NBA 2023/24

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


#180 április 01, 2024, 14:17:58, Pozzato
Na jó... takarodj... Ilyenért még egy Pillangón is leütnek  ;D



Minden meccs előtti bemelegítésre van egy trükkös dobása, bohóckodásból áll neki ez a periódus, míg a többiek komolyan készülnek a meccsre, most ezt a dobást gyakorolta:
https://www.youtube.com/watch?v=e2fYzBYre-U

Denver Nuggets, Golden State Warriors & Miami Heat   (szerda, április 3., 01:30CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten

A listán szereplő összes csapat megnyeri a mérkőzéseit  3.75

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón

Tudom, nem lehet DPOY, pedig megérdemelné, olyan hatása van a védekezésre. Nem tudom, hogy Nikola Jokic (211 cm) mikor kapott utoljára ennyi blokkot egyetlen játékostól. Összességében 9 blokkal zárt Wemby, mióta elengedték és nincsen limiten, brutális számokat hoz.



Van még hová fejlődni, de Nicolas Batummal egyetértek teljesen: minden bizonnyal ez lesz Wemby leggyengébb, ezért félelmetes ez az egész. Már most képes 40/20-as meccsekre, miközben 20 éves és még tanulja a ligát. Egy Jokic félve teszi fel mellette a labdát, láthatóan folyamatosan izmosodik, mentálisan is erősödik, ha kap maga mellé használható játékosokat, akkor nagyon sokra viszi majd. A szezon nagy részén limiten volt (28 perc körül), így hozott 21 pts / 10 reb / 3,5 blk / 1,3 stl / 3,7 ast számokat, ami kegyetlen, még egy rutinos játékostól is az lenne.

Azt tudom elképzelni, hogy testalkatra ilyen David Robinson szintre gyúrják majd, neki volt sebessége is, mindössze a dobást kell rendesen megtanulnia, akkor igazából foghatatlan lesz, sokszor már most is az. Érdemes megnézni a videót, ahogy blokkoknál kivár, okosan helyezkedik, nem kapkod, figyeli a játékot, olyan ütemérzéke van... volt két olyan rekord, amit nem hittem, hogy sikerül valaha is megdönteni:
- Eaton éves blokkátlaga
- Chamberlain 100 pontja

Előbbire szerintem Wembyvel, utóbbira egy Doncic megőrüléssel simán lehet esély.

Philadelphia 76ers, Dallas Mavericks & Golden State Warriors - 05/04/2024  (péntek, április 5., 01:30CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten

A listán szereplő összes csapat megnyeri a mérkőzéseit  4.50

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón

Victor Wembanyama első szezonja lassan befejeződik, olyan gyönyörűen látszik nála a fejlődés, ahogyan építik fel folyamatosan, hogy az valami elképesztő. A ROTY-díj alap, pedig, ha jobban megnézzük, ez egy kifejezetten erős év volt. Rég volt ennyi jó újonc (és "másodéves"), tavaly, amikor elemeztük a draftot, Brandon Milletről például sokat vártunk, ezeket összességében hozta is, itt az utóbbi hetekben már kifejezetten extrán játszott.

A másodéves Chet Holmgren idén mutatkozott be, arányaiban nézve jobb számokat hozott, mint egy bizonyos Patrick Ewing az első évében. Megkockáztatom, hogy Holmgren teljesítménye sok évben ért volna év újonca díjat, de idén volt egy Wembanyama, aki történelmi szezon produkált. Az 1990-es évekig több kiemelkedő újonc volt, elég a Chamberlain - Robertson - Abdul-Jabbar - Bellamy - Jordan - Magic - Bird hetesre gondolni, de ide lehet venni Baylor vagy Hayes teljesítményét is.

Az utóbbi 35 évben viszont kiemelkedik Wemby teljesítménye, ilyen kevés játékidővel olyan számokat hozott, ami elképesztő. Hasonló stat soha senkinek nem jött még össze nemhogy újoncként, de sokadévesként sem... És én mégsem ezt emelném ki, hogy támadóoldalon mennyire volt kiemelkedő és domináns már ilyen fiatalon is, hanem azt, amit defenzív részen a játékba tesz. Ez fogja meghatározni ugyanis egy játékos későbbi karrierjét.

