Alpesi sí világkupa 2012/13

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Alpesi sí - Világkupa - Kitzbühel (AUT) - Férfi lesiklás
Közvetítés: 2013.01.26 - Eurosport ÉLŐ 11:30

http://sportfogadas.org/elozetes-Alpesi_si_Kitzbuhel___Ferfi_lesiklas-3319.html

Tipp: Svindal [fw]2.50[/fw]

Itt lesiklásban nem annyira vészes, hogy magasabb rajtszámmal jön valaki, így Innerhofer is jöhet egy nagyot, csak ugye annyiból hátrányos, hogy a legjobbak igencsak ugyanabban a környezetben jönnek, míg 20-26 versenyzővel később lehet már másabb lesz kicsit az időjárás stb. Nem tennék az olaszra az biztos, de emiatt a büntetés miatt ellene sem...

Prima crash. #hahnenkamm

Szerencsére megúszta Fill, de elég látványos bukás volt...

#32 január 29, 2013, 15:20:17, Cesc18
Alpesi sí - Világkupa - Moszkva (RUS) - Női/férfi City Event
Közvetítés: 2013.01.29 - Eurosportplayer 17:00

http://sportfogadas.org/elozetes-Alpesi_si_Moszkva___Noi_City_Event-3321.html

http://sportfogadas.org/elozetes-Alpesi_si_Moszkva___Ferfi_City_Event-3322.html

Párosítások:

Tina Maze SLO vs. Anna Sorokina RUS
Wendy Holdener SUI vs. Christina Geiger GER
Tanja Poutiainen FIN vs. Nicole Hosp AUT
Veronika Velez Zuzulova SVK vs. Alexandra Daum AUT
Frida Hansdotter SWE vs. Carmen Thalmann AUT
Maria Pietilae-Holmner SWE vs. Lena Duerr GER
Michaela Kirchgasser AUT vs. Bernadette Schild AUT
Mikaela Shiffrin USA vs. Brittany Phelan CAN

Marcel Hirscher AUT vs. Truls Johansen NOR
Jens Byggmark SWE vs. Reinfried Herbst AUT
Manfred Moelgg ITA vs. David Chodounsky USA
Ivica Kostelic CRO vs. Alexander Khoroshilov RUS
Andre Myhrer SWE vs. Leif Kristian Haugen NOR
Fritz Dopfer GER vs. Wolfgang Hörl AUT
Stefano Gross ITA vs. Jean-Baptiste Grange FRA
Felix Neureuther GER vs. Manuel Feller AUT

Alpesi sí - Világkupa - Meribel (FRA) - Női lesiklás
Közvetítés: 2013.02.23 - Eurosport 10:30

Elsőnek szerepel a világkupa naptárban ez a helyszín. Mivel Vonn megsérült, így akár még a lesikló szakágit is elbukhatja, igaz nagy az előnye, de még 3 verseny hátravan, vagyis ha valaki csak kettőt megnyer belőle, már akkor beelőzheti az amerikait. Persze a közvetlen riválisai közül, bár még a 10. Rollandnak is van sansza, de ahhoz nagyon össze kell mindennek jönnie. Maze küzd a 2000 pontos álomhatár átlépéséért, amihez már nem sok kell neki.

Az első edzést nyerte a szlovén, a másodikon második lett. Rolland hazai pályán versenyezhet, ráadásul a lesikló VB címmel a zsebében. Sterz jól ment mindkét edzésen (másodikat ő nyerte), talán most a verseny is összejön neki. A VB-n is hasonlóan jó volt a tréningeken, majd a versenyt elszúrta...az azért látszik, hogy most rátalált a formájára.

