SfGuru - Férfi Kézilabda VB

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


SfGuru - Férfi Kézilabda VB


Ide lehet írni az SfGuru - Férfi Kézilabda VB 2011-es előzeteseket! Sok sikert.  :great:

#1 február 03, 2011, 17:47:09, Szigo
Izland - Magyarország

tipp: Izland
odds: 1.5
iroda: gamebookers
tét: 10

[e]Már tegnap akartam írni erre a mérkőzésre, de szerencsére a gamebookersnél még most is találtam 1,5-ös szorzót Izland győzelmére. Valószínű nem lesz nagy különbség a végeredményben, de hogy a "son"-ok megvernek minket, abban 100 százalékig biztos vagyok. Az előző Olimpia ezüstérmese és a legutóbbi, 2010-es Európa Bajnokság bronzérmese ez a csapat. Lehet mondani rájuk, hogy öregek, de a tavalyi EB-n sem voltak sokkal fiatalabbak. Kiváló játékosok alkotják ezt az izlandi kézilabda válogatottat és csapatként is jól funkcionálnak, mellesleg nagyon szimpatikus társaság. A legnagyobb név a keretben Olafur Stefansson, aki Löwenben együtt pattogtatja és dobálja a labdát Sigurdssonnal és Gunnarssonnal. A csapatot erősíti még a Kielből Palmarsson, a Flensburgból Petersson, mellettük érdemes még megemlíteni Atlason, Gudjonsson és Gudmundsson nevét. Elég brutális névsor ez szerintem. Rögtön az első meccsen egy nagyon erős ellenfél ellen kezdünk. És könnyen akadhat még az izlandiáknál olyan fiatal is, akiről nem tudunk, illetve én nem tudok és a magyar meccsen ismerem és jegyzem meg a nevét. Nézzük, akkor a mieinket. Sajnos nincs olyan igazán ütőképes átlövőnk. Ez a legnagyobb probléma, egyébként nagyon jó válogatott lenne ez. Persze szurkolni így is fogok nekik. Nagy Laci és Charlie (Carlos Perez) nagyon hiányoznak, előbbi még magyar, utóbbi már jó ideje magyar, a kubaiak ugyanúgy haragudhatnának ránk, mint, ahogy majd valószínűleg mi fogunk a spanyolokra. Nagy Laci személyében a legjobb játékosát, a vezért vesztette el a válogatott. Mind támadásban, mind védekezésben nagyon nagy szükség lenne rá és lenne egy játékosunk, akire úgy tekintenének az ellenfelek, hogy hoppá ott egy világsztár. Nos ő nem lesz ezen a VB-n és örülhetünk, ha egyáltalán látjuk még a magyar válogatottban játszani. Perezzel kapcsolatban nem értem a döntést, ami született, ugyanis nem játszik az első két meccsen (Izland, Norvégia), aztán állítólag utána lesz majd. Pont Izland és Norvégia ellen lenne rá szükség, mert utána az osztrákokat, a japánokat és a brazilokat nélküle is megverjük, de a két előbbi csapat ellen nem lesz egyszerű és később az ezeken a meccseken elért eredmények, szerzett pontok fognak számítani. Szóval nem értem, nagyon nem értem. Simán lehetne úgy, hogy játszik Izland és Norvégia ellen, aztán kipiheni magát szépen a következő három meccs alatt, majd újra játszik a középdöntőben. No de nem vagyok én kézilabda vezető, szóval ők biztosan jobban tudják mit miért csinálnak... Ja igen, hiányozni fog még egy ős magyar Eklemovics is, szóval szerintem ne nagyon gerjedjünk a spanyolokra Nagy Laci miatt, ha esetleg úgy alakul majd. Ők a hiányzók, akik ebben a magyar válogatottban az 5 legjobb játékos között vannak. Nézzük kik lesznek. Kapuban Fazekas megbízható, vele nem lesz baj, sőt sokszor tartást ad majd a csapatnak a védéseivel. Védekezésben szintén jók leszünk, abban felvesszük a versenyt az izlandiakkal. Széleken is jók vagyunk, Iváncsik Gergő klasszis, a jobb oldalon pedig Gulyás remek párost alkot a kis Iváncsikkal. De most jönnek a belső posztok, amin szerintem el fog menni ez a mérkőzés. Császár és Lékai két nagyon szimpatikus játékos, reméel mjól megy majd mindkettejüknek a játék. Jobblövőben Nagy Kornél sajnos kb. annyit fog játszani, mint a Veszprémben, hiszen Mocsai bácsi majd a fiát preferálja, egyébként épp emiatt szerintem ő lesz a legtöbb gólt dobó játékosunk ezen a mérkőzésen. Ballövőben Ilyés és Katzirz, röviden annyit írnék, hogy védekezésben jók lesznek. Többet inkább erről a posztról nem mondanék... Szoros meccsen, de mindenképpen vereséget szenvedünk Izlandtól, ez a realitás.[/e]

