai - 1.Forduló (Hétfő):

Feb 22 12:00   Jürgen Melzer   v   Simone Bolelli      1.25   3.75   

Feb 22 12:00   Stefan Koubek   v   Feliciano Lopez      3.50   1.28   

Feb 22 13:00   Viktor Troicki   v   Rainer Schuettler      [ex]1.25[/ex]   [ex]3.75[/ex]   

Feb 22 13:30   Gilles Simon   v   Marcos Baghdatis      2.62   1.44   

Feb 22 13:30   Ivan Ljubicic   v   Jan Hernych      [10b]1.16[/10b]   [10b]4.50[/10b]   

Feb 22 17:00   Guillermo Garcia-Lopez   v   Novak Djokovic      10.00   1.04   

Feb 22 18:30   Andrew Murray   v   Igor Kunitsyn      [10b]1.01[/10b]   [10b]13.00[/10b]

#2 február 24, 2010, 19:27:41, Milan
Gilles Simon-Marcos Baghdatis

tipp:Baghdatis
odds:1.44
iroda:bet365

Örülök hogy a kis francia visszatér a körforgásba mert nagyon szerettem a játékát...úgy 1.5évvel ezelőtt...de amit tavaly bemutatott az nem volt túl szép, rengeteg arcpirító vereség, nagyon gyenge játék ki nem kényszerített hiba hegyek...az év második felében már kezdett magára találni de ekkor jött Párizsban a sérülés, ami után kérdéses hogy mennyi időt vesz igénybe újra visszajutni a helyes útra...Idén először ezen a héten játszott, igaz sok köszönet nem volt benne O.Rochus sima meccsen verte... Baghda az első tornán beszedett nagy verése után kitünő formába lendült de aztán a szervezete nem bírta, pedig ha rendben lett volna akkor a gyenge formában lévő Hewitt-ot is megütötte volna, és azt kell hogy mondjam a legnagyobb akadály lett volna Federernek az Australian Open megnyeréséhez, az a meccse nem lett volna olyan sima...de hát ez van, a ciprusi sosem a hatalmas szerencséjéről volt híres ilyen téren...A sérülés után Rotterdamban már pályára lépett Blake-t simán verte de Davy túl nagy falat volt...néztem a meccset és az orosz valami szenzációsan játszott, hiába próbált meg mindent a ciprusi egyszerűen nem volt recept aznap amivel nyerhetett volna...Marseille-ben a későbbi győztes, ellenálhatatlanul szerváló Llodra verte ki...mind a kettő megmagyarázható vereség szval a formáját nem nevezném rossznak...Így kerül szembe a szerintem teljesen formán kívüli franciával...Eddig 2x találkoztak 1-1 a mérleg, úgy érzem ez most Baghda felé fog billenni...

Eredmény: 0-2
2,88 pont

#3 február 24, 2010, 19:28:24, Milan
Marco Chiudinelli-Somdev De Varman

tipp:Chiudinelli
odds:1.66
iroda:bet365

Meg lennék lepve ha a meccs kezdetéig ennyi maradna az odds, sztem olyan 1.5 körül fog beállni...Az indiai fiú ügyes kis játékos lenne ha megtanulna szerválni, mivel a fogadó játéka időnként zseniális, de ha mellette a saját adogatásait 100 hangya viszi a hátán a túloldalra...(ha egyáltalán átjut...Szávay jut róla eszembe időnként)A svájci tavaly szépen villogott, nem olyan technikás viszont jól sistergő szervái vannak, amik sok könnyű pontot szerezhetnek neki...Szval adott egy jól szerváló játékos akit nem egyszerű brékelni, és ellenne egy olyan aki ha a másik oldalon egy bója állna akkor is el tudná veszíteni az adogatását...Hiába fogad jól ha a svájci jól szervál akkor ez vajmi kevés lesz és sima 6-4 6-3...ha nem szervál olyan jól akkor lehet gubanc de nem hinném hogy képes lesz több adogatójátékot bukni mint az ebben verhetetlen Somdev...

