ATP - Shanghai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


ATP - Shanghai Rolex Masters

Hely: Shanghai, Kina
Dátum: Október 10-17
Játékosok száma: 56
Pályaboritás: Kemény
Nyeremény:   $ 3,240,000
Hivatalos weboldal: www.shanghairolexmasters.com

Tavalyi Győztes:  Nikolay Davydenko

Főtábla 2010

Ide lehet irni az SfGuru Tenisz elemzéseket.

#1 október 16, 2010, 18:48:54, Milan
Jeremy CHARDY - Marcos BAGHDATIS

tipp: Chardy
odds: 2,15
office: [ex]expekt[/ex]
tét: 10*


[e]
A francia tenisz számos tehetséges játékost adott a férfi tenisznek az utóbbi években is , ilyen például Simon, Tsonga, Gasquet vagy Chardy is. Chardy 60. a világranglistán) azok közé a játékosok közé tartozik, akik minden borításon magas színvonalon teljesítenek, s ha eksztázisba kerül, akkor nagy sorozatokat tud produkálni, s úgy néz ki most is jó irányba halad, a shanghaji Masters selejtezőjében honfitársát Mathieu -t verte, majd  a japán Soeda -t szinte megette 6:2,6:0 -ra. Ellenfele a ciprusi mókamester Baghdatis (18. a világranglistán), akinek voltak remek versenyei, de a legutóbbi pekingi, Dolgopolov elleni első körös búcsúja arra ad következtetni, hogy kissé kizökkenhetett a ritmusból, elfáradhatott így év végére. Az egymás elleni mérlegük is a franciát teheti magabiztossá, hiszen 2-0 arányban ő vezet, s legutóbbi találkozásukon augusztus 10 -én Torontóban 2-1 (7:5,2:6,7:6) -ra nyerte a gall, akiről tudni kell, hogy nagyon jól koncentrál, s jó arányban nyeri meg a tie-breakeket is. Úgy érzem a francia motiváltabb, s frissebb is ciprusi kollégájával szemben, s ennek köszönhetően is nyeri az első fordulós találkozójukat.[/e]

Eredmény: 2-0
11,50 pont

Idézetet írta: Titti7 Dátum október 10, 2010, 22:55:06
hogy nagyon jól koncentrál

hát, ha szerinted sárdi nagyon jól koncentrál, leginkább ugye a fontos pillanatokban, akkor az utóbbi meccseit (amikor épkézláb ellenfelei voltak) nem nagyon láttad

#3 október 16, 2010, 18:50:15, Milan
Gilles Simon-Stanislas Wawrinka

tipp:Simon
odds:1.84
iroda:unibet
tét:10

[e]A kis francia remek formába lendült az őszre, jól szervál és a labdamenetekben is nagy biztonsággal üt. Az egyetlen problémája ha valaki sokat jár fel a hálóhoz, mert az elütései nagyon ritkán sikerülnek csak...Így azzal zavarba lehet hozni. De Wawa nem az a fajta, jobban szeret ő az alapvonalról csatázni a sistergős fonákjával. Viszont nem szereti az alázást, így általában a Nadal elleni meccsek előtt mindent a hálóba vág, jobb a kis lelkének ha nem égeti magát...Simon viszont nem fél a kihívásoktól így bátran játszik. Tavaly negyeddöntős volt a francia így a pontokat is védenie kellene, mindet biztos nem tudja de azért az első körben nem kéne kizúgni. Wawa az US Open óta csak egy Davis-kupa meccset játszott, ott is kikapott Kukushkintól. ezek után a formájáról nem sok mindent lehet elmondani, de ez lesz az első meccse a Távol-Keleten, míg Simon már teljhesen átszokott. Eddig még sohasem találkoztak ami két ilyen teniszezőnél meglepő. Szerintem a kis francia az eddigi meccseken sugárzott magabiztosággal megy ki a pályára és az unottabban és tét nélkül teniszező svájci szépen leadja neki a meccset...Nálam ez 2-0...[/e]

