Serie A, 29.Forduló

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Serie A, 29.Forduló:
Az SfGuru Serie A szponzora: [bs]Betsson[/bs]

Szombat, Március 21:

2009.03.21 18:00   Catania Calcio - Lazio Roma   2.38   2.99   3.02

2009.03.21 20:30   AS Roma - Juventus   2.65   3.01   2.65

Vasárnap, Március 22:

2009.03.22 15:00   AC Torino - Sampdoria Genoa   2.28   2.98   3.22

2009.03.22 15:00   Fiorentina - Siena   1.51   3.58   7.06

2009.03.22 15:00   Inter Milan - Reggina   1.21   5.85   11.50

2009.03.22 15:00   Genoa FC - Udinese   1.82   3.21   [ex]4.44[/ex]

2009.03.22 15:00   Chievo Verona - Palermo   2.55   2.94   2.83

2009.03.22 15:00   Lecce - Atalanta Bergamo   2.35   2.88   3.19

2009.03.22 15:00   Bologna - Cagliari   [ex]2.23[/ex]   3.01   3.28

2009.03.22 20:30   Napoli - Ac Milan   [ex]3.34[/ex]   [ex]3.04[/ex]   2.19


Ide lehet irni az SfGurus elemzéseket (tippek leadási határideje: Vasárnap, 14:30 GMT+1)

Serie A - statisztikák, tabella:
http://www.sfstats.net/soccer/leagues/45_Serie_A?lang=hu

#1 március 23, 2009, 13:59:15, Milan
  AS Roma - Juventus

tipp: 2
odds:2.45
iroda:Bwin

Ma esti olasz Roma -Juve rangadó iegn érdekesnek tűnik mert míg a hazai mesternek Spalettinek gondjai vannak csapatával sok sérült és eltiltás tizedeli csapatát   addig Raineri mesternek a Juventusnál semmi gondja baja nincs játékosaival . Juventus múlthéten kiválóan szerepelt a Bologna ellen az Olimpikoban pedig az első félidőt nézvén akkor még 1-0ás Bologna előny volt azt lehetett  hinni hogy döntetlennél jobb eredményt nem fog elélrni a zebra mezes alakulat aztán a második félidőre valahogy összekapta magát a társaság és nemcsak kiegyenlített de meg is fordította az állást a Juventus . Ma ilyen fordulatok biztos nem lesznek viszont most újból nyerhet a Juventus mert a hazaiaknál egy csapatra való játékos hiányzik ,úgy néz ki Totti se játszik így nem lesz ki hajtsa a Romai motor és ez már felér egy vereséggel .

Eredmény: 1-4
4,90 pont



#2 március 23, 2009, 13:59:49, Milan
Catania Calcio - Lazio Roma

tipp: 2
odds:2.860
iroda:[10b]10bet[/10b]

Múlthéten jó nagy zakóba futott hazai pályán  a Lazio csapata a Chievoval szemben (0-3) nem tudom pontosan mi lehetett az oka ennek a nagy vereségnek de nagyon őrültem mikor  megláttam este az eredmény . Most biztos azon lesznek a fővárosiak hogy javítsanak helyzetükön és a nagy megaláztatást amit otthon elszenvedtek feledtessék szurkolóikkal . A Lazio csapata ma azon lesz hogy megnyerje a Catania elleni derbit szerintem Delio Rossi is úgy készítette fel játékosait hogy minden áron csak a győzelem az elfogadható ,szerintem nem pusztán csak kontrákra fognak berendezkedni hanem  simán úgy fognak játszani mintha ők lennének a pályaválasztók semmit és senkit nem zavarva fognak játszani és ennek meglesz az eredménye .

Eredmény: 1-0
-1 pont

#3 március 23, 2009, 14:00:10, Milan
Chievo-Palermo

tipp: 2
odds:3.110
iroda:[10b]10bet[/10b]

Eddig csak vendég csapatok esélyeit látom arra hogy nyerjenek így vagyok ezzel a Veronai szereplésével is a Palerómnak. (na persze jobban örülnék a hazainak,de azért nem azt játszom meg mert ha megjátszanám dettó más lenne és ez fordítva is elsül olykor remélem most is ) Palermót most azért látom jobbnak mert múltheti hazai 5-2es diadala a Lecce  valamint előző heti Fiorentina elleni győzelme mely 2-0ra végződőt  igen magabiztos és jó játékerőt és magabiztonságot sugároz a csapatból vélhetőleg a veronaiak se akadályozhatják további jó szereplésüket mely régen volt ilyen szép . Útóljára ilyen jó sorozatuk régen volt mikor egymásután nyertek ez még az első fordulókban sikerült a vendégeknek . Amúgy az utóbbi években a Chievoval szemben jó a mérlegük ha éppen nem nyertek a sárga kékek ellen még mindig pontra jók voltak de az utóbbi fordulókban a pontosztozkodás nem illik a vendégekre ezért sikerüket várom .