Aki hajlandó már az elején is keményen védekezni, van érzéke hozzá (amellett, hogy kiemelkedő támadó), biztos, hogy bajnok lesz. Amikor több játékos kiesett itt a szezon végén a Spurs kezdőjéből, azt lehetett gondolni, Wemby is elengedni a szezont. Ehelyett Coach Pop megadta a szabad kezet, Wemby pedig szintet lépett erre az időszakra:
- 27,3 pont (13. hely)
- 13,7 lepattanó (4. hely)
- 6,8 gólpassz (23. hely)
- 4,7 blokk (1. hely)
- Spurs védekezése: 11. hely (vele a pályán top5)

A másik az az említett Jokic vs Wemby meccs. Az elmúlt években Nikola Jokic uralta a ligát. Még élcelődtünk is rajta, hogy zsákolnia sem kell, mert felesleges, futnia sem kell annyira, mert megoldja így is, félgőzzel dominál. Idén minden bizonnyal begyűjti harmadik MVP-címét, miközben a liga legjobb centereit alázta sorra (Davis, Embiid stb.). Akadt, aki inkább sérültet jelentett, hogy ne kelljen ellene játszani.

Victor Wembanyama azonban máshogy gondolta. A 9 blokkos meccsen nem is az volt a fontos, hogy több alkalommal blokkolta Jokicot, hanem Jokic játéka. A szerb életében először félt, komfortzónán kívül volt végig. Megkockáztatom, közel a maxot hozta a tudásának, pillanatra sem tudott pihenni. Lehetett látni, hogy sokszor inkább a zsákolást választja (ami ritka), mert tartott tőle, hogy Wemby mikor blokkolja. A betörésekkel vagy a palánk alá való passzokkal is gondban volt. Jokic szerintem érezte végig, hogy ha ez a gyerek rutinosabb lesz, akkor bizony ő gondba kerül.

Philadelphia 76ers, Golden State Warriors & New York Knicks - 13/04/2024  (szombat, április 13., 01:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten

A listán szereplő összes csapat megnyeri a mérkőzéseit  2.75

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón

Megvolt az újabb Jokic vs Wemby csörte, tényleg fél tőle Jokic, ez most már látható. Többször inkább Gordont küldték Wembyre, Jokic meg sokszor még akkor se váltott rá, amikor kellett volna. Ellenben Wemby minden védekezésnél kereste Jokicot, hogy fogja őt. Mindezt egy alig 20 éves újonctól, aki végül 34 pontot szórt a Denvernek, egyértelmű vezér volt, olyan triplákat vágott be a hajrában...

Brutális az, amit Wemby tud, foghatatlan kategória. Mivel most már a szezon második felére megtanult triplát dobni, ezért ki kell rá lépni... ha kilépsz rá magasként, akkor lábon megver, mert gyors. Ha nem lépsz rá ki, akkor vagy bevágja a triplát, vagy betör és nem tudot levédekezni, mert áthúzza rajtad a labdát. Nem véletlen egy rémálom lesz a riválisoknak. Innentől kezdve leginkább az lehet majd a fontos, kikkel erősít a Spurs, nincsen ugyanis jövőre tankolás.

Azért nincsen, mert Wemby nyerni akar, ez már látszik. Amikor egymaga véresen komolyan vesz egy találkozót, akkor még a címvédőt is legyűri. A kiegészítők többsége használhatatlan, talán Vassell és esetleg még Johnson használható, de ők is ilyen 4-5. opcióként. Innen kell egy második opció, minimum már most AS-szint, kell egy kiemelkedő harmadik opció. A sapka alatt alig marad helyük, ott még kb 20-30 milliójuk van.

Spurs helyében egy rutinos centerért áldoznék pénzt (Plumlee vagy Theis), de mivel a többi poszton nincsen minőség vagy ha van, akkor megfizethetetlen számukra, ezért marad a draft. Szerintem ebből megint top5-ös választás lesz, ha Vassell vinné az SG posztot, Wemby PF/C és lenne egy minőségi C, akkor SF-re maradna Keldon Johnson, akkor vagy PG-t hoznak, aki tud passzolni és catch and shoot triplákat dobálni, vagy hoznak egy fiatal magast, akivel létrehoznak egy ilyen Duncan - Robinson duót.