Eredmény: 0-2
-10 pont

Idézetet írta: sparco Dátum október 11, 2010, 08:21:15
hát, ha szerinted sárdi nagyon jól koncentrál, leginkább ugye a fontos pillanatokban, akkor az utóbbi meccseit (amikor épkézláb ellenfelei voltak) nem nagyon láttad
Sparco! Számos mérkőzését láttam Chardynak, s tényleg megragadt bennem, hogy a szoros végjátékú szettvégjátékokat nagyon jó arányban tudja, tudta hozni, most őszről a Murray elleni tie-breake jut eszembe, de ha megnézed az utóbbi hetekben játszott meccseit ott is szép számmal hozta a tie-breakeket. Én erre írtam a francia jó koncentrációját, s nem azt, hogy nem tud hibázni!

#5 október 16, 2010, 18:50:45, Milan
Jeremy Chardy - Aleksandr Dolgopolov

Tipp: Összes játék 22.5 felett
Odds: 1.83
Fogadóiroda: bet365
Tét: 10

[e]Chardy az első körben legyőzte a ciprusi bohócot 7-6, 6-1-re, de azért elég nagy segítséget nyújtott Baghdatis. A franciát tartják a meccs esélyesének, elképzelhető, hogy nyerni fog, de Dolgopolov nem az a könnyen megadós típus. De ha még könnyű meccs is lenne (amit kétlek), Chardy akkor is képes megnehezíteni a saját dolgát. Mindketten jó adogatással rendelkeznek és képesek fontos pillanatokban ászt szórni, szóval én nem várok sok bréket. A hosszú labdamenetekben szerintem egyikük sem fog dominálni, inkább egymás hibáiból fognak élni, mint sem a töménytelen nyerőkből. Dolgopolovnak általában a 2. szettől szokott kezdődni a meccs, számtalanszor bemutatta már, hogy egy csúnyán elvesztett első szett után amikor az ellenfél már elhiszi, hogy megvan a meccs, akkor éled fel az ukrán és húzza be a 2. szettet. Ha Chardy nyeri az első szettet akkor már pipálhatjuk az overünket... [/e]

Eredmény: 27 game
8,30 pont

#6 október 12, 2010, 18:36:01, sparco
Idézetet írta: Titti7 Dátum október 11, 2010, 11:57:30
Sparco! Számos mérkőzését láttam Chardynak, s tényleg megragadt bennem, hogy a szoros végjátékú szettvégjátékokat nagyon jó arányban tudja, tudta hozni, most őszről a Murray elleni tie-breake jut eszembe, de ha megnézed az utóbbi hetekben játszott meccseit ott is szép számmal hozta a tie-breakeket. Én erre írtam a francia jó koncentrációját, s nem azt, hogy nem tud hibázni!

Félre ne értsd, nem ellened irányult a comment:D Azon a meccsen inkább Murray nehezítette meg a saját dolgát, bár tény h azokban a hetekben Chardy tudott jól is játszani. Én most így utóbbi időből a Montanes elleni bukaresti meccsre gondolok, amikor is első szett 4-4 ig nagyon simán hozta adogatójátékait, szép pontok , nagy szervák. Aztán a szett végén, úgy kezdte a game et, hogy sorozatban három tenyerest ütött a hálóba, annyira már nem emlékszem, de 1-2 eléggé ziccer gyanús volt, csak szépen át kellett volna ütnie. Aztán 0-40 nél jött két nagy első szerva, kettőt hárított. majd a 3. bp nál is jött, szépen, felépítette a labdamenetet, erre megint egy egyszerű tenyerest üt a hálóba. és addig köze nem volt Montinak a fogadó játékokhoz. Aztán második szettben földbe döngölte Montit, majd a harmadikban "csak" annyi volt a különbség, hogy Monti a kevés helyzetet kihasználta, míg ő a sokat nem :D Na most így hirtelen kb ennyit hogy fejben mekkora pro. Ettől függetlenül szeretem ezt a barmot valamiért, talán mert mikor elsüti azt a nagy tenyerest összefosom magam :D

Valaki tud mondani egy pár okot, hogy (viszonylag) miért ilyen magas Nadal szorzója Wawrinka ellen? Betfairen 1,27 az odds!