Tippek:
Maze dobogón végez 1.45 (tipp erőssége 7/10)
Sterz 1-6 között végez [fw]1.85[/fw] (tipp erőssége 4/10)

#34 február 24, 2013, 13:08:19, Powell
dobogóra van valami tipped Cesc18?
első futamról lemaradtam.Férfi óriásra gondolok
A németnek egy dobogót megszavazok :ok:

Alpesi sí - Világkupa - Kvitfjell (NOR) - Férfi lesiklás
Közvetítés: 2013.03.02 - Eurosport ÉLŐ 11:45

Svindálnak villantania kell, ugyanis van 200 pont hátránya az összetettben, viszont mivel ezen a hétvégén technikai számot nem rendeznek, Hirscher egyik gyors számban sem indul, így ha Svindal nyeri mindkét versenyt akkor eltűnik a hátránya. Hazai lejtő ez számára, de soha nem sikerült még itt nyernie, volt már többször dobogón, de valaki mindig jobbnak bizonyult nála. A pénteki lesikló tréningen második lett, a formájával nincs probléma, a 3-ban vélhetően ott lesz. Nem csak az összetett hanem a lesikló szakági miatt is jól kellene szerepelnie, hisz ott még 4-en állnak 40 ponton belül. Paries, Innerhofer és Kröll is esélyes a kis kristálygömbre a szezon végén. Körülük egyértelműen Innerhofernek fekszik kevésbé ez a lejtő.

Svindal dobogón végez 1.65

Alpesi sí - Világkupa - Garmisch-Partenkirchen (GER) - Női lesiklás
Közvetítés: 2013.03.02 - Eurosport ÉLŐ 10:30

Maze karnyújtásnyira a 2000 pontos álomhatártól, talán még rekordot is dönthet (bár ebben nem vagyok biztos). Vonn sérülésével ráhajtott a lesikló szakágira is, ahol 101 pont a hátránya, vagyis két dobogós helyezéssel beelőzheti, és 2 verseny még hátravan, tehát simán megoldhatja. A pénteki Super-G-ben 2. lett, az egyik lesikló tréninget nyerte, csipázza ezt a lejtőt. Meglepne, ha nem szerepelne jól.

Maze dobogón végez 1.40

Live - Maze nyer 1.90...Merighetti ideje bőven verhető.

Svindal dobogós helyét mennyire veszélyezteti a rövidebb pálya?

#38 március 02, 2013, 12:11:50, Cesc18
Idézetet írta: Powell Dátum március 02, 2013, 11:50:48
Svindal dobogós helyét mennyire veszélyezteti a rövidebb pálya?

Így szerintem szorosabb verseny lesz, viszont a nagy szél miatt plusz rizikófaktor.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum március 02, 2013, 11:17:45
Live - Maze nyer 1.90...Merighetti ideje bőven verhető.

Ez közben kipipálva, nagyot ment Maze és ezzel hatalmas lépést tett a lesikló kristálygömb felé is! :ok:

Alpesi sí - Világkupa - Kvitfjell (NOR) - Férfi Super-G
Közvetítés: 2013.03.03 - Eurosport ÉLŐ 11:00

Tegnap lesiklásban is jól ment Svindal, viszont továbbra sincs meg ezen a lejtőn az első győzelme. Talán most Super-G-ben. Ebben a szakágban már nincs kérdés, toronymagasan a legjobban teljesített a mezőnyben.

Svindal nyer 2.40

Alpesi sí - Világkupa - Garmisch-Partenkirchen (GER) - Női Super-G
Közvetítés: 2013.03.03 - Eurosport ÉLŐ 12:15

Maze is hozta magát tegnap, egy nagy síeléssel újabb világkupát nyert és ezzel átlépte a 2000 pontos határt és robog az új rekord felé. Super-G-ben az élen áll, közel 70 pont az előnye. Pénteken már rendeztek ezen a lejtőn Super-G-t, az a Val d'Iserben elmaradt verseny pótlása volt. Azt Weirather nyerte Mancuso és Maze előtt. Szerintem tegnap a szlovén a 2000 pontját úgy megünnepelte (értsd bebaszott), hogy ma össze vissza fog menni! ;D

Alpesi sí - Világkupa - Kranjska Gora (SLO) - Férfi Óriás-műlesiklás
Közvetítés: 2013.03.09 - Eurosport 2 ÉLŐ 9:30 (1. futam) 12:30 (2. futam)

Rajtlista

Ligety nagyon csipázza ezt a lejtőt, és tudjuk, hogy idén mekkorát aláz óriásban. A VB után Garmischban nem annyira ment neki (csak 3. lett ;D), de attól ma simán behúzhatja. Pinturault is szereti ezt a lejtőt, és Garmischban legutóbb ő nyert. Szerintem ma is dobogón lesz, ráadásul nem is fizet rosszul. A második pályát ráadásul francia edző tűzi majd.

