Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Knapp, téged szerintem nem is lehet egy  kategóriába tenni a sima bónuszvadászokkal. Te ésszel forgatod őket, szerintem az olyanba nem is kötne bele a legtöbb iroda. Megint megyünk off-ba a témával :)

Még annyi pontosítást, hogy valóban én sem azokról írtam akik felhasználják a bónuszlehetőségeket, hanem azon személyekről akik fűt-fát beregisztrálnak, s egy idő után már követni sem tudják a számlákat, annyi van.

Sajnos van sok hasonló személy is, elegendő a bet-at-home kupon témát megfigyelni.

Emiatt óvatosabbak az irodák a közép-, illetve kelet-európai népekkel.

Idézetet írta: Milan Dátum január 14, 2014, 13:06:33
Inkább az, hogy "bónusz-vadász" nép.

Ez a "bónusz-vadász" nép pl. a Tipico-nál olyan társaságban van, mint az osztrákok, németek, a skandináv országok - és senki más.

Amit még írtam volna, azt kiszednéd.

Valaki ismeri az ittapiros.com-ot? Nagyon durva, nem tudom ki tartja fenn, de hogy nem a játékosok érdekeit képviselik az enyhén szólva is biztos. Sőt, mintha csak kifejezetten azt várnák mikor tiltják már le az oldalakat. Kitesznek egy cikket három nagy kérdőjellel, hogy ez addig marad kint amíg nem szűrik az oldalakat meg hasonlók.

Idézetet írta: La Guerta Dátum január 18, 2014, 08:55:09
Ez a "bónusz-vadász" nép pl. a Tipico-nál olyan társaságban van, mint az osztrákok, németek, a skandináv országok - és senki más.

Amit még írtam volna, azt kiszednéd.

Ha van véleményed, fejtsd ki.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum január 19, 2014, 15:50:44
Valaki ismeri az ittapiros.com-ot? Nagyon durva, nem tudom ki tartja fenn, de hogy nem a játékosok érdekeit képviselik az enyhén szólva is biztos. Sőt, mintha csak kifejezetten azt várnák mikor tiltják már le az oldalakat. Kitesznek egy cikket három nagy kérdőjellel, hogy ez addig marad kint amíg nem szűrik az oldalakat meg hasonlók.

Biztos vagyok benne, hogy Orbánék minden reggel leellenőrzik, hogy mit írtak az említett oldalon.

"Kik csinálják?

Fiatal szerencsejáték-fanatikusok vagyunk. Ez itt az IPHP nyomozócsapat, aki folyamatosan értékel, és a mindent tudó tanár bácsi/néni szerepét önkényesen magára vállalva pedig évente kétszer bizonyítványt állít ki az általa értékelt szerencsejáték-szolgáltatókról."

IPHP nyomozócsapat... ;D

"Az Ittapiros megpróbált a dolognak utánajárni: leveleket küldtünk az összes érdekeltnek, (NAV, SZF, bwin, PokerStars), de ezzel az erővel akár a Mick Jaggernek is írhattunk volna, pontosan annyian válaszoltak nekünk."

;D

Ez is csak egy átlagos "világmegváltó" oldal (természetesen hősiesen küzdő szerkesztőkkel, de legalábbis eggyel), amely egyrészt beleköt a kormányba, hogy nem blokkolja az oldalakat és nem védi meg a játékfüggőket, másrészt közzéteszi az oldalon, hogy hol működnek Magyarországon legálisan játékgépek.

Még egy gyöngyszem, a dögöljön meg a szomszéd tehene kategóriából:

"Mi hiányzik?

Természetesen a piac védelme. AZ IP-szűrés, tiltólista egy álom, és annak sem túlságosan hatásos, az internetes szolgáltatók perelni fognak és nyernek, a technológia nem működik és nem is tud működni. Mindezek mellett jó lett volna bevezetni a piac valódi védelmét, reklámtilalom, affiliate-tilalom, és az engedély nélküli oldalakon való játék krimianalizálása. Nem állítjuk hogy ez tökéletes védelmet ad, de mondjuk kezdetnek nem rossz. Arról már nem is beszélve, hogy a törvény megengedi a régi, engedély nélküli üzemeltetőknek, akik éveken keresztül kihasználták, hogy nem voltak hathatós törvények és eszközök, hogy a tevékenységüket kiszűrjék, hogy – mintha mi sem történt, volna – engedélyt kapjanak."

