ATP - Basel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


TOURNAMENT QUICK FACTS
CITY:   Basel, Switzerland
SWISS INDOORS BASEL

VENUE:  St. Jakobshalle Basel
DATE:   November 1-7, 2010
CATEGORY:  ATP World Tour 500
PRIZE MONEY:  € 1,755,000
DRAW:   32 singles / 16 doubles
SURFACE:  Hard
SINGLES FINAL:  Sunday, November 7, not before 3 p.m.
DOUBLES FINAL: Sunday, November 7 at 1 p.m.
FIRST HELD:  1970

2009 FINALS
Singles – (2) Novak Djokovic (SRB) d. (1) Roger Federer (SUI) d. 6-4, 4-6, 6-2
Doubles – (1) Nestor-Zimonjic d. (2) Bryan-Bryan  6-2, 6-3

#1 november 03, 2010, 15:23:03, Milan
Roger FEDERER - Alexandr DOLGOPOLOV

tipp: Dolgopolov +5,5 game (handicap)
odds: 1,66
office: bet365
tét: 10*


[e]Roger Federer (2. a világranglistán) szűkebb hazájába, szülő Kantonjába Basel-Stadt kantonba látogat, egyik kedvenc tornájára, ahol az utóbbi négy évben rendre döntőzött, s most is ez a minimális célja. A svájci Stockholmi kupával a zsebében érkezett haza, múlt héten pedig feltöltődött az e heti megmérettetésre. Első körös ellenfele az  ebben az évben a köztudatba bekerülő ukrán Dolgopolov (49. a világranglistán) lesz, aki mindegyik borításon képes magas színvonalú játékra, Nadal -t salakon is megizzasztotta tavasszal, s keményen is produkált szemre való eredményeket. Federer -nél gyakran történik meg, hogy lagymatagabban kezd egyes tornákat, s az első fordulóban csak annyit ad ki magából amennyi elegendő egy laza sikerhez, ezt tekintve, s azt, hogy a fiatal ukrán az igazán játékügyes teniszezők közé tartozik, ma nem várok Roger express gyorsaságú két szettes győzelmet. Dolgoplov -tól legalább egy szoros szettet várok, a tie-breake -t sem tartom elképzelhetetlennek, ha az megvan akkor utána egy simább szettveszteség is belefér a tipp szempontjából, s utána talán Alexandr sem elégedetlenkedne.[/e]

Eredmény: Dolgopolov feladta
0 pont

Titti te honnan szerzel infókat a tenisz meccsekről?Tudnál adni linkeket esetleg?
Már kezd idegesíteni,hogy nem tudok fontos háttér-információkat,pedig már kezdek kikupálódni teniszből.
Mostanában beleszaladtam néhány buktába,pl nem tudtam berdych betegségéről,csak azt néztem,hogy nyert első körben,meg is raktam lopez ellen :bash:.
Legutoljára pedig istomin volt sérült,amiről szintén nem tudtam. :redchug:

 Federer meccsén 6:4, 5:2 ; 15:15-nél Federer adogatott, amikor Dogolpolov megsérült. Az UNIBET megadta 2:0-ra, az Expekt és a Gamebookers törölte...  :D

Berdych sajnos végigszenvedte és kikapott két szettben anno,így buktam.Istomin meg elbukta az első szettet,másodikban feladta, a sportingbet meg az első szett nyertese alapján elkönyvelte nyertesnek az ellenfelét.Pedig ha az első szettben feladja...törlik, >:(

Idézetet írta: Timanid Dátum november 01, 2010, 20:47:17
Federer meccsén 6:4, 5:2 ; 15:15-nél Federer adogatott, amikor Dogolpolov megsérült. Az UNIBET megadta 2:0-ra, az Expekt és a Gamebookers törölte...  :D

Minden iroda úgy járt el, ahogy a szabályzatában benne van. És szvsz az expektnél nem, csak a gb-nél lett érvénytelen.

Idézetet írta: motocrossman Dátum november 01, 2010, 20:12:13
Titti te honnan szerzel infókat a tenisz meccsekről?Tudnál adni linkeket esetleg?
Már kezd idegesíteni,hogy nem tudok fontos háttér-információkat,pedig már kezdek kikupálódni teniszből.
Mostanában beleszaladtam néhány buktába,pl nem tudtam berdych betegségéről,csak azt néztem,hogy nyert első körben,meg is raktam lopez ellen :bash:.
Legutoljára pedig istomin volt sérült,amiről szintén nem tudtam. :redchug:
Szia! Ezeket éppen azért tudtam mert követtem a torna eseményeit. Berdyc -t Shanghaiban élőben láttam, míg Istomin sérüléséről szintén a TV -ben hallottam, tehát konkrét linkel nem tudok sajnos szolgálni.

