Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Milan Dátum július 05, 2014, 20:41:22
A Betclicnek konkrétan nagy volt a marketingkampánya, s anélkül, hogy szándékomban lenne megsérteni őket, szerintem nem tartoznak a "nagyok" közé.

Remélhetőleg maradnak ők is, s vásárolnak engedélyt.

Véleményem szerint ők fognak: Bet365, Unibet, s a Sportingbet nyomja majd engedély nékül.  ;D

Továbbra is hangsúlyozom: az engedély kiváltásáig még sok idő fog eltelni, még annak is aki szeretne. Hiába a törvény, a mostani módosítás csak 30 nap múlva lép érvénybe, és akkor még mindig szükség van a végrehajtó rendeletre.

Köszönöm.

Idézetet írta: Milan Dátum július 05, 2014, 20:44:39
Mivel a bet365 már amúgy is jelentős klienskörrel rendelkezik Magyarországon, véleményem szerint nekik totál megérné az engedély kiváltása.

Gyakorlatilag ha csak ők lennének, meg a Tippmixpro, akkor utóbbinak mondhatnánk a végső imát.
Lehet hogy így lesz de csak attól félek hogy az állam nem fogja tétlenül nézni hogy a tippmixpro-nak végső imát mondjanak.

Szerintem a tippmixpro a tippmixes ügyfélkörből még bőven tud bővülni akkor is, ha gyengébb, mint a legjobb online irodák.

Még egyszer megkérlek, hogy ne szúrjatok be olyan weboldal címet, mely konkurens oldalra mutat. Törlöm.

Idézetet írta: TiB Dátum július 06, 2014, 22:35:34
Az a tippmixes kör, az olyan, mint egy nagy és jól fejlett tehéncsorda. Korlátozott lehetőségek között fogadnak, mintha egy farmon lennének. Látják a kerítésen túl, hogy vannak szép, nagy, kötések nélküli lankák, de félnek az újtól. Kint a nagy internet vadonjában ki tudja milyen íze van a fűnek és a farkasok is lecsaphatnak a bankártyadatainkra, plusz amúgy is, rohadt bonyolult egyedül kószálni a sztyeppén. Sokkal királyabb minden héten tejelni a házi gazdának az szrt-s tejet és zsörtölődni a többi buta bocival, hogy egyen ment el, mert bár szép az élet a farmon, valójában csak egy embernek éri meg ilyen formában, és az nem a tehén. De ez a tehenet nem zavarja, ő egy buta, korlátolt kis állat, eszegeti a füvet, és várja a listát, amiből már kettő is van hetente.

A csorda viszont megbízik a tehénpásztorban, így bizonyos keretek között azért irányítható is.
Persze a lassan terjedő pénzügyi kultúra hiánya miatt nem fognak százezrek rámozdulni a pro-ra, de  könnyebben lesznek online is a SzZrt. ügyfelei, mint mondjuk a bet365-é. (5% kontra 0,5% ?  :)  )


Ez kicsit olyan, mint mikor az ügyfél azért bankol a z OTP-nél, mert az "állami bank és garantált" (így maradt meg benne), de azért az OTP szép lassan eladja neki az innovatívabb csatolt termékeit, a lakástakarék-pénztári szerződéseket és a Groupama biztosításokat is.
És talán a bankkártyát és a netbankot is...

(egészen elképesztő, hogy a lakosság kb. 75%-a a számlák kb. 70%-át csekken fizeti nálunk, miközben 2014-et írunk szóval most az előbb leírtakat cáfolom!  :D  )

Idézetet írta: Knapp Dátum július 06, 2014, 23:33:55
(egészen elképesztő, hogy a lakosság kb. 75%-a a számlák kb. 70%-át csekken fizeti nálunk, miközben 2014-et írunk szóval most az előbb leírtakat cáfolom!  :D  )

Off lesz, de azért leírom a véleményemet. Azért nem olyan rossz az, ha az ember nem minden pénzét a bankban tartja, és onnan mozgatja. A készpénzhez való ragaszkodás (még ha nem is e célból történik) még jól jöhet egy gazdasági összeomlás idején. A csak a képernyőkön és kivonatokon létező pénz egy mozdulattal annulálható, még ha ezt most sokan elképzelhetetlennek tartják is.

Idézetet írta: benson Dátum július 07, 2014, 08:31:44
Off lesz, de azért leírom a véleményemet. Azért nem olyan rossz az, ha az ember nem minden pénzét a bankban tartja, és onnan mozgatja. A készpénzhez való ragaszkodás (még ha nem is e célból történik) még jól jöhet egy gazdasági összeomlás idején. A csak a képernyőkön és kivonatokon létező pénz egy mozdulattal annulálható, még ha ezt most sokan elképzelhetetlennek tartják is.