Eredmény: 32-26
+5 pont

#2 február 03, 2011, 17:49:36, Szigo
1.

Izland - Magyarország
2011/01/14 1700
Tipp: Izland -2,5 hendikep
Odds: 1,75
Fogadóiroda: bet365
Tét: 10

[e]A mai napon a Svédország - Chile találkozóval megkezdődik a svédországi vb. A 2. napon a többi csapat is pályára lép.
Izland az utóbbi időkben a világ elitjébe kerültek és 2 érmet is szereztek. Az izlandiak támadójátéka nemzetközi szinten is elismert. A csapatra az egységes keret és a kiegyensúlyozottság jellemző. A válogatottat a sok izlandi szurkoló is segíteni fogja a torna során. A világbajnokságra való felkészülési meccseken győzelmeket szereztek. Az ellenféllel szemben több minőségi játékos közül válogathattak.
A magyaroknál Laluska sem utazik el a csapattal későbbi játéka is kérdéses. Később csatlakozik de ott lesz a csapattal Perez. A játékosok hetek óta készülnek a vb-re, igaz a Bundesliga játékosok csak az év elején érkeztek meg. A felkészülés az Újévi tornával fejeződött be melyet megnyert a válogatott. Az izlandiak után a csoport másik nagyja a norvégok következnek. Az utolsó 3 találkozó kulcsfontosságú lesz a továbbjutás szempontjából.
A meccs esélyese az izlandi válogatott.

A torna 7. helye még olimpiai kvalifikációt érhet.[/e]

Eredmény: 32-26
statsztikán alapuló, semmitmondó elemzés: +3,75 pont

#3 február 03, 2011, 17:50:50, Szigo
Ausztria - Brazília

tipp: Brazília +3.5
odds: 2.00
iroda: Bet365
tét: 10

Elgondolkodtam várható e a mai mérkőzéseken meglepetés. Lett pár ötletem, de legerősebbnek a brazilok meccsét találtam. Nem vagyok benne biztos, hogy összejön nekik a győzelem, de az 1-2 gólosnál nagyobb handicap-et túlzónak tartom. Ahogy Lufu leírta az előzetesben, az osztrák csapat menetes a húzóemberektől. Illetve nem lehet belőlük pályára küldeni egy csapatra valót. Szilágyi idénye pedig kifejezetten gyenge volt. Élek a gyanúperrel, hogy csapatként sem fognak jól szuperálni. "Sza.ból nem lehet várat építeni"! Persze Magnus Andersson személye elbizonytalanít annyira, hogy simán ne merjem tenni a brazilokat, de ezen a meccsen egy sima osztrák siker lenne az igazi meglepetés számomra. A brazilok évről évre fejlődnek. Az előrelépés kézzelfogható. Sőt mai ellenfelénél "tűzerőben" előrébb is jár! Ha csak a felkészülési meccseket nézem, igen komoly ellenfelek ellen hajigáltak 30 körül, sőt afelett (Svédeknek 28, Tunéziának 30, Dánoknak 29, Norvégoknak 32, utóbbiakat meg is verték). De sokat mondó már a felkészülési mérkőzések csapatválasztása is. Az osztrákok oda-vissza portugál meccséről inkább nem mondok semmit. A szerbek ellen meg sima vereség lett a vége. Ott 39 gólt kaptak, míg a portugáloktól 29-et és 33-at. Ez igen karcsú eredmény. No persze mondhatjuk, hogy felkészülési mérkőzés, de könyörgöm! Portugáliát választani? És két 1 gólos győzelem, úgy hogy még meg is szórják őket... Egyszóval nem jók az előjelek a sógoroknál. Izzadságszagú mérkőzésre van kilátás. Ráadásul a braziloknak semmi vesztenivalójuk nincs. Jönnek, megmutatják mit tudnak. Ha ők ma kikapnak nem történik semmi. A súly az osztrákokon van. Nem akarok messzemenő következtetéseket levonni a tegnapi Svéd-Chiléből, mert a svédek nem hogy nem erőltették meg magukat, de majdhogynem szemrehányást tettek, ha valakinek be kellett menni a pályára. Kelletlenek voltak, sok hibával. Viszont Chilének voltak ígéretes megmozdulásai. Olyan talpas bombákat dobtak, hogy csak pislogtam. Na ha ennél a csapatnál jóval erősebb és gólerősebb Brazília pályára lép, az senkinek nem lesz sétagalopp. A 3 vagy nagyobb arányú győzelemhez az osztrákoknak top-formában kéne lenniük. A jelek viszont nem ezt mutatják (ellenben a brazilokkkal). Úgy gondolom a támadó szekcióké lesz a meccs, így sok gólt várok. Magasra is tették őket az irodák. S, mivel a brazilokat egyénileg jobbnak gondolom támadásban , mint az osztrákokat, a 3.5-ös hendit bátran behúzom.