Köszi,akkor legközelebb többet tévézek. :)

#8 november 03, 2010, 15:23:41, Milan
Novak DJOKOVIC - Ernest GULBIS

tipp: Djokovic 2-0 -ra nyer
odds: 1,52
office: [bs]betsson[/bs]
tét: 10*


[e]A lettek kiválósága Gulbis (24. a világranglistán) a tavasszal szép eredményeket ért el, a tavaly év végi problémás heteket elfelejtvén úgy tűnt teljesen felépítette magát, mind gondolatilag, mind fizikálisan, ám úgy tűnik év végére újabb holtpont. Az ázsiai turnékon, Tokyoban és Shanghaiban is sima két szettes első körös vereségeket szenvedett el, a bécsi indulást pedig sérülésre hivatkozva visszamondta, pedig az egykori világelső Muster ellni szereplés nagy motivációt jelenthetett volna Gulbis számára. Djokovic (3. a világranglistán) ellenben az egyik legjobb formát mutatta a mezőnyt tekintve Pekingben tornagyőzelem, Shanghaiban finálé, azóta pedig kipihenhette a távol-keleti túra fáradalmait, s most feltöltődve indulhat neki az év végi hajrának. Djoko nagyon pörög, minden idegszálával a győzelemre koncentrál, a balti fiú ellenben szétesett gondolatilag és testileg sem bírta a terhelést, úgy vélem nem lehet kérdés a jelenlegi formákat tekintve a  két felvonásos szerb siker.[/e]

Eredmény: 2-0
5,20 pont

#9 november 03, 2010, 15:24:10, Milan
Santiago GIRALDO - Karol BECK

tipp: Giraldo 2-0-ra nyer
odds: 2,20
office: bet365
tét: 10*


[e]A kis kolumbiai, Giraldo (69. a világranglistán) is ez évben mutatta meg szebbik arcát, a tavaszi salakos Challengerek során gyűjtögette a győzelmeket, trófeákat, s ennek köszönhetően a világranglistán a TOP70 -be is beférkőzött. Hihetetlen agresszív teniszt játszik, s ami meglepő volt számomra, hogy keményen sem jön zavarba ugyanúgy próbálja ráerőltetni akaratát aktuális ellenfeleire. Tipikusan gyors pályás, nagyobb nevű teniszezőket is legyőzött illetve megszorított már, múlt héten például Malisse -t tette félre az osztrák fővárosban, s még Almagro -t is döntő szettre kényszerítette. Ellenfele a szlovák Davis Cup -ban is érdekelt Beck (104. a világranglistán) lesz, aki mostanság Challenger szinten mozog, s itt is csak azért indulhatott el a főtáblán, mert Ljubicic és Melzer a múlt heti döntős szereplés után visszalépett a Swiss Indoor versenytől. A selejtezőben az apró francia Millot még verte, de a nagyra nőtt német Brands ellen semmi esélye nem volt, sima két szettben 2-0 (6:2,6:1) -re kapott ki. A kolumbiai nagyon agresszív stílusa nem fog ízleni a sablon teniszt mutató szlováknak, Giraldo, ha akarja nagyon hamar befejezheti majd a mai programot nyitó találkozót[/e]

Eredmény: 2-0
12 pont

#10 november 03, 2010, 15:24:31, Milan
Chiudinelli M. (Sui) - Cilic M. (Cro)