Egy apokalipszis esetén pedig a természeti javak is kellenek. Nem véletlenül spájzolok be egy csomó cukrot, sót, lisztet, olajat, benzint és vannak aksijaim. Ha eljön a zombi apokalipszis, senkit nem fog érdekelni a pénz  ;D
(szerintem egyszer lesz egy The Walking dead ténylegesen is...)

Idézetet írta: Szigo Dátum július 07, 2014, 08:44:50
Egy apokalipszis esetén pedig a természeti javak is kellenek. Nem véletlenül spájzolok be egy csomó cukrot, sót, lisztet, olajat, benzint és vannak aksijaim. Ha eljön a zombi apokalipszis, senkit nem fog érdekelni a pénz  ;D
(szerintem egyszer lesz egy The Walking dead ténylegesen is...)

Benzinkészleteket pár havonta újítsd fel, mert gyorsan kocsonyásodik  ;)  :cya:


Idézetet írta: Knapp Dátum július 06, 2014, 23:33:55
A csorda viszont megbízik a tehénpásztorban, így bizonyos keretek között azért irányítható is.
Persze a lassan terjedő pénzügyi kultúra hiánya miatt nem fognak százezrek rámozdulni a pro-ra, de  könnyebben lesznek online is a SzZrt. ügyfelei, mint mondjuk a bet365-é. (5% kontra 0,5% ?  :)  )


Ez kicsit olyan, mint mikor az ügyfél azért bankol a z OTP-nél, mert az "állami bank és garantált" (így maradt meg benne), de azért az OTP szép lassan eladja neki az innovatívabb csatolt termékeit, a lakástakarék-pénztári szerződéseket és a Groupama biztosításokat is.
És talán a bankkártyát és a netbankot is...

(egészen elképesztő, hogy a lakosság kb. 75%-a a számlák kb. 70%-át csekken fizeti nálunk, miközben 2014-et írunk szóval most az előbb leírtakat cáfolom!  :D  )

Ez a hozzászólás is de főleg TiB farmos hozzászólása nagyon tetszett :D tényleg ilyenek a tippmixes fogadók, egyik haveroméknak is akik tippmixelnek megmutattam mennyivel jobb a bet365, rögtön regisztráltak, első befizetésnél meg jaa meg kell adni a kártyaadataimat, hát én azt meg nem adom ezeknek majd ellopják a pénzemet stb. kb itt tart a magyar sportfogadók 90 % -a szerintem a legtöbben még a tippmixpro-tól is félnek. Ja meg a skrill-ben és társaiban sem bíznak szerintem, nem ismerek személyesen olyan embert aki használja vagy ismeri, a pénzügyi kultúra tényleg a legalja kis országunkban sajnos.


Idézetet írta: kunisse Dátum július 07, 2014, 11:03:21
Ez a hozzászólás is de főleg TiB farmos hozzászólása nagyon tetszett :D tényleg ilyenek a tippmixes fogadók, egyik haveroméknak is akik tippmixelnek megmutattam mennyivel jobb a bet365, rögtön regisztráltak, első befizetésnél meg jaa meg kell adni a kártyaadataimat, hát én azt meg nem adom ezeknek majd ellopják a pénzemet stb. kb itt tart a magyar sportfogadók 90 % -a szerintem a legtöbben még a tippmixpro-tól is félnek. Ja meg a skrill-ben és társaiban sem bíznak szerintem, nem ismerek személyesen olyan embert aki használja vagy ismeri, a pénzügyi kultúra tényleg a legalja kis országunkban sajnos.

S mindeközben Svédországban már alig van készpénz. Még a templomban is be vannak szerelve a kártyaolvasók.

Ezekről egyébként korábban már írtam egy cikket (barátoknak, haveroknak be lehet mutatni - aki fél az online fogadástól):

Online fizetés - útmutató Tippmix játékosoknak

:ok:

Ez egy tényleg elég komoly jelenség, számomra egészen meglepő. A VB ideje alatt a kivetítőknél, kocsmáknál csodálkoztam rá a párbeszédek során, hogy mennyire fáznak az emberek az online irodáktól :D Mindenkinél a szelvények, vagy max a pro.. én meg magyarázom, mindenhogy, hogy mennyivel jobban megéri, de egyszerűen _félnek_!
Pedig mutattam az usd -s MB kártyámat, magyaráztam a cash out lehetőségéről, mennyi fogadás van, közvetítés, élő, stb... semmi se hatott rájuk, lassan mint vmi hittérítő úgy éreztem magam :D

Idézetet írta: benson Dátum július 07, 2014, 08:31:44
Off lesz, de azért leírom a véleményemet. Azért nem olyan rossz az, ha az ember nem minden pénzét a bankban tartja, és onnan mozgatja. A készpénzhez való ragaszkodás (még ha nem is e célból történik) még jól jöhet egy gazdasági összeomlás idején. A csak a képernyőkön és kivonatokon létező pénz egy mozdulattal annulálható, még ha ezt most sokan elképzelhetetlennek tartják is.