Tippek:
Pinturault dobogó 2.62
Ligety nyer [fw]2.00[/fw]

Alpesi sí - Világkupa - Ofterschwang (GER) - Női Óriás-műlesiklás
Közvetítés: 2013.03.09 - Eurosport 2 ÉLŐ 10:30 (1. futam) 13:30 (2. futam)

Rajtlista

Worleynek ez annyira nem lejtője, míg Maze itt egy újabb győzelemre készül, így nálam kettejük közül a szlovén lesz a jobb.

Tipp:
H2H: Maze vs. Worley H [fw]1.50[/fw]

Marie-Michele Gagnon ( v Michaela Kirchgasser)   Női alpesi - Ofterschwang - óriás-műlesiklás-párosítás - 1. futam Egyik sem   1.95

az osztráknak nem megy  ezen a pályán és egyáltalán nincs jó formában.Egy próbát megér

Idézetet írta: Powell Dátum március 09, 2013, 11:00:26
Marie-Michele Gagnon ( v Michaela Kirchgasser)   Női alpesi - Ofterschwang - óriás-műlesiklás-párosítás - 1. futam Egyik sem   1.95 :great:

az osztráknak nem megy  ezen a pályán és egyáltalán nincs jó formában.Egy próbát megér


#43 március 09, 2013, 13:23:23, Cesc18
Idézetet írta: Cesc18 Dátum március 09, 2013, 09:13:29
Ligety nagyon csipázza ezt a lejtőt, és tudjuk, hogy idén mekkorát aláz óriásban. A VB után Garmischban nem annyira ment neki (csak 3. lett ;D), de attól ma simán behúzhatja. Pinturault is szereti ezt a lejtőt, és Garmischban legutóbb ő nyert. Szerintem ma is dobogón lesz, ráadásul nem is fizet rosszul. A második pályát ráadásul francia edző tűzi majd.

Tippek:
Pinturault dobogó 2.62 :ok: (3.)
Ligety nyer [fw]2.00[/fw] :ok: (1.)

Ma is verhetetlen volt Ted! :ok: Pinturault, ha neccesen is, de azért meglett. Ilyen bukást se nagyon láttam még, mint Dopferé volt. A kapu leszedte a szemüvegét, menet közben megpróbálta visszatenni, de hát esélye sem volt ilyen sebességnél és elszállt. Szerencsére nem lett semmi baja.

Óóóó Felix! :bash:

FELIX NEUREUTHER/ single harlem shake-

Azt osztrákok sem maradtak ki a buliból...

off the slopes - OESV - doin' the Harlem Shake

Alpesi sí - Világkupa - Kranjska Gora (SLO) - Férfi műlesiklás
Közvetítés: 2013.03.10 - Eurosport 2 ÉLŐ 9:30 (1. futam) 12:30 (2. futam)

Rajtlista

Hirschernek az összetett miatt fontos, hogy jól szerepeljen, de nem feltétlenül kell fullra kockáztatnia, hisz Svindal itt pontot nem fog szerezni, így ha az osztrák csak 2. vagy 3. lesz akkor is 60-80 ponttal növelheti előnyét. A pálya meredek része nagyon fekszik neki, ott nem sokan képesek vele felvenni a versenyt, ezért várhatóan idei sokadik győzelmét fogja műlesiklásban besöpörni, de én most nem teszek rá...

Alpesi sí - Világkupa - Ofterschwang (GER) - Női műlesiklás
Közvetítés: 2013.03.10 - Eurosport 2 ÉLŐ 10:30 (1. futam) 13:30 (2. futam)

Rajtlista

Itt még érdekes csata lesz a szakágiért. Shiffrin és Maze között bő 30 pont különbség van, így az amerikai tininek nem fér bele, hogy betlizzen, hisz ezen a versenyen kívül lesz még egy a szezonban. Talán ők nem kockáztatnak annyit, így Hansdotter a sok második hely után végre nyerhet.

Tipp:
Hansdotter 1-6 [fw]1.45[/fw]