85. Oscar-gála

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



2013. február 24

[fw]FortunaWinen[/fw] és bet365ön is van kínálat.

Jöhetnek a tippek!

Legjobb film

Szerelem [fw]80.00[/fw]
Az Argo-akció [fw]1.15[/fw]
A messzi dél vadjai [fw]120.00[/fw]
Django elszabadul [fw]55.00[/fw]
A nyomorultak [fw]40.00[/fw]
Pi élete [fw]45.00[/fw]
Lincoln [fw]5.50[/fw]
Napos oldal [fw]40.00[/fw]

Legjobb rendező:

Michael Haneke – Szerelem [fw]17.00[/fw]
Ang Lee – Pi élete [fw]4.00[/fw]
David O. Russell – Napos oldal [fw]20.00[/fw]
Steven Spielberg – Lincoln [fw]1.22[/fw]
Benh Zeitlin – A messzi dél vadjai [fw]75.00[/fw]

Legjobb férfi főszereplő

Bradley Cooper – Napos oldal [fw]70.00[/fw]
Daniel Day-Lewis – Lincoln [fw]1.02[/fw]
Hugh Jackman – A nyomorultak [fw]19.00[/fw]
Joaquin Phoenix – The Master [fw]35.00[/fw]
Denzel Washington – Kényszerleszállás [fw]40.00[/fw]

Legjobb női főszereplő

Jessica Chastain – Zero Dark Thirty - A Bin Láden hajsza [fw]7.00[/fw]
Jennifer Lawrence – Napos oldal [fw]1.52[/fw]
Emmanuelle Riva – Szerelem [fw]3.30[/fw]
Quvenzhané Wallis – A messzi dél vadjai [fw]66.00[/fw]
Naomi Watts – A lehetetlen [fw]35.00[/fw]

Legjobb férfi mellékszereplő

Alan Arkin – Az Argo-akció [fw]45.00[/fw]
Robert De Niro – Napos oldal [fw]6.00[/fw]
Philip Seymour Hoffman – The Master [fw]11.00[/fw]
Tommy Lee Jones – Lincoln [fw]2.15[/fw]
Christoph Waltz – Django elszabadul [fw]2.30[/fw]

Legjobb női mellékszereplő

Amy Adams – The Master [fw]30.00[/fw]
Sally Field – Lincoln [fw]30.00[/fw]
Anne Hathaway – A nyomorultak [fw]1.01[/fw]
Helen Hunt – A kezelés [fw]26.00[/fw]
Jacki Weaver – Napos oldal [fw]82.00[/fw]

Legjobb idegen nyelvű film

Szerelem (Ausztria) [fw]1.02[/fw]
Kon-Tiki (Norvégia) [fw]20.00[/fw]
No (Chile) [fw]35.00[/fw]
Egy veszedelmes viszony (Dánia) [fw]20.00[/fw]
War Witch (Kanada) [fw]40.00[/fw]

Legjobb animációs film

Merida, a bátor – Mark Andrews és Brenda Chapman [fw]2.00[/fw]
Frankenweenie - Ebcsont beforr – Tim Burton [fw]6.25[/fw]
ParaNorman – Sam Fell és Chris Butler [fw]30.00[/fw]
Kalózok! A kétballábas banda – Peter Lord [fw]50.00[/fw]
Rontó Ralph – Rich Moore [fw]2.25[/fw]

Eléggé sok filmet megnéztem a jelöltekből.
Legjobb film:
Django és Argo között vacilálok de gondolom úgyis az utóbbi nyeri meg Affleck miatt.
Legjobb rendező:
Spielberg.Már csak a neve miatt is.Pí életét nem láttam mint második fő favoritot de pár ismerősöm látta és nekik annyira nem jött be.
Legjobb színész:
Denzel.Számomra kérdés nincs.Ilyen oddson meg bőven.Hatalmasat alakít.Cooper is kiváló volt nem értem rájuk ezeket a nagy oddsokat.
Legjobb színésznő:
Lawrence tuti befutó.Egyik kedvenc színésznőm lett ezzel a szereppel.
Legjobb mellékszereplő:
Sajnos Robert De Niro nem fogja megkapni pedig én neki adnám.Ahogy játszotta a szerencsejátékos apukát nagyon komoly volt.
Legjobb eredeti forgatókönyv:
Úgy gondolom egy kategóriát mindenképpen nyer majd a Django így szerintem ez lesz az.
Legjobb jelmeztervezés:
Anna Karenina eléggé látványos volt és lehet be is húzza de valamiért a nyomorultaknak adnám.
Legjobb eredeti dal:
Skyfall.Sokat azt gondolom nem kell rajta agyalni.
Legjobb eredeti filmzene:
Ezt is james bond filmnek adnám de ezt már tuti nem kapja meg.


