Magyar Foci Fogadások 2017/18

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


NB1: Honvéd-Fradi a régi idők hangulatában
A Vasas elleni botlásával a Fradi lecsúszott az első helyről. Az OTP Bank Liga 31. fordulójában ismét egy fővárosi rangadóra készülnek a zöldek, ezúttal Kispestre látogatnak. Mindkét tábor felfokozott hangulatban várja a találkozót, amire közel telt házat várnak. Rajtuk kívül az utolsó helyen tanyázó Balmazújváros számára is csak a győzelem elfogadható szombaton. A Balmaziak a megyei rangadón a  Debrecent fogadják. Lássuk az esélyeket!

Az Újpest tizedszer vagy a Felcsút elsőre?

Az eddigi Magyar Kupagyőztes csapatok:

23x
Ferencvárosi TC (1913, 1922, 1927, 1928, 1933, 1935, 1942, 1943, 1944, 1958, 1972, 1974, 1976, 1978, 1991, 1993, 1994, 1995, 2003, 2004, 2015, 2016, 2017)
12x
MTK Budapest (korábban MTK, MTK-VM, Hungária és Bástya néven is) (1910, 1911, 1912, 1914, 1923, 1925, 1932, 1952, 1968, 1997, 1998, 2000)
9x
Újpest FC (korábban Újpesti Dózsa és Újpesti TE néven is)(1969, 1970, 1975, 1982, 1983, 1987, 1992, 2002, 2014)
7x
Budapest Honvéd (korábban Kispesti AC, Budapesti Honvéd és Kispest-Honvéd néven is) (1926, 1964, 1985, 1989, 1996, 2007, 2009)
6x
Debreceni VSC (1999, 2001, 2008, 2010, 2012, 2013)
4x
Győri ETO (Rába Vasas ETO néven) (1965, 1966, 1967, 1979)
Vasas (1955, 1973, 1981, 1986)
2x
Diósgyőri VTK (1977, 1980)
1x
Bocskai FC    (1930)
III. Kerületi TVE (1931)
Soroksár (1934)
Szolnoki MÁV (1941)
BFC Siófok (Siófoki Bányász SE néven) (1984)
Békéscsaba 1912 Előre (Békéscsabai ESSC néven) (1988)
Pécsi MFC (Pécsi Munkás SC néven) (1990)
Sopron (Matáv FC Sopron néven) (2005)
Videoton (FC Fehérvár néven) (2006)
Kecskeméti TE (2011)

A Vidi bajnok lett. A kérdésem: a BL meccs már az új stadionban lesz?

Nem mintha sokat számítana de azért ez a lebonyolítás is megér egy misét, mert mondjuk ha a Vidi hamarabb játszik vagy egy időben akkor elképzelhető, hogy másképp zajlanak az események a fradi meccsen!! :laugh:
Ettől még persze a DVTK hulla gyenge!! De így most már csak a csoda mentheti meg a Diósgyőrt a kieséstől!! :-\ :'(
De az is durva, hogy akár még a jelenleg 8. Kövesd is kieshet ha kikap Szombathelyen és a többi csapat nyer!! :bash:
Nem tudnám megmondani most ki lesz a két kieső!! :bash:
De nagyon valószínű a Vasas- DVTK páros! :-\

Idézetet írta: Experte Dátum május 27, 2018, 22:24:56
de azért ez a lebonyolítás is megér egy misét
A probléma már ott kezdődik, hogy van aki 5, másik 6 meccset játszanak hazai pályán az utolsó körben. Továbbá ehhez hozzá adódik, hogy nem mindegy az sem, hogy kik ellen játszol otthon többször, és kik ellen idegenben. Ezt a két visszavágós, három körös rendszert a skandinávok már elvetették, mert sérti az esélyegyenlőség elvét... de egy ilyen mennyeiben etikai kérdésekről érdemes beszélni?

Vasas

2017: 3. hely - bronzérem
2018: 12. hely - kiesés

¯\_(ツ)_/¯

Horváth Feri azért elég komolyan megmondta... ???

Oké, hogy politikával átszőtt a magyar foci, de azért amikor a Debrecen lefeküdt nekik nemrég, akkor nem panaszkodott érdekes módon. Nem is próbálták árnyalni azt a bundát, a debreceni kapus szinte saját magának lőtte a gólokat. Most hogy máshol is ment a mókolás, egyből magyar focizik. Volt 33 meccs a bennmaradásra...

Egyébként ami ellen tiltakozik, abban ő is vastagon benne van. Az elmúlt 8 évben már 9 csapatnál volt edző, a belterjes keringő masszív szereplője. Mindig valaki hibás, vagy a játékosok, vagy a vezető, most meg épp a lebonyolítás, meg az ellenfelek, de Feri sosem tehet semmiről.

Biztosan nagyon csalódott Ferike és lehet megérdemelte volna csapata a bent maradást de megvolt a lehetőségük az utolsó meccsen. Saját kezükben volt a sorsuk és azért a Fradi is "adott annyit" mint a Vidi Diósgyőrben, de két öngóllal azt gondolom   nem lehet meccset nyerni.... :noway: így saját magukat ejtették ki... :bash: pedig én biztosra vettem, hogy nyernek ma!
Azért 33 meccsből mindössze 8-at nyertek!! És abból 3-at a DVTK ellen azon kívül mindössze 5!! győzelem... az édeskevés!

