Foci EBGuru Utánpótlás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


június 10, 2012, 12:53:57, Milan
Foci EBGuru Utánpótlás


Az EBGuru Utánpótlás játékban a játékosoknak előzeteseket kell írniuk a 2012-es Foci EB mérkőzéseiről.

A játékban azon személyek szerepelhetnek akik nem jutottak ki a Foci EBGuru-ra.

A játék a 2012-es Foci EB-vel párhuzamosan működik.


Nyeremények:

1.hely: 25€ Skrillen keresztül
2.hely: 15€ Skrillen keresztül
3.hely: 10€ Skrillen keresztül
4-5.hely: 5-5€ Skrillen keresztül


Hol kell játszani?

Az előzeteseket ebben a témában kell írni, minden egyes tippet, új hozzászólásként!


Fordulók:

1. Forduló: Csoportküzdelmek (Június 8-19)

2. Forduló: Negyeddöntők (Június 21-24)

3. Forduló: Elődöntők (Június 27-28)

4. Forduló: Döntő (Július 1)


Milyen előzetesekre van szükség?

A játékok lényege nem csak a verseny, s a harc a díjakért, hanem az is, hogy a tippek/előzetesek által a többi sportfogadón segítsünk, ezért minőségi előzetesekre van szükség, s nem mennyiségiekre.

Ez nem tippjáték!  Ha csak tippelni szeretnétek akkor rossz helyen jártok! Itt a tippelőnek hinnie kell a tippjében, s erről minél több információt kell közölnie! Legalábbis a leglényegesebbeket!

Egy előzetes írásakor ajánlott figyelembe venni:

- játékosok/csapatok aktuális formája
- egymás elleni mérkőzések
- statisztikai adatok
- időjárás, helyszín stb.

A félrevezetés a legundorítóbb dolog a sportfogadásban! Olvassatok híreket, nézzétek meg ha pontos az infótok, s ne csak emlékezet alapján írjatok le dolgokat, mert annak nem lesz jó vége.

Helyesírás/Fogalmazás! Próbáljátok az előzeteseket minél helyesebben leírni, de ami a legfontosabb az az, hogy figyeljetek oda a mondatok megfogalmazására.

Aki a fentieket nem veszi számba azt büntetjük.

Büntetések:

1. Csak statisztikai adatokra épülő előzetes:

Nyertes tipp esetén: - 0,5 x tét
Vesztes tipp esetén: -1,5 x tét

2. Félrevezetés esetén:

Nyertes tipp esetén: 0 pont
Vesztes tipp esetén: -2 x tét


Hogyan kell játszani?

Az előzeteseket a következő minta alapján kell írni:

Spanyolország - Olaszország

Tipp: 2,5 gól fölött
Odds: 1,70
Fogadóiroda: [ex]Expekt[/ex]
Tét: 10

Indoklás:
.......................



Használható fogadási típusok:

1x2 (1, X, vagy 2)
Félidő (1, X, vagy 2)
Félidő/Végeredmény  (csak az 1/1, 2/2, x/x típusokat fogadjuk el)
Handicap (kivéve HC-1, HC-2, HC-3 stb., amelyek pontosan megadják, hogy egy csapat hány góllal nyer; az olyan handicapeket, mint a -1,5 vagy -2,5 stb. elfogadjuk)
Alatt/Fölött (0,5-ös határ kivételével, illetve az "Alatt/Fölött" fogadás a teljes mérkőzésre vonatkozhat csak)
Dupla Esély (1x, x2, 12 - a teljes mérkőzésre vonatkozik a dupla esély)
Gólt rúg/Nem rúg gólt/Mindkét csapat gólt szerez/Csak az egyik csapat szerez gólt
Nullára Nyer


A fogadás típusa, kell találjon az indoklással, tehát pl. ha alatt/fölött fogadási típust választasz akkor ne azzal indokold, hogy az adott csapatnak nyernie kell, hanem azzal, hogy miért lesz a mérkőzésen kevesebb, vagy több gól mint a megadott határ.

Csak a fent említett fogadási típusokat fogadjuk el.

Indoklás:

Az indoklásnak vonatkoznia kell az adott mérkőzésre!
Amennyiben az indoklást nem találjuk megfelelőnek 0 ponttal fogjuk kiértékelni. A meghozott döntéseket nem lehet megtámadni.


A következő fogadóirodák ajánlatából lehet válogatni:

Bet365BwinBetClic,  [fw]Fortunawin[/fw],  [ex]Expekt[/ex],  GamebookersSportingbetUnibet

Tét:

Minden egyes előzetesnek meg kell adjuk a tét nagyságát amennyivel meg szeretnénk játszani az illető tippet.
A tét 1 és 10 közötti értékek lehetnek.

Alkalmazunk tétkorlátozásokat is,így:

1.01 és 2.99 odds közötti tippnél a maximális tét 10 egység

3.00 és 3.99 odds közötti tippnél a maximális tét 5 egység

4.00 és annál nagyobb oddsoknál a maximális tét 3 egység


Hány előzetest írhatsz?