Egy komoly gazdasági összeomlás idején a kezedben lévő pénz sem fog többet érni, mint a számládon lévő, hiába lesz előbbi fizikailag nálad.
A pénz mögött a bizalom áll, hiszel benne, hogy tőled el fogják fogadni, mikor fizetni akarsz, a papír nem ér önmagában semmit.
Ilyen szempontból a készpénzed értéke is eltüntethető pillanatok alatt!
(lásd hiperinfláció, amelyben egykor mi voltunk a császárok! Az árak naponta duplázódtak a II. világháború után a forint bevezetéséig...)

Aki összeomlástól fél, annak tényleg ajánlható, hogy diverzifikáljon, tartson akár készpénzt vagy fektesse olyan cikkekbe a pénzét, amelyek szerinte majd megőrzik az értéküket (esetleg fizetőeszközként is funkcionálhatnak egy átmeneti időszakban. Volt egykor a só is fizetőeszköz!) de ha ugyanabban a devizanemben (pl. forintban) van az összes megtakarítása, akkor konkrétan a forintösszeomlás ellen semmi nem védi.

Idézetet írta: stdavid Dátum július 07, 2014, 13:38:56
Ez egy tényleg elég komoly jelenség, számomra egészen meglepő. A VB ideje alatt a kivetítőknél, kocsmáknál csodálkoztam rá a párbeszédek során, hogy mennyire fáznak az emberek az online irodáktól :D Mindenkinél a szelvények, vagy max a pro.. én meg magyarázom, mindenhogy, hogy mennyivel jobban megéri, de egyszerűen _félnek_!
Pedig mutattam az usd -s MB kártyámat, magyaráztam a cash out lehetőségéről, mennyi fogadás van, közvetítés, élő, stb... semmi se hatott rájuk, lassan mint vmi hittérítő úgy éreztem magam :D

Ez szélmalomharc, én már feladtam pár évvel ezelőtt!  :)
Pénz- és pénzintézet ellenes hangulat van (van, akik ebből a hangulatból élnek...) és a bizalmatlanságot könnyebb is építeni, mint a bizalmat.
Nyilvánvaló sokak számára, hogy aki külföldről a pénzedet és az adataidat "akarja", az csak rossz lehet.




#2009 július 07, 2014, 15:59:39, benson
Idézetet írta: Knapp Dátum július 07, 2014, 14:21:58
Egy komoly gazdasági összeomlás idején a kezedben lévő pénz sem fog többet érni, mint a számládon lévő, hiába lesz előbbi fizikailag nálad.
A pénz mögött a bizalom áll, hiszel benne, hogy tőled el fogják fogadni, mikor fizetni akarsz, a papír nem ér önmagában semmit.
Ilyen szempontból a készpénzed értéke is eltüntethető pillanatok alatt!
(lásd hiperinfláció, amelyben egykor mi voltunk a császárok! Az árak naponta duplázódtak a II. világháború után a forint bevezetéséig...)

Aki összeomlástól fél, annak tényleg ajánlható, hogy diverzifikáljon, tartson akár készpénzt vagy fektesse olyan cikkekbe a pénzét, amelyek szerinte majd megőrzik az értéküket (esetleg fizetőeszközként is funkcionálhatnak egy átmeneti időszakban. Volt egykor a só is fizetőeszköz!) de ha ugyanabban a devizanemben (pl. forintban) van az összes megtakarítása, akkor konkrétan a forintösszeomlás ellen semmi nem védi.

Kb. hasonló válaszra számítottam. Az hogy mennyit ér ilyen helyzetben a készpénz (ahogy magad is írtad rögtön utána), azt maguk az emberek fogják eldönteni. Ha "csak" a számlapénzek tűnnek el egyik napról a másikra (napkitörés, elektromos gebasz, hadd ne soroljam), akkor a készpénz egy jó darabig még használható lesz, mint csereeszköz. Amíg nem találnak jobbat. Arany, só, alkohol, vagy valami más. Olyan nincs, hogy mindenféle pénzhasználat egyszerre szűnik meg. Azért pl. egy hiperinfláció sem egyik percről a másikra következik be, vannak jelei, bizonyos mértékben akár felkészülni is lehet rá. A Napból érkező elektromos részecskék kb. 8 perc alatt itt vannak, ennyi idő alatt ki sem lehet menekíteni a pénzt a bankból (mondjuk akinek több a hitele, mint megtakarítása, annak nem is kell  ;D). Egyedül a kényelem szól a számlapénz mellett (én is használom, nem tagadom), ha beüt a krach, akkor viszont nem a kényelem lesz az elsődleges.

Szumma-szummarum: a készpénznek is vannak azért előnyei, nem kéne teljesen a számlapénztől függnünk (meg minden "túlgépesített" dologtól). Én a magam részéről hosszú távon jobban bízok egy több ezer éve működő dologban, mint egy 30-40 éve létezőben.