tipp: Chiudinelli M. (Sui)
odds: 2.94
iroda: bwin
tét: 10

[e]Tavaly Chiudinelli ezen a tornán lett nekem egész szimpatikus, leginkább a Federer elleni elődöntő meccs miatt, ahol nagyon szép labdameneteket játszottak. Bár az utóbbi időben nem sok sikere volt, ezen a hazai tornán mégis várok tőle egy kis pluszt. tavaly is kb. így érkezett ide, aztán eltakarította az útból Kohlschreibert és Gasquet-t is. Cilic a US Open óta teljesen szétesett, pedig nála nem lehet arra fogni hogy elfáradt mint Berdych, hogy azért olyan szar most. Bár az Open előtt egy meccsen ha jól emlékszem Troicki ellen fel kellett adnia, és azóta nem találja magát, nem tudom ott mi lehetett, de az rányomta a bélyegét a továbbiakra. Shanghaiban Seppi 6-2 6-2 re verte, aztán Bécsben Haider-Maurer is két szettben küldte haza... első szerva után még csak-csak tud valamit, de a hosszabb labdamenetekben egyszerűen eltéved. Chiudinelli is inkább a szervára épít, és elég jó az alapvonal játéka is, szépen szokta küldeni a tenyereseket. Cilicnek erre az évre már nem lehet sok motivációja, VB-re sem férhet be, a svájci pedig hazai közönség előtt bizonyítani akar.[/e]

Eredmény: 0-2
-10 pont

#11 november 04, 2010, 15:39:39, Milan
Andy Roddick - Sam Querrey

Tipp: Andy Roddick
Odds: 1.57
Fogadóiroda: Gamebookers
Tét: 10

[e]Erre addig csapok le amíg ilyen magas az odds. Roddick jelenleg a 9. helyen áll a világranglistán és csak 65 pontra van a 8. helytől amit ha sikerülne megcsípnie akkor mehetne Londonba a VB-re. Az amcsik rendesen megszívták azzal, hogy a két Williams lány sérülés miatt visszalépett a VB-ről, most van egy pici esély arra, hogy a férfiaknál legalább legyen egy amcsi. Simán leadhatja Querrey a meccset, ennyit megér az amerikaiaknak egy bunda. Ráadásul még csak feltűnő sem lenne, mert Querrey nem igazán sziporkázik a US Open óta. Roddick továbbra sincs bomba formába, sőt Shanghaiban sérülés miatt vissza is lépett, de teljesen mindegy, én megvagyok győződve arról, hogy ez egy bunda meccs lesz és szépen Querrey majd leadja a meccset, aztán majd jön egy Golubev vagy Malisse akik szintén verhetőek. Ha kikap Roddick az óriási pofára esés lesz. Mivel ez holnapi meccs így addig szépen fog még vándorolni az odds, kíváncsi leszek rá, hogy le vagy fel...[/e]

Eredmény: 2-0
5,70 pont

#12 november 05, 2010, 17:08:14, Milan
Paul-Henri MATHIEU - Viktor TROICKI

tipp: Troicki
odds: 1,55
office: unibet
tét: 10*


[e]Francia-szerb párharc a nap második mérkőzésén a baseli tornán. A legjobb periódusát elhagyó gall Mathieu, évek óta csak keresi önmagát, korábban rendre a tornák végjátékáig jutott, mostanra azonban egy-két fordulóknál többet nem megy, sőt sokszor már a selejtezőbe kényszerül, s néha onnan sem sikerül a főtáblára való kvalifikálás. Ez esetben is megtörtént, a Suisse Opene selejtezőjének második körében a nyurga Haase állta útját kemény három szettben, ám Ljubicic visszalépése következtében Lucky Loserként még egy lehetőséget kapott, amivel az első körben élt a még a stockholmi, Roger Federer elleni finálé hatása alatt álló német Mayert verte két 6:3 -as könnyedebb szettben. A nagyra nőtt szerb, Troicki szép kis sorozatokat tud produkálni, s vannak időszakok amikor elbújik eredményeivel a többiek között. Most szebb napjait éli, Tokióban elődöntőzött, ahol csak Nadal tudta megállítani, majd Moszkvában tornát nyert, Tursunov, Tsonga, Zeballos, Cuevas és a döntőben Baghdatis elverésével. A fergeteges sorozatot a szentpétervári első körös Schüttler elleni vereséggel "pihente ki", s úgy néz ki Baselbe már újra feltöltődve érkezett, amit a Berrer elleni fölényes 2-0 (6:3,6:0) -ás sikere is jelez, a németet nem szokták így elagya-bugyálni. Troicki most nagyon egyben van, s nem csak a rendkívül hatékony szerváira épthet, de labdamenetekben is átveszi az irányítást, úgy vélem az időnként felvillanó, de a fontos pillanatokban megingó franciát ha kissé nehezebb meccsen is,de elkapja.[/e]

Eredmény: Mathieu visszalépet
0 pont

Troickival mi van? Tudja valaki?  ???

Nem tudom miért nem játszották le, de Troicki a továbbjutó, szóval nem ő mondta vissza a meccset.
Mindenesetre Unibeten törölték a meccset.