1.Forduló:  Csoportmeccsek

Maximum 12 előzetest lehet írni.
Felhasználható maximális tétegység: 70
Kötelező felhasználni minimum 20 egységet, s minimum 3 előzetesre van szükséged, egyébként kiesel a játékból!

2.Forduló:  Negyeddöntők

Maximum 4 előzetest lehet írni.
Felhasználható maximális tétegység: 20
Kötelező felhasználni minimum 10 egységet, s minimum 1 előzetesre van szükséged, egyébként kiesel a játékból!


3.Forduló:  Elődöntők

Maximum 4 előzetest lehet írni (mérkőzésenként kettőt).
Felhasználható tétegység: 20
Kötelező felhasználni minimum 10 egységet, s minimum 1 előzetesre van szükséged, egyébként kiesel a játékból!


4.Forduló:  Döntő

Maximum 2 előzetest lehet írni.
Felhasználható tétegység: 15
Kötelező felhasználni minimum 5 egységet, s minimum 1 előzetesre van szükséged, egyébként kiesel a játékból!

Egy mérkőzésre egy felhasználó csak egy tippet adhat (az első 2 fordulóban) !


Pontozás:

Minden helyes tippért a felhasználó a következő pontszámot kapja: (odds x tét) - tét

Minden helytelen tippért a felhasználó a következő pontszámot kapja: - tét

A turné után, egyenlő pontszám esetén a nyereményt elosztjuk a nyertesek közt.


Mi történik ha tévedtek?

Mivel az előzeteseket nem szabad módosítani, így megtörténhet, hogy tévedtek az előzetesek írása során, s ezt szeretnétek javítani.

Ha bármilyen tévedést elkövettek, akkor az EBGuru 2012 - Tippek javításai témában kérhetitek a javítást.


A betűk számlálása:

Az EBGuru játékban az előzetesek hosszát nem sorokban (régen így volt...), hanem betűkben mérjük.

A betűk megszámolásakor csak maga az előzetes számít, a tipp, meg egyéb adatok nem.

Jelöld ki a megírt előzetesed, s klikkelj a számláló ikonra (az Unibet logó előtt van).

Figyelem: Az "Előnézetben" megjelenő betűk száma, s a valós hozzászólás betűinek a száma közt van egy kis eltérés (10-30 betű), ezért javasoljuk, hogy mindig írj 30 betűvel hosszabb előzetest, hogy a későbbiekben ne legyenek gondjaid.

A számlálót nem kötelező használnod, de a használata csak segíthet, hogy ne tévedj!


Általános Szabályok:

1. Az EBGuru Utánpótlás játékban azon személyek szerepelhetnek, amelyek nem jutottak ki az EBGuru-ra.
2.  A nyeremények átvételéhez Skrilles számlára van szükségetek. Ha még nincs Skrilles számlátok, akkor IDE kattintván regisztrálhattok.
3. A tippek minimális oddsa: 1,60
4. Az oddsok valósak kell legyenek, ellentétes esetben a játékost akár kizárhatjuk a játékból
5. Az előzetesek saját készítésűek kell, hogy legyenek (tilos más oldalakról másolni). Amennyiben kiderül, hogy az előzetes másolva volt, egy elsődleges figyelmeztetés után a fórumtagot kizárjuk a versenyből
6. Egy mérkőzésre csak egy előzetest lehet megadni felhasználónként (kivéve elődöntők, illetve döntők)
7. Az előzetes indoklása minimum 800 karakterből kell, hogy álljon, ellentétes esetben a tipp érvénytelen (a hosszúság az indoklás első betűjétől az utolsóig érvényes, s a fölösleges karakterek törölve lesznek)
8. A tippeket, minimum egy fél órával a hivatalos kezdési időpont előtt kell megadni, az azután beküldött tippek nem érvényesek
9. DNB, illetve Asian Handicap fogadásokat nem fogadunk el
10. A "Hány előzetest írhatsz" pontnál meghatározott szabályokat alkalmazzuk
11. Csak statisztikai adatokra épülő előzeteseket nem fogadunk el, s 0-val pontozzuk.
12. Az előzeteseket szubjektív módon dolgozzuk fel, s mi döntsük el, hogy kinek érvényes, s kinek érvénytelen a tippje
13. Egy megírt előzetest nem lehet kicserélni, csak abban az esetben ha hiba történt.
14. Vitás ügyekben, egyedül csak a Sportfogadas.org tulajdonosainak, mint szervezőknek, van joguk dönteni!

Ha bármilyen kérdésetek van a játékkal kapcsolatban, akkor az EBGuru 2012 - Tippek javításai témában feltehetitek azt.

Sok sikert!  :beerchug:

Egy mérkőzésre egy felhasználó csak egy tippet adhat (az első 2 fordulóban) !

Ezt hogyan kell érteni?