Draftról:
- Nikola Topic (PG): a jó megoldás lehetne Wemby mellé, mert elsősorban pass first irányító, aki kiváló pick and rolloknál, viszont dobni és védekezni nem tud, de ezek elfedhetőek.
- Alex Sarr és Donovan Clingan (C): mindkettő bitang nagy center, kiválóan védekeznek, olvassák a játékot, ha valamelyiket behúzza a Spurs, akkor 10-12 évre megoldva a palánk alatt védekezés, mert egy Wemby - Sarr vagy Wemby - Clingan duón át nem megy senki.

És ennyi.. a gond, hogy alig van jó pick az idei drafton. Esetleg még Ron Holland, Zaccharie Risacher vagy Ja'Kobe Walter, de mindhárom lutri, viszont bennük még lehetne potenciál.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 14, 2024, 14:32:52Brutális az, amit Wemby tud, foghatatlan kategória. Mivel most már a szezon második felére megtanult triplát dobni, ezért ki kell rá lépni... ha kilépsz rá magasként, akkor lábon megver, mert gyors. Ha nem lépsz rá ki, akkor vagy bevágja a triplát, vagy betör és nem tudot levédekezni, mert áthúzza rajtad a labdát. Nem véletlen egy rémálom lesz a riválisoknak.

Tényleg elképesztő, ahogy ez a srác megérkezett a ligába. Egy olyan első évben, ahol a szezon nagy részében időlimiten volt, máris viszi majd az Év újonca, és (talán) az Év védője címet.

Azzal én is egyetértek, hogy ebből a csapatból kizárólag K. Johnson és D. Vassell az, akivel lehet esetleg majd még számolni a jövőben. A kérdés csak az, hogy ez a két játékos (akik idén próbálták húzni a Spurst, és igenis voltak jó meccseik, amikor egészségesek voltak) mennyire válnak be 4-5. opciónak. És egyáltalán lesz-e új 2-3. opciója a csapatnak. Bár azért Wemby személye talán csábító lehet egy-két jobb játékos számára.

A drafton Sarrt és Clingant valószínűleg az első két helyen fogják elvinni (legrosszabb esetben is az első három helyen), úgyhogy a Spurs számára nagyon fontos lenne, hogy jól alakuljon számukra a "lottósorsolás".

Cleveland
Akiről viszont most írni akartam, az a Cleveland. Szerintem ők voltak tegnap azok, akik a leginkább túltolták a taktikázást. És nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet volt ez Bickerstafftól. Tudom persze, hogy más csapatoknál is rengeteg sztár kiülte az utolsó fordulót (valószínűleg úgy voltak vele az edzők, hogy annyira kiszámíthatatlan a sorrend, hogy inkább rábízzak magukat a sorsra, viszont a legjobbak így kapnak a playoff előtt még egy nap pihenőt), de amit a Cavaliers csinált, az nekem nem tetszett.

A csapat úgy indult neki az utolsó fordulónak, hogy lehetnek másodikok, harmadikok, vagy negyedikek Keleten. Mitchell, Garland és LeVert eleve nem is játszott. Ezzel nincs is semmi gond. Így is jobbak voltak a Charlotte-nál. Aztán eljött a 4. negyed, vezettek 13 ponttal (103-90), és mivel a többi mérkőzés nagy része elég simán alakult (Orlando, Indiana, Miami,  Philly), és látni lehetett, hogy nagyjából hol végeznek majd a riválisok, így az edzői stáb úgy döntött, hogy szerintük a 2. hely nem lenne a legjobb (a 7. helyen ugyanis vagy a MIA, vagy a PHI fog végezni), ezért inkább látványosan visszavettek a tempóból csak azért, hogy ne az övék legyen a 2. kiemelés.