Előre is köszi! ;)

#8 október 16, 2010, 18:51:23, Milan
Thiemo De Bakker-Juan Monaco

tipp:De Bakker 2-0
odds:2.45
iroda:[ex]expekt[/ex]
tét:10

[e]A holland fiú továbbra is jól szervál, és egyre magabiztosabb a labdamenetekben is, jót tesz neki a sok játék, látható a fejlődése. Kemény fonákokkal operál, de nagyon jó a tenyerese is, bár azt használhatná többet is. Viszont jó formában lévő top játékosokon kívül mindenkire veszélyes. Az első fordulós Verdasco elleni győzelemb magabiztosságot is adhat számára, bár az inkább volt a spanyol sara mint a holland dicsérete.
Monaco Serra ellen egyedül a szervájával tűnt ki, több mint 80%ban bennt voltak az első szervái. Mondjuk csak 68 %ban nyert mögülük pontot, ami nem a legjobb. Ütött 25 nyerőt és 25 ki nem kényszerített hibát, na ez a statisztika csak a rengeteget hibázó serra ellen elég a győzelemhez. És az sem túl biztató, hogy a francia 3x is brékelte. De Bakker adogatását nem lesz olyan egyszerű elvenni, és ilyen támadható szervával még szettet is pokolian nehéz lesz elvennie. A nyáron összefutottak már kemény pályán akkor 3 szettben nyert a holland, viszont ott a győztes első szett után nagyon visszaesett a játéka, rengeteget hibázott, így fel tudott zárkózni Monaco. Ma sztem nem engedi vissza a meccsbe majd, hanem befejezi simábban...[/e]

Eredmény: 1-2
-10 pont

Idézetet írta: tibi181818 Dátum október 12, 2010, 23:31:10
Valaki tud mondani egy pár okot, hogy (viszonylag) miért ilyen magas Nadal szorzója Wawrinka ellen? Betfairen 1,27 az odds!

Előre is köszi! ;)

Mert Wawa az első körben Simon ellen jól játszott, sült a keze, úgy mint a US Openen. Meg Nadal az utóbbi időben ugye kikapott Garcia-Lopeztől és majdnem Troickitől is. De Wawa szettet sem fog nyerni szerintem. Nem tud se Nadal se Federer ellen játszani.

#10 október 16, 2010, 18:51:56, Milan
Tomas Berdych -  Guillermo Garcia-Lopez

Tipp: Garcia-Lopez
Odds: 2,90
Fogadóiroda: Interwetten
Tét: 10


[e]A csehek kedvence, Tomas Berdych egy elég fura mérkőzésen van túl. Ugyanis az első körben épp a spanyol salak spíler Robredoval meccselt és végülis nyert elég érdekes körülmények között, tehát mérkőzés elején egész meggyőző volt a cseh fiú, viszont a  második szettben kissé szétesett az adogatójátéka, látszott rajta hogy valami nincs rendben, olyannyira hogy már a második játszma vége felé alig állt a lábán és olybá tűnt hogy nyert helyzetből fel kell adnia a mérkőzést. Viszont nagy -nagy szerencséjére ellenfele valami elképesztően pontatlanul és enerváltan teniszezett, így végül "túlélte" ezt a nem mindennapi találkozót. Viszont ha a spanyol nem lett volna ennyire szerencsétlen és kihasználva helyzetét hozza a szettet, akkor valószínűleg Berdych feladja a mérkőzést, viszont akkor nem jött volna össze ez a kecsegtető mérkőzés. Mint később kiderült valamiféle vírusos fertőzés volt a dologban, állítólag már jobban van, de én egyszerűen nem tudom elképzelni hogy csak úgy egyik napról a másikra 100! -os a hórihorgas cseh. Annál is inkább mert az utóbbi időben egyébként is elég gyengén szerepel, erről árulkodik a Pekingben elszenvedett első körös búcsú, a nem túl nagy névnek számító német Michael Berrer ejtette ki. Itt Sanghajban se hiszem hogy sokkal tovább húzza és nem csak a fentebb említett helyzet tükrében, hanem mert a mostanság kellemetlen ellenfélnek számító igazi univerzális teniszt játszó  Guillermo Garcia-Lopez lesz aki, aki nemrég a világelső Raffael Nadalt is megleckéztette és egész kiegyensúlyozott az utóbbi hetekben, tehát elmondható az ibériairól hogy egész jó passzban van. Tehát ha minden úgy lesz ahogy elképzeltem, akkor akár két játszmában is nyerhet Garcia. A fogadóirodák által adott oddsok is elég magasak a spanyol esetleges sikerére, így aztán mindenféleképp megér egy kis aprót ez a tipp! [/e]