Idézetet írta: csatarid Dátum június 05, 2012, 12:44:19
Egy mérkőzésre egy felhasználó csak egy tippet adhat (az első 2 fordulóban) !

Ezt hogyan kell érteni?

nem tehetsz hazait is meg overt is ugyanarra a meccsre.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 05, 2012, 12:48:42
nem tehetsz hazait is meg overt is ugyanarra a meccsre.

Na én is így értettem, csak nem hittem el h ez tényleg így lesz.  Az eléggé meglepő hogy a 2.forduló után már lehet majd. Szóval pl. valaki tesz majd 2,5 overt, meg 3,5 overt is egy azon meccsre aztán... az érdekes lesz.

Idézetet írta: csatarid Dátum június 05, 2012, 13:10:49
Na én is így értettem, csak nem hittem el h ez tényleg így lesz.  Az eléggé meglepő hogy a 2.forduló után már lehet majd. Szóval pl. valaki tesz majd 2,5 overt, meg 3,5 overt is egy azon meccsre aztán... az érdekes lesz.

2. forduló után azaz az elődöntőktől. Ott csak 2 meccs van, azért lehet majd onnan. Hogy egymásra épülő tippeket lehet-e majd tenni azt nem tudom.

#5 június 20, 2012, 20:58:53, Szigo
Lengyelország - Görögország

Tipp: Lengyelország
odds: 1,98
bet365
tét: 10

[e]Az Eb nyitómeccsén az egyik házigazda Lengyelország válogatottja fogadja a 2004-es Eb győztes görögöket. A lengyeleknek nem kellett ugye fáradni a selejtezőkkel, csupán barátságos mérkőzésekkel készültek fel erre a számukra igen fontos Eb-re. Ezeken a találkozókon nagyon jól szerepeltek, 3 meccsből 3 győzelemmel tudták le a májusi főpróbákat. Az utolsó barimeccsnek hagyták talán a legkönnyebb feladatot, Andorra csapatát győzték le 4:0-ra magabiztos játékkal ahogy azt várni is lehetett, ezzel egy újabb adag önbizalmat szerezve a görögök elleni meccs előtt. A hazai pálya előnye rengeteget fog számítani, az egész nemzet mögöttük áll majd ami azt is jelenti, hogy nagy várakozásoknak kell majd megfelelni. Igaz a két csapat nem sűrűn mérkőzik meg egymással de a görögök rendre veszíteni járnak Lengyelországba, ami szerintem ma sem lesz másképp. A sporik is biztosan nyomni fogják "kissé" a hazaiakat, ez már ilyen jó szokássá nőtte ki magát.. Elsősorban Lewandowski gólokat várok/várhatunk,  klubtársával Błaszczykowskival szerintem biztosan győzelemre vezetik a csapatot. Elől tehát nagyon rendben vannak, de hátul sem lehetnek komoly gondok hiszen a kapuban az Arsenal klasszisa Szczęsny áll majd, előtte pedig a Wasilewski irányította védelem már hosszú-hosszú meccsek óta nem h nem mondott csődöt, de gólt sem kaptak. A görögök az Eb győzelmük óta nem nyújtottak semmi maradandót, rendre kiesnek a világversenyeken már a csoportmeccsek után, szerintem ez most is így lesz és a másik 3 csapat esetében viszont nagyon szoros verseny várható a továbbjutó helyekért. A védelem elfogadható teljesítményt nyújt, viszont elől sem Gekas, Samaras meg végképp nem csillogott a klubjában, és ki lőne gólt ha ők besülnek? Senki.. A kapuban már nem lesz Nikopolidis sem, ha megnézzük minden meccsen szinte más áll a kapuban hát ezek sem túl jó előjelek... Lehet hogy nagyon rosszul tesszük hogy ennyire lebecsüljük ezt a görög csapatot, de szerintem nem hogy pontot, gólt sem szereznek ma (talán az eb-n), amivel máris nagyon nehéz helyzetbe kerülnek a továbbjutást illetően... További jó tipp lehet az Under, viszont arra nevetségesen alacsony oddsok vannak, talán az 1,5 alatt még korrekt.  Tipp: 1-0 vagy 2-0[/e]