Idézetet írta: Experte Dátum június 02, 2018, 23:11:56
Biztosan nagyon csalódott Ferike és lehet megérdemelte volna csapata a bent maradást de megvolt a lehetőségük az utolsó meccsen. Saját kezükben volt a sorsuk és azért a Fradi is "adott annyit" mint a Vidi Diósgyőrben, de két öngóllal azt gondolom   nem lehet meccset nyerni.... :noway: így saját magukat ejtették ki... :bash: pedig én biztosra vettem, hogy nyernek ma!
Azért 33 meccsből mindössze 8-at nyertek!! És abból 3-at a DVTK ellen azon kívül mindössze 5!! győzelem... az édeskevés!

Ez egy összetett dolog szerintem. Ha abból indulunk ki, hogy a Balmaz sorsa a saját kezében volt tényleg ma akkor azt lehet mondani csak maguknak köszönhetik, meg persze tényleg volt másik 32 forduló a mai előtt.
Csak ez pszichológia is, ezzel ugye most senki nem foglalkozik kb., csak azzal ami ma történt. Az amit írsz, hogy a Fradi is adott annyit, hát nagyon nem.
Én ott voltam ma Balmazon, kezdjük ott hogy ez a Fradi ma felállt egy bika erős kezdővel, mindezt egy olyan meccsen ami nekik már tökmindegy, EL szereplés jön és képesek voltak sérülést kockáztatni egy ilyen nekik sehova nem kellő meccsen mikor tudják hogy a Balmaz vért iszik, össze is jött amúgy a sérülés Nagy Dominiknak.
A végén Doll képes volt Bödét, Gerát becserélni, teljesen nyilvánvalóan nyerni akartak, mentek igen komolyan végig a meccsen, a végén időt húztak, védekeztek 10 emberrel, azért aki látott már pár meccset az simán érezte hogy itt valamiért a Fradinak marhára nem mindegy ki esik ki, de legalábbis megtesz mindent, hogy a Balmaz ne nyerjen.
Na most ez rendben van, sportemberek, csak azt is mindenki tudja hogy ez legritkább esetben működik így mikor nincs tét. Nem csak magyar specialitás, egy Juve is lazán megcsinálja ucsó fordulóban hogy beleszarik, nem kockáztat semmit ha nincs már nekik tét.
Ez ahogy a Fradi játszott ma...én végig azon gondolkodtam ki és mit mondhatott, ígérhetett ezeknek?? Vannak ötleteim. Na meg Doll aki hét közben megszellőzteti, hogy kb. B csapat lesz aztán utána látjuk ezt a kezdőt:-)
És akkor ott van a másik oldal, egy Videoton aki feláll félig a jókkal a Diósgyőr ellen, de a másik fele meg szó szerint a Vidi U19.
Ehhez képest a diók kis híján még így sem tudták őket megverni. Nem mondom, hogy a Vidi leadta direkt, sőt, rendesen odatették magukat, Pátkai felső léce a végén ha bemegy ugye pl.
Csak azt mondom, hogy ezzel amit ma a Fradi és kontra a Vidi csinált nem voltak egyenlőek a feltételek, mert azt ugye mindenki tudja mi történt volna és ki marad benn ha mondjuk a Fradi is a juniorokból állítja össze ma a védelmet.
De hát a foci meg az élet már csak ilyen. Horváth Feri csalódottságát teljesen megértem, én is az lennék a helyében jelenleg.

Ha nincsenek fixált meccsek korábban, ma a Balmaz már biztos kiesőként lépett volna pályára.

https://youtu.be/VcSGLoosKgs?t=5m35s

"A sors adta a két büntetőt, remélem megtartja jó szokását" - Horváth Ferenc.

Idézetet írta: TiB Dátum június 03, 2018, 00:47:39
Ha nincsenek fixált meccsek korábban, ma a Balmaz már biztos kiesőként lépett volna pályára.

https://youtu.be/VcSGLoosKgs?t=5m35s

"A sors adta a két büntetőt, remélem megtartja jó szokását" - Horváth Ferenc.

Ezen a meccsen is ott voltam, tényleg egy vicc volt ez a tizi:-) Hát erre mondom, hogy mivel mai történés ezért most mindenki a mai eseményekkel foglalkozik, ezzel a diók elleni meccsel már nem. Majd lenyugszanak a kedélyek, most nyilván mindenki csalódott, olvasom Tiba nyilatkozatát is, ő is külső körülményekben keresi a hibát egyelőre.

"Idősebb Fradi-szurkoló készülődik az esti meccsre. A felesége nézi, amint férje csupa zöld-fehérbe öltözik. Egyszer csak megszólal:
- Apukám, ahogy elnézlek, te jobban szereted a Fradit, mint engem.
- Anyukám, ahogy elnézlek, lassan már az Újpestet is jobban szeretem!"

Itthon kb minden csapat valamilyen politikai vezeto kezeben van, megy a mutyizas ezerrel, mikor kinek kell jobban a pont. Ebben kurva jok vagyunk. Aztan jonnek az albanok, meg a maltaiak, jol helyerakjak a topcsapatainkat meg a nyar elejen. Na, abban nem vagyunk kurva jok.

Valakinek ki kellett esnie. Ha a Fradi megy B-csapattal, s nyer a Balmaz, akkor most a diósgyőriek háborognának.

Szembe kell menni az árral, bebizonyítani 33 meccsen, hogy igenis te NB1-es csapat vagy és akkor nincs amiről beszélni.  ;)