Eredmény: 0-2
19 pont

#11 október 16, 2010, 18:52:25, Milan
Novak DJOKOVIC - Richard GASQUET

tipp: Djokovic -1,5 set (handicap)
odds: 1,60
office: unibet
tét: 10*


[e]Kisebb-nagyobb formaingadozások a legnagyobbaknál is előfordulnak, s ez alól Djokovic sem kivétel, ám most ismét nagy kedvvel, óriási formában ütöget a szerb, a teljes mezőnyt figyelembe véve szűk időkorlátot nézve, talán a legideálisabb, legkomplettebb teniszt mutatja. Kínában a nagy menetelését végig két nyert szettes meccsekkel tette meg, Pekingben tornát nyert leiskolázván a mezőnyt, sorrendben Gong, Simon, Isner majd Ferrer -t vervén, ezáltal még nagyobb önbizalommal rendelkezvén érkezett a shanghai-i Masters versenyre. Első mérkőzésén a várakozásoknak megfelelően, sőt talán a vártnál, s korábbi mérkőzéseikhez képest, talán simábban verte Ljubicicet 2-0 (6:3,6:3) -ra, még kisebb megingásai sem akadtak a szerbnek. Következő körös ellenfele a francia Gasquet (31. a világranglistán), aki rapszodikusan teljesít, visszatérése produkált szép eredményeket, de a Roland Garroson például azzal hívta fel a figyelmet, hogy fizikálisan nem tudta felvenni a versenyt, ami ezen a szinten meglepő. Normál helyzetben egy szettet adnék a gallnak, ám látva Djoko elmúlt bő másfél hétben mutatott produkcióját, erre most nem látok esélyt. Két szorosabb szettben is akár, de a fizikálisan jelenleg összerakottabbnak tűnő, s fejben is tisztább világranglista második sima, két felvonásos diadalát várom.[/e]

Eredmény: 2-0
6,00 pont

#12 október 16, 2010, 18:52:52, Milan
Andreas Seppi - Roger Federer

Tipp: 19,5 game alatt
Odds: 1,909
Fogadóiroda: sportingbet
Tét: 10

[e]Federer a Us Open óta nem lépett pályára, ez az első tornája az amerikai Grand Slam óta. Az első fordulóban John Isner volt az ellenfele, szinte végig néztem a mérkőzést és Federer nagyon jó formában érkezett erre a tornára és ezt tudjuk mit jelent nála. Bemutatta a háttal láb között ütött varázslatát is, mely után Isner csak a hálóba tudta ütni a labdát és mosolygott. Az eredmény is csak azért lett a minimálisnak mondható 6:3, 6:4, mert az amerikai félelmetes szervával rendelkezik, 210-220-as adogatásokat somott át Roger papához Isner. A svájci klasszis mai ellenfele az oalsz Seppi lesz, az ő szerváival olyan nehéz dolga nem lesz Federernek és tegnapi játékát látva úgy az egész mérkőzéssel sem. Egyébként ha csak a tegnapi eredményt hozza egy sokkal gyengébben szerváló és ezt a borítást egyáltalán nem kedvelő ellenfél ellen, az is csak 19 game, ami még jó. De simább mérkőzésre van kilátás. Hatszor mérkőztek már egymással, minden alkalommal Federer nyert szettveszteség nélkül. Már egy-egy break is elég a két szettben, ahhoz, hogy 19 game alatt maradjanak, mert Federer szervái úgy gondolom érinthetetlenek Seppi számára. Egyébként 6:3, 6:2 körüli eredményre számítok.[/e]