Eredmény: 34-24
-10 pont

#4 február 03, 2011, 17:53:01, Szigo
SPANYOLORSZÁG VS BAHRAIN
Tipp: Spanyolország HC-20,5 gól
Odds: 1,76
Fogadóiroda: Bet365
Tét: 10 egység

[e]A várható végeredmények szempontjából eléggé egyértelműnek tűnő párosításokkal kezdődik a világbajnokság, az előzetesen felmérhető erőviszonyok ismeretében talán még a magyar-izlandi mérkőzés tűnik a leginkább kiegyensúlyozottnak a mai találkozók közül (aztán majd meglátjuk).
Ebből a szempontból a spanyol-bahreini találkozó mindenesetre semmiképpen nincs egy súlycsoportban a magyar meccsel. A bahrein-i válogatott az 1999 óta folyamatosan VB résztvevő (6 világbajnokság!) Kuwait-ot váltotta a világversenyen, de nem hiszem, hogy ez túl sokat jelentene és arra ép eszű ember nem nagyon gondolhat, hogy elődjénél több vizet tudna zavarni a ,,nagyok" között. Azt is mondhatjuk, hogy az akár a végső győzelemre is esélyes spanyolok kellemes bemelegítő ellenfelet kaptak az első fordulóra, a gólkülönbség tényleg szinte csak Iker Romero-ékon múlik. Némi dejavu érzésük is lehet a spanyoloknak, hiszen 2 évvel ezelőtt szintén Ázsia képviselőjével, a már említett Kuwait-tal kezdtek és 30 gól különbséggel nyertek (47-17), ki gondolta volna akkor, hogy a csoportból nem fognak továbbjutni. Ezt a blamát most nem engedhetik meg maguknak, viszont a nyitómeccsükön hasonló mértékű különbség várható.[/e]