Eredmény: 1-0
-1 pont

#4 március 23, 2009, 14:00:53, Milan
Genoa - Udinese

Tipp: 2,5 gól fölött
Odds: 2,00
Fogadóiroda: Sportingbet

A hazaiak a BL selejtezőt jelentő 4. helyet birtokolják jelenleg és ettől a pozíciótól nem szívesen válnának meg. Az Intertől hazai pályán elszenvedett vereségtől (0-2) eltekintve nem is megy rosszul a csapatnak és ezt különben is gyorsan feledtették a Cagliari idegenbeli legyőzésével (1-0). Azt nem lehet mondani, hogy az utóbbi időben halomszám lőnék a gólokat, hiszen az utolsó 4 bajnokin mindössze 2-szer találtak az ellenfél kapujába, de az összesen 7 pontot ért. Az Udinese nagy nehezen megállt a nagy zuhanásban, de a csúcsra már nincs visszaút. Mindkét csapatnál némi gondot jelent a góllövés az utóbbi időben, zsinórban játszották az underes mérkőzéseket, egymás ellen talán kitesznek magukért és legalább 3 góllal megrvendeztetik a szurkolókat (meg engem).

Eredmény: 2-0
-1 pont


#5 március 23, 2009, 14:01:22, Milan
Lecce - Atalanta

Tipp: X
Odds: 3,00
Fogadóiroda: Sportingbet

Az utóbbi időben szinte csak az nem veri meg a Lecce-t, aki nem akarja, két fordulóval ezelőtt a hasonlóan kutyaütő Reggina-tól tudtak 1 pontot rabolni hazai pályán, azt a bravúrt viszont utoljára a Siena követte el, hogy kikapott, ráadásul hazai pályán a Giallorossi-tól. A másik bravúrt pedig a mostani vendég Atalanta követte el, hogy már 13 forduló óta nem játszottak döntetlent, utoljára a Genoa otthonában X-eltek még tavaly december 14-én. Most volt egy 3 vereségből álló sorozata a vendégeknek, amiből a Torino elleni hazai 2-0-val talán sikerült kijönniük, de már nagyon kinéz nekik egy X, amiből a Palermo-val holtversenyben a legkevesebbet, szám szerint összesen 3-at játszottak a 28 forduló alatt.

Eredmény: 2-2
6,00 pont

#6 március 23, 2009, 14:01:40, Milan
Fiorentina - Siena

Tipp: Fiorentina HC-1
Odds: 2,50
Fogadóiroda: Sportingbet

Megtorpantak a firenzei violák, 4 forduló alatt 4 pontot gyűjtöttek be és közben kiestek az UEFA Kupából is. Az Intertől ki lehet kapni idegenben, de a Palermo elleni hazai 0-2-t nehezen lehet magyarázni. Rájuk férne végre egy bajnoki győzelem, mert lassan lemaradnak a BL selejtezőt jelentő 4. helyről is. A Siena alkalmas lehet erre a feladatra. Két fordulóval ezelőtt megvolt az ,,ügyeletes" meglepetés eredményük, amikor is 3-0-ra verték a Catania-t idegenben, hasonló bravúr most egy ideig nem várható tőlük. Sokkal inkább az, amit a rákövetkező fordulóban szenvedtek el, a Milan 5-1-re ütötte ki őket a saját stadionjukban. Ha ekkora győzelem nem is várható a liláktól, azért a 2 közte meglehet.

Eredmény: 1-0
-1 pont

#7 március 23, 2009, 14:01:58, Milan
Chievo - Palermo

Tipp: Mindkét csapat gólt szerez
Odds: 1,85
Fogadóiroda: Sportingbet

A Chievo nagyon felszívta magát. Ahhoz képest, hogy 10 fordulóval ezelőtt szinte menthetetlennek tűnt a csapat ma már a 16. helyen állnak 3 pont előnnyel a már kieső helyen tanyázó Torino előtt. Legutóbb a Lazio-t verték 3-0-ra Rómában, de általában is idegenben megy jobban a pontszerzés. Hazai pályán az utolsó 4 találkozójukon nem tudtak nyerni (igaz nem is kaptak ki), míg az 5 idegenbeli meccsükből 3-at megnyertek. Nagy talány, hogy meddig tarthat ez a remek sorozat, nem is vállalkoznék ennek megjósolására. A Palermo is szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat, de a döntetleneket annyira nem kedveli, hiszen eddig mindössze hármat játszott belőlük. Lehet, hogy most jön a következő, de az nem lesz 0-0, akkor pedig már ül is a tipp.