Eredmény: 1:1
-10 pont

#6 június 20, 2012, 20:59:25, Szigo
Oroszország - Csehország

Tipp: Oroszország
odds: 2,10
bet365
tét: 10

[e]A nyitónap második meccsén Oroszország fogadja a Cseheket. Az oroszok szinte hazai pályán érezhetik magukat Kelet-Európában. A selejtezőkben nagyon magabiztosan teljesítettek, mindössze egy vereséget szedtek össze a tíz meccsük alatt. Akinfeev-vel a kapuban és az előtte felsorakozó Ignashevich és Berezutski irányította védelemmel hátul nagyon stabil és magabiztos teljesítményt nyújtanak (mindössze 4 gólt kaptak!!). Ezt a védelmet egyik csapatnak sem lesz egyszerű feltörnie, főleg hogy hátul sem nyílhat ki az ellenfél, mert az oroszok klasszis támadókkal is tele vannak. Ottvan Arshavin, Pogrebnyak, Pavlyuchenko vagy az egyik legjobb szezonját lejátszó Kerzhakov aki csak úgy ontja a gólokat a Zenitben. A középpályás sor is hihetetlen erősnek mondható hiszen bevethető Dzagoev, Zyryanov, Shirokov, Zhirkov vagy akár Kombarov is. Ezzel a játékoskerettel és a csoportbeli ellenfeleiket ismerve mindenképpen továbbjutást várok tőlük, sőt szerintem még az elődöntőbe is odaérhetnek! A barátságos meccsek is jól sikerültek, megsemmisítő vereséget mértek a lesajnált olaszokra 0:3, ez megint csak egy sikeres Eb szereplést vetít elő. A Csehek mieink elleni meccsén abszolút nem győztek meg arról hogy sok keresnivalójuk lesz ezen az Eb-n, talán-talán odaérhetnek a második helyre amihez valószínűleg a házigazdát kéne majd legyűrniük természetesen a görögök mellett. Elől teljesen tanácstalanok, van egy Baros-uk azt annyi. neki pedig nem igazán megy mostanában. Nem tudom ki menthetné meg őket, Rosicky meg Baros nagyon kevés lesz szerintem. A kapuban a legnagyobb sztáruk Čech, rá nem lehet panasz viszont ő nem valószínű hogy gólokat fog szerezni :D. Menti a menthetőt amit a védelem elszúr majd, így megúszhatják majd 1-2 gólos vereséggel amivel sokra nem mennek.
Mindent összevetve az oroszok nagyon meggyőzőek, míg a csehek játéka nem igazán jön át nekem, szerintem itt sima orosz siker születhet, majd a második görög elleni meccsen indul igazán az Eb Baroséknak..  Tipp: 2-0  [/e] 

Eredmény: 4:1
+11 pont

#7 június 20, 2012, 21:01:14, Szigo
Lengyelország - Görögország

Tipp: 1.5 gól alatt
Odds: 2.40
Iroda: Unibet
Tét: 5

[e]És igen, végre elkezdődik. A minden focirajongó által várva várt 2012-es labdarúgó EB végre kezdetét veszi a ma esti lengyel - görög összecsapással. Ma este Európa szeme Varsón lesz, ahol szokás szerint a házigazdák mutatkoznak be. A lengyeleknek jó csapata van, a dortmundi trió a pálya mindhárom részén erősen képviselteti magát. A csapat jobb oldalán a pályát 90 percen keresztül végigszántó Piszczek, valamint a középpálya szintén jobb oldalán lévő Kuba kiválóan megértik egymást, és ami még fontosabb, az őket 100%-ban értő támadó, Robert Lewnadowski a csatársorban. Lewandowski személyében Európa egyik legjobb csatárját tisztelhetjük, ő az, aki lehet nem játszik semmit egész meccsen, azonban egy villanásával eldönti a három pont sorsát. A görögök edzője, a portugál Fernando Santos is minden bizonnyal megpróbálja majd a lengyel jobb oldal megállítását, amennyiben ez sikerül, úgy még akár egy ponttal is maradhatnak a ma esti meccs után. A görögök, mint azt gondolom mindenki tudja, 2004-ben óriási meglepetésre EB-t nyertek, úgy, hogy a házigazda portugálokat mind a nyitómeccsen, mind a döntőben megverték. A Herkules és Ödusszeusz mellé felkerült Rehhagel azóta elhagyta a nemzeti csapatot, azonban az általa praktizált fragmentáló stílusú játék azóta is megmaradt, ha egyszer bejött miért ne jönne be mégegyszer alapon. A mai nyitómeccsen ne számítson senki sem gólparádéra, erre a fogadóirodák sem számítanak, a 2.5 underre talált legnagyobb odds az 1.45 körül van. Ez az én véleményem is, az első gól lesz valószínűleg az egyetlen, amit a házigazdák fognak lőni. A bekapott gól után a görögök minden bizonnyal kitámadnak majd, azonban nem látom a görög csapatban az átütő erőt. A tippemben a veszélyt egy esetleges lengyel kontrából származó gól jelenti, azonban én nagyon bízom ebben a tippben, 2.40el pedig megéri bekockáztatni. Szerintem egy 1-0-ás hazai siker születik.[/e]