A már említett 103-90-es állásnál a Cavsben nem az első sor került a pályára (Allennel, E. Mobley-val, vagy éppen Strus-szal), de nem is a második sor (Okoroval, Nianggal), hanem szó szerint a C-csapat: Nance, Jones, Bates, I. Mobley és Thompson. A "taktika" bevált, a Hornets az utolsó 10 percet 30-7-re nyerte, így "összejött" a hazaiaknak a 4. kiemelés.

Olyan játékosok "harcoltak" a pályán ebben az utolsó negyedben, mint pl. Emoni Bates, aki idén mindössze 14-szer lépett pályára (2,4-es pontátlag), és nem azért, mert nem került be a kispadról, hanem azért, mert a 82 fordulóból 50-szer (!!!) még a keretbe sem sikerült beverekednie magát. Vagy említhetném Pete Nance-t, aki ezen a meccsen több időt töltött pályán, mint az egész szezonban összesen. Kabaré. És mindez azért, mert ne a MIA vagy a PHI legyen az első fordulóbeli ellenfél, hanem az Orlando. Azt nem vitatom, hogy az előbb említett két csapat erősebb, mint a Magic, de még ha tovább is jut a Cavs, utána máris ott a Boston a második körben. Szóval nem láttam sok értelmét ennek a meccs-leadásnak. Nem is csoda, hogy kifütyülték őket a nézők a végén.

Le is vették a szorzókat, érdekes helyzet áll fent a tegnapi események miatt az NBA-ben. Ugye pár hete volt egy kiszivárgott dokumentum, amiben már előre lejátszott volt, hogy Nikola Jokic kapja az MVP-címet. Ehhez ugye jött volna az alapszakasz első helye, Silverék szerettek volna egy olyan játékost "magukénak", aki 3+ MVP-címet nyer az ő korszakuk alatt, hogy elmondhassák, nekik is volt egy Jordan, Bird stb. szintű éveken át domináns játékosuk.

Az élet viszont másként döntött: az alapszakaszt az OKC nyerte, miközben a Dallas bejött 5. helyre. Ez a kettő azért gond Silveréknek, mert Jokic egy önmagához képest nem acélos teljesítménnyel csak második lett, miközben a végig konstans Shai megnyerte a főcsoportot. Az extra szezont hozó Luka Doncic pedig nincs kívül a top5-ön, így neki is nyugodtan oda lehet adni. Az elmúlt hetekben Jokic ellen már többen felszólaltak a közösségi médiában, hogy a valódi MVP az Doncic vagy Shai.

Kíváncsi vagyok, hogy ennek ellenére odaadják-e Jokicnak az MVP-t, mert még tavaly nem volt kérdéses, hogy ő volt a legjobb, idén azért ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 15, 2024, 10:00:02Kíváncsi vagyok, hogy ennek ellenére odaadják-e Jokicnak az MVP-t, mert még tavaly nem volt kérdéses, hogy ő volt a legjobb, idén azért ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni.

Én ennél kicsivel konkrétabban fogalmaznék: szerintem igenis egyértelműen kijelenthető, hogy idén NEM Jokicnak járna az MVP cím. Legalább annyira nem, amennyire tavaly neki járt volna.

De még tovább szűkíteném a listát. Bármennyire is elképesztő SGA idei teljesítménye (aminek köszönhetően nyugati első lett az OKC), szerintem össze sem lehet hasonlítani Doncic számaival.

SGA: 30,3 pont, 5,6 lepattanó, 6,2 assziszt.
Doncic: 33,9 pont, 9,2 lepattanó, 9,8 assziszt.

Doncic ezzel az OKC-vel ugyanúgy nyugati első lett volna, viszont SGA ugyanezzel a Dallasszal szerintem nem ért volna oda az 5. helyre (mondom ezt a lehető legnagyobb tisztelettel az irányába). Őszintén mondom, nem is értem, hogy hogyan vetődik fel egyáltalán a kérdés, hogy kettejük közül melyiküknek járna inkább a díj.

(Végül egy zárójeles megjegyzés: amennyiben némi elfogultságot éreznétek soraimban, annak csak részben az az oka, hogy még szezon közben megtettem Doncic MVP-címét 11-szeres szorzóval.)  ;D

NBA play-in 2024 tipp: LeBron James, Steph Curry, Joel Embiid és Jimmy Butler is ott lesz a rájátszásban?

