SfGuru Jégkorong VB 2011

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


május 19, 2011, 10:45:12, Milan
SfGuru Jégkorong VB 2011



Április 29 és Május 15 között Szlovákia ad otthont az idei Jégkorong VB-nek, s ezen sporteseményre egy SfGuru játékot indítunk amelyen bárki részt vehet, s valós pénznyereményben részesülhet.


Ebben a témában lehet írni az előzeteseket. Sok sikert!

Jégkorong VB 2011 - Selejtező, 1.Forduló:

2011.04.29 16:15   Germany - Russia   10.00   8.00   [lb]1.18[/lb]

2011.04.29 16:15   Switzerland - France   [ex]1.25[/ex]   6.49   8.15

2011.04.29 20:15   Slovakia - Slovenia   1.07   12.50   17.50

2011.04.29 20:15   Belarus - Canada   9.82   7.83   [lb]1.18[/lb]

2011.04.30 16:15   United States - Austria   1.18   7.94   10.38

2011.04.30 16:15   Finland - Denmark   1.18   8.00   10.25

2011.04.30 20:15   Czech Republic - Latvia   [lb]1.12[/lb]   9.18   13.63

2011.04.30 20:15   Norway - Sweden   12.00   [lb]9.13[/lb]   [lb]1.13[/lb]

#2 április 30, 2011, 13:45:44, csatarid
Slovakia - Slovenia

Tipp: Slovakia(-3.5 handicap)
Odds: 1.90
Fogadóiroda: expekt
Tét: 10

A[e] házigazda Szlovákok a újonc Szlovénokat fogadják. A hazai arany fiúk talán utoljára jöttek ilyen szép számban össze. Nem a legfiatalabbak már, és ez egy kiváló alkalom hazai rendezvényen , szép eredményel búcsúzni a válogatottól. Demitra, Satan, Visnovsky, Stümpel, Handzus, Hossa, Radivojevic, Nagy , Zednik már mind a harminchoz közel, vagy túl, így számukra ez egy kivaló alkalom egy szép búcsúra. A kanadai Glen Hanlon vezeti őket aki a Washingtont vagy legutóbb a Fehéroroszokat vezette( álitolag ingyen). Ma még Mariano Hossa, Visnovsky, Handzus  nemlesznek, de  nélküluk is aj újonc Szlovénok csak aszisztálni fognak. Náluk a legjobb Kopitar sérülés miatt nemjátszatt . Nekik a benmaradás a cél , és az se lesz egyszerű. Szlovákia már hokilázban van , és este Demitra vezényetével lesöpörjék a jégről a Szlovénokat. Telt ház várható a  95mil.euróért felújitott Ondrej Nepela stadionban. Szerintem ma este esélyt nemadva megmutatják a tótók ki az úr otthon, és a nagy hokiba először belekóstoló vendégeket rendesen megrakják.[/e]

Eredmény: 3-1
-10 pont

#3 április 30, 2011, 13:46:44, csatarid
Switzerland  - France

Tipp:  Switzerland (-1.5 handicap)
Odds: 1.45
Fogadóiroda: bwin
Tét: 10

[e]
Kassán a nyitó mérkőzést Svájc vívja a Franciákkal. A svájci hoki utóbbi időben rengeteget fejlődött. Nincs kiemelkedő sztár jatékosuk de  az egyik legjobb öszhangban működő csapatnak számitanaka. Már nemcsak a benmaradásért küzdenek évente hanem a legjobb négy közé jutásért is. Gyors agresziv kanadai hokit játszanak. Tüzelnek mindenhonnan és hátul nagyon odafigyelnek. Csapatukat a hazai NLA bajnokság játékosai alkotják, egy tehetsőges NHL fiatal védőt kivéve Luca Sbisa személyében. Brit - kanadai Sean Simpson vezeti őket.A Franciák múlt éven is a kisesés ellen kuzdottek és most se várható tőlük csoda. Szerdán erkeztek meg Kassára mivel Krakovba utaztak Kassa helyett , így buszocskáztak egyett(300km).Ma sima svájci gyözelmet várok.A Svájciak sokkal jobb hokit játszanak és nemtudom elképzelni hogy a Franciák valahogy még csak megszorongathanák is őket ma.[/e]