Eredmény: 0-2
-1 pont

#4 február 24, 2010, 19:28:55, Milan
Gilles Simon - Marcos Baghdatis

tipp: Baghdatis 2-0 -ra nyer
odds: 2,15
office: bwin


[e]A tavalyi éve nagyon sűrű volt a madárcsontú franciának, nem is kerülték el a sérülések Simont (16. a világranglistán), most azonban lassan visszaszokhat, s újra a TOP15 -be való teljesítményre lehet képes, de ehhez még idő kell, nem véletlen, hogy múlt héten Marseilleben Olivier Rochus ellen sem volt jó szettre, még fizikálisan is utólkellene érnie magát. A ciprusi fenomén, Marcos Baghdatis (36. a világranglistán) játékának pedig kedvezhet a gall játékstílusa, hiszen most nem egy adogató gyárral kell találkoznia, mint múlt héten az óriási lendületbe kerülő Llodra ellen, hanem játékos, hosszú labdamenetes találkozóra kerülhet sor, s hát a ciprusinál nagyobb harcost, fizikálisan topon levő szereplőt nem nagyon találhatunk. Baghdatis lendületbe jött az év elején, s talán nem is bánja a múlt heti marseillei búcsúját, így kellő módon felkészülhetett a dubai megmérettetésre. A ciprusi, ha kipihent állapotban van, akkor a legjobbak skalpjának megszerzésére is esélyes, most egy igencsak ingatag, még erősödésre váró Simont könnyedén fogja elintézni, szettveszteség nélküli diadalát várom Marcosnak.[/e]

Eredmény: 0-2
4,30 pont

#5 február 24, 2010, 19:29:21, Milan
Jurgen Melzer - Simone Bolelli
Tipp: Simone Bolelli (ITA) nyer legalább 1 játszmát? IGEN
Odds: 2,10
Fogadóiroda: Bwin

[e]Merész tipp, de ahhoz képest, hogy igazából itt meglepetést várok, még szerénynek is mondható. A két játékos idei teljesítményét elnézve egyáltalán nem lehet csodálkozni az irodák egyoldalú oddszain. Az olasz az utóbbi egy évben vagy 80 helyet zuhant a ranglistán, az idei évben pedig még képtelen volt meccset nyerni, sőt szettet is csak egyet. Öt tornán indult eddig és minden alkalommal az első körben, vagy éppen a selejtezőben elbukott. A 28 éves osztrák ezzel szemben úgy tűnik újabb virágkorát éli, legalábbis ami a ranglista helyezését illeti. Végignézve azonban az idei meccseit, én azt mondom megfogható. Bár csak két olyan tornája volt, amelyen az első körben búcsúzott, Aucklan-ben és Rotterdam-ban negyeddöntős, Zágrábban pedig elődöntős volt, ennek ellenére nem érzem, hogy ,,verhetetlen" lenne. Ha Bolelli csak egy kicsit is jó napot fog ki, megnyerheti idei első meccsét, de legalább a második szettjét.[/e]

Eredmény: 2-0
-1 pont

#6 február 24, 2010, 19:29:57, Milan
Andy Murray-Igor Kunitsyn

tipp:kevesebb mint 18.5 game
odds:1.8
iroda:unibet

Először az under 18on gondolkodtam majd jött a Murray -6ról, erről szól az elemzés, de aztán mielőtt rányomtam volna a küldés gombra nem tudom miért de eltévedtem az unibet oldalára és akkor látom hogy 18.5 náluk a line...na ez kihagyhatatlan...Nézzük mi várható a meccsen:Murray ugye remek fogadó minimum szettenként egy bréket össze fog hozni, ha csak ennyit akkor az orosz már jól adogat...És a szervája is sokat javult így már az adogatását elvenni sem olyan könnyű...nem hiába top játékos...Valamint nem szokott ő könyörületes lenni, ha arról ban szó 2 bántóan sima szettben is behúzza...Kunitsyn nem szervál rosszul de ami tény hogy óriási egy balfasz...és rengetegszer kihagy a figyelme, márpedig ez itt az adogató játékaiba fog kerülni...Idén nem sok babér termett az orosznak, igaz itt a selejtezőben jól ment de az nem ugyanez a szint...a nevesebb játékosok közül Ciliccel és Wawrinkával futott össze idén mindkettő sima vereség(Cilic 6-4 6-2 ami itt push lenne de az egy bődületsen szarul kezdő Cilic volt, csak utána lendült formába...Wawa pedig 6-3 6-2 6-2re verte egy hasonló most a skóttól is tökéletes lenne)Sztem ma Murray olyan 6-3 6-2re hozza a meccset, de egy 6-1es szetten se lepődnék meg...