Legjobb rendezőt lehet megteszem Spielberg 1,36


Keresgéltem hátha találok egy film szakértő elemzését, és sikerült rábukkannom erre az írásra. Az elmúlt hetekben több bejegyzése is volt, így azokat is bemásolom. Ahogy visszaolvasgattam mindenféle díjátadókat követ és mindenhol próbált jósolni is, tehát nagyon képbe van a dolgokkal így lehet érdemes hallgatni rá.

Mai:
"Hat hónapon át tartó verseny végéhez érünk egy napon belül, az elmúlt évek legizgalmasabb díjszezonjának lezárásához, amely még az utolsó nagy eseményen is tartogathat számunkra egy-két nagy meglepetést. Jöjjön a szokásos lista, nagyon kevés változással..

Legjobb film
1. Argo
2. Silver Linings Playbook
3. Lincoln
4. Life of Pi
5. Zero Dark Thirty
6. Beasts of the Southern Wild
7. Amour
8. Les Misérables
9. Django Unchained

Az Argo vezet, és nyer, Affleck útját már csak Harvey állhatja el, óriási bravúrra. Ha az SLP győz, nyugodtan átnevezhetjük a díjat Oscarról Harveyra, hogy mindenki tudja, miről szól igazán ez a játék.


Legjobb rendező
1. Ang Lee (Life of Pi)
2. David O. Russell (Silver Linings Playbook)
3. Steven Spielberg (Lincoln)
4. Michael Haneke (Amour)
5. Benh Zeitlin (Beasts of the Southern Wild)

Egyedül Zeitlint lehet biztosan kizárni, és Haneke győzelme is hatalmas meglepetés lenne. Hogy a másik három közül ki győz, arra senki sem tud egyértelmű választ adni. Azért maradtam Lee mellett, mert nem merem megváltoztatni a tippemet az utolsó pillanatban.

Legjobb férfi főszereplő
1. Daniel Day-Lewis (Lincoln)
2. Hugh Jackman (Les Misérables)
3. Bradley Cooper (Silver Linings Playbook)
4. Denzel Washington (Flight)
5. Joaquin Phoenix (The Master)

Ha Riva nem győz, ez lesz az egyetlen színész-díj, amivel igazán egyet tudok majd érteni. DDL óriási alakítást nyújtott, egyedül Phoenix ért fel hozzá idén, az ő hajója viszont már rég elment, hiába van jelölve.


Legjobb női főszereplő
1. Jennifer Lawrence (Silver Linings Playbook)
2. Emmanuelle Riva (Amour)
3. Jessica Chastain (Zero Dark Thirty)
4. Quvenzhane Wallis (Beasts of the Southern Wild)
5. Naomi Watts (The Impossible)

Ezt a díjat Rivának kellene megnyernie, de tudjuk, hogy az Oscar nem így működik. Lawrence egy teljesen elfogadható győztes lesz, nem fog kitűnni, de nem is lesz olyan botrányosan rossz döntés, mint például Bullock Oscarja 2009-ben.


Legjobb férfi mellékszereplő
1. Christoph Waltz (Django Unchained)
2. Tommy Lee Jones (Lincoln)
3. Robert De Niro (Silver Linings Playbook)
4. Alan Arkin (Argo)
5. Philip Seymour Hoffman (The Master)

Legutóbb rengeteg írtam erről a kategóriáról, vissza lehet nézni, azóta nem változott az álláspontom. Egyedül Arkint hoztam fel a negyedik helyre, aki nyerhet, ha az Akadémia igazán elkezdi szeretni az Argo-t.


Legjobb női mellékszereplő
1. Anne Hathaway (Les Misérables)
2. Sally Field (Lincoln)
3. Helen Hunt (The Sessions)
4. Amy Adams (The Master)
5. Jacki Weaver (Silver Linings Playbook)

Hathaway megálmodott egy álmot, ami vasárnap valósággá fog válni.