Eredmény: HU. 1-0
-10 pont

#4 május 01, 2011, 11:00:38, csatarid
USA - Ausztria
(2011.04.30., 16:15)

Tipp: Ausztria (+2,5 gól handicap)
Odds: 1.92
Fogadóiroda: Unibet
Tét: 10

[e]Már az első nap is megmutatta, hogy bizony számolni kell a kisebb csapatokkal, hiszen a németek (már amennyiben a tavalyi elődöntős annak számít) legyőzték az oroszokat, a franciák csak hosszabbításban kaptak ki Svájctól, és a szlovénok is megszorongatták a házigazdát. Végülis a kanadai győzelem sem volt annyira sima, mint azt a végeredmény tükrözheti. Az Egyesült Államok tavaly meglehetősen leszerepelt a VB-n, hiszen a kiesés elkerüléséért kellett küzdeniük. Mostani csoportjukat elnézve illene továbbjutniuk, tekintve, hogy a 4 csapatból 3 is megteszi ezt. Papíron erősebbek az osztrák, norvég kettősnél. Nos, ez a különbség szerintem nem olyan nagy, elnézve az amerikai keretet. Persze érkezhetnek még az NHL-ből játékosok, de ennek ellenére ez a seregszemle se róluk fog szólni. Igazából nagy sztárok nincsenek is csapatban, inkább csak olyan közepes, a csapatukban maximum megbízható embernek számító játékosokról beszélhetünk (nagyobb nevek: Komisarek, Wheeler, Stepan). Ne feledjük el, NHL-szinten. Ami azért jóval erősebb az osztrák bajnokságnál, ahol a sógorok keretének 99 %-a játszik. Csak azért nem 100, mert gondolom a legnagyobb sztár, Vanek csatlakozni fog hozzájuk a Buffalo kiesésével. Az osztrákok tavaly a Divízió I-es csoportjuk megnyerésével kvalifikálták magukat az elitkörbe, és feltett szándékuk, hogy meg is ragadjanak itt. Szerintem erre minden esélyük megvan, akár a csoportból való továbbjutás sem elképzelhetetlen, ha sikerül megelőzni a norvégokat. Előzetesen amúgy a 15. helyre taksálják őket, ami kiesést érne. Viszont azt ne feledjük, hogy nagyon összeszokott csapatról beszélhetünk, akik már hetek óta erre a VB-re készülnek, a 3 lejátszott felkészülési meccs pedig nem is sikerült rosszul, elég csak megemlíteni, hogy utoljára pont az amcsikkal találkoztak, és csak nagy csatában kaptak ki 3-2-re, pedig már 2-0-ra is vezettek. Az összeszokottság tehát az ő oldalukon, azért a nagyobb tudás természetesen a tengerentúliak mellett. Bár még egyszer mondom, ez a keret mondjuk az olimpiaival összehasonlítva elég vicces. Persze nem lehet itt mindenki, meg annyira nem is veszik komolyan ezt a tornát, mint az ötkarikás játékokat vették. Szoros meccsre számítok, az amikat ilyen kis odds-al nem is érdemes játszani. Úgy gondolom, hogy nagyon megfognak szenvedni, és nem csodálkoznék, ha akár csak hosszabbításban tudnának nyerni, vagy nagy nehezen 1, max 2 góllal a rendes játékidőben. Tippem: 3-2 vagy 4-2.[/e]

Eredmény: 5-1
-10 pont

#5 május 01, 2011, 11:01:11, csatarid
Finnország - Dánia
(2011.04.30., 16:15)