Eredmény: 17 game
3,60 pont

#7 február 24, 2010, 19:30:29, Milan
Novak Djokovic - Guillermo Garcia-Lopez

tipp: 18,5 game alatt
odds: 1,94
office: unibet


[e]Formán kívül van a spanyol játékos, Garcia-Lopez (47. a világranglistán) amit tavaly év közepén felépített magának, azt idei "ámokfutásával" le is rombolt. Az önbizalomhiánya adogatásai minőségén is alaposan meglátszik, így egyik fő erénye is ezer sebből vérzik már, ilyen kiszolgáltatot produkciót nyújtva a TOP10 -es ellenfelekkel szemben emmi esélye sincsen. Márpedig a világranglista másodikja Djokovic a szembenálló fél, Djoko Rotterdamban negyeddöntőzöt, ahol Youzhny két szerencsés 7:6 -al állította meg, múlt héten pedig erre a viadalra pihent a szerb. A regenerálódás jót tehetett Djokovicnak, aki, ha kipihent állapotban van, akkor még nehezebb megállítani. Szerintem a szerb nagyon sima két szettben jut túl az idei esztendőben még mérkőzést sem nyerő ibériaival szemben, klasszis különbség van közöttük.[/e]

Eredmény: 20 game
-1 pont

#8 február 24, 2010, 19:30:58, Milan
Michael Berrer - Sergiy Stakhovsky
Tipp Sergiy Stakhovsky
Odds: 2,27
Fogadóiroda: [bs]Betsson[/bs]

[e]Stakhovsky az a fajta teniszező, aki szinte bárkit képes megverni és bárkitől képes kikapni. A tavalyi éve egész jól sikerült, bár elsősorban CH versenyeken elért eredményeivel araszolgatott előre a ranglistán. Mondjuk egy olyan CH verseny, aminek a döntőjében Tipsarevic-csel találkozik az ember, az nem annyira gyenge. Az év végére annyira belelendült, hogy Moszkvában elődöntőig jutott, Szentpéterváron pedig megnyerte élete második ATP versenyét. Az idén kissé gyengélkedve indult, de hát az annyira nem jó ómen, ha valaki rögtön a tornák első fordulójában Youzhny-jal, Tsonga-val vagy Djokovic-csal kerül szembe. A német Berrer személyében most végre egy verhető ellenfél vár rá indulásként és ezt a sanszot nem szabad kihasználatlanul hagyni.[/e]

Eredmény: 2-0
-1 pont

#9 február 24, 2010, 19:31:21, Milan
Michael Berrer – Sergiy Stakhovsky

tipp: 23 game fölött
odds: 1.862
fogadóiroda: [10b]10bet[/10b]

[e]A német játékos jelenleg 56. helyen áll a világranglistán, ukrán ellenfele pedig a 70. helyezett, tehát teljesen egyenlő erők csapnak össze. A formák alapján kellene győztest hirdetni, azonban én erre nem vállalkoznék, mert nem tudok dönteni közöttük. Mindkét játékos erősen közepesre értékelem. Berrer Zágrábban játszott kiválóan, ahol Marin Cilic ellen bukta el a döntőt, majd Rotterdamban próbálkozott, ahol az első körben Arnaud Clementet verte, majd Julien Benneteau megállította őt könnyedén. Elfáradt a német, nem mai gyerekről van szó. Pihent is egy hetet a múlt héten, tehát ezért bánok vele óvatosan. Jól játszott tehát Európában, azonban ez most Dubai, egy másik közeg, nem tudom, hogyan aklimatizálódott. Az ukrán srác szintén volt Rotterdamban, ahol az első körben Djoko verte, majd Marseilleben Bolelli kiütése után sokan nem jósoltak neki semmi jót Söderling ellen, de mindenkit meglepett a bátor játékával, a svédet rövidítésben verte az első szettben. Ezután is végig meccsben volt, a két szettet egy-egy break-előnnyel húzta be Söderling. Ezzel a versennyel tornászta fel magát közepesre a formáját, egyébként kivenném Berrert. Óvatosságra int azonban Stakhovsky küzdőszelleme, sokszor megmutatta már ezt. Ezért is gondolom azt, hogy szoros szetteket fognak játszani, akár meglehet a három játszma is. Eddigi 3 találkozójukon mindig a német nyert, egy szettet nyert az ukrán, de ezek a meccsek még profi karrierjének elején voltak. Bízom tehát a szoros játszmákban![/e]

