ATP - Australian Open 2010

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri az idei Australian Opent (ATP)?

R.Federer
14 (28.6%)
R.Nadal
10 (20.4%)
A.Murray
3 (6.1%)
N.Djokovic
9 (18.4%)
J-M.Del Potro
0 (0%)
N.Davydenko
10 (20.4%)
Más játékos
3 (6.1%)

Összes szavazó: 49

ATP Australian Open 2010 - Döntő:

Jan 31 9:30   Roger Federer   v   Andrew Murray      1.61   2.30

#151 február 04, 2010, 14:31:20, Milan
Roger Federer - Andy Murray

tipp: Federer -1,5 set (handicap)
odds: 2,10
office: sportingbet


Roger Federer ismét csúcsformában, a tavalyi előbukkanó bizonytalanságai már teljesen a múltba vesztek, mára az önbizalomtól duzzadó világelsőt láthatjuk a pályán. Megerőltetés, különösebb erőlködés nélkül jutott el Federer a döntőbe, most nincs a döntőben egy jó formában levő Nadal, s így mást nem is érzek arra elég erősnek, hogy a svájcit megfossza 16. Grand Slam győzelmétől, alapból ebből indulok ki. Andy Murray igaz szintén simán jutott el a célegyenesig, de nem találkozot komoly llenfelekkel, mint Federer, aki Hewitt, Davydenko, Tsonga hármast tette lapátra, a skót egyedül Nadal ellen izzadhatott volna meg, de az ibériai sérülése végül megakadályozta az extra törölköző használatot. Ez a Federer teljesen más, a gyerekei világrajötte is segített a görcsök elmúlásában, tényleg látszik a felszabadultság a játékán, a torna során két elalvós első szettet vesztett el, de mikor tényleg nagy a tét, akkor nem szokott ebbe a hibába esni. Eddig 11 –szer találkoztak, a mérleg skót fölényt mutat 4-7, de az igazán fontos találkozókat rendre Fedex húzta be, az egyetlen GS döntőjüket simán 3-0 –ra a 2008 –as US Open döntőben, én most is hasonló koreográfiát várok, Murray nem tudja leküzdeni a GS fóbiáját, Federer csúcsformáját a döntőben is bizonyítja, Federer nagyon pörög, Murraynek maximum egy szorosabb nyert szettje lehet, többet ne engedélyez a tenisz koronázatlan királya számára, így a svájci 16. nagy torna győzelmét, 4. melbournei diadalát, a vártnál talán rövidebb előadáson szerzi meg.

Eredmény: 3-0
4,20 pont

#152 február 04, 2010, 14:31:56, Milan
Roger Federer-Andrew Murray

tipp:több mint 3.5 szett
odds:1.4
iroda:bet365

Nem tudom mit várjak ettől a mérkőzéstől...Murraynek mindene megvan hogy meg tudja verni Federert, de vajon egy grand slam fináléban képes lesz e rá?Az első fordulós kisiklás óta a svájci nagyon magabiztosan menetel, a játék szinte minden elemében jó formát mutat, a szerváját piszok nehéz lesz elvenni...de nemhiába Murray az egyik legjobb fogadójátékos...nem mellesleg a szerváján is nagyon sokat javított így sok könnyű pontot hozhat neki, amikre nagy szüksége lesz...kétlem hogy bármelyikük meg tudná törni a másikat annyira hogy 3 szettben le tudja rendezni a meccset...Nagy jelentősége lesz az első szettnek, ha a skót be tudná húzni akkor nagy lendületet kaphatna, de ha elveszíti sztem a másodikra felszívja magát...én ewgy 5 szettest is el tudok képzelni de 4 minimum lesz...

Eredmény: 3-0
-1 pont