Tipp: Dánia (+2,5 gól handicap)
Odds: 2.00
Fogadóiroda: Unibet
Tét: 10

[e]Ezt a tippet rizikósabbnak érzem az előzőnél, mert a finnek jóval összeszokottabb csapattal jöttek Szlovákiába, mint mondjuk az amerikaiak. Elsősorban a KHL-ben játszókra épít Jukka Jalonen edző. Mindössze 4 NHL-s van a keretben, illetve néhány otthon, és a svéd bajnokságban szereplő hokis tartozik még ide. Nagy nevekből azért nincs hiány, elég csak megemlíteni mondjuk a Mikko Koivu, Tuomo Ruutu, Janne Pesonen, Jarkko Immonen, Niko Kapanen, Juhamatti Aaltonen sort. Játszottak egy rakat felkészülési meccset, több-kevesebb sikerrel. Például kikaptak a németektől, oroszoktól, csehektől, de verték is előbbieket, és a dánokkal nagyjából egy szinten lévő (bár szerintem kicsit gyengébb) letteket kétszer is ütötték, illetve elkalapálták a házigazdát is. A dánok kétszer találkoztak a svájci-norvég-fehéorosz trióval, mindegyik gárda ellen 1 győzelem, 1 vereség a mérleg. Legutóbb pedig a franciákat győzték le. Itt is egy évek óta megszokott keretről lehet beszélni, elsősorban ők is (az osztrákokhoz hasonlóan) a hazai bajnokságban játszókra építenek, másodsorban pedig a svéd Elitserien-ben szereplők viszik a prímet. Benne van ebben a meccsben a meglepetés, gondoljunk csak arra, hogy a tavalyi VB csoportszakaszában a dánok 4-1-re győzték le Finnországot. 2003 óta folyamatosan az elitben tanyáznak, 2010-ben egészen a negyeddöntőig meneteltek. Sötét lóként tartom számon őket, egy meccsen bárkire veszélyesek lehetnek, nem szabad ezt a gárdát lebecsülni. Biztos a finnek se követik el ezt a hibát. Fontos lenne, hogy a dán oroszlánok a találkozó elején partiban legyenek, mert ha itt tudják tartani vitathatatlanul erősebb ellenfelüket, akkor egy szép eredmény kinézhet számukra. Nem gondolom, hogy újra győzni tudnának, de egy szoros eredményre jók lehetnek. Bízom benne, hogy nem kapnak ki 2 gólnál többel.[/e]

Eredmény: 5-1
-10 pont

#6 május 01, 2011, 22:53:18, csatarid
Svájc - Fehéroroszország

Tipp: 1
Odds: 2.05
Fogadoiroda: Unibet
Tét: 10


Érdekes esemény ez a jégkorong vb. Gyakorlatilag bármilyen eredmény születhet
a mérkőzéseken és igen gyakran borul a papírforma, de valahogy mindig ugyanabból
a 6-8 csapatból kerül ki a legjobb négy. Tehát amikor kell a nagyok - ha  nem is
simán, de - hozzák magukat és az eredményt. Ennek egyik oka lehet az NHL "mindenkit"
leszarok, majd én megmondom hogy lesz" hozzáállása és keresztbeszervezése. Például
a szlovák csapathoz most "esik be" Hossa a frissen kiesett Chichago-ból... Nem kis
erősítés lesz! Hát ha még végigcsinálta volna a felkészülést a csapattal...

No de nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy a kezdeti bukdácsolás már-már természetes
És ugyan időnként vannak arcpirító szereplések (tavaly az USA a kiesés elkerülése
ellen játszott!), összességében a gyengébb csapatoknak nem sok esélyük van több
meglepetést is okozni. Svájc pedig a élmezőny közvetlen követői közé tartozik és
meglepetésre csak hosszabbítás - büntető párbaj -  után tudta legyőzni a gyengébb
játékerőt képviselő franciákat. Ráadásul 1-0-ra. Számomra ebben is van pozitív
üzenet, mert mégsem kaptak gólt. Ami egy 35-29-es lövési kísérletnél egyáltalán nem
rossz. Úgy gondolom, hogy a vb-ken hagyományosan jól szereplő svájciak innen már
csak javulhatnak, ami elegendő lehet a szintén nem túl erős fehéroroszok ellen.

Azok ellen a fehéroroszok ellen, akik sokáig jól tartották magukat Kanada ellen, de
az észak-amerikaiak 2. és 3. harmadban erőben felőrölték őket. Ezzel párhuzamosan
pedig érkeztek a gólok is. Nem játszottak abszolut alárendelt szerepet (22-szer még
próbálkozhattak is), de ez a Kanada még be sincs melegedve! Ha félgőzzel hozták ezt
az eredményt és a belorusszok ennyire nem bírták a végét (5-14 a kapura lövés) akkor
nem tévedek talán, ha nem jósolok nekik nagy meglepetéseket.