Kezdetét veszi az NBA play-in, ahol a nyolc csapat még négy kiadó rájátszást érő helyért küzd, lehet, hogy lemarad az idei playoffról Steph Curry? Olvasd tovább


Idézetet írta: HT Dátum április 15, 2024, 10:28:51Doncic ezzel az OKC-vel ugyanúgy nyugati első lett volna, viszont SGA ugyanezzel a Dallasszal szerintem nem ért volna oda az 5. helyre (mondom ezt a lehető legnagyobb tisztelettel az irányába).

Ez egy érdekes és találó meglátás. Az OKC szerkezete és edzői stábja jobb, csere esetén is nyerte volna a főcsoportot az OKC. Shai viszont tényleg valószínű, hogy nem lett volna 5. helyen a Dallasszal. Hozzá egy új játékrendszer kellett volna, mert Shai usage-mutatója és játéka más, mint a szlovéné.

Én nagyon örülnék, ha Doncic nyerné, mert már kezdetektől követem pályafutását és tényleg óriási tehetség. Shai esetében inkább csak felhívnám néhány dologra a figyelmet, ebből az egyik a konzisztencia. Ha alapszakasz, választhatnék egy játékost, akire csapatot építek és első hely a cél, akkor Shai.

Egészen elképesztő játékos lett, az a hatékonyság, amivel kosárlabdázik, hirtelen nem rémlik olyan, aki ennyi dobást vállalva meccsenként, ilyen jól megválassza őket és ennyire pontos legyen. Megmondom mire gondolok:
Shai: FG: 53.5% / USG: 32.8% / TS: 63.6% / WS/48: .275 / OnCourt+/-: +11.9 / OffCourt+/-: +0.5 / WPA: 10.14

Az, hogy ilyen magas a mezőnykísérleti hatékonyság, ráadásul mindezt 63% feletti TS-ből, erre prime és abban az évben bajnok LeBron James volt képes 2012/13-ban, egy bitang erős csapatban. Ott Wade és Bosh mellett LeBron tökéletesen megválaszhatta a dobásait, nem kellett extrát hoznia.

Az a szezon papíron LeBronnak jóval kiemelkedőbb volt, de van egy mutató, ami szerintem a leginkább megmutatja, hogy milyen hatást gyakorol egy adott játékos a csapatára, ez pedig a WPA. Ez egy olyan mutató, amely komplex módon megmutatja, hogy egy adott játékos mennyiben tud hozzájárulni a csapata sikeréhez. Mennyivel lesz jobb (vagy rosszabb) vele a csapat.


A WPA egy majd lassan 10 éve használt modell, általában 5-9 közötti mutató az, amivel a top10-es játékosok rendelkeznek. Vannak a kiemelkedő usage mellett 10+ mutatóval rendelkezők, akiknek volt egy hero szezonjuk (Isaiah Thomas vagy Damian Lillard), amikor kiemelkedő TS mellett, mégis rossz FG-vel teljesítettek, csapatuk sikere viszont csak rajtuk múlt. Tavaly például Joel Embiid 10.54-et hozott, mindezt 37%-os usage mellett.

Ennek tükrében az, hogy Shai 32%-os usage mellett, 20 vállalt dobással meccsenként, olyan TS-mutatóval, ami szinte tökéletes dobáskiválasztásra utal, hozza ezt a 10.14-et idén, elképesztő. A clutch szituációban elért 3.62-es mutató is azt jelzi (Doncic: 2.24, míg Jokic 2.79), hogy kritikus helyzetben is vezér. Jokic WPA-mutatója 8.24, míg Doncic esetében 7.39, ezek is nagyon magas számok, abszolút MVP legit.


Nekem ami megdöbbentő a Shai-jelenségben, hogy semmilyen hype nincsen, viszont hozott gyakorlatilag egy történelmi hatékonyságú szezont, amire még nem igazán volt példa, mindezt megspékelve azzal, hogy megnyerte az utóbbi évek egyik legkeményebb Nyugati főcsoportját. És mi az egészben a furcsa? Az, ha választani kéne, hogy melyik játékos meccsére menjek el, akkor egyértelműen Doncic vagy Jokic lenne.