Eredmény: 33-22
-10 pont

#5 február 03, 2011, 17:54:26, Szigo
Norvégia - Magyarország

Tipp: Norvégia -3,5 gól
odds: 2,92
Bet365
tét: 10

Hát elkezdődött ez a világbajnokság is, bár számunkra igazán most indulhat. Tegnap kissé nagyarányú vereséget szenvedtünk a csoport győzelemre talán legesélyesebbnek tartott Izlandtól, bár a lengyelek ellen se lesz sok esélyünk a pontszerzésre véleményem szerint.. Ahogy ma sem a mi mérkőzésünk lesz.
A csapat egyik "fele" szinte nem jött el, nem tud itt lenni, nem akar itt lenni, majd jön.. a legfontosabb emberekről beszélünk, például Eklemovic vagy Nagy Laci. Izland ellen a legeredményesebb játékosunk Mocsai Tomi volt, de illik megnézni hogy azt az 5 gólját vajon hány kísérletből szerezte. Mikler jól teljesített, jó ideig tartotta a csapatot a meccsben a 2.félidő elején, Iváncsikék keveset vállalnak, pedig jól csinálják azt amit csinálnak..stbstb. Mocsai kapitány a fáradtságra fogja a vereséget, biztos jót fog tenni ez a meccs akkor a fiúknak újabb 24 órán belül -.- , de persze amellett hogy a papírforma is Izland sikerét sejtette. Ma közel két egyforma erősségű csapat találkozhat(-na, ha nem hiányoznának a húzóembereink), ahol a 3. továbbjutást jelentő hely is gazdára találhat. Voltak bíztató jelek a játékunkban, de azért nem illett volna ennyivel kikapnunk, így rossz szájízzel és mint hallottuk fáradtan kell nekivágni ennek a sorsdöntő meccsnek. Norvégia győzelemmel kezdte a tornát, Japánt verte meg 6 góllal. Éppen annyit adtak ki magukból amennyi kellett a biztos 2 ponthoz. Sajnos ez nem a mi VB-nk lesz, ezzel a vereséggel megpecsételődik a sorsunk, nem lesz meg a kvalifikációt jelentő 7.hely, ami abban az esetben sem lenne valós ha ma nyernénk valahogyan. Egy kalappal srácok azért!  Tipp: 30-25

Eredmény: 23-26
-10 pont

#6 február 03, 2011, 17:55:26, Szigo
Norvégia - Magyarország

Tipp: Magyarország
odds: 2,70
iroda: unibet
tét: 10*


[e]
Az Izland elleni borítékolható vereség után, ma jön a sorsdöntő meccs számunkra. Azért kicsit túlzónak érzem ezt az oddsot ránk. A norvég csapat meg sem közelíti játékerőben Izlandot. Japán ellen is Myrhol húzta őket beállóban. Azért, ha csapattársát Gunnarssont négy gólon tudtuk tartani tegnap, akkor ez menni fog Myrhollal szemben is. Lövőerőben kb. a mi szintünket hozzák. Széleken jobbak vagyunk. Nyilván Fazekas sem véd annyira rosszul, mint tegnap. Ha csak valamelyik kapusunk is közepes teljesítményt hozott volna, nem kapunk ki ennyire simán. De tényleg szinte minden kulcsemberünk leblokkolt. Gondolom azt senki nem gondolja komolyan, hogy bal átlövőből összesen 2 Illyés gólt kaparunk megint össze. A fő fegyverünk egyébként a tegnap remeklő Lékai lehet a norvég védelem ellen, valamint Nagy Kornél. Én velük kezdenék. Általában ugye jól kezdjük a tornákat és kipukkanunk utána, most rosszul kezdtünk lehet innestől, pedig fáklyás menet lesz a csoport. A norvégok alapból lenéztek minket, hát még a tegnap után. Ez is könnyen visszaüthet. A 2007-es vb-n is hasonló volt a helyzet, akkor végig vezetve végül 3 góllal nyertünk és ezzel kigolyóztuk a norvégokat.[/e]

Eredmény: 23-26
+17 pont

#7 február 03, 2011, 17:56:37, Szigo
Dél-Korea - Chile

Tipp: Chile +7,5 gól
Odds: 2,62
Iroda: bet365
Tét: 10*


[e]Nane. Látva tegnap Korea meccsének utolsó 15 percét, azt kell mondjam, hogy ez ajándék. Az argentin fal ellen teljesen tanácstalanok voltak. Átlövésből nem is mertek próbálkozni. Igaz Schulz remekül védett. De, ami az erősségük azaz a rohanás az sem ment. Koreára volt hízelgő az iksz. Chile a nyitómeccsen nagyon tetszett. Jó persze a svédeknek laza meccs volt, de azért lehetett látni, hogy nem rossz játékosok vannak a dél-amerikai csapatban. A Feuchtmann testvérek és Salinas, olyan technikai képzettséggel rendelkeznek, hogy vb után biztos viszik őket, mint a cukrot. Az volt az ember érzése a svédek ellen, hogyha +5 cm-el és +10 kg lett volna a chileieken, akkor 4-5 gólos vereségre tudták volna redukálni a különbséget. Most, ilyen gondjaik nem lesznek, hiszen fizikailag egy szinten vannak a koreaiakkal. Ráadásul Oneto két svéd védővel a nyakán befordult(az már más kérdés, hogy nem dobta be), de akkor vajon mennyit tudnak rajta fogni majd az ázsiaiak. Semmit. Tőle minimum 5 gólt várok, ha van esze Luis Capurro kapitánynak rá játsszák ki figurákat. Valószínűleg azért Korea behúzza a meccset, de hogy a 8 gólos siker közelében sem lesznek az is biztos.[/e]