Végül a legfőbb indok amiért svájci sikert remélek, azaz, hogy az erőviszonyok alapján
Kanada és Svájc mellett a két gyengébb ellenfél a Francia és a Fehérorosz válogatott
fog megküzdeni a továbblépést jelentő 3. helyért. Ebben a párharcban erősebbnek látom
Fehéroroszországot. De az ő meccsük igazán a franciák elleni lesz. Kanada ellen
megpróbálták, nem jött össze. Nagy energiapazarlás lenne foggal-körömmel küzdeni,
sérüléseket kockáztatva a luzitánok ellen. Míg Svájcnak a Kanada elleni meccs, ahol
véleményem szerint van is keresnivalójuk, csak bónusz lesz. Az ő meccsük ahol
teljesíteni kell, az a belorusszok elleni meccs! Hisz nagy valószínűséggel ők jönnek
velük tovább a csoportból (azért nem biztos) és nagy jelentősége lehet a későbbiekben
az itt szerezhető két pontnak.

Ez a vélelmezett érdekkülönbség kidomboríthatja a tudáskülönbséget is a svájciak javára
ezen a mérkőzésen.

Eredmény: 4-1
+10,5 pont

#7 május 01, 2011, 22:53:59, csatarid
Slovakia vs. Germany

Tipp: Slovakia hc -1,5
Odds: 1.95
Fogadoiroda: bwin
Tét: 10

[e]A németek okozták az idei VB legnagyob meglepetését amikor a legnagyon favoritottnak nyilvánitott oroszokat verték 2:0ra. A német válogattban egy sztárnak mondható játékos se szerepel, de ugy ahogy pl.a Svájc ők is rengeteget dolgoznak a mérkőzések alatt. Ott lihegtek az oroszok háta mögött és lélegzetnyi lehetőség nemadtak nekik. Ma se várható más játék. A hazai Szlovákok rendesen megszenvedtek az ujonc Szlovénok ellen. Rengeteg helyzetett dolgoztak ki de az első lépés nagyon nehezen született. Végül azér össze hozták a 3:1es győzelmet. Ma a szlovákoknak már ott lesz a jobbik Hossa és Handzus is.
Várható kezdő formaciok:
1. Marián Hossa - Jozef Stümpel - Pavol Demitra
2. Marián Gáborík - Michal Handzuš - Marcel Hossa
3. Richard Zedník - Tomáš Surový - Miroslav Šatan
4. Ladislav Nagy - Ľuboš Bartečko - Branko Radivojevič

Ha ezzel támadókkal és hazai közonséggel a hátérben nemütik ki a németeket akkor már sehogy.Fognak a németek taposni,ezzel nincs is baj, de a hazaik is,,és ilyenkor már a technikai tudás jelenti a külonbséget a két csapat között.
Az első meccs a németeknek nagyon kijott a szlovákok viszont kiszanvedték a győzelmet. Most forditott lesz a helyzett és a hazaikról lehuló elsó meccs teher efektivebbé teszi játékukat és minimum két gollal hozzák a meccset ami a biztos továbbjutást jelenti.[/e]

Eredmény: 3-4
-10 pont

#8 május 02, 2011, 22:20:40, csatarid
Svédország-Ausztria

Tipp:5,5 over
Odds: 1.66
Iroda: bet365
Tét: 10

Ez a két csapat eddig 1-1 vereséggel áll, kötelező tehát a javítás. Az osztrákok USA-tól kaptak ki 5-1 arányban, míg a svédek enyhe meglepit okoztak, hisz Norvégia kente el őket 5-4-arányban. _Mindkét cspatnak a győzezeé lenne az elfogadható, így én nagy tempóra számítok, és arra, hogy mindkét csapat mindent megtesz majd a győzelemért. Ily módon nem lesz hiány 2 perces kiállításokban. Jó előjel a tipp szempontjából, hogy a svédek képesek voltak beszopni 5 gólt a norvégoktól, akkor az osztrákok is ütnek kettőt-hármat.
A svédeknek is kell pörögni rendesen, azzal mondjuk a norvégok ellen sem volt gond, ha jól emlékszem, majdnem 50-szer lőttek kapura, sokkal többször, mint a norvégok. Más kérdés, hogy a norvégok abból a kevésből is 5-öt gólra váltottak.
DE ha ma is meglesz a közel 50 svéd kísérlet, nem hiszem, hogy ez az 5,5 over veszélyben lenne. Az EBELben is mindig egy rakás overes meccs van, úgyhogy az osztrákok hozzá vannak szokva. A svédeknek meg nyomni kell végig, szóval én jó meccsre számítok, és arra, hogy ez az 5,5 lazán lejön. Na meg netán szoros lenne, mondjuk 3-2 a vége felé, akkor még mindig lehet bízni a jó kis üreskapus gólban. Szoros állásnál, jéghokinál élőben hatalmas szorzókat lehet fogni néha, pedig az irodák is tudják, hogy előbb-utóbb empty net jön. Na mindegy, én első blikkre erre a párosításra egyből overt mondtam, nem tudom elképzelni egy langyos 3-1-et. Ilyen  5-2 féle eredményt tartok reálisnak.