Eredmény: 23 game
0 pont

#10 február 24, 2010, 19:31:52, Milan
Andreas Seppi – Janko Tipsarevic

tipp: 22,5 game fölött
odds: 1.73
fogadóiroda: sportingbet

[e]Nagyon utálok a két játékosra fogadni, az olaszra azért, mert valami bitang rapszodikus, a szerbet pedig az állandó sérülései miatt nem komálom. A fogadóirodák enyhe Tipsarevic-fölényt feltételeznek, én ennek nem hiszek, ezek csalogatnak. A szerb annyira gyenge formában van, hogy visszament a challenger-szintre, hogy erőt és pozitív élményt gyűjtsön, erre saját földön, Belgrádban kapott ki az elődöntőben Andreas Becktől. Előtte Lukas Rosol, Ivo Minar és Stadler volt az áldozata, de ezeket régen félkézzel verte el. Rotterdamban és Zágrábban első körben búcsúztatták, az AO-n azért ment egy kört Harrison ellen. Seppi tipikusan az a játékos, aki az egyik szettben csak nyerőt üt, és egyszerűen nem tud hibázni, a másikban pedig nem képes két normális labdamenetre. Valami ilyesmit várok most is. Az olasz lassan melegszik (vagy szarul melegít), gyakran bukja az első szetteket, aztán utána belelendül a játékba. Tehát egy játszmát várok tőle is, meg Jankotól is.[/e]

Eredmény: 25 game
3,46 pont

#11 február 24, 2010, 19:32:22, Milan
Tommy Robredo – Julien Benneteau

tipp: Benneteau
odds: 2.30
fogadóiroda: [ex]expekt[/ex]

[e]A francia nagyon szépen játszott Marseilleben, persze nem volt nehéz dolga hazai pályán. Döntőzött Michael Llodra ellen, ott azonban meglepően könnyedén kapott ki, még egy nyamvadt tie-ra sem volt képes. Mindegy, az utolsó két ATP-tornáján kimagaslóan jól játszott, Monfils és Tsonga skalpja nem kis teljesítmény. Itt térnék át Robredora, aki ellenben bűn gyenge. Már több éve az évad eleje neki elmegy a lecsóba, nem képes két normálisat ütni a labdába. Marseilleben is képes volt attól a Mischa Zverevtől kikapni, akitől ebben az évben nem sokan fognak vereséget szenvedni. Az a meccs volt az idei év egyik leggyengébb produkciója részéről, ezt mindenképp felül fogja múlni, már csak a pénzdíj és ATP-pont miatt is, de győzelmet nem tudok tőle elképzelni. Nem lepődnék meg két rövidítéses játszmán sem, amely során a spanyol szépen bukik....[/e]