Eredmény: 1:1
-5 pont

#8 június 20, 2012, 21:01:48, Szigo
Lengyelország - Görögország

tipp: Lengyelország
odds: 2
iroda: bet365
tét: 10

[e]Hazai pálya, fanatikus közönség, feltüzelt játékosok és összességében jobb csapat. Ezek alapján nehéz lenne elképzelni, hogy ne a lengyelek nyerjenek. Nem mellesleg házigazdaként jó lenne valamit alkotniuk, főleg ebben a csoportban, hiszen az ukrán pajtások szénája elég rosszul áll.
A görögök messze vannak a világ verő csapattól, még az EB győzelmükkor is messze voltak, de most aztán tényleg. A lehető legkönnyebb csoportból jutottak ki, Málta, Izrael, Lettország, Grúzia és az utóbbi évtizedek leggyengébb horvát válogatottja előtt. A barátságos meccseken nem brillíroztak, döntetlent játszottak Szlovéniával és 1-0-ra győzték le az örményeket. A csatársoruk idejemúlt, a szűrő középpályájuk hol van már a régihez képest, a kapuban nem biztos kezű hálóőr áll és akkor a védelemről nem is beszéltünk. A brémai Papastathopoulos minden csak nem masszív, a Milanban bizonyította, hogy egy erős középszintnél többet nem ér, a bundás egyik legkaotikusabb csapatában (akik tavasszal egy megye 2-es serdülőre emlékeztettek) nem túl sok plusz ragadt rá az biztos. De a legnagyobb lutri nálam a Schalke középhátvédje, ő az aki konstans gólveszély, nagyon jó felépítésű, jól fejelő játékos de annyi esze van a focihoz mint egy fatuskónak, a helyezkedése is borzalmas időnként és a kapkodásra is hajlamos. Nem tudom kezdő lesz e, az utolsó barátságos meccsen az volt és győztest gólt is szerzett, ez akár be is repítheti a kezdőbe. Ezesetben reszkess Görögország! A többieket nem ismerem annyira, de valószínűleg szorgos iparosok 1-1 villanással.
A lengyeleknél elöl Lewandowski életveszély lenne, ha kicsit jobban használná ki a helyzeteit de a magasságához képest elég gyors is és nagyon képzett játékos, szerintem minimum2x ziccerbe kerül majd a görög védelem ellen és onnantól fejben dől el a dolog, de 1x szerintem be is talál. A két szélső nagyon jó még, Kuba szerintem a Dortmund sikereinek az egyik záloga, nem véletlen, hogy addig szenvedett a csapat, amíg Götze játszott helyette és a német hosszú sérülésének köszönhetően sikerült duplázniuk. (na ez egy más téma, de hosszan ki tudnám fejteni az álláspontom :D) Szóval Kuba nagyon rendben van, gyors, erőszakos, jól ad be és a védekezésbe is visszasegít, Piszczek-kel párban remekül bejátszhatják majd a jobb oldalt. A balon Obraniak helyezkedik és szerintem ő sem ügyetlen játékos, láttam párszor még a Lille-ben és nincs kétségem afelől, hogy meg tudja bontani a hellének jobb oldalát. Hátul kicsit vékonyabbak a lengyelek, de a kapuban egy potenciális világklasszis alapanyag kapus áll, akinek ráadásul remek éve is volt. Ha minden kötél szakadna, rá lehet számítani. És nem hinném, hogy feltartóztathatatlan görög rohamokra kell számítaniuk.
Első meccs, így tapogatózás várható, senki nem fog fejjel a falnak szaladni. Viszont a lengyel támadók olyan minőségi előnyben vannak a görög védőkkel szemben, hogy ez eldöntheti a meccset. Ha sokáig döntetlen marad, akkor pedig beáll majd a lengyelek szupertehetsége, Wolfski, akire még nincs felkészülve a görög csapat. Szerintem ha nem is parádésan, de egy 1-0 esetleg 2-0 képében behúzzák a nyitómeccset a hazaiak.[/e]