Eredmény: 37-22
-10 pont

#8 február 03, 2011, 17:57:44, Szigo
Svédország-Szlovákia

Tipp: Szlovákia +1,5 gól
Odds: 2.87
Iroda:bet365
Tét: 10

Tegnap néztem az északi szomszédainkat, és igencsak pozitívan csalódtam bennük. 35-33 arányban kaptak ki a lengyelektől, félidőben még kettővel vezettek. Ez a szlovák csapat szerintem még fog meglepetést okozni, hát miért ne okozna most.
A Sport TV jóvoltából láthattuk a svédek nyitómeccsét is Chile ellen. Én magam sem tudom eldönteni, hogy a svédek gyengék, vagy Chilét becsültük le. Mindkettőben van igazság szerintem. Persze a svédek nem égtek ezer fokon, de én nem látom őket olyan bivalyerősnek. Nyertek 10 góllal Chile ellen, de mindössze 28 gólt vertek, ami kevés. Nem egy világklasszis csapat csapat ez a svéd. Azt a 10 gólt is úgy pakolták közé a svédek Chile ellen, hogy a bírók segítették őket. Chile ellen! Kim Andersson nincs akkora formában, hogy 10 gólokat lőjjön. Kapusuk semmi extrát nem tud hozzátanni a játékhoz. Na egy szó, mint száz, ez a svéd válogatott nálam túl van becsülve.
Szlovákia ezzel szemben alul. A szlovákoknak van két klasszis kapusuk. Még akkor is igaz, ha ez tegnap nem derült ki...
Tegnap nem volt könnyű dolguk hátul, hisz a lengyel átlövők azért durrantottak rendesen. Lehet vak vagyok, de szerintem a svédeknél nincsenek olyan átlövők, mint a lengyeleknél. Chilet sem tudták agyonverni, átdobálni...
A szlovákokról kiderült, hogy egyben vannak, tudnak egymásért küzdeni. Tegnap ha nincs a második félidőben az a rövidzárlat, meglepit is okozhattak volna.
Kicsit bosszant, hogy egy nappal hamarabb rajtoltak a svédek, de bízok a szlovákokban. Remélem, hogy a bírók sem fognak hazai pályát fújni, bár ebben tényleg csak reménykedni lehet.
Ha letisztítjuk a képet, és pusztán a két csapatot nézzük, hazai pálya, közönség, bírók nélkül, ebben a meccsben én látom a meglepetést. Remélem északi szomszédaink, és mi is megkenjük ma a skandinávokat. Legalább a fiúk, ha már a csajoknak esélyük sincs... Na meg azért jegyezzük meg, hogy a lengyeleknek sikerült 33 gólt verniük. Ha ez ma is összejön, azzal már meccset lehet nyerni, pláne úgy, hogy a svédek Chilenek mindössze 28-at dobtak.
Való igaz, nem ez a VB legbiztosabb tippje, de én látok rá reális esélyt. A svédekre adott 1,20 meg nudli. Aki akarja tenni őket, várjon a live-ra, lesz az duplája is!

