ITF/Challenger Tornák 2015

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


ITF/Challenger Tornák 2015

Ide lehet írni a teniszes tippeket ezen tornákról :ok:

"Game, Set and gumiszoba" :)

#1 április 23, 2015, 19:52:08, Latzka
Santos challenger (50 000$ salak)
2. kör

Guido Pella - Axel Michon
Tipp : Guido Pella
Odds : 1,22

Bet365

Igazi "maradj talpon"-os tipp. Michon első körös mérkőzéséből indulok ki, ami igazi thriller volt. A 2. szett végétől néztem streamen, 6-1 6-6 tie-break 6-3-nál jöhetett 2 adogatással a francia; innen már szinte nem is csodálkozhatunk, hogy 9-7-re bukta a szettet.
Ezután hosszas ápolási szünet a belgának, ami Michont zavarta meg jobban, hiszen végig breakelőnnyel haladt a belga. 5-4-nél a meccsért szervált Cagnina, de jött a break. Innen már a mezei sportfogadó azt gondolná behúzza az egészséges playa, de Michon bukja a szerváját és újra meccsért adogatás következett. Persze jött a rebreak, a tie-breakben pedig a már elég rosszul mozgó Cagnina 3 kettőshibát ütött, így pedig csak behúzta Michon.

Azt még ki is hagytam, hogy legalább 3-4 kérdéses szituációban a székbíró rendre Michonnak hozott kedvező döntést.

Összességében Michon bírói támogatással is alig volt képes legyőzni egy sérült játékost; ekkor eldöntöttem, hogy veretni kell a következő körben.

Pella igazi salakos, nemrégen Mexikóban megnyert egy challengert, az 1. körben pedig 6-0 6-3-ra lemosta Lama-t. Minden az argentin mellett szól. A 2-0-ás sikere 1,53-t ér, de nem olyan vastag az oddskülönbség, így maradok ennél a kis szorzónál.

#2 április 22, 2015, 14:22:07, Latzka
ITF Santa Margherita Di Pula 4 (salak)
2. kör 11:00

Marco Bortolotti - Giulio Torroni
Tipp : Marco Bortolotti
Odds : 1,57
WillHill

A 24 éves Bortolotti (618.) az 1. körben verte a salakon nem rossz portugál F. Silvát (274.); ezek után illene legyőzni a 32 éves honfitársát, aki a 834. helyen áll a világranglistán. Csak salakon játszottak idén: Bortolotti 12/8; Torroni 3/4.
H2H 2-0 Torroninak, de ennek szerintem nincs igazán jelentősége, hiszen ezek a meccsek 5 illetve 7 éve voltak.

Idézetet írta: Latzka Dátum április 22, 2015, 10:00:32
Santos challenger (50 000$ salak)
2. kör

Guido Pella - Axel Michon
Tipp : Guido Pella
Odds : 1,22
Bet365

Igazi "maradj talpon"-os tipp. Michon első körös mérkőzéséből indulok ki, ami igazi thriller volt. A 2. szett végétől néztem streamen, 6-1 6-6 tie-break 6-3-nál jöhetett 2 adogatással a francia; innen már szinte nem is csodálkozhatunk, hogy 9-7-re bukta a szettet.
Ezután hosszas ápolási szünet a belgának, ami Michont zavarta meg jobban, hiszen végig breakelőnnyel haladt a belga. 5-4-nél a meccsért szervált Cagnina, de jött a break. Innen már a mezei sportfogadó azt gondolná behúzza az egészséges playa, de Michon bukja a szerváját és újra meccsért adogatás következett. Persze jött a rebreak, a tie-breakben pedig a már elég rosszul mozgó Cagnina 3 kettőshibát ütött, így pedig csak behúzta Michon.

Azt még ki is hagytam, hogy legalább 3-4 kérdéses szituációban a székbíró rendre Michonnak hozott kedvező döntést.

Összességében Michon bírói támogatással is alig volt képes legyőzni egy sérült játékost; ekkor eldöntöttem, hogy veretni kell a következő körben.

Pella igazi salakos, nemrégen Mexikóban megnyert egy challengert, az 1. körben pedig 6-0 6-3-ra lemosta Lama-t. Minden az argentin mellett szól. A 2-0-ás sikere 1,53-t ér, de nem olyan vastag az oddskülönbség, így maradok ennél a kis szorzónál.

Én csak a livescore-on láttam, mintha az előbb Michon már szinte megnyerte volna... Aztán visszagörgetek, hmm, ahogy kell, Cagnina fordít :D Akkor már vágom mi van, köszi az infót.  :ok:

Idézetet írta: Latzka Dátum április 22, 2015, 10:20:13
Marco Bortolotti - Giulio Torroni
Tipp : Marco Bortolotti
Odds : 1,57
WillHill

Tipikus ITF meccs, szerencsés végkifejlettel. 6-3 2-2-ig minden oké, onnan 6-3 3-6 2-4, majd zsinórban négy Bortolotti gém :ok: 6-3 3-6 6-4

Egész jó kis topic.  :ok:
Minden tiszteletem azért, hogy leülsz végignézni ilyen meccseket. Ez olyan, mint mikor én nézem a lett vagy más noname kosárligák meccsét. Szenvedés az egész, de néha elég hasznos, ha profitot akarsz termelni ;D

Idézetet írta: Latzka Dátum április 22, 2015, 10:00:32
Guido Pella - Axel Michon
Tipp : Guido Pella
Odds : 1,22

Bet365

Nagyon szűken.. 4-6 6-1 7-6 :ok:

Végre a helyére került Ebden, de most sem adta könnyen magát.  :)

Újabb gyöngyszem ;D A mexikói gyerek 2 pontot nyert adogatóként a meccsen, összesen pedig 7-et a két szett alatt.