Eredmény: 1:1
-10 pont

#9 június 20, 2012, 21:02:20, Szigo
Oroszország - Csehország

tipp: Oroszország
odds: 2.3
iroda: bet365
tét: 10

[e]Hol vannak már a Nedved-Poborsky-Smicer stb féle idők, mikor a csehek minden válogatott számára veszélyt jelentettek. Manapság egy nagyon felhígult csapat, egyetlen világklasszissal, aki nem mellesleg kapus. Jelenleg van egy nem túl acélos védelmük, az egyetlen épkézláb hátvédet támadó középpályásként kell játszatni (Kadlec), mert arrafelé még szarabb a helyzet. Középen van egy Rosicky, aki jelenleg kisebb sérüléssel küzd, idén mutatott szép dolgokat, talán 5 éve először, de egy csapat elirányítása, főleg ilyen társak mellett, hát már nem az ő szintje. Van egy Plasil, akinek egyetlen skillje, hogy remek pontrúgáslövő. És rajtuk kívül csupa középkategóriás játékos, európai kiscsapatokból és hazai együttesekből. Akit még érdemes lehet kiemelni az Petr Jiracek, benne van fantázia, a Wolfsburg-ban is voltak jó meccsei, de ő is védekező játékos, nem támadó. Így elérkeztünk a legnagyobb problémájukhoz, kreativitásban és előre játékban elég nagy 0 a csapat. Biztos védekezésből indulnak ki, ami olyan ellenfelek ellen, mint a selejtezőben Liechenstein, Litvánia, Skócia majd a rájátszásban Montenegro ellen elég is. Hátul biztos lábakon állnak, majd elöl bevisznek 1-1 kontrát, valakinek elsül a lába és onnantól nyert ügyük van.
Az oroszoknál az összeszokottságra helyezi a hangsúlyt Advocaat, hiszen CSKA-s védelmet párosít Zenites támadójátékkal, más csapatokból nem nagyon lehet a kezdő közelébe kerülni. Viszont ezen a meccsen ez tökéletes lehet majd.
Nézzük mi várható: A csehek védekezni fognak és megpróbálnak kontrázni, ez egyértelmű, másra nem is jók. Viszont az oroszok sem ugranak neki az ellenfélnek, hiszen első meccsen badarság lenne. Így a csehek ellenakciói az összeszokott védelemmel szemben elég hatástalanok lehetnek. Viszont az oroszoké! A legtöbb ruszki kiscsapat bekkel, így a Zenites légió megtanulhatott az ilyen ellenfelek ellen játszani, nem sok félnivalójuk van. Arshavin képes előhúzni magából jó teljesítményt is, Dzagoev szintén nem ügyetlen és elöl Kerzhakov is jó játékos, én kedveltem a Sevilla-ban, sajnáltam hogy visszamegy oroszba, de a jó képességei mellett hajlamos volt ingadozó teljesítményre, amit nem toleráltak Andalúziában... De szerintem jó játékos.
Hasonló a helyzet ezen a meccsen is, mint az előzőn. Az orosz csapat támadósora klasszisokkal jobb mint a cseh védelem, viszont Baros-ék nem tudnak olyan támadójátékot pályára tenni, ami nagy gondot okozhatna az összeszokott orosz védelemnek. És ha mégis eljutnának helyzetig, a kapuban ott is portás áll, nem csak dísz... Lehet nem lesz ez egy szórakoztató meccs, de a végén szerintem az oroszok örülnek majd.[/e]

Eredmény: 4:1
+13 pont

#10 június 20, 2012, 21:02:53, Szigo
Németország - Portugália

tipp: Németország
odds: 2
iroda: bet365
tét: 10

[e]Történjen akármekkora meglepetés ezen a EB-n, nálam az vinné a prímet, ha a német csapat nem kenné el a luzitánok száját ezen a meccsen.
Portugália teljesen egy emberes csapat lesz, ami nem lenne baj, ha mellette azért lenne minőség. Persze vannak ügyes játékosok, de mindegyikük a nem rossz, nem rossz de azért jó sem kategória. Nézzük a legnagyobb gondjukat: nincs szűrő középpálya. Mert a Meireles-Moutinho duó a nem rossz támadásban, meg védekezni is tud azért típusú játékos, de csak egy használható szinten és nem jól. Nem mellesleg Meireles a legjobb teljesítményt a Poolnál kapott szabad játékkal tudta felmutatni, mikor poszt nélkül mindent csinálhatott és aládolgozott egy két tüdejű Lucas Leiva. Londonban már más szintet képviselt. Az igazi szűrő feladatokat Veloso-nak kellene ellátnia. Ő az akinek ha meghalljuk a nevét akkor egy ügyes védekező középpályást gondolunk, de a Genoa embere, azé a csapaté aki idén a legbohócabb védekezést mutatta be olaszban, szánalom volt időnként a produkció. Nem csak Veloso miatt persze, de azért nem lennék nyugodt ha a csapatomban csak tőle kéne elvárni a védekezést, mert a 2 társa ilyen szempontból azért limitált képességű. És akkor ezt megsúlyosbítva, a 2 szélső hátvédnek se a védekezés az erőssége, középen Bruno az orosz télben edződik, ahol nem kell eszeveszett rohamokra számítania, Pepe pedig abban a Madridban, ahol hasonlóan lightos a középpálya, így minden szanaszét vert kiscsapat eljut 3-4 ziccerig. Csakhogy ott a világ egyik legjobb kapusa áll a háta mögött és ha baj van akkor olyan klasszisok húzzák ki a bajból, mint Özil-Benzema-Ronaldo, nem pedig Helder Postiga meg az agy nélküli Nani. Felvázolva a portugál válogatott lehetőségeit: Postiga édes kevés erre a szintre, a német védelem ellen sansztalan, Nani egy agyatlan futógép aki a legrosszabb pillanatban passzol, még rosszabban lő, ha éppen nem önző. Persze vannak jó momentumai de lassan Manchesterben is belátják, hogy agy nélkül nem opció. Marad egyedül Ronaldo, de egy összeszokott védelem és egy klasszis kapus ellen ő is kevés. Labdavesztésnél meg elindulnak a villámgyors német kontrák, Özil halálpontos passzokat ad, akár Müller akár a zseniális Reus játszik a jobbon, értik a gyors játékot és egy Koncentráló nem ellenfél számukra. A balon ott van Poldi herceg, aki egy felfuvalkodott hólyag, de focizni azt tud, nagyon szép dolgokat csinált idén Kölnben, csak nagy baj, hogy ilyen Novakovic féle falábúakat kellett kiszolgálni... Mivel Lukas ott van, ezért még Gomez-t is elbírja a csapat, bár egy Klose jobb megoldás lenne, Olaszországban újra kivirágzott, egy klasszissal Mario felett van.
Összességében: a portugál válogatottnak a védekezésről a legkisebb fogalma sincs, márpedig a világ egyik legjobb támadó gépezete ellen lépnek pályára. Hátul a Lahm vezette tandem simán levesz ilyen Nani féléket, így a hátsó problémák ellensúlyozására nem marad opció. Ha CR7 a kígyótérről mesterhármast lő és mellé a német csapat fele indiszponált lesz akkor partiban lehetnek, minden más esetben csak egy kimenetel reális. Egy ilyen szervezett, technikás (kivéve Gomez ;D), gyors és precíz csapat ellen bohóc védekezéssel nem lehet pontot szerezni, kb befejelem a TV-t holnap este, ha mégis sikerülne...[/e]