Eredmény: 2-0
-1 pont

#12 február 26, 2010, 15:43:40, Milan
Marcos Baghdatis-Michael Berrer

tipp:Berrer
odds:2.62
iroda:bet365

Azt mondanám hogy az utóbbi hetek legnagyobb ajándéka készülődik holnap, de múlthéten Llodrával azt már megfogtam így ez csak a második lehet...A férfi mezőny legjobb formában lévő játékosa jelenleg Berrer...fantasztikusan szervál, nagyon ott van fejben, az összes kulcsfontosságú szituációnál tudja mit kell csinálni(az összes fontos pontot nyeri), a fonákja sem rossz, és remekül pályán tartja a labdát...Az erőnlétével sincs gond, múlt héten kipihente az év eddigi fáradalmait, és eddig Dubaiban sem szakadt meg(Stakhovsky 2-0 és Davy első szett után feladta)...Az én meglátásom szerint jelenleg csak a top10ből valaki állíthatja meg(Davy nem volt sérült de mégsem sikerült neki, inkább feladta mint hogy 2-0ra égjen)...Baghda holnap kevés lesz...szeretem a ciprusi játékát de sztem egy kicsit megtört a lendülete, Simon még nem okozott gondot(igaz ő jelenlegi állapotában nem sok mindenkinek okozna) DevVarman ellen viszont csúnyán megszenvedett, az mindent elmond hogy a döntő szettben zsinórban 3 adogatójátékánál is 0-40 volt...Csak hát az indiai egy balfasz...Nálam ez a meccs 2-0 a németnek, 4.33ért meg is teszem majd...

Eredmény: 2-0
-1 pont

#13 február 25, 2010, 16:52:18, Milan
Tipsarevic - Youzhny

tipp: hendikep Tipsarevic +1,5 szett
odds: 1,86
iroda: unibet

[e]Két közel azonos képességű teniszező, ennek tükrében szoros mérkőzést várok. Tipsarevic januárban és még most februárban is kereste önmagát, nem jöttek az eredmények, simán verhető ellenfelektől szenvedett vereségeket. Ezen a dubai-i tornán kezd magára találni, hiszen az előző körben, azért csak legyőzte a skót Murray-t, aki a Federer, Djokovic, Nadal fémjelezte szűk elithez tartozik. Nem is volt könnyű győzelem, de behúzta és ez önbizalmat is adhat neki a továbbiakra, valamint azt is jelenti, hogy talán újra azt a Tipsarevicet láthatjuk, aki tavaly annyi szép dolgot művelt a teniszpályákon. Én ezen a Youzhny elleni meccsen is őt tartom az esélyesebbnek, de ha ki is kapna azt nem tudom elképzelni, hogy ne nyerne legalább egy szettet az orosz ellen. Korábban már háromszor játszottak egymás ellen, ebből kétszer Tipsarevic nyert és a vesztes mérkőzésén is tudott szettet nyerni. Tipsa győzelmet kivenni talán túl rizikós lenne, de ezzel a szett hendikeppel csupán arra van szükség, hogy akármilyen  formában is, de hozzon egy szettet. Erer pedig jelenleg nagyon is képes a szemüveges szerb.[/e]

Eredmény: 0-2
-1 pont

#14 február 26, 2010, 15:44:02, Milan
Ljubicic - Djokovic

tipp: Djokovic 2:0ra nyeri a mérkőzést
odds: 1,6
iroda: unibet

[e]Egy nagyon enervált Tsongát vert meg tegnap Ljubicic, úgyhogy annak a győzelemnek nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget, a mai Djokovic eleni összecsapás előtt. Tsonga a szerváit ugyan jól hozta, éppúgy mint Ljubicic, de játékban semmi extrát nem mutatott. Kicsit lelke vesztettnek tűnt nekem a franciák kiválósága. Tény, hogy nem volt nehéz dolga Ljubicinek, persze az első adogatásai kiválóak voltak, abban minden elismerésem a horváté. Ma viszont egy olyan játékossal találja szemben magát a szerb Djokovic személyében, aki azért fog tudni mit kezdeni a magas kopasz szerváival. Játékban pedig nagyon jó a szerb, nem hiába tartozik a Federer fémjelezte nagy négyesbe. Korábbi egymás elleni meccseiken is nagy a fölény Djokovic javára, még szettet is alig veszített eddig Ljubicic ellen. Ma is talán lesz egy szoros eredméyn az első szettben, de aztán a másodikat már könnyebben fogja hozni Djoko és szettveszteség nélkül hozza a győzelmet.[/e]

Eredmény: 1-2
-1 pont