A többi kategóriára a tippjeim szépen sorban:

Legjobb eredeti forgatókönyv: Django Unchained
Legjobb adaptált forgatókönyv: Argo
Legjobb animációs film: Brave
Legjobb idegen nyelvű film: Amour
Legjobb operatőr: Life of Pi
Legjobb vágás: Argo
Legjobb látványtervezés: Life of Pi
Legjobb jelmeztervezés: Anna Karenina
Legjobb smink: Les Misérables
Legjobb vizuális effektusok: Life of Pi
Legjobb hang: Les Misérables
Legjobb hangvágás: Life of Pi
Legjobb filmzene: Life of Pi
Legjobb betétdal: Skyfall
Legjobb dokumentumfilm: Searching for Sugar Man
Legjobb rövidfilm: Curfew
Legjobb animációs rövidfilm: Paperman
Legjobb rövid dokumentumfilm: Mondays at Racine"

2013.02.11
"Két hét múlva Oscar-gála, a nagy esemény mellett már csak pár kisebb díjátadó (WGA, ACE) maradt hátra...

Legjobb film
1. Argo
2. Silver Linings Playbook
3. Lincoln
4. Life of Pi
5. Zero Dark Thirty
6. Beasts of the Southern Wild
7. Amour
8. Les Misérables
9. Django Unchained

Ha valamit megtanultunk a BAFTA-nál, akkor az az, hogy a Silver Linings Playbookot nem szabad leírni. A briteknél csak 3 jelölése volt a filmnek, mégis összeszedett meglepetésre egy forgatókönyv-díjat, méghozzá az Argot megverve. A Lincoln és a Life of Pi kiszállt a versenyből, arra elegek lehetnek, hogy a rendező-díjat elhozzák, de a fődíjnál nem rúgnak labdába. Ahhoz a BAFTA-nál jobban kellett volna szerepelniük.


Legjobb rendező
1. Ang Lee (Life of Pi)
2. David O. Russell (Silver Linings Playbook)
3. Steven Spielberg (Lincoln)
4. Michael Haneke (Amour)
5. Benh Zeitlin (Beasts of the Southern Wild)

A Lincoln sorozatosan elbukja a forgatókönyv-díjakat, ami a film egyik legnagyobb erőssége, és így nehezen tudom elképzelni, hogy Spielberg kerül ki győztesen ebből a kategóriából. Russell esélye megnőttek a BAFTA-nál okozott meglepetéssel, látszik, hogy szeretik a filmet, és ezért díjakat is fognak neki adni. Mindenesetre én egyenlőre kitartok Ang Lee mellett, mint a leglátványosabb rendezői munka a jelöltek közül, de hosszú lesz a két hét, lehet, hogy még változtatok ezen.


Legjobb férfi főszereplő
1. Daniel Day-Lewis (Lincoln)
2. Hugh Jackman (Les Misérables)
3. Bradley Cooper (Silver Linings Playbook)
4. Denzel Washington (Flight)
5. Joaquin Phoenix (The Master)

Ugye milyen izgalmas ez a kategória?


Legjobb női főszereplő
1. Jennifer Lawrence (Silver Linings Playbook)
2. Emmanuelle Riva (Amour)
3. Jessica Chastain (Zero Dark Thirty)
4. Quvenzhane Wallis (Beasts of the Southern Wild)
5. Naomi Watts (The Impossible)

A BAFTA megerősített minket abban, hogy Riva Lawrence első számú ellenfele az Oscaron, nem Chastain. Én megfogadtam a tavalyi bakim után, hogy szoros szituációban nem fogatok Weinsteinék ellen, de nagyon örülnék neki, ha az Akadémia nem itt díjazná az SLP-t, van rá máshol is lehetőségük.


Legjobb férfi mellékszereplő
1. Christoph Waltz (Django Unchained)
2. Tommy Lee Jones (Lincoln)
3. Robert De Niro (Silver Linings Playbook)
4. Philip Seymour Hoffman (The Master)
5. Alan Arkin (Argo)