Shai játéka ugyanis nem szórakoztató, ő egy robot. Az a robot, akit beállítanak egy értékre, majd teszi a dolgát. Elképesztő, ahogyan egyedüliként az alacsony posztokon szereplők közül az OFF és DEF WS-mutatókban top10-ben van, itt pedig fel lehetne hozni érvként, hogy de Jokic vezet mindenhol szinte. Igen, Jokic center, akinek jóval nagyobb impactje van egy csapat védekezésére, mint egy PG/SG-nek. Az elmúlt 30 évben mindössze két PG/SG kapott év védője díjat... a többi esetben jobbára vagy center vagy erőcsatár volt a díjazott.

Kinek adnám én így szezon végén az MVP-címet? Luka Doncicnak.  ;D Aki miatt ez a fostalicska Dallasból lett egy top5-ös csapat a legkeményebb főcsoportban...

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 15, 2024, 21:00:19Shai: FG: 53.5% / USG: 32.8% / TS: 63.6% / WS/48: .275 / OnCourt+/-: +11.9 / OffCourt+/-: +0.5 / WPA: 10.14

Na hát ezek azok a mélységek, ahova én soha nem fogok eljutni, amikor egy játékosról kell véleményt mondani.  ;D

Tényleg fantasztikus számok és elképesztő mutatók, ugyanakkor ha igaz az, amit az Alley-oopban ecseteltek Bazskáék pár napja, mármint hogy a díjak odaítéléséről döntő emberek között vannak olyan döntéshozók, akik néha még az adott játékost sem ismerik, akkor ezek biztos, hogy nem az általad felvázolt mutatókat fogják böngészni. És ezért is lesz SGA mindig is hátrányban, amikor egy MVP szavazás van, mert ahogy te is írtad, ő nem az a játékos, akiről naponta cikkeznek, vagy aki körül akkora hype lenne. Ő kimegy a pályára és teszi a dolgát. (Mellesleg nekem ezek a játékosok mindig is sokkal szimpatikusabbak voltak. Vagyis akik kizárólag a játékukkal hívták fel magukra mindig is a figyelmet.)

Na, végre eljött a rájátszás, úgyhogy ki kell írnom magamból a gondolatokat.  ;D

KELET

Noha idén sokkal többet foglalkozunk Nyugattal (nem véletlenül, hiszen nagyon régen volt ennyire erős az a főcsoport), de azért a Keleti rájátszás is nagyon izgalmas lesz. Méghozzá azért, mert a Boston mögött nagyon egyformáknak tűnnek a csapatok. A 2-8. helyezettek között talán csak a napi forma fog dönteni. És azoknál a párosításoknál, ahol nem a Boston az egyik csapat, ott nagyon nehéz lesz megjósolni a továbbjutókat (egészen a főcsoportdöntőig).

Ennek ellenére számomra Keleten a legizgalmasabb meccs a play-in első összecsapása lesz, a PHI-MIA. Aki ezt megnyeri (és ezáltal elfoglalja a 7. helyet), annak reális esélye lesz egy Boston elleni főcsoportdöntőre.

És akkor nézzük egy-két szóval a csapatokat:

1. A Boston toronymagas esélyes, ha mindenki egészséges, akkor nagyon nehéz lesz őket 4-szer legyőzni.

2. A New York egy hatalmas kérdőjel nálam. Néha azt gondolom, hogy a Miami mellett az egyik titkos favoritom, máskor pedig teljesen elbizonytalanítanak. A védekezésük kiváló, ami a rájátszásban nagyon fontos. Robinson és Anunoby felgyógyult, Brunson már-már MVP szezont fut, és mellettük Divincenzo, Hart, vagy éppen Hartenstein is remekül kapcsolódik be a játékba. Ráadásul vész esetén van egy Bogdanovic is a kispadon, akire még most, "közel 80 évesen" is lehet számítani. Szóval a Knicks egy nagyon izgalmas csapat lesz.