Eredmény: 1:0
+10 pont

#11 június 20, 2012, 21:05:35, Szigo
Németország - Portugália

Tipp: 2.5 gól fölött
Odds: 2.00
Iroda: bet365
Tét: 10

[e]A B - csoport kedd esti rangadóján az utóbbi két EB ezüstérmese, a német és a portugál válogatott csap össze. Nálam a németek az abszolót favoritok, és nem csak erre a meccsre, hanem a végső győzelemre is. Minden játékos Loew mester rendelkezésére áll, a kezdő 11 pedig már régóta kialakult. A védelem tengelyében érzem én a német csapat gyenge pontját, az utolsó meccsen használt Badstuber - Mertesacker duó szerintem nem a legütőképesebb, sokkal inkább Mats Hummels látnám a csapatban az Arsenal védője helyett. A csapatkapitány Lahm a bal oldalt fogja erősíteni, míg csapattársa, a szintén Bayernes Boateng a jobb szélen fog vitézkedni. Ami a középpályát illeti, itt a legerősebb a Nationalelf, Khedira, Müller, Kroos és Özil négyes mellett ott van még a dortmundi hármas Götze, Gündogan és Bender személyében, akik bármikor remek alternitívának bizonyulhatnak. A csatásorban én a jól bevállt Klose - Podolski párost látom, azonban nem kizárt, hogy a mindig szemfüles Gomez ugrik be valamelyikük helyére. A portugáloknak nincs ilyen kiegyensúlyozott kezdő 11-e, a védelem közepén szereplő Pepe több ízben is megmutatta már, hogy tétmeccsen az idegei felmondják a szolgálatot, és ilyenkor könnyen emberhátrányban hagyhatja csapatát. A két középhátvéd közül talán Bruno Alves a magabiztosabb, azonban neki nagy hátránya lesz egy jól fejelő Gomez vagy Klose ellen. Középen a Meireles, Veloso, Moutinho hármast sem érzem valami acélosnak, a Chelseaben futballozó Meirelest azonban jónak látom egy-egy távoli bombára. Elől más a helyzet, ott lehetnek igazán veszélyesek a luszitánok, a két egykori manchesteri csapattárs Nani és Cristiano Ronaldo jól muzsikálnak együtt, Hugo Almeida pedig egy remek befejező csatár. A portugálok az EB-t megelőző két barátságos meccsen borzalmasan gyengén játszottak előbb egy gólnélküli döntetlenre hozták le a hazai Macedónia elleni meccsüket, majd egy méggyengébb meccsen kaptak ki az előző EB elődöntősétől, a török válogatottól. Az, hogy a portugálok nem jutnak tovább a csoportból szerintem boritékolható, és ne felejtsük el, hogy a csoportban ott van még az a Dánia is, akik éppen a portugálokat megelőzve jutottak ki egyenesen a kontinensviadalra. Nem érzem azt az átütő erőt Ronaldóékban ami képes lehetne a német és holland csapat ellen akár egy pontszerzésre is, azonban a bizonytalan német védelemnek (itt elsősorban Mertesackerre gondolok) egy gólt simán rúghatnak. A baj csak az, hogy legalább egyel többet fognak kapni, mint rúgni. A tippem egy német győzelem 2-1, akár 3-1 arányban.[/e]

