Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Továbbra sem értem, hogy amennyiben licenszezés lesz, akkor a Tippmixpro miért nem kell fizessen?

#1321 november 22, 2013, 09:47:36, Knapp
Idézetet írta: Milan Dátum november 22, 2013, 09:22:34
Továbbra sem értem, hogy amennyiben licenszezés lesz, akkor a Tippmixpro miért nem kell fizessen?

Mint állami tulajdonú cég, lényegében mindegy, hogy fizet-e a licencért!
Csak átteszik az egyik zsebükből a másikba...

Most, amit szponzorál a Szerencsejáték Zrt., azt az adófizetés után az állam tenné meg.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum november 22, 2013, 01:08:31
Ki mondott ilyet? Csak azért, mert nem a 100 milla/év a legfőbb gond, én nem hallottam senkitől, hogy ezt sokallta volna.

Szerinted a több, mint 200 online iroda közül hánynak van a magyar játékosokon 100 millió feletti nyeresége játéktípusonként?
Lehet, hogy sok pénzt elszórunk az online irodáknál, de az igencsak megoszlik.

Ráadásul a licenchez kapcsolódó költségek mellett adatszolgáltatási kötelezettség, magyar felület és ügyfélszolgálat fenntartása is jön még, ami az irodáknál fejlesztést igényel és megnöveli az állandó költségeiket is.

Arról nem is beszélve, hogy teljesen bizonytalan, hány riválisuk lenne, hányan versenyeznek majd a kicsike magyar piacon. (hja, egy trafikos úgy is tudott üzleti tervet írni, hogy nem látta előre, az utcában nyílik másik 4 dohánybolt is, de nem ez az életszerű.  :)  )

Ha meg nem lesz blokkolás a gyakorlatban vagy az könnyedén kijátszható lesz, akkor a licencet vásárló iroda ügyfélszerzés terén nem kerül előnybe, csak lesz évente egy jelentős költsége.  :)

Idézetet írta: Milan Dátum november 22, 2013, 09:22:34
Továbbra sem értem, hogy amennyiben licenszezés lesz, akkor a Tippmixpro miért nem kell fizessen?
A Tippmixpro a Szerencsejáték Zrt. tulajdonában van. A Szerencsejáték Zrt. a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. tulajdonában van. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. 100 százalékos tulajdonosa a magyar állam. Vagyis a Tippmixpro a magyar állam tulajdonában van.
Fizethetne licencet, de ez körülbelül annyit jelentene, hogy az állam az egyik számláról a másikra küldi át a saját pénzét. Olyasmi, mint amikor az egyik zsebedből a másik zsebedbe teszed át a pénzedet.
:beerchug:

Idézetet írta: csabax Dátum november 22, 2013, 10:33:27
A Tippmixpro a Szerencsejáték Zrt. tulajdonában van. A Szerencsejáték Zrt. a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. tulajdonában van. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. 100 százalékos tulajdonosa a magyar állam. Vagyis a Tippmixpro a magyar állam tulajdonában van.
Fizethetne licencet, de ez körülbelül annyit jelentene, hogy az állam az egyik számláról a másikra küldi át a saját pénzét. Olyasmi, mint amikor az egyik zsebedből a másik zsebedbe teszed át a pénzedet.
:beerchug:

Mondjuk egy normális országban azért befizetné az állami tulajdonú szereplő is a licencdíjat, és ezáltal csökkenne a reklámra, szponzorációra fordítható pénze, ami korrektebb versenyt teremtene az irodák között.

Idézetet írta: Knapp Dátum november 22, 2013, 11:52:59
Mondjuk egy normális országban azért befizetné az állami tulajdonú szereplő is a licencdíjat, és ezáltal csökkenne a reklámra, szponzorációra fordítható pénze, ami korrektebb versenyt teremtene az irodák között.
Jól írod: ,,egy normális országban".
:beerchug:

Idézetet írta: Knapp Dátum november 22, 2013, 11:52:59
Mondjuk egy normális országban azért befizetné az állami tulajdonú szereplő is a licencdíjat, és ezáltal csökkenne a reklámra, szponzorációra fordítható pénze, ami korrektebb versenyt teremtene az irodák között.

Kb. erről beszéltem.

Ok, hogy állami tulajdonú, de ha nem fizeti a licenszt, akkor azt a pénzt feléli, míg ha befizetné, akkor az lehet menne az egészségügybe.

Idézetet írta: TiB Dátum november 22, 2013, 12:11:55
Jó lenne egy mérvadó vélemény az irodák oldaláról. Nem ilyen bwin-bohócokra gondolok, láttam a linket, hanem egy bet365 véleménye érdekelne. Ez az oldal-blokkolás nem igaz, hogy fennmaradhat sokáig. Nekem ez annyira nem demokratikus, és ósdi megoldásnak tűnik. Egy adott ország kormánya dönti el, hogy én mit tehetek, és mit nem? Az rendben van, hogy az ilyen pedofil oldalak tiltása megy, de a szerencsejáték káros hatásait majd én elviselem, nem kell kormányzati segítség hozzá. Ennyi erővel be kellene tiltani minden magyarnak, hogy Las Vegasba utazhasson, hiszen ott is kétséges ennyi erővel a kifizetés, és az is káros.

A Bet365 részéről nincs aki kiálljon (magyar ember), hogy megmondja a tutit, mivel nem működtettnek Mo.-on irodát.