Eredmény: 1-0
-1 pont

#8 március 23, 2009, 14:02:22, Milan
Napoli-Milan

tipp: több mint 2.5 gól
odds: 1.952
iroda: [10b]10bet[/10b]

Múlt hétvégén is idegenben kellett helytállnia az AC Milán gárdájának most ismét vendégként lépnek pályára ,most nem merem megjátszani a Milánóiak győzelmét mert nem olyan egyértelmű mint a legutóbbi Siena vagy az Atalanta elleni meccsén. a Napoli igaz hogy rossz formában de ez se tart öröké gólveszély minden meccsen bent van a játékukban és ma is szereznek legalább egy gólt vagy kettőt annak érdekében hogy mit is akarnak igazán a mai derbin ,mert az biztos hogy már nem akarnak kikapni ahogy az elmúlt hetekben . A mérkőzést én három esélyesben látom talán ezért is az over (több mint 2,5 gól) itt is ott is várható gól gólok a bajnoki mérkőzésen mindkét oldalt nagyszerű játékosok lépnek pályára kik ha helyzetbe kerülnek nem fognak hibázni . 

Eredmény: 0-0
-1 pont

#9 március 23, 2009, 14:02:53, Milan
Lecce - Atalanta

tipp: több, mint 2,5 gól
odds: 2.26
fogadóiroda: [10b]10bet[/10b]

Elég light-os tipp, de jobb nem jutott eszembe erre a meccsre. Elméletileg a Leccenek itt fel kellene szántania a pályát, Di Canionak olyan motivációval kellene felküldenie őket, hogy szétharapják Floccari fejét. Gyakorolják a 3-5-2-es felállást is, támadni akarnak. A Palermo ellen megmutatták, hogy tudnak gólokat is szerezni, hazai pályán is fognak rúgni párat. Az Atalanta még mindig Doni nélkül kezd, ezért Del Neri mágusmester 4-4-1-1-et fog játszatni a fiaival. Namármost ez a háromvédős Lecce játék kedvez a sok gólnak, tapasztaltuk az elmúlt fordulókban. Öngyilkos taktika, de nincs más választásuk a hazaiaknak. Küzdeni fognak teljes erőből, mert rohadt szarul esik nekik, hogy a Bari, a területi riválisuk feljutásra áll a Serie B-ben, ők meg közben kizúgnak. Vért kívánnak a szurkolók is, amit a Palermo ellen már majdnem meg is kaptak, hiszen elment oda a 300 fős keménymagjuk, és Semeraro elnököt, valamint Angelozzi igazgatót majdnem lemészárolták ott. Izgalmas hetek előtt áll a Lecce...


Eredmény: 2-2
4,52 pont

#10 március 23, 2009, 14:03:15, Milan
Torino - Sampdoria

tipp: mindkét csapat rúg gólt
odds: 1.85
fogadóiroda: sportingbet

Talán furcsán hangzik, de kevésbé kell megmagyarázni a vendég-gólt. Pazzini olyan kiváló formában van, hogy lassan elviszi a Juventus Iaqinta helyére :). Egyszerűen nagyszerű a csatár, talán nincs is olyan meccs, amin ne talált volna be. Hová tette a szemét Prandelli, hogy elengette őt! A Toro gólja is viszonylag egyszerű: a Chievo és Bologna fergeteges hajrája miatt visszacsúsztak egy kieső helyre. Tehát ha nem akarnak év végén kizúgni, most mindenképp össze kell kapniuk magukat. Novellino mester is tudja ezt, és bár nincs Rosina és Abruscatto, de enélkül is illik harcolniuk, gólt szerezniük. Nem tudnék végeredményt mondani, még ha akarnék sem, szerintem teljesen háromesélyes a mérkőzés. Talán egyedül ezt a típust lehet megfogadni, mert még az o/u-ra se tenném le a nagyesküt.