Eredmény: 3-0
-10 pont

#9 május 02, 2011, 20:34:37, csatarid
USA - Norvégia

Tipp: Norvégia +2.5 gól
Odds: 1.90
betsson
Tét: 10

A hoki VB már régóta a legbundásabb sporteseények közé tartozik. Elég csak megnézni az utsó ilyen eseményt, 8-as, 10-es oddsok olyan lazán jöttek naponta, hogy csak na. Aztán a döntőről már ne is szóljak...
Aztán ott van az is, hogy ezek a tengerentúliak igazán hazai rendezésű tornákon teszik oda magukat, illetve veszik komolyabban a tornát. Ahogy ezt az USA rostert elnézem, elég tré. Nem vagyok egy NHL fan, meg nem is nagyon követem, de egy csomó név nekm semmit nem mond. USA első meccsen ugyan elnekte a sógorokat látszólag simán, de a statok alapján nem volt az olyan tuti, mint az erdmény mutatja. Azon a meccsen az osztrákok jó gyökér játékot mutathattak, 13 lövésük sem túl sok. Aztán a kapusteljesítmény sem volt kielégítő náluk. A norvégoknak van esélyük USA ellen. A Norvég kapusteljesítmény a svédek ellen elég jó volt, 91 százalék fölötti. Pedig záporoztak a lövések rendesen. FElmerül uyganakkkor a kérdés, hogy ez inkább volt presztízs értékű a notrvégoknak, mint az USA elleni. De hátha az USA elbízza magát az osztrákok elleni 5-1-től, és félválról veszi a norvégokat. Aztán még mindig ott a bunda lehetősége, ami hoki VB-ken nagyjából minden negyedik meccsre igaz.
Én amondó vagyok, ha nyer is USA, max 1-2 góllal. De nem lepődnék meg, ha összehoznának egy hosszabbítást...