Eredmény: 19 game
9,09 pont

#13 október 16, 2010, 18:53:14, Milan
Jürgen Melzer - Juan Monaco

Tipp: Melzer 2-0-ra nyer
Odds: 1.72
Fogadóiroda: bet365
Tét: 10

[e]Melzer is feliratkozott azon játékosok közé akik képesek voltak Nadalt megverni. Azt hiszem senki sem gondolta, hogy a spanyolt itt megállíthatja bárki is, igaz voltak erre utaló jelek, ugye Garcia-Lopez legyőzte majd majdnem Troicki is. Úgy néz ki egyre könnyebben megfogható a világelső. Melzer idén remek formában teniszezik, és már közel jár ahhoz, hogy a TOP10-be is bekerüljön. Monaco itt léte kicsit meglepetés, bár a senkire sem veszélyes Serra elleni győzelme kötelező volt majd De Bakker ellen vesztett helyzetből való fordítás már meglepetés. Zverev porrá verése szintén picit meglepetés. Nehéz az argentínt hova tenni, nem jellemző rá, hogy kemény, fű vagy szőnyeg borításon nagy skalpokat gyűjtsön be. Nem épp az idei éve a legsikeresebb, lassan az 50-ből is kicsúszik. Nem hiszem, hogy bármi esélye is lenne a lendületben lévő Melzer ellen. Az osztrák nagy előnye az adogatása, amit ha jól összerak akkor elég nehéz brékelni és sok ingyen pontot nyer az ászoknak köszönhetően. Bravúros ütéseivel könnyen elveszi ellenfele kedvét a játéktól. Csak úgy lehet esélye az elődöntőbe - valószínűleg Murray ellen - ha itt kevés időt tölt a pályán. Szóval én két szettben várom a sikerét.[/e]

Eredmény: 1-2
-10 pont

#14 október 16, 2010, 18:53:35, Milan
Robin Soderling - Roger Federer

Tipp: 2,5 szett felett
Odds: 2,75
Fogadóiroda: bet365
Tét: 10

[e]Söder bácsi játszik holnap Roger papával. A nap mérkőzése lesz ez az összecsapás. A bet365 nem fukarkodik a szorzóval, ez a 2,75 gyönyörű egy Federer - Söderling meccsre, arra a kimenetelre, hogy egyikük sem tud nyerni szettveszteség nélkül. Abban biztos vagyok, hogy ha esetleg a svéd nyerni tudna, az nem lesz 2:0, RF nem kap ki csak úgy szettet sem nyerve. Szóval Söderling győzelem esetén jó lesz ez a tipp. Nézzük inkább meg azt az eshetőséget, ha papírforma eredmény születik és a svájci nyer. Federer a tegnapi meccsen Isner ellen nagyon jól játszott, ma Seppi ellen már annyira nem tetszett a játéka. A második szettben egy Seppi break után bajba is került, de korrigálni tudott és 2:0-ra nyert végül. Holnap Söderling ellen egy ilyen hiba a szett elvesztését fogja jelenteni. Federer többször is csak 40-re hozta az adogatásait, bár ászokat is somott rendesen és volt hogy semmire hozta az adogató játékát, azért elég hullámzó volt a teljesítménye. Söderling ellen ez arra mindenképpen elég lesz a svédnek, hogy egy szettet nyerjen. Robin koma egy nagyon jó formában levő Ferrer ütött ma meg, visszavágva neki a múlt heti vereségért. A svédnek szerintem az első szettben lehet esélye Federer ellen a szettnyerésre, aztán a másodikban a svájci javít és a döntő szettben is inkább Federer felé húzok. Mindent összevetve 2:1-es Federer győzelem a tippem. Hosszú, komoly meccs lesz ez, 2 szettben egyikük sem tud felülkerekedni a másikon.[/e]

Eredmény: 0-2
-10 pont