Eredmény: 1-3
3,70 pont

#11 március 23, 2009, 14:03:36, Milan
Bologna- Cagliari

tipp: X
odds: 3.10
fogadóiroda: interwetten

Az egyik korábbi fordulóban valaki felháborodva mondta, hogy milyen jó formában van a Cagliari és handire vette a Toro ellni meccsüket (talán TiB volt az). Nos én úgy gondolom itt ez nem csupán forma kérdése. A Serie A többről szól, mint holmi formákról: itt fontos szerepe van külső tényezőknek, tradícióknak, helyi rivalizálásoknak, edzők ellenszenvének, stb (talán egyedül Anglia hasonló ebből a szempontból). Tehát lehet akármilyen jó formában egy csapat, az itt nem elég, a többi csapat már csak azért is meg akarja őket ezért verni, visszanyomni őket a középszerbe. Pláne igaz lehet ez a Cagliarinál, akik ráadásul nem is akarnak többet, mint megmenekülni. Ők csak simán középcsapat akarnak lenni, és Allegri mester is bőven megelégszik a jelenlegi helyzettel. Talán senki sem háborodik fel, ha azt mondom, most tényleg megrekedt a Cagliari, már nincs abban a verhetetlen formában. Nem tudom, mentális, fizikai, taktikai okai vannak-e ennek, de tény: verhetőek. A Juventus elleni meccsét néztem a Bologna-nak, egy félidőn keresztűl simán partiban voltak, nekem tetszik Mihajlovics csapata. Kicsit problémás ez az egyember-központúság, de ő tudja. Mert mi van, ha lefogják Di Vaiot, akkor ki menti meg a meccsüket? A mai meccsen is ezt várom, hogy a támadót kikapcsolják a játékból, mivel ez nem egy bonyolult taktikai húzás. Nélküle máris szegényebb a hazai csapat, amit a Cagliari kihasználhatna. Nos nem fogja, mert a középpályájuk motorja, Cossu nem játszik, nélküle a vendégek is félkarúak. Tehát inkább várom a taktikai harcot, mint a sok gólt, bár lehet, hogy tévedek. A végén lehet 1-0, 0-0, 1-1. Én utóbbiakra szavazom...


Eredmény: 0-1
-1 pont

#12 március 23, 2009, 14:03:55, Milan
Chievo - Palermo

tipp: X
odds: 3.10
fogadóiroda: interwetten

Ha nem csal az emlékezetem, a Palermo csupán kétszer tudott nyerni eddig idegenben: egyszer a Juventust, aztán a nemrég a Fiorentinat verték meg. Ez édeskevés ahhoz, hogy bármi nagyobb céljük legyen az évben. A "repülő szamarak" azonban tényleg szárnyalnak, kicsit hihetetlen is nekem a produkciójuk. Finoman fogalmazva is lehet valami hátsó dolog itt, talán a veronai pékeket nem tette tönkre a ez a gazdasági válság, és mindenkit le tudnak fizetni... Azonban ha mindenkit le lehetne, akkor bajnokok lennének, de az biztos, hogy Ballardinit és extravagáns elnökét nem lehet. Mivel azonban a szicíliai csapatban nem lesz Miccoli, ezért nagyon merész lenne a győzelmüket megtippelni, én inkább egy harcos, küzdős 1-1-et tudnék itt elképzelni. Eddig a Palermo mindig egygyólos vereségeket szenvedett idegenben, most szerintem nem fognak kikapni a Szamaraktól, de mivel nagyon mákos csapat a Chievo, a hazai csapat versége sem jósolható.


Eredmény: 1-0
-1 pont

#13 március 23, 2009, 14:04:22, Milan
SSC Napoli - AC Milan

tipp: 2
odds: 2.25
fogadóiroda: [ex]Expekt[/ex]

A Napoli az utolsó 6 mérkőzésén mindössze 2 pontot gyűjtöt. Azokat a mérkőzéseket két a kiesés ellen küzdő csapattal játszotta. Ők ma hazai pályán a győzelmi kényszer terhe alatt fognak játszani, illene már nekik egy jobb eredménnyel vigasztalni szúrkolóikat, szerintem ez a teher ma is össze fogja nyomni őket.
A Milan pedig mióta kiesett az Uefa kupából és csak a bajnokságra kell neki koncentrálni egyre jobb játékot mutat. Nem nagy teher van rajtuk ezen a mérkőzésen, a Milan harmadik helye a tabellán elég biztosnak tűnik, a Juvétol pedig igencsak le vannak maradva. Így ma komolyabb teher nélkül játszhatnak, és a győzelem is sikerülni fog nekik.

Eredmény: 0-0
-1 pont

#14 március 23, 2009, 14:05:06, Milan
Genoa CFC - Udinese

tipp: 1
odds: 1.85
fogadóiroda: [ex]Expekt[/ex]

A Roma tegnapi vereségével ma igen jó alkalom kinálkozik a Genoa csapatának, hogy legalább az egyik vetélytársát leszakítsa a Bajnokok ligájáért küzdő csapatok közül. Ha ma nyernek akkor 5 ponttal fognak a Roma előtt lenni, így szerintem ma nagyon fognak hajtani a győzelemért.
Az Udinese-t szerintem a hétközi Uefa kupás mérkőzés biztos megviselte, igen sokat kellett nekik utazniuk, ez biztos valamennyire bennük maradt. És szerintem ők igen komolyan gondolják az uefa kupát, az olasz bajnokságban nem valószínü hogy idén jó eredményt sikerül elérniük.


Eredmény: 2-0
3,70 pont