Beszéltünk velük ezzel kapcsolatban, s a válaszuk nyilvánvalóan az, hogy egy szabad piacon, illetve egy szabályozott piacon ahol megfelelőek a költségek ott továbbra is működni fognak/működni szeretnének.

A jelenlegi összegeket viszont senki sem fogadja el, legalábbis úgy néz ki.

Jó dolog, hogy most már az Unió is kezd ráállni a dologra, s folyamatosan "zaklatja" már pl. az olaszokat.

#1327 november 22, 2013, 13:07:38, csabax
Idézetet írta: Milan Dátum november 22, 2013, 12:43:57
Kb. erről beszéltem.

Ok, hogy állami tulajdonú, de ha nem fizeti a licenszt, akkor azt a pénzt feléli, míg ha befizetné, akkor az lehet menne az egészségügybe.
Teljesen igazad van. Ám mivel ez ügyben nem a topikban írók álmairól, hanem a realitásról lenne szó, ajánlom figyelmedbe Knapp szavait: "egy normális országban".
:beerchug:

Azért írtam, hogy nem sok a 100 milla/év, mert amikor betámadta a Tobet a magyar piacot, annak az egyéves reklám- és egyéb költsége kb. ennyi volt.
Továbbra is tartom, hogy nem az összeg a legnagyobb gondja a törvénynek, hanem a tükörszerver, abba nem sokan fognak belemenni, és igazuk is van.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum november 22, 2013, 13:22:50
Azért írtam, hogy nem sok a 100 milla/év, mert amikor betámadta a Tobet a magyar piacot, annak az egyéves reklám- és egyéb költsége kb. ennyi volt.
Továbbra is tartom, hogy nem az összeg a legnagyobb gondja a törvénynek, hanem a tükörszerver, abba nem sokan fognak belemenni, és igazuk is van.
És nem is birták fenntartani nyereségesen szerintem. Azért gondold el, hogy fogadás+kaszinó+poker az már 300 milla évente, és soknál van még bingó meg játékok.

A Tobet pont arra példa, hogy még ingyen, licenc vásárlása nélkül sem éri meg maradnia bizonyos irodáknak.  :)
A piacra lépés mindig nagyobb költséggel jár, hisz meg kell ismertetni egy új szereplőt és át kell csábítani máshonnan ügyfeleket, de ha a folyamatos piacon maradás is évi sok száz millióba kerül, az más kategória!

Emlékeztek, amikor volt a fortunawinnek bónusz akciója? (tavaly decemberben!)
Rászántak pontosan 1 millió forintot az újratöltési bónuszokra, s mikor rákérdeztem, hogy ezek szerint csak az első 100 embernek jut majd belőle, azt válaszolták, hogy többnek, mert nem használja ki mindenki a 10,000 ft-os maximumot.  :)
Na ez is a magyar piac.


Idézetet írta: TiB Dátum november 22, 2013, 12:11:55
Jó lenne egy mérvadó vélemény az irodák oldaláról. Nem ilyen bwin-bohócokra gondolok, láttam a linket, hanem egy bet365 véleménye érdekelne. Ez az oldal-blokkolás nem igaz, hogy fennmaradhat sokáig. Nekem ez annyira nem demokratikus, és ósdi megoldásnak tűnik. Egy adott ország kormánya dönti el, hogy én mit tehetek, és mit nem? Az rendben van, hogy az ilyen pedofil oldalak tiltása megy, de a szerencsejáték káros hatásait majd én elviselem, nem kell kormányzati segítség hozzá. Ennyi erővel be kellene tiltani minden magyarnak, hogy Las Vegasba utazhasson, hiszen ott is kétséges ennyi erővel a kifizetés, és az is káros.


Ha a szerencsejáték káros hatásairól lenne szó, akkor a Szerencsejáték Zrt. kellene, hogy az első célpont legyen.  :)
Nem olyan nagyon zavaró, ha káros valami, amíg jelentős bevétel származik belőle. hehe

A külföldre áramló pénzünk viszont tényleg nemzetgazdasági probléma is, bár ez érdekes módon nem zavarta a döntéshozókat, mikor az adórendszert az egykulcsos szja-val úgy alakították át, hogy azoknak jusson sokkal több, akik jellemzően külföldön költik el a jövedelmük jelentős hányadát.  :)

Ha elmegyek külföldre nyaralni, senki nem ugat bele, mikor a pénzemmel egy külföldi szolgáltatót gazdagítok, ha itthonról teszem ezt meg, az meg zavaró nekik.

Nem lesz itt semmi gáz, ha a trafikokban is lehet majd fogadni. pfffff

http://www.ittapiros.com/trafik-lovi-ket-jo-barat/


Ez a lépés azonban nem hozta meg a várt bejegyzési kérelem hullámot (pláne mivel a regisztrációt szabályzó rendeletek meg sem jelentek), és hatékonysága egyébként is megkérdőjelezhető, hiszen az ilyen jellegű korlátozások viszonylag könnyűszerrel megkerülhetőek.


http://www.fortunaweb.hu/Megszuntetnek_a_bolgar_feketelistat944

Azért az amerikaiaknál is összevisszaság van. Ez a "nemsokára" kb. 3-4 éve megy :)

Nyugodjatok meg, készül az írásom a jogi helyzetről. Ebből minden világos lesz mindenki számára. De most egy kis türelmet kérek, nagy változások vannak a magánéletemben (nem nő vonalon), december közepére elkészül az írás.