Eredmény: 4-2
+9 pont

#10 május 03, 2011, 20:46:25, csatarid
Kanada - Svájc

Tipp: Svájc +2.5 (hc)
Odds: 1.85
Fogadóiroda: Sportingbet
Tét: 10

Szögezzük le az elején, hogy normális esetben Kanada minimum 3 góllal jobb Svájcnál.  Viszont elég ritka az a mérkőzés amikor ezt érvényesíteni is tudja. Itt sem várom, hogy kijön a különbség a két válogatott között.
Először is NHL. Nyilvánvalóan nem a legjobb játékosaival jöttek az amerikaiak. Ez nem újdonság, de tény. Aztán hozták simán az első két mérkőzést, ami a tengerentúli csapatokat gyakran elbizakodottá teszi. Ezzel lehet vitatkozni, de én így látom. Óvatosságra int, hogy a belorusszokat 22-szer , míg a franciákat 33-szor engedték kapura lőni. Persze a két kapott gól e mellett a kapusokra nézve hízelgő (főleg Reimer-re, mert nagy részben ő védett, bár ő is kapta mindkét gólt), de én azt a következtetést vonom le belőle, hogy a mezőnyben nem is voltak annyira alárendelve az ellenfelek. Márpedig Svájc ellen nem lesz könnyű dolguk. Ha a játékhoz még teret is hagynak nekik, akkor még meglepetés is születhet.
Svájc "hátul" eléggé rendben van. A csatárok már vegyesebb képet mutatnak. A franciák ellen volt egy rövidzárlat (főleg a harmadik harmadban), de fehéroroszok elleni négy gól már jobb formát sejtet. Az a helyzet, hogy annyira bízok a svájci sorok hátvédeiben, hogy szerintem lőtt gól nélkül is ülni fog a +2.5-ös hendi. A felkészülési meccseiken mindenkitől max. 1-2 gólt kaptak! Na jó! Az oroszoktól 4-et, de őket meg is verték hosszabbításban... Szóval elég masszívak. Úgy érzem Kanadának ennek a falnak az átütéséhez magasabb hőfokon, koncentráltabban kellene játszania. Márpedig itt a torna elején  ezt mindig nehezen kivitelezik.
Az sem kedvez az amerikaiaknak, hogy NHL-es stílusuk miatt szórják is őket rendesen, eddig 24 büntetőpercnél tartanak, pedig csak himi-humi meccseik voltak eddig... Mit csinálnak egy melósabb meccsen? Agyonütik bottal az ellenfelet?  :laugh:  No mindegy, biztos vagyok benne, hogy többet lesznek emberhátrányban...
Végül a múlt. Fekszik a luzitánoknak Kanada, ez kijelenthető! Az elmúlt hat évben 10X találkoztak, s ebből 6X meg is verték őket! Ugyan a 4 vereségük alkalmával 3X több, mint két góllal kaptak ki (4,3,4), de ez elég érdekes statisztika! Ha csak a négy tétmérkőzést nézem akkor is 2-2 az állás!
Azt gondolom Svájc elöl jó formába lendült, míg hátul jó ideje rendben is vannak ingadozások nélkül. Kanadának pedig korán van még ez a találkozó, hogy kellően felpörögjön. Talán túlzottan magabiztosak is lesznek. Ezért szerintem van esély a meglepetésre, de 1.85-ért a két gólelőny már igazán baráti!

Eredmény: Hu. 4-3
+8,5 pont

#11 május 04, 2011, 00:13:12, csatarid
Oroszország-Szlovákia

Tipp: X2
Odds: 1.90
Betclic
Tét: 10

Hazai pályán ez nem kérdés. Szerintem háromesélyben is ül majd, de most valahogy jobbnak érzem az óvatoskodást. A hazaiaknál, mármint a szlovákoknál erre a hazai rendezésű tornára mindenki összekapta magát, így összeállt még egyszer, utoljára ez a generáció. Hossa, Demitra, Nagy, Handzus, Zednik, Satan, Stümpel mind mind olyan nevek, hogy ez a csapat mégegyszer maximum gálameccsre áll majd össze. Ők maguk a szlovák jégkorong. Ezek a játékosok nagy sok emlékezetes pillanatot idéznek bennem, például Handzus gólja, amikor a saját kapuja elől lőtt gólt úgy, hogy a pakk végig a levegőben száguldott, vagy HOssa számolatlan kapumegkerülős gólja, ... Én nagyon örülök, hogy ezek a játákosok még nyomnak együtt pár meccset, mert így őket tuti nem látjuk már. Gaborik, Hossa meg van még egy két név akik ott lesznek még pár év múlva is, de a szlovákoknak ilyen összetételben az utolsó nagy tornájuk. Legutóbb a németektől sikerült kikapni, hát nem nagyon jött nekik össze semmi azon a meccsen. Meg amúgy is, ezeket a fritzeket már nem lehet kézlegyintéssel elintézni.
A ruszkik nélkülözik a sztárjaikat, amolyan KHL ligaválogatott egy-két NHLben edződő játékossal kiegészülve. Ily módon ezek a srácok elég jól ismerhetik egymást, hisz a szlovákok fele a KHL-ben játszik.
Amiért én X2-t mondok, az az, hogy a szlovákok gyakorlatilag a legjobb kerettel vágnak neki a meccsnek, míg az oroszok közel sem. Ráadásul az oroszoknak eddig mindkét meccsük nyögvenyelős volt. Németektől zakó, gólt sem ütöttek, szlovénokat ugyan verték 6-4-re, de az sem volt egy meggyőző siker. Ráadásul ha jól emlékszem, a szlovének többet lőttek kapura, mint az oroszok...
Szerintem itt az irodák rendesen benézték ezt az oddsot, én sokkal esélyesebbnek látom a szlovákokat ezen a meccsen.
Duplaesélyben ennek jönnie kell, én nagyon bízom ebben a szlovák válogatottban. Ha a szlovákok valós tudásuk 70-80 százalékát adják, akkor is megvan az X2. De aki bátrabb nálam, az tehet a szlovákokra kétesélyben, vagy akár háromesélyben is.