Beleolvastam ebbe az oldalba. Mekkora átlátszó sz@r ez!? Atya világ.  :crazy:  :noway:

Idézetet írta: szumos Dátum január 19, 2014, 21:50:08
Beleolvastam ebbe az oldalba. Mekkora átlátszó sz@r ez!? Atya világ.  :crazy:  :noway:

Nem kormánypárti izé ez.
Ez jobbról van támadva:
Üldözési mánia, összeesküvés elméletek, a szabályozás és a szolgáltatók együttes ekézése, mindenféle szakmaiság nélkül.
(a "kivonult" bwinen számon kérni a "legális" működést, miközben ha akarnának, sem tudnának engedélyt venni a mai napig sem...)

http://www.ittapiros.com/minek-kellenek-az-adataink-a-pokerstarsnak/



#1599 január 19, 2014, 22:50:59, misk@
Idézetet írta: szumos Dátum január 19, 2014, 21:50:08
Beleolvastam ebbe az oldalba. Mekkora átlátszó sz@r ez!? Atya világ.  :crazy:  :noway:

Ez mi??? A Magyar Krónika online verziója??? Elbukott a kombim a Barca iksz miatt. Megírom...  ;D

De ha nem lennének ezek a csúnya, huncut külföldi fogadóirodák, akkor nem is bukott volna, meg megírni sem tudnám....  :-X

Ha majd lesz blokkolás, és VPN-t használtok, akkor figyeljetek rá, hogy sűrűn ne változzon az ip cím. Különösen ne eltérő országokhoz tartozóra. Engem most emiatt blokkolt az Unibet. A biztonsági rendszserük automatikusan észlelte. Szerencsére a chaten el tudtam intézni hogy feloldják, de nem érdemes a tűzzel játszani.

http://index.hu/belfold/2014/02/01/telitalalata_volt_egy_fideszes_kepviselonek/?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201402

Ezért hasznos a gyakorlatban, hogy anonim módon lehet itthon offline játszani, mert ha hozzájutunk egy nyertes szelvényhez, akár több tucat ember is legalizálhatja vele a bevételeit.

Ez akkor is igaz, ha tényleg összeálltak sokan, hogy elvigyék a főnyereményt.

Ó persze 94n összeálltak... :)amugy meg felesleges titkolozni ez már netto pénz :beerchug:

#1603 február 02, 2014, 18:48:30, Nyuszika10
Ennek kapcsán tud valaki többé-kevésbé hivatalos álláspontot?Ugyanis másutt azt olvastam hogy NEM tudtak jövedelemgyarapodást nyertes tippmixszelvényekkel igazolni.Mi a különbség?Hogy a képviselő és társai nyertek?Ha jól értelmeztem akkor még vizsgálják?!Valahogy mégis az a gyanúm hogy elfogadják nekik.De ezt a gyanúm a magyar politikusok iránti általános utálatom táplálja.
Valakinek hiteles tapasztalata efféle igazolással kapcsolatban?

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum február 02, 2014, 18:44:08
Ennek kapcsán tud valaki többé-kevésbé hivatalos álláspontot?Ugyanis másutt azt olvastam hogy NEM tudtak jövedelemgyarapodást nyertes tippmixszelvényekkel igazolni.Mi a különbség?Hogy a képviselő és társai nyertek?Ha jól értelmeztem akkor még vizsgálják?!Valahogy mégis az a gyanúm hogy elfogadják nekik.De ezt a gyanúm a magyar politikusok iránti általános utálatom táplálja.
Valakinek hiteles tapasztalata efféle igazolással kapcsolatban?

Aki bemutatja a nyertes szelvényt (azt ugye senki nem tudja, valójában ki küldte játékba) az kaphat róla igazolást.

Bár az alábbiak szerint 2 millió ft feletti összegnél állítja csak ki ezt a SZZrt, a játékos kérésére:

A nyertes kérésére a Szerencsejáték Zrt. a 2 millió forintot meghaladó nyereményről annak jogcímét és forintértékét tanúsító igazolást ad ki.
Az igazolás tartalmazza:
▪ az SzZrt. azonosító és a játékos személyes adatait,
▪ a nyerés és a nyeremény átvételének helyét és időpontját,
▪ az SzZrt. által a nyereményből levont személyi jövedelemadó összegét.


Ha 2 millió ft alatti nyereményeknél - és ugye a tippmix nyeremények ilyenek - nincs igazolás mellette, akkor elképzelhető, hogy nem fogadják el, ennek úgy lehet elébe menni, hogy már a 200,000 ft feletti nyereményeket is lehet bankszámlára kérni.
(ehhez persze a "gyűjtögetőknek" már a nyereménykifizetés előtt be kell gyűjteniük a nyertes szelvényeket)

Egy, a SzZrt-től a nevünkre érkező banki utalás azért már biztosan elég nekik igazolásként.