3. A Bucks sajnos olyan mélyrepülésben van, amit nagyon nehéz lesz megállítani. Hiába fog Giannis és Lillard 60-70 pontot összeszorgoskodni, félek, hogy Middleton, Lopez és Portis idei visszaesése rányomja majd a bélyegét a csapat teljesítményére. Ettől persze még – kis szerencsével – összejöhet egy főcsoportdöntő, de nagy pénzt azért nem tennék rá.

4. A Cleveland olyan hektikus volt egész évben, ami miatt nem könnyű megjósolni, hogy mire lesz képes. Ha komolyan veszik az utolsó meccset, akkor akár a 2. helyen is végezhettek volna Keleten. Ami azért különösen dicséretes,  hiszen a szezon előtt mindenki borítékolta a BOS-MIL-PHI hármast az első három pozícióban. Jelenleg max. egy kört látok bennük (de még az sem lesz egyszerű).

5. Az Orlando nagyjából ott végzett, ahova várni lehetett őket. Bancherót és F. Wagnert vártuk vezérnek, ők hozták is a tőlük telhetőt, és szépen fellépett melléjük Carter, Fultz, M. Wagner, Anthony vagy éppen Suggs. Nem egy világverő csapat, de egyre inkább összeérnek, és figyelni kell majd rájuk.

6. Az Indiana lesz talán a legkiszámíthatatlanabb. Ők az egyetlenek, akik a szezonban 10 ezer dobott pont fölé jutottak, ugyanakkor a negyedik legtöbbet kapták. Sajnos a Mike D'Antoni-féle Suns óta tudom, hogy nem lehet úgy nekivágni egy rájátszásnak, hogy "elég túldobnunk az ellenfelet". Mindenesetre nagyon érdekes lesz látni, hogy mire mennek így egy bukdácsoló MIL ellen.

7-8. Nem tudom elképzelni, hogy ne a PHI és a Miami zárja a plan-int a két rájátszást érő helyen. A kérdés csak az, hogy melyikük lesz a 8. (és kezd majd a Boston ellen), és melyikük lesz az, aki a 7. helynek köszönhetően akár a Keleti döntőig is eljuthat.

Idézetet írta: HT Dátum április 15, 2024, 23:08:21az Alley-oopban ecseteltek Bazskáék pár napja, mármint hogy a díjak odaítéléséről döntő emberek között vannak olyan döntéshozók, akik néha még az adott játékost sem ismerik, akkor ezek biztos, hogy nem az általad felvázolt mutatókat fogják böngészni. És ezért is lesz SGA mindig is hátrányban, amikor egy MVP szavazás van, mert ahogy te is írtad, ő nem az a játékos, akiről naponta cikkeznek, vagy aki körül akkora hype lenne.

Ebben én is teljesen biztos vagyok, gyakorlatilag olyanok ők, mint az Oscar-díj döntnökei, hogy ahol a nagyobb hype és ahonnét a nagyobb pénz várható, oda teszik a voksukat. Ilyen számokat maximum csak az olyan elborultak néznek, mint én. Annyiból jó, hogy kontextusba lehet helyezni egy-egy teljesítményt, de sokkal inkább más tényezők játszanak.

Vannak érdekes döntések a címeknél, például a '90-es években beindult egy körforgás, hogy '90-ben nem Barkley kapta meg, ezért pár évvel később megkapta, de akkor Olajuwonnak kellett volna, így végül 2-3 évvel később Olajuwon is megkapta, de abban az évben David Robinsonnak kellett volna, így jövőre Robinson kapta, de akkor meg Shaqnek kellett volna. Nem kapott Karl Malone, így vigaszdíjnak adjuk oda '97-ben, de pont egy MJ történelmi szezonnál, így '98-ban meg adjuk vissza MJ-nek, pedig akkor Malone-nak kellett volna kapnia. Viszont emiatt bocsánatot kell kérni Malone-tól, aki nem nyert bajnoki címet, adjuk oda neki, miközben Duncannek kellett volna kapnia.  ;D Ezek után következő években is Duncan volt az egyik nagy esélyes, de rendre más kapta, amikor meg végre odaadták neki, akkor meg mindenki azt mondta, Jason Kiddnek kellett volna nyernie. És ez így ment...