Eredmény: 38-22
-10 pont

#9 február 03, 2011, 17:59:24, Szigo
Norvégia - Magyarország

Tipp: Magyarország +1.5
odds: 1.85
iroda: Bet365
tét: 10

[e]Azt gondolom tegnap a magyar csapat saját képességeihez mérten átlagon alulit nyújtott. Ennyire gyengék azért nem vagyunk és ezt a legszkeptikusabbak is elfogadhatják, hisz a már sokat bizonyított Fazekas, Császár vagy Illyés ilyen összehangolt gyatra teljesítményt nem gyakorta nyújt. Azt pedig végképp nem hiszem el, hogy ezt kétszer egymás után megismételjék! Ráadásul a norvégok jelenleg mind papíron , mind a gyakorlatban is gyengébbek mint Izland. Ezért a szoros meccs borítékolható. Sőt, a győzelem is elképzelhető. Én ugyanis láttam már tegnap is pár pozitív dolgokat. Az újoncok (világverseny szempontjából újoncok) bátor játékot mutattak. Igazán nem rajtuk múlott a mérkőzés. Ha a rutinosabbak ehhez felnőnek, a kapusteljesítmény jobb lesz, akkor bizony boríthatunk még papírformát! A védekezés -szerintem- nem is volt olyan rossz. A kapusteljesítmény volt csak ami lehúzta. Ha Fazekas minimum átlagos teljesítményt hozott volna, akkor bőven 30 alatt tartottuk volna Izlandot... Ami szerintem megsüvegelendő teljesítmény lett volna. És most  -vereség esetén is- mindenki másképp látta volna a védekezők teljesítményét. De azért így is vannak jelek amiket lehet olvasni: például az izlandiak erősségének vélt beállós posztról nem tudtak minket megszórni... Márpedig a norvégok "húzó posztja" (de hülye szó, de ez jutott eszembe) éppen a beálló, Myrhol-al az élen! Egyszóval ha nem bizonytalanítottak volna minket el tegnap a fúk, akkor a két csapat szorzója sokkal közelebb is állhatna egymáshoz. Én pedig azt mondom egy meccstől még nem borult fel a világ rendje.[/e]

Eredmény: 23-26
+8,5 pont

#10 február 03, 2011, 18:00:18, Szigo
Magyaroroszág - Norvégia

tipp: Magyarország vagy döntetlen
odds: 2,20
office: sportingbet
tét: 10*


[e]Bár sokan mondják, hogy ez a magyar válogatott elég tartalékos, a felkészülésre sem lehetett panasz a lengyel felkészülés torna megnyerése is mutatta mennyi tartalék van ebben a társaságban. Lehet mondani barátságos torna, s a tétmeccs teljesen más, nos tegnap a fiúk tényleg tudásuk alatt teljesítettek, s ez párosult azzal, hogy a csoport favorit izlandiakkal találkoztunk, elviekben innentől csak könnyebb dolgunk lehetne. Most kell megmutatni a fiúkban mi is rejlik bennük igazából, a sokszor nagy arccal fellépő norvégokkal szemben lesz lehetőség a javításra. A norvégokat alaposan megizzasztották a japánok, a második játékrész közepe táján volt olyan is, hogy két gólra közelítették az északiakat a felkelő nap országának kézilabdázói, végül hatot csak közé tettek Bjørnsenék. Mindenesetre a tegnap látott viking teljesítménytől semmiképpen sem szabad elájulni, ha játsszuk a saját játékunkat, amit a felkészülés alatt is, akkor nem hogy partiban lehetünk a piros mezesekkel, de akár meg is lephetjük őket, úgy, mint pár éve azon az emlékezetes kontinens viadalon. A mai meccs lesz a mérleg nyelve, ha nyerünk, akkor jó eséllyel mehetünk tovább a az előzetesen kitűzött cél felé: Egyáltalán nem érzem erősebbnek a norvégokat, sőt, 1X -ben simán megállja a helyét nálam válogatottunk mai derbije.[/e]