Az egyik legőrültebb verseny. A BAFTA után szerintem háromesélyessé vált a kategória, Hoffman és Arkin nem fog újabb Oscart szerezni idén. Ha statisztikát nézzük, akkor Tommy Lee Jones a favorit a SAG-győzelmével, akit idáig fontos TV-s díjátadón csak Waltz győzött le. Waltz ellen az a nagyon komoly érv szól, hogy a SAG megalakulás óta mindössze egy színész tudott győzni a szakszervezet jelölése nélkül a négy kategóriában összesen. (Ez ugyanúgy Rivára is vonatkozik.) Ám azt nem szabad elfelejteni, hogy Waltz hátrányos helyzetben volt a SAG-nál, mert Weinsteinék nem küldték el időben a screenerek. Valószínűleg ez volt az oka a jelölés elvesztésének. Ugyanez a probléma a Golden Globe-nál nem merült fel, hiszen ott sokkal kevesebb tagnak kellett időben megnézni a filmet. Enélkül sokkal egyszerűbb lenne megítélni a kategóriát, hiszen nem tudhatjuk, mi lett volna, ha a SAG tagjai meg tudták volna nézni a Djangot. Waltz mindenhol nyert, ahol csak tudott, Jones pedig csak ott nyert, ahol Waltz nem volt jelen. Mindamellett azt sem felejthetjük el, hogy Waltz a BAFTA-nál és a HFPA-nál nyert, ahol előnynek számított származása. Szóval nem tudom... egyenlőre Waltz mellett állok.
Van viszont a versenyben egy harmadik faktor, De Niro, aki nem nyert idáig semmit, de ha szeretik az SLP-t, nyerhet. A BAFTA-nál már kiderült, hogy nem szeretnék a filmet díj nélkül hazaengedni. Az Oscaron viszont a forgatókönyv-díj az Argoé, hiszen nem adhatják Afflecknek a rendezői díjat, így marad az SLP számára a rendező, a női főszereplő, és a férfi mellékszereplő. Ha elfogadjuk, hogy a rendezőt nem Russell nyeri, és a női főszereplőt meglepetésre Riva elviszi, akkor ez a kategória szolgáltathatja Weinsteinék számára a vigaszdíjat. Nem lehet kizárni De Nirot, bár a hármójuk közül az ő győzelmére tenném a legkevesebb pénzt.


Legjobb női mellékszereplő
1. Anne Hathaway (Les Misérables)
2. Sally Field (Lincoln)
3. Helen Hunt (The Sessions)
4. Amy Adams (The Master)
5. Jacki Weaver (Silver Linings Playbook)


Anne Hathaway győz, deal with it."

Köszönjük Cesc :ok:
Hasznos kis írás volt.
Azt gondolom Argo győzelme nem forog veszélyben.Affleck tarolni fog ezzel a filmmel.
Rendező dolog még mindig Spielberget mondom bár viszik kicsit fel az oddsát.Lehet itt lesz a meglepetés..
Denzelt nagyon szeretném , hogy nyerjen de hát ez az oscar díj...úgy se az nyer akinek kéne ;D
Lehet itt sok meglepetés úgy gondolom nem csak egy.
Amikhez viszont kétség sem férhet az az Argo a Skyfall győzelme illetve a Brave sikere.Akik még esélyesek és szerintem be is húzzák az Waltz,Lawrence,Hathaway.
Legtöbb díjat meg szerintem a Django vagy a Nyomorultak vihetik el.Közöttük dől majd.

http://smokingbarrels.blog.hu/2013/02/24/85_oscar-dijatado_eselyesek_es_a_mi_dijazottaink

ez egy erdekes cikk arról hogy ki kellene hogy kapja és ki fogja kapni...
amugy én is láttam az Argot, szerintem nem nagy szám nem is értem a jelölést sem.. na midnegy, nem kell csodálkozni hisz ez az Oscar....

#8 február 24, 2013, 21:01:44, saltanus
amugy naggyábol egyet ertek Cesc tippjeivel... az én tippjeim:

Adapted Screenplay           Argo                                1.77     *
Animated Feature Film        Brave                               2.26    *
Animated Short Film          Paperman                          1.37
Best Director                    Steven Spielberg                1.43
Best Picture                      Argo                                 1.21
Cinematography                Life of Pie                           1.16
Costume Design                Anna Karenina                    1.33
Documentary Feature        Searching for Sugar Man      1.20
Documentary Short           Open Heart                         1.60
Film Editing                       Argo                                  1.35
Foreign Language Film        Amour                                        1.07
Leading Actor                    Daniel Day-Lewis                          1.03
Leading Actress                 Jennifer Lawrence                         1.58       *
Live Action Short                Curfew                                        1.44
Makeup and Hairstyling       The Hobbit Unexpected Journey      1.61       *
Original Score                     Life Of Pi                                      1.62       *
Original Screenplay              Django Unchained                         2.42       *
Original Song                      Skyfall                                         1.07
Production Design               Les Miserables                              2.40     *
Sound Editing                    Zero Dark Thirty                           2.24
Sound Mixing                      Les Miserables                             1.18
Supporting Actor                Christoph Waltz                            2.88     *  or Tommy Lee Jones  2.50
Supporting Actress             Anne Hathaway                             1.03
Visual Effects                     Life of Pi                                      1.03