Eredmény: 1:0
-10 pont

#12 június 20, 2012, 21:06:34, Szigo
Lengyelország-Görögország

Tipp: 1,5 gól alatt
Odds: 2,44
Iroda: Betfair
Tét: 10

[e]Emlékeim szerint az Eb-k Vb-k nyitó meccsei elég unalmasra és gólszegényre szoktak sikeredni. Ez most kétszeresen is igaz lehet, mivel két nem túl kreatív, és gólképes csapat fog összecsapni. Mindkettő a védekezésre helyezi a hangsúlyt, az ellenfél hibára várva, inkább megelégszik a döntetlennel, mint hogy kinyíljon, és lehetőséget adjon a kontrára a másik félnek. Ez most érvényes lehet a lengyelekre is, hiába hazai pályán játszanak, ha tisztában vannak a képességeikkel, és van eszük, akkor nem rontanak neki a görögöknek. Az ok az óvatoskodásra pedig most fokozottan meg van, mivel az a csapat, amelyik most veszít, az a továbbiakban már gyakorlatilag lemondhat a csoportkörből való tovább jutásról, egy döntetlennel viszont még simán van esély erre, hiszen az oroszok nagy falatnak tünhet, mind a lenygyelek, mind a görögök számára, de a csehekkel szemben mind a két csapatnak meg van a reális esélye a gyözelemre, és egy csoport második hely megszerzésére.[/e]

ERedmény: téves tipp.
Kevés karakter, téves fogadóiroda.

#13 június 20, 2012, 21:07:37, Szigo
Oroszország-Csehország

Tipp: 1
Odds: 2,56
Iroda: Betfair
Tét: 10

[e]A két csapat utolsó meccsét volt szerencsém látni: Cseh- Magyar: 1-2, Olasz-Orosz 0-3, erre alapozva nyugodtan merem állítani, hogy az Orosz együttes sokkal inkább egyben van, jóval erősebbenk érzem a cseheknél és egy 2 feletti oddsot egy Orosz győzelemre hiba lenne nem meg tenni. A csehek ellenünk előre játékban nagyon keveset nyújtottak, a tizenhatosnál tovább csak egy-egy nagyobb védelmi megingást kihasználva tudtak eljutni, hátul viszont olyan hibákat produkáltak, amik még egy tartalékos magyar csapatnak is elég volt a győzelemhez. A csapatjátékuk fantázátlan, hiányoznak meghatározó, kreatív játékosok, gyakorlatilag a kapus poszton kivűl  klasszis képességgel bíró játékosuk nincsen. Ezzel szemben ezek a játékosok véleményem szerint az oroszoknál meg vannak, és csapatjátékban is egy összeszokott, olajozottan működő együttes benyomását keltették az olaszok ellen. Elől, hátul, középen rendben volt minden, ha kellett nyomás alá helyezték az ellenfelet, de kontrában is jó voltak, én nem lennék meglepve, ha a tornán az első négy között végeznének.[/e][e][/e]

Eredmény: téves tipp.
kevés karakter, téves fogadóiroda.

#14 június 20, 2012, 21:08:17, Szigo
Oroszország - Csehország

tipp: Oroszország
odds: 2.5
iroda: bet365
tét: 10

[e]Péntek este a házgazda lengyelek, és a görög válogatott nyitómeccse után bemutatkozik az A csoport másik két csapata is, azaz Oroszország - Csehország.
A két kiöregedő félben lévő csapat nem túl sok jót ígér nekünk első ránézésre, mégis ha kicsit elemezzük a csapatok erősségeit, és gyenge pontjait, máris egy nagyon ideális párosítás rajzolódik ki, mikor tippben gondolkodunk: egyik oldalt erős, támadóközpontúság, másik oldalt gyenge, hibákra hajlamos védelem. Ez a "matchup" jelenti számomra azt, hogy az orosz győzelem 2.5-ös oddson kihagyhatatlan.
Az oroszok támadni fognak, ez nem lehet kétséges. "Ez a mi stílusunk, egy sokkal támadóbb stílus" - jelentette ki a sajtótájékoztatón Dick Advocaat a szbornaja sokat megélt szövetségi kapítánya. Kijelentésében nem kételkedünk, elég ha csak az erős védekező játékáról híres olaszok elleni 3-0-ás felkészülési meccsre gondolunk. Ennek megfelelően az oroszok várhatóan 4-3-3-as felállásban kezdenek, a kaput az Arshavin, Dzagoev, Kerzhakov trió rohamozza majd.
A másik oldalt a védelem elég sebezhetőnek, és összeszedettlennek tűnik, amit a magyar válogatott is 2 alkallommal megsebzett pár napja, még úgyis, hogy a labda alig volt a mieinknél. A futómennyiséggel nem lesz baj, azt garantálja majd az etiópiai származású Gebre Selassie is, aki a védelem jobb oldalán kap helyett a Sivok, Kadlec, Limbersky hármas mellett. Ugyanakkor a helyezkedéssel, és a védekezési taktika maradéktalan betartásával szerintem gyakran gondok adóthatnak majd, amit az alacsony termetű, gyors orosz játékosok könyörtelenül ki fognak használni.
E két csapatrész ellentétes szintje alapján, minden mástól eltekintve sem lehet számomra kérdés az oroszok győzelme.[/e]

Eredmény: 4:1
+15 pont