#9 június 02, 2015, 15:14:41, Latzka
ITF Szlovénia (salak)
1. kör

Danylo Kalenichenko - Borsos Gábor
Tipp : Danylo Kalenichenko
Odds : 1,40
bet365


Ha jól számoltam, akkor ezen a héten a férfiaknál 19 ITF tornát rendeznek. Ezek közül az egyik a szlovéniai verseny, ahol két magyar versenyző is található a főtáblán. Gödry Levente ezt két sikeres selejtező mérkőzéssel érte el, míg Borsos Gábor alapból a főtáblára kapott besorolást.

Utóbbi játékos idén márciusban debütált (58. játékosként) a magyar Davis Kupa csapatban, ahol egy győzelemmel és egy vereségel kezdett. A válogatottbéli szereplés viszont nem lendített a pályafutásán, hiszen azóta 2 győzelem mellett már 6 vereséget számlál. Az utolsó 4 versenyén rendre az első kanyarban búcsúra kényszerült, idei mérlege 5/10. Véleményem szerint jön zsinórban az ötödik salakos torna, jön az ötödik vereség.

Első körös ellenfele sokkal jobb idényt produkál, Kalenichenko 22/7-es mérlege fényévekkel jobb a magyarétól. Csak salakon játszott idén és már itt Szlovéniában is ütögetett, hiszen két selejtezős győzelemmel került a főtábla 1. körébe. Novak és Dernic legyőzése sok szót nem érdemel, hiszen fiatal noname hazai játékosokról van szó, de azért az már nem tűnik rossznak, hogy ellenük csak 4 gémet vesztett az ukrán.

Idei lajtsromát átfutva vannak már fellángolásai jobb játékosok ellen is; Franco Skugortól és az idei év ITF királyától, az olasz Riccardo Bellotti-tól is szettet lopott. Nálam ez a meccs sima ukrán siker.

Idézetet írta: Latzka Dátum június 02, 2015, 06:33:17
Danylo Kalenichenko - Borsos Gábor
Tipp : Danylo Kalenichenko
Odds : 1,40
bet365


6-4 6-1 :ok:

Ivo Minárral mi a helyzet mostanában?  :D Visszavonult? Nem láttam már rég játszani, ezenkívül semmi infót nem találtam róla, hogy mi lehet vele.

#12 június 08, 2015, 13:37:13, Latzka
Moszkva challenger (salak)
1. kör

Daniil Medvedev - Evgeny Tyurnev
Tipp : Daniil Medvedev
Odds : 1,40
bet365


Két orosz versenyző egy moszkvai challenger tornán, akár így is kezdődhetne az egyik fejezet egy bundáról szóló könyvben :)
Ezen okfejtéstől a továbbiakban eltekintenék, hiszen a mérkőzések manipulálása inkább jellemzi a már idősebb és kevésbé ambíciózus játékosokat, ők pedig még nagyon fiatalok.
A 18 éves Evgeny Tyurnev nevével eddig még nem találkoztam, idei statisztikája elég gyenge, 9 győzelem/8 vereség. Jelenleg a 485. a világranglistán, ami 4 hellyel marad el az eddigi legjobbjától.
Daniil Medvedev 1 évvel idősebb, az ő nevével azért már egészen gyakran találkozhatnak azok, akik szeretnek élőteniszre fogadni.
Őt már az eredményesség sem kerüli, tavaly 1 (salak), idén pedig már 2 future tornát (1-1 kemény, salak) nyert meg. Az egyiket pont a moszkvai torna előtt, a formájára tehát nem lehet panasz. Az ATP honlapja szerint 198 cm magas a srác, de eme adottsága ellenére jelenleg inkább a salakos versenyeken vitézkedik. Tavaly ezen a borításon 20/4-es mérleggel zárt, idén pedig eddig 9/2.
Bár a világranlistán csak pár hely választja el őket, nekem az jön le, hogy ég és föld a két játékos. Tyurnev január 1. óta csak 30 helyet lépett előre, míg Medvedev közel 200-at!
A szorzók ingadoznak, voltak már 1,28-1,50 között szinte mindenhol. Szerintem az 1,20 körüli a reális, így a jelenlegi 1,40-es odds igencsak barátságos az idősebb oroszra.

Idézetet írta: Latzka Dátum június 07, 2015, 18:51:39
Moszkva challenger (salak)
1. kör

Daniil Medvedev - Evgeny Tyurnev
Tipp : Daniil Medvedev
Odds : 1,40
bet365


6-4 4-6 6-3 :ok:

Break points won: 9/16 ; 7/14
Double faults: 9 ; 12

Rosszabbak voltak, mint a nők  :D (vagy ezt kellett csinálniuk.. ???)

Idézetet írta: Latzka Dátum június 08, 2015, 13:42:46
6-4 4-6 6-3 :ok:

Break points won: 9/16 ; 7/14
Double faults: 9 ; 12

Rosszabbak voltak, mint a nők  :D (vagy ezt kellett csinálniuk.. ???)

Én is néztem, de inkább nullában kiszálltam. A második szettben háromszor adta vissza a brékelőnyt, a harmadikban kétszer  ;D Ráadásul kiírta a bet365 hogy sérülés, úgyhogy mondom hagyjuk  :D Grat jó tipp volt, mert a lényeg mindig az hogy zöldüljön  :ok: