Téli olimpia 2022

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nagyon szeretem az olimpiákat, készülök is belőlük, mert függetlenül, hogy nyári vagy téli, profitot lehet összehozni. Ez az első olimpia az elmúlt év(tized)ekből, amikor elengedtem az egészet. Most is ez az elődöntő 1000 méteren... Hwang szabályosan és gyönyörűen előzött, épphogy korábban a kínaiak akadályozták őt, erre kit büntetnek meg? A koreai srácot... röhejes és szánalmas, ahogy ezt a nulla nemzetet tolják... Tudom, hazai pálya, politika stb.,

Aminek örülök, hogy Shaoang döntős, viszont szerintem a második futamban is a kínait is ki kellett volna zárni, nemcsak a koreait...

Remélem így a Liu-testvérek döntőzésével meglesz az újabb érem.

#61 február 07, 2022, 14:23:57, Pozzato
Shaolin Sanyi megcsinálta, szép volt!  :beerchug:


Hányinger... undorító az egész, amit Kínában művelnek... Ezek a rohadt szarfaszú semmirekellő nulla nemzet, akik még a koronavírust is a világra szabadították, most még téli olimpián is dominálni akarnak...

Ezt nézni se érdemes, nemhogy fogadni rá.

A pontozásos sportágak csak a politikáról szólnak.

Ez olyan, mint fociban a VAR. Csak akkor lehet örülni, ha már megvolt a középkezdés  :-X  :-X


#65 február 07, 2022, 14:48:19, Powell
Persze a kínai két kézzel lökte az nem probléma ;D  :bash: Nem láttam minden futamot eddig a short track futamokból,de ez az 5. amit a kínaiak javára itélnek ellenük semmi. :noway:

Amikor közre fogták a kínaiak Sanyit az is érdekes volt...

Vegyes csapat verseny a siugrpknal is erdekes lett


Szabalytalan ruha miatt kizartak a nemetek ugrojat, aki 2.lett tegnap, a 4.japan lanyt, plusz 2norveg lanyt es az osztrak lanyt.

Igy az osztrakoknak es a japanoknak a 8 helyett 7ugrast szamoltak el, a norvegoknak 6ot, a nemetek vb cimvedokent be se jutottak a 2.korbe..

A szloven arany nem meglepi, de utana a ROC es Kanada..

Nevetseges.



Latom ahogy Althaus ruhaja egy ejjel alatt elromlott..xd

Idézetet írta: Powell Dátum február 07, 2022, 14:44:45Persze a kínai két kézzel lökte az nem probléma ;D  :bash: Nem láttam minden futamot eddig a short track futamokból,de ez az 5. amit a kínaiak javára itélnek ellenük semmi. :noway:

Amikor közre fogták a kínaiak Sanyit az is érdekes volt...

Legalább volt tartásunk és óvtunk. Természetesen a végeredményét tudjuk előre, de legalább beadtuk.

Én szabadnapom lévén néztem az egész nap a versenyeket. Hangsúlyozom teljesen laikusa vagyok a sportágnak, de ilyet én még nem láttam. Mindenre gondoltam a videózás során csak arra nem hogy a mi fiúnkat vizsgálják és kizárják.

Ilyenkor a győztes valódi győztesnek érzi magát? Nyilván fotelből könnyen vagyok okos, de én nem akarnám így a sikert.

Idézetet írta: TiB Dátum február 07, 2022, 16:01:36Ilyenkor a győztes valódi győztesnek érzi magát? Nyilván fotelből könnyen vagyok okos, de én nem akarnám így a sikert.

Szerintem nekik nincs amiért visszafogniuk magukat. A magyar bronzérem is kizárás miatt jött össze két napja.

Pozitívum volt, ahogyan az egyik videóban a koreaiak is a magyarok mellett állnak, illetve elítélik Kínát. Egyik hozzászólás a neten a berlini olimpiával vont párhuzamot a mostani játékok kapcsán... Mindenesetre szerintem ez az egyik legtalálóbb komment:
This is the Olympic rule.

1. If a Chinese player touches you, you will be disqualified.
2. If a Chinese player defends to overtake, he will be disqualified.
3. If you overtake a Chinese player, you will be disqualified.
4. If you play with a Chinese player, you'll be disqualified.
5. If a Chinese player passes by the ice, he will be disqualified.


Ez pedig az említett felvétel, ahol a kommentszekcióban a külföldiek is kiállnak melletünk:

IdézetSzerintem nekik nincs amiért visszafogniuk magukat. A magyar bronzérem is kizárás miatt jött össze két napja.

Jogos, stílszerűen minden éremnek két oldala van. Én egyébként téli olimpián, és amúgy nyárin sem vagyok annyira éremorientált, én tudok értékelni egy döntős részvételt, egyéni csúcsot is, szerintem hatalmas dolog, főleg korcsolyában, itthonról, még ha Shaolin névvel is, nagy dolog. Tudom, hogy ez sovány vígasz, de le a kalappal minden résztvevő magyar előtt!

Mindegy, hogy ki nyert a jégen, úgyis Kínáé az aranyérem

A botrányos szombati és vasárnapi versenyek után, szerdán a férfi 1500 méterre kerül sor a rövidpályás gyorskorcsolya programban.  Olvasd tovább


Egy sifuto nap amikor minden ugy alakul ahogy varhato volt..

Sved noi dominancia es Klaebo győzelem.

Ugyanezt varom a csapatsprintben.

Liu Shaolin Sándor kizárásáról egy cikk, különböző kamerairányokkal és esetekkel: https://index.hu/sport/2022/peking/2022/02/08/liu-shaolin-sandor-1000-meter-kizaras/