Eredmény: 26-23
+12 pont

#11 február 03, 2011, 18:01:28, Szigo
Dánia - Románia

tipp: Dánia -9,5
odds: 2,60
Bet365
tét: 10

[e]A dánokra a mai meccsen sokkal keményebb csata vár mint a torna talán leggyengébb csapata Ausztrália ellen, akiket 47-15re semmisített meg Ulrik Wilbek csapata. A Románok az első félidőben remekül tartották a végső győzelemre is esélyes Horvát válogatottat, azonban ez olyannyira felőrölte az erejüket, hogy kipukkadtak a második játékrészre és 6 góllal kaptak ki. Szerintem sokkal könnyebb dolguk ma sem lesz mint tegnap a horvátok ellen, mivel a dánoknak is nagyon erős és rutinos keretük van, ráadásul az előző meccsük semmit nem vett ki belőlük az is biztos. Egy frissebb dán csapat az ellenfél, számukra ma kezdődik a világbajnokság egy a horvátok ellen csatát vesztett román csapat ellen. A román csapat célja egyértelműen a továbbjutást jelentő 3.hely a csoportban, amit az utolsó meccsükön kell majd kiharcolniuk az elég gyengén kezdő Szerbia ellen. Ezt a meccset egy idő után feláldozzák majd, amikor meglógnak a dánok. Nekik Algériát,Ausztráliát és Szerbiát kéne megverniük a továbbjutáshoz. A dán csapatot olyan játékosok erősítik mint Boesen, L. Christiansen, Lindberg vagy Spellerberg. Jól csengő nevek ezek.
Mindenesetre a románok sokáig elhihették hogy van keresni valójuk a horvátok ellen, majd semmi értelme nem volt igazából az 40percen át tartó erőlködésüknek. Ma a dánok hamar elhúznak tőlük, akkor nem követik el még egyszer azt a hibát, hogy teljesen lefáradjanak itt a három továbbjutást számukra igazán eldöntő meccs előtt és elfogadják hogy a jobbik csapat nyer.  Tipp: 30-20 [/e]

Eredmény: 39-30
-10 pont

#12 február 03, 2011, 18:02:38, Szigo
Bahrein - Németország

Tipp: Bahrein +14.5
odds: 1.80
iroda: Bet365
tét: 10

[e]Nem igazán akartam ma semmire tenni, de ez kiszúrta a szememet. Nem is azért mert a németek "gyengék" és Bahrein "erős". Egyszerűen csak a világbajnokság jelenlegi szakaszában van egy játékfelfogás, egy hozzáállás, ami ragályos. Biztosan meg van az oka, de mint néző nem kell, hogy szeressem.
A papíron előre lefutott párharcok súlytalanok. Az erős csapatok pihentetnek és nem csak fizikailag, hanem első sorban fejben. Lehet, hogy megmutatják magukat a játékosok, megvillannak időnként, de nem úgy teszik oda magukat, hogy a tudáskülönbség valós mértékben kiütközzön. És azért ez nem egy foci bajnoki! Itt a cserepad, sem "fakó". Össze lehet szedni lasszóval egy-két lelkes "iparost", de ez gyakran nem elég prezentálni a valódi különbséget. Ez történt a németek Egyiptom elleni meccsén is. De ha vetek egy gyors (szubjektív) statisztikát, akkor az eddigi 13 olyan mérkőzésen , ahol egy bizonyos különbség elvárható lett volna 9-szer nem született meg ez az eredmény! S mivel a németek láthatóan nem mostanra időzítik -teljesen érthetően- a bombaformát, (ha egyáltalán lesz nekik olyan, az utóbbi hetek eredményeit elnézve) nem gondolnám, hogy erőltetni fogják a "gázolást" (nálam ezen a meccsen 10-12 gól még nem az...)!
Eközben persze a "súlytalanok" megpróbálják lelkesen megmutatni magukat. Egy-egy góljuk, akciójuk ezért élményszámba is megy. Bátor játékukkal pedig rendszerint tartják a tisztes különbséget, esetenként akár túl is lőve a realitáson (Japán). Számomra semmi jele sincs, hogy a németek fel akarnának pörögni erre a meccsre. Enélkül meg nehéz lesz tarolni, még egy gyenge ellenfél ellen is. Persze azért benne marad a pakliban a lehetőség...
A csapatokra nem térnék ki, ugyanazon okból. A németeké a legerősebb bajnokság a világon. A csapat magja kieli, löweni, berlini. De ha a bajnoki utolsó 4-ből válogatnának, abból is lehetne összehozni valamit. Bahrein-ről meg nem sokat tudok azt leszámítva, hogy nem nagyon jut ki világversenyekre és amikor megláttam, hogy felkészülési meccsen kikaptak 31-30-ra a Magyar junior válogatott-tól akkor már nem is akartam többet tudni... [/e]