Eredmény: 4-3
-10 pont

#12 május 04, 2011, 20:09:26, csatarid
Ausztria - Norvégia
Tipp: 2
Odds: 1,80
Fogadóiroda: Expekt
Tét: 10

[e]Voltak ugyan meglepő eredmények a világbajnokság eddigi mérkőzései során, de végül mégiscsak azok a csapatok fognak továbblépni a középdöntőbe, amelyekre előzetesen számítani lehetett. Ez alól talán csak a franciák kivételek, akik újoncként már az első körben meg tudtak kapaszkodni. Hogy ezt a bravúrt a másik újonc gárda is végre tudja-e hajtani az a ma délutáni norvég-osztrák meccsen fog eldőlni. Hogy mindjárt válaszoljak is a kérdésre, szerintem nem. Úgy tűnik a norvégok remek formában vannak és a svédek legyőzése után közel álltak egy újabb bravúrhoz is, az első harmadban 2 perc alatt kétszer beköszöntek a yenkiknek, akik 42 percig képtelenek voltak megtalálni az északiak gyenge pontját. Az utolsó harmadban azonban már nem bírták a nyomást és összeomlottak.
A sógorok viszont két sima vereséget gyűjtöttek be, sem a svédek, sem az amcsik dolgát nem tudták igazán megnehezíteni, támadójátékuk hatékonyságáról sok mindent elárul, hogy bár pl. a svédek elleni első harmadban több kapura lövésük volt, mint az ellenfélnek, a két meccsen összesen egyszer találtak a hálóba. Persze kezdettől fogva egyértelmű volt, hogy nekik a norvégok ellen kell(ene) kiharcolni a továbbjutást, de ezek után ez erősen kétséges. Az előzmények alapján egyértelmű norvég győzelem várható, az egyetlen dolog, ami gyengíti a tippet, hogy az északiaknak a döntetlen is megfelelő, már egy hosszabbításos vereséggel is ők a jobbak.[/e]

Eredmény: 0-5
+8 pont

#13 május 05, 2011, 00:00:03, csatarid
Finnország-Csehország

Tipp: 5,5 gól fölött
Odds: 2.40
Iroda: unibet
Tét: 10

Este a D csoport döntőjére kerül sor. Fontos pontocskák sorsa dől majd el úgyhogy jó kis meccs lesz ez. Eddig mindkét csapat lőtte a gólokat dögivel, a finnek nyolcat, a csehek meg tízet. Mivel fontos a meccs, így szerintem elég kemények lesznek a srácok. A meccset egy svájci, meg egy amerikai spori fújja, remélem azért szórják majd kifelé az embereket. Mindkét csapatnál vannak ügyeletes ütközőgépek, biztos vagyok benne, hogy sokkal durvább lesz, mint a tegnapi szlovák-orosz. Igaz ugyan, hogy eddig nem nagyon lőttek ennek a két csapatnak gól, de hát a lettek meg a dánok nem azonos szinten mozognak velük. Most, egymás ellen jó kis gólgazdag meccset hoznak majd össze. Véleményem szerint a csehek lesznekmajd fölényben, de már többször láttuk, hogy nem lő feltétlenül több gólt, aki tovább szopogatja a pakkot. Nálam a csehek kerete sokkal jobbnak tűnik, ők tuti vernek vagy négyet. A Finnektől is kinézek kettőt, egyet előnyből, egyet meg csak úgy ütnek majd, bele fog férni a cseheknek. Én nagy cseh fölényre számítok, és legalább hat gólra. tippem amúgy 5-4, vagy 4-2 a cseheknek. Már csak azért is, mert a finnek sokkal többet lesznek hátrányban.

Eredmény: 3 gól
-10 pont

#14 május 06, 2011, 20:16:12, csatarid
Németország - Finnország
(2011.05.06. 16.15)

Tipp: Németország +1.5 (hc)
Odds: 1.70
Iroda: Sportingbet
Tét: 10

Megörültem ennek a szorzónak, mikor megláttam. Azt gondoltam sikerült elhitetni a németeknek az irodákkal és az emberekkel, hogy számolni kell velük! Ezek szerint nem igazán. Talán nem is baj.