ahol csillag van szerintem ott erdemes tippelni, amugy szerintem idén nem lesz nagy meglepetes,mint pl ami az Avatar événel volt,  ez egy amerikai dijatado tehat kötelező itt az Argo vagy a Lincol díjazása, az Osamas filmet meg nem lattam de szerintem ez meg tul friss dolog meg nem valoszinu h a csaj megint megkapja a Bombak foldjén utan ami amugy ma lesz az m1en...

Apropo amugy nem vetiti egyik hazai csatorna sem eloben?

Idézetet írta: saltanus Dátum február 24, 2013, 20:38:11
http://smokingbarrels.blog.hu/2013/02/24/85_oscar-dijatado_eselyesek_es_a_mi_dijazottaink

ez egy erdekes cikk arról hogy ki kellene hogy kapja és ki fogja kapni...
amugy én is láttam az Argot, szerintem nem nagy szám nem is értem a jelölést sem.. na midnegy, nem kell csodálkozni hisz ez az Oscar....
Egyetértek veled mert nekem például tavalyról a kedvencem a Flight volt és a filmet például nem is jelölték legjobb film kategóriában...

#10 február 24, 2013, 21:00:04, saltanus
Idézetet írta: Pozzato Dátum február 24, 2013, 20:50:13
Egyetértek veled mert nekem például tavalyról a kedvencem a Flight volt és a filmet például nem is jelölték legjobb film kategóriában...

hát persze de erről szerintem regényt lehete irni hogy milyen jó filmek még nem kaptak még jelölést sem... csak rákell keresni a neten...

Amúgy a legjobb mellékszereplőben igy több helyen is olvasva egyre jobban favorizaljak Tomy Lee Jonest de en akkor is Walznak adnak habar nem valószinu h a megkapja mert mar a Brigantykban is megkapta ugyanebben a kategoriaban.. ezt a tippemet lehet h meg modositom.

de most látom h nagyon kicsi az elteres 2.50 es 2.52.. lehet megteszem mindekttőt :)

Persze jogos.Rengeteg film nem kapott oscar díjat pedig megérdemelte volna.Tavalyi évről is kimaradt pár film de ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni.

Idézetet írta: saltanus Dátum február 24, 2013, 20:48:27
amugy naggyábol egyet ertek Cesc tippjeivel..

Apropo amugy nem vetiti egyik hazai csatorna sem eloben?

Azok nem az én tippjeim, hanem egy szakié, mint ahogy írtam is. De azokból csemegéztem...

Valahol olvastam, hogy az HBO-n lehet majd nézni.

Az Argot én sem értem amúgy, a film topikba is leírtam, hogy szerintem nem lett nagy szám...

Ez a Lincoln megszórás nem tudom, akkor a Golden Globe-on is kellett volna kapnia pár díjat nem? Ehhez képest Daniel Day-Lewis megkapta és ennyi, szintén BAFTA-n.

Mondjuk én már megtettem a tippjeim: Daniel Day-Lewis, Jennifer Lawrence, Anne Hathaway, legjobb film Argo, Christoph Waltz, Ang Lee ennyi.

Az a helyet hogy én ezt az egész DDL hypeot nem értem....
Lehet elfogult vagyok Denzellel mert az egyik kedvenc szinészem de hogy ő is Phoenix mellett ilyen simán győzzön Lewis az azért vicces.Pláne úgy hogy Phoenixet már harmadszorra jelölik.Van egy olyan érzésem, hogy ez a Lewis győzelem még tavaly le lett zsírozva.

#14 február 24, 2013, 21:13:47, saltanus
amugy lehet h en is igy hagyom a tippeket.
hat nem tudom, en ugy emlekszek h pl a Bombak foldjen se kapott meg golden globot sem es aztan meg is nyert azt nem modnom h szoras lesz de h nyer egy ket dijjat az szerintem tuti..

HBO meg nincsen,midengy amugy sem maradok fent addig...