Eredmény: 18-38
-10 pont

#13 február 03, 2011, 18:03:57, Szigo
Ausztrália vs Szerbia
Tipp: Szerbia HC-25,5
Odds: 1,85
Fogadóiroda: Bet365
Tét: 10 egység

[e]Többé-kevésbé (sőt inkább ,,többé", mint ,,kevésbé") egyetértek Szumos fejtegetésével a ,,menők" illetve az ,,outsiderek" mérkőzéseivel kapcsolatban, sajnos ez ügyben a spanyolok már leckét is adtak nekem, amikor Bahrein-t csak 11 góllal gyűrték le. Ennek ellenére úgy nézem, hogy az ,,auszik" képezhetik a kivételt ez ügyben. A dánok elleni első összecsapásukat elnézve (12-47) semmit nem erősödtek a két évvel ezelőttihez képest, amikor ugyanígy agyonvágták őket a csoportmeccseken, ahol végül 76-206-os gólkülönbséggel végeztek és egyedül a sorban éppen csak előttük álló argentinok nem tudtak nekik legalább 40 gólt dobni, de még így is 20-szal nyertek (36-16). Olyannyira gyengék, hogy Őket egyszerűen nem lehet kevés góllal megverni és az ilyen teljesítmények után mindig megszólalnak azok a hangok, amelyek megkérdőjelezik a világbajnokságra való kijutás területi szempontjait.
Egy szóval úgy gondolom, hogy itt ma is mészárlás következik, a szerbek nem kegyelmeznek a kenguruknak.[/e]

Eredmény: 18-35
-10 pont

#14 február 03, 2011, 18:05:12, Szigo
Spanyolország - Németország     2011.01.17. 18.30

Tipp: 2
Odds: 2,90
Iroda: Unibet
Tét: 7

[e]Nem tudom mennyire a taktika és a spórolás, és mennyire Tunézia okos játéka hozta azt, hogy a spanyolok tegnap csak nyögve verték meg 3 góllal az afrikaiakat, de szerintem ugyanaz a játék ma a kissé alábecsült németek ellen kevés lesz. Az első félidőt végig, a másodiknak az elejét láttam, és nem voltam meggyőzve affelől, hogy a spanyolok tudnának jobbak lenni, illetve hogy egy spanyol válogatott a 9. percben szerezze az első gólját kézilabdában, akárki legyen is az ellenfél, nem azt sugallja, hogy ők lennének a franciák vetélytársai a vb cimért.
A felkészülés során a németek 2* kikaptak ugyan Izlandtól, de megverték a lengyeleket, ellenben a spanyolok csak sokkal gyengébb ellenfelek ellen játszottak a felkészülés során, és a portugálok még majdnem meg is lepték őket. Tegnap Romero játéka sem nyűgözött le, és az se véletlen, hogy Nagy Lacit sokszor boronálják össze a spanyol válogatottsággal, hiszen átlövőben is csak Alberto Enterrios nyújtott elfogadhatót. Mindkét csapat csak Bahrein ellen játszott eddig a vb-n, a spanyolok 11, a németek 20 góllal verték az ázsiaiakat. A két szélső volt az, aki érdemben is hozzá tudott tenni a játékhoz, különösen Comas volt elemében, aki belépve a védők mögé többször is zavart okozott. A németek meccsét nem látttam, de nem véletlen, hogy még mindig a németek vezetik a férfi világranglistát, ugyanakkor az is igaz, hogy klubszinten - ahol azért jó néhány légiós is szerepel mindkét országban - elvétve akad spanyol és német csapaton kivűl más ország csapata nemzetközi sorozatok döntőjébe, ahol pedig általában Lineker mondása érvényesül ("A futball egy nagyon egyszerű játék, amit 22 ember játszik 90 percen keresztül, és végül mindig a németek nyernek" -bár ő focira mondta), azaz a végén kéziben is a németek győznek. Véleményem szerint a spanyolok ma nem nyernek, a lesajnált német válogatott megmutatja, hogy igen is kell velük számolni a továbbiakban.[/e]

Eredmény: 26-24
-7 pont