Németország eddig remekül teljesített a tornán. Meglepetésre simán verte az oroszokat (2-0), míg a szlovákokat kis szerencsével (4-3) győzte le. A Lettország elleni túlórás  
győzelem (3-2) már tét nélkül zajlott. Ez azért már nem lehet a véletlen műve. Uwe Krupp "alkotott" valamit! Mindkét kapusuk átlag felett véd (Endras 96.49%, Patzold 92.11%),  ami nagyban megalapozza az eddigi jó teljesítményt. 95 lövésből 5 gólt kaptak -véleményem szerint- a legerősebb csoportban. Azt gondolom nem tévedek sokat ha ebből kiindulva nem várok 2-3 kapott gólnál többet ezen a mérkőzésen. Elöl már kissé más a helyzet. Az oroszok elleni meccs a mezőnymunkának és bármily hihetetlenül hangzik a "szuflának" volt köszönhető. Az oroszoknak pedig nem jött be semmi. Egyszerűen nem tudták felőrölni az ellenfelet. Szlovákia ellen már szereztek 1-2 "mákos" gólt is. Mondjuk, hogy jó volt a helyzetkihasználás. De meggyőződésem, ha nem megy be pár góljuk akkoris megnyerik a találkozót. Annyira engedtek ki amennyire a 4-0 engedte. A
szlovénok elleni meccs pedig tök érdektelen volt. Mégis hatalmas mezőnyfölényben játszottak. 61 kapuralövést számláltak.
Azt gondolom a németek erőnléte átlagon felüli, a kapusteljesítmény kiváló, nem egyszerű őket feltörni és hátrányban is képesek sebességet váltani (lett 0-2). Ezért bárki ellen is játszanak, jelenleg nem reális az 1 gólnál nagyobb arányú vereségük.

A Finnek más "tészta". Ők nem a közvetlen követők táborát erősítik, hanem mindig is az esélyesek között voltak és valószínűleg lesznek is. Így a formahanyatlás sokkal  szembetűnőbb , mintha épp jól teljesítenek. Márpedig jelenleg nem az igazi ez a finn csapat. Dánia ellen hozták a kötelezőt (5-1). Ezután a lettek ellen már akadozott a  gépezet (3-2 hosszabbítás után). Majd a cseheken már fenn is akadtak (1-2). Ez belefért eddig persze, de én hiányolom az átütő erőt. A finn csapat hagyományosan sokat próbálkozik a mérkőzéseken (lőnek ha kell, ha nem). De ahogy erősödnek az ellenfelek, úgy csökken a helyzetkihasználás. Ez persze természetes, de ők simán 30 felett lőnek kapura bárki ellen. Ebből pedig az 1-2 gól elég karcsú. Egész pontosan 44/5 a dánok ellen, 34/3 a lettek ellen (h.u.) és 32/1 a csehek ellen... Nem érzem, hogy ez megváltozhatna.
A kapusok sem tudnak igazán belelendülni. Egész meccsen 9 lövéssel nem is lehet... De még azzal sem tudják hozni a 100%-ot! Bárki ellen borítékolható szinte az 1-2 gól.

Harcos mérkőzésre számítok, ahol a fizikálisan megerősödött németek már mezőnyben megakasztják a finnek amúgy is gyenge hatékonysággal vezetett támadásait. A kapuig eljutó északiaknak -ha nem tudnak változtatni a helyzetkihasználáson- Endras ellen maximum 2 gólt adok. Míg a szerencsével is jó haverságot kötött németeknek legalább 2 gólt! Mindezt a tornán nyújtott teljesítmények alapján. Reméljük nem most találják ki a finnek, hogy mégis tudnak játszani! Egyébként a két csapat játszott egymás ellen a vb előtt két felkészülési mérkőzést. Ezeken 4-2 lett az eredmény, egyszer a finnek, egyszer a németek javára. Ebből sok minden nem szűrhető le, de az bizonyos, hogy a németek mentálisan erősebbek és magabiztosabbak lettek azóta. A +1.5-ös hendi legfeljebb 1.60-os szorzóig (vagy a fölött) eléggé jónak tűnik!

Eredmény: